- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Tbilisyje nuniokota LGBT parado organizatorių būstinė. Akcija atšaukta

Pride parado priešininkų susirinkimas prie Gruzijos parlamento

„Pasididžiavimo parado“ priešininkų šventė su šeimomis prie Gruzijos parlamento | REUTERS

Apie penkiasdešimt užsienio žiniasklaidos darbuotojų nukentėjo nuo „pasididžiavimo parado“, kuriuo pirmadienį turėjo baigtis „pasididžiavimo savaitė“ Tbilisyje, priešininkų smurto, informuoja BBC pirmosiomis savo pranešimo eilutėmis.

Kai kuriems jų prireikė hospitalizacijos, apgadinta įranga. LGBT aktyvistai buvo priversti atšaukti planuotą paradą nes bijo dėl renginio dalyvių saugumo, teigia leidinys.

„Atsižvelgdami į šios dienos įvykius, neturime jokių lūkesčių, kad Vidaus reikalų ministerija tinkamai vykdys savo įsipareigojimus, nes matome, kad policija nereaguoja į smurto faktus“, – sakoma nevyriausybinės LGBT organizacijos „Tbilisi Pride“ pranešime.

„Mes negalime išeiti į gatvę, pilną prievartautojų, palaikomų valdžios, patriarchų ir prorusiškų jėgų, ir rizikuoti žmonių gyvybėmis!“ – sakė LGBT aktyvistai.

Organizatoriai tikėjosi, kad homoparadas taps proveržiu LGBT bendruomenei Gruzijoje.

Dėl radikalių grupuočių grasinimų LGBT aktyvistai pastaruosius keletą metų buvo priversti arba atšaukti paskelbtas akcijas, arba vykdyti jas pogrindyje, paslepiant susitikimų laiką ir vietą.

Pirmadienį homoparado priešininkai per balkoną įlipo į Tbilisio „homo-pasididžiavimo organizacijos“ biurą, nuplėšę ten esančią vaivorykštės vėliavą ir plakatą.

Gruzijos vidaus reikalų ministerija anksčiau paragino organizatorius atsisakyti rengti paradą tviroje erdvėje, paaiškindama tai LGBT oponentų planuojamų akcijų prieš paradą mastu.

Prieš Vidaus reikalų ministerijos pareiškimą vyriausybės posėdyje situaciją komentavo Gruzijos ministras pirmininkas Irakli Garibashvili – jis teigė, kad žhomoparadą rengti netikslinga. „Šiandienos akcija kelia pilietinės konfrontacijos riziką.

Kaip žinote, šios akcijos rengimas yra nepriimtinas absoliučiai daugumai Gruzijos gyventojų. Atitinkamai aš manau, kad šis homoparadas neturėtų vykti Rustaveli prospekte“, – sakė ministras pirmininkas.

Pasak jo, organizatoriams buvo pasiūlytos alternatyvios parado vietos. Jis paprašė homoparado priešininkų laikytis įstatymų.

Paradui pasipriešino ir Gruzijos patriarchatas, paraginęs tikinčiuosius susirinkti į pamaldas Kašvetio bažnyčioje, esančioje Rustaveli prospekte ir parodyti pasauliui, kad jie „gina savo orumą“, ir jiems nepriimtini bandymai primesti „išsigimimą“.

Tuo tarpu Gruzijos prezidentė pareiškė“ „Mes nežinome, kokios yra mūsų pagrindinės vertybės, ir, kaip matote, mes pamiršome toleranciją, kurią turėjome šimtmečius.

Man tai yra visiškai nepriimtina! Tai nėra ta Gruzija, kurią aš žinau, tai apskritai yra ne gruzinų – nei tradicijos, nei tikėjimas, nei ateitis, kurios norime šiai šaliai “, pasipiktinusi sakė ji.

„Visiška valstybės nesėkme“ pavadino tai, kas vyksta Gruzijoje, Giorgi Gogia, vienas iš žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“: „

Nesuklyskite, tai nėra ultradešiniųjų grupių pergalė, bet visiška valstybės, kuri šiandien susitaikė su smurtu Tbilisio gatvėse, nesėkmė“, – Tvitter tinkle parašė jis.

Ambasados, JT biuras ir ES delegacija Gruzijoje savo bendru pareiškimu pasmerkė išpuolius prieš žurnalistus ir LGBT aktyvistus bei abejingą valdžios ir dvasininkų reakciją.

Jie priminė, kad dalyvavimas taikiose demonstracijose yra Gruzijos konstitucijoje garantuota teisė.

Tuo tarpu Gruzijos visuomenės dauguma švenčia pergalę, nekreipdama dėmesio į „progresyvaus aktyvo“ ir jį palaikančiųjų virkavimus.

šaltinis: https://infa.lt/61827/tbilisyje-nuniokota-lgbt-parado-organizatoriu-bustine-akcija-atsaukta/