Tsipras, slapta korta Briuseliui

2015, 8 liepos, 1:05 | kategorija Ekonomika | 1 atsiliepimas | peržiūrų 431 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Corriere della Sera

paveikslėlis

Naujasis graikų finansų ministras Tsakalotos Euclid

Graikija pasirengusi pristatyti europiečių partneriams paredaguotą Junkerio planą, numatantį nacionalinės skolos sumažinimą milijardu €urų, rašo Federico Fubini Corriere della Sera straipsnyje.

Nuo referendumo pabaigos momento praėjo vos 24 valandos, bet Yanis Varufakis atrodo žmogumi iš praėjusio sezono. Kaip besivystytų artimiausiomis savaitėmis santykiai tarp Graikijos ir šalių-kreditorių iš likusios Europos, skelbimas apie finansų ministro atsistatydinimą nuskambėjo kaip debiutas naujoje šachmatų partijoje: toje, kurią Aleksis Tsipras bando pradėti su europiečių kolegomis po balsavimo, kuris atnešė naujus vargus milijonams graikų, bet ir papildomą politinę jėgą jaunam premjerui, rašo straipsnio autorius.

Varufakis paliko sceną pakankamai elegantiškai, pabrėžęs, jog Briuseliui jo dalyvavimas nepageidautinas. Į jo vietą jau paskirtas Tsakalotos Euclid, graikas, aukštąjį išsilavinimą įgijęs Oksforde, prisilaikantis marksistinių-leninistinių pažiūrų. Tsakalotos laikomas nesutaikomu net dabartinėje graikų vyriausybėje, tačiau konstruktyviu ir patikimu, tvirtina korespondentas.

Naujajam ministrui prireiks abiejų šių savybių naujajame psichologiniame kare tarp Tsipro ir šalių-kreditorių lyderių, rašo Fubini. Graikų premjeras dabar disponuoja ne tik platesniu tautos mandatu, tačiau už jo stovi ir visa politinė Graikijos klasė.

Visos partijos, išskyrus neonacistus ir komunistus, prašė Tsipro atstovauti jas Europoje ir vesti derybas susitarimo pagrindu, „kuris būtų pagrįstas teisingais išlaidų paskirstymo kriterijais“, kalbama straipsnyje.

Tsipras įgavo mandatą pristatyti Briuselyje kažką panašaus į reformų planą: į paskelbtą prieš keletą dienų Euro-Komisijos pirmininko Žano-Klodo Junkerio variantą įterpti pakeitimai, kurie sumažina Graikijos įsipareigojimus vienu milijardu €urų. Ši iniciatyva skirta duoti Angelai Merkel šachą. Jeigu frau kanclerė sutiks vesti derybas šiuo pagrindu, – Tsipro pergalė taps akivaizdi. Jei Merkel atsisakys, Vokietijos uždarumas pasklis ne tik populistinio lyderio pusėn, bet ir į visą konstitucinę Graikijos sferą ir jos milijonus rinkėjų. Šiomis valandomis spaudimą Berlynui sudaro ir Jungtinės Valstijos, pastebi autorius.

„Tačiau niekas nesako, kas Merkel skuba. Ji gali sulaukti, kol Graikija priartės prie liepos 20 datos – kai reikės išmokėti ECB 3,5 milijardus €urų. O iki to meti graikų bankai negaus iš Frankfurto likvidų. Ekonomika paraližuota, neskaitant turistinio sektoriaus.

Tsipras gavo politinę jėgą šalies viduje aukščiausia kaina savo piliečiams. Merkel, tikėtina, nesiekia demonstruoti nuolaidumą graikiškajam priešininkui, ir pirmiausia todėl, kad neprarasti vokiečių pasitikėjimo. Kitaip tariant, Europa niekada nebūtų iki to priėjusi, jei turėtų lyderius, sugebančius pajungti savo pačių taktiką poreikiams tų, kas juos išrinko“, – pabaigia korespondentas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. PP says:

    Ir ką, reikėjo referendumo dėl milijardo nurašymo ir kažkokių naujų planų išmokėti kreditus imant naujus kreditus?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top