Trys emigracijos

2017, 13 liepos, 1:02 | kategorija LPT | atsiliepimų (6) | peržiūrų 795 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Problema sprendimasYra mažiausiai trys būdai spręsti bet kokią problemą.

Net jei visas pasaulis mano, kad daugelį problemų galima išspręsti vienu vieninteliu būdu – tuo, už kurį mokami patys didžiausi pinigai, bet kuris Lietuvoje gimęs ir augęs žino – pinigai yra gerai, bet būdai vis tiek trys. Net jei už kuriuos nors jų arba visus tris niekas nieko niekam nemoka.

Problema, kurią Lietuvos žmonės jau daugiau kaip pora dešimtmečių sprendžia pavieniui, šeimomis arba šiaip atsitiktinai susidarančiomis iš anksto susitarusių asmenų grupėmis – kaip pasprukti nuo tos kalėjimo kameros chebros aplinkos, kaip rūkas gaubiančios Lietuvą. Nuo skurdo, įpročių bei mentaliteto, kuriuo persisunkęs kiekvienas miško kelmas, suklypusio šaligatvio plytelė, ar vardan visų gerovės turtėjantis politikas, verslininkas, lėšų skirstytojas (šiaip tai logiška – juk nuo kažko gi reikia pradėti rūpintis visų gerove, tai kodėl ne nuo savęs?), ar bet kuris vyras ar moteris, kurie pasijaučia geriau, kai mato kitų nesėkmes ar bėdas, girdi, skleidžia ar skanauja patyčias ir gandus.

O jei Lietuvoje gimęs ir augęs nusprendžia spręsti problemą, ypač kai ji apie tai, kad kur nors pasiplauti, galite būti tikri – sprendimas bus. Tiksliau mažiausiai trys sprendimai. Ir štai jie visame gražume. Trys pasprukimo būdai – emigracija, savižudybė ir vidinė emigracija. Pagal skonį ir kišenę, taip sakant… Nei labai paprasta, nei labai pigu, nei kas už tai labai jau ten gerai moka, bet efektyvu, praktiškai visiems prieinama ir veikia.

Tačiau jei Lietuva tik viena iš taip vadinamo „tautų kalėjimo“ kamerų ir nieko daugiau, tai tokiu atveju mes kaliniai ir kur beišvyktume, kaip beišeitume Anapilin ar atskirtin, nieko kito negalėtume nei išsivežti, nei išsinešti, nei palikti, tik tą patį kalėjimą.

Tai iš kur tada savanoriai, einantys tarnauti krašto apsaugai, gydytojai raudonomis nosimis einantys pas mažuosius ligoniukus, žmonės su gitaromis keliaujantys po vaikų namus ir senelių prieglaudas? Iš kur tie jauni žmonės, kurie savo aistra ir talentu padedami kitų iškėlė lietuviškus palydovus į kosminę erdvę ar tie, kurie piešia graffiti, kuriuos norisi vadinti freskomis, tiesiog tam, kad kitiems mieste būtų gražiau? Iš kur sėkmės istorijos apie savo darbu ir talentu sukurtus verslus, įgyvendintas idėjas ar tiesiog kitą būdą gyventi prasmingai? Apie draugiškas gausias šeimas, palaikančias bendruomenes, atjautą ir supratimą? Apie žmones, kuriems tiesiog ne tas pats?

Kažkas čia ne taip. Kažkas čia ne taip su tomis viešomis raudomis, pelenų barstymusi ant galvų ir šlapiomis nosinėmis dėl Lietuvos išsivaikščiojimo ir išnykimo.

Pakalbėkime apie tai. Pagalvokime ir pakalbėkime apie tai dar kartą. Ir dar kartą. Ir tiek kartų, kiek reikės suprasti, o kaip gi vis dėl to yra iš tikrųjų.

mūsų skaitytoja: Rasa Radavė

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Alvydas says:

  Reikia viską teisingai perinstaliuoti, anksčiau tuo užsiimdavo dvasininkai, visose kultūrose ar šalyse. Dabar dvasininkija antikvarinė užeiga- muziejus. Ką daryt?

 2. gyvate,ryjanti pati save... says:

  2-Alvydas:tapk religingu,nepriklausanciu jokiai religijai-paprasta:)

 3. Dainius V. says:

  Sprendžiant pagal straipsnio autorės pavardę tai ji lietuvybę jau yra praradus,dar pridursiu, kad jei galbūt ne daugiau 26 metų ,sprendžiant pagal kai kuriuos išsireiškimus ir yra tikimybė jog šis žmogus daugiau laiko praleidžia ne už staklių gamyboje ar kur kitur už „orų“ minimumą ir Lietuvą myli tik iš tam tikro nuotolio.Tokia mano nuomonė.O Sarmatus ,matomai prispaudė,kad tokias rašliavas spausdina.

 4. MS says:

  Štai pagaliau. Dainiau, tamstai pritariu100%! O straipsnio autorei taip gražiai rašančiai apie išsivaikščiojančią Lietuvą ir Lietuviškumą patarčiau pradėti nuo savęs. Nes jeigu būtumėt tikra lietuvė būtumėt arba Radavaitė arba Radavienė! Prašau neįsižeisti, tačiau mes lietuviai, turime pavardes, kurios yra unikalios visame pasaulyje ir todėl esame išskirtiniai su savo archaiška pavardžių sandara. Bet jus tikriausiai labai nekenčiat to, jei ryžotės pasikeisti pavardės galūnę į jums patogią formą ir griauti daugybę amžių gyvavusius papročius ir tvarką. Taigi ir lietuviškumą.

 5. konkurencijos nėra says:

  Ne į temą, bet aktualu!

  politikus.ru/events/96856-v-estonii-u-russkoy-semi-otobrali-doch-iz-za-ih-zhelaniya-vernutsya-v-

 6. Gojus says:

  Kvaila rašliava – reikėjo skaityt apie emeigracijas ir net 3, kas to 3 tai niekaip nepamačiau – bileką parašė – galėjo imti 20 – daugiau intrigos.
  Bet pone Rasa – spėju toks titulas – per mažai džiaugsmo Lietuvos pasiekimais. Juk galima pasidžiaugti labai gausiai, šalia gausiai skiriejančių palydovų – t.y. „kak kosmičieskijie karabli barazdiat prostranstvo“ jei suprantama (jei ne – tėvų paklausk), iškeltų su rusų varikliais:

  – kad štai mano mašina skalbimo rūbus išskalbė – ryt švarus gatvėje būsiu! Priežastis būti nepatenkintu Lietuvos valdžiašikniais mažėja!
  – Nukaupiau bulves – dabar visi praeinantys galės džiaugtis gražėjančia Lietuva.
  – Išvežė šiukšles – akivaizdžiai matome uolumą tvarkantis!
  – Pražydo obelys ir kriaušės, išsisklaidė ūkanos plačiai. Vadinasi jas kažkas augina, renka derlių – koks pasiekimas.
  – Kaimynas skylę tvoroj kartono lapu užlopė – koks rūpestis savo kraštu! Po savaitės, kitos gal net grafitį užmes.

  Kodėl pone Rasa taip kukliai džiaugiatės pasiekimais? Negražu! Tokią valstybę turim, o jūs tokia depresyvi ir dar kitiems bandot įpiršt!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top