Turkijoje stiprėja anti-amerikietiškos nuotaikos

2016, 20 liepos, 14:09 | kategorija Realybė | 13 komentarų | peržiūrų 823 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Erdoganas

nuotrauka: christiannewstoday.com

Ankara reikalauja, kad Vašingtonas išduotų pamokslininką Fethullahą Giuleną, kurį prezidentas Erdoganas įtaria maišto organizavimu. Tačiau vien tuo įtampa Turkijos ir JAV santykiuose neapsiriboja. Daugelis Turkijos piliečių kaltina Vašingtoną prisidėjus bandant pakeisti valdžią ir atvirai prisipažįsta savo neapykantą JAV atžvilgiu, o ekspertai baiminasi diplomatinio karo tarp šių valstybių pradžios.

Turkijoje aktyviai veikia Jaunimo sąjunga – nacionalistinė antiamerikietiška grupė. Daugelis jos dalyvių laiko, jog Vašingtonas siekia suskaldyti Turkijos visuomenę. Grupės, įkurtos 2006 metais nariai, pasisako prieš šalies įstojimo į ES perspektyvą ir yra įsitikinę vakarų šalių politikos priešiškumu.

Sąjungos aktyvistai išgarsėjo savo akcijų prieš Amerikos piliečius,Turkijos miestų gatvėse, dėka. Tame tarpe ir užpuolimų prieš amerikiečių jūrinių karo pajėgų kariškius kaltinant žmogžudyste. Tada aktyvistai siekė užmauti pagautiems amerikiečiams ant galvos maišus ir skandavo gatvėje „Jankiai, nešdinkitės namo!“.

Jaunimo sąjungos vadovas Cagdas Cengizas pareiškė, jog neseniai vykęs pasikėsinimas surengti karinį perversmą, privedė prie „neapykantos“ JAV atžvilgiu augimo.

„Po neseniai buvusio perversmo bandymo, neapykanta Amerikos atžvilgiu tarp Turkijos piliečių sustiprėjo daugelį kartų. Tai buvo operacija skirta suskaldyti šalį“, – tvirtina jis.

Amerikos nenoras išduoti F. Giuleną, gyvenantį JAV islamo šventiką, – viena iš įvardintų Turkijos pretenzijų. Erdoganas ir jo vyriausybė įsitikinę, jog perversmą organizavo būtent Giulenas. Kai kurie netgi baiminasi karo tarp Amerikos ir Turkijos.

Konfliktas tarp šalių gali, pavyzdžiui, paliesti JAV ir Turkijos bendrai naudojamą Incirlik aviacijos bazę. Perversmo operacijos metu įvažiavimas į bazę ir išvažiavimas iš jos buvo užblokuoti. Viso ten randasi 1,5 tūkstančio amerikiečių kariškių. Bazės vadas buvo sulaikytas, atlikta ir daugiau kitų areštų.

Amerikiečių ambasada Ankaroje, bandant gauti komentarus apie dabartinę situaciją, bevelijo patylėti, pastebėjusi, jog neturi ką pridėti prie oficialios Vašingtono pozicijos. Turkija

Tuo tarpu JAV valstybės Departamentas griežtai atmeta bet kokią, savo dalyvavimo bandant pakeisti valdžią Turkijoje, galimybę. pučas

„Vieši pareiškimai apie JAV vaidmenį bandant nuversti Turkijos vyriausybę absoliučiai neteisingi ir kenkia mūsų santykiams“, – pareiškė oficialus JAV valstybės Departamento atstovas John Kirby.

Tokiu būdu, Ankarai ir Vašingtonui gresia įtampos tarpusavio santykiuose padidėjimas, o jų tarpusavio ryšių tvirtumas patirs rimtą išbandymą.

Primename, jog naktį į liepos 16-ąją Turkijoje buvo įvykdytas bandymas surengti valstybės perversmą. Liepos 16 rytą Turkijos valdžia pranešė, kad maištas numalšintas. Paskutiniais Turkijos URM duomenimis, pučo metu žuvo virš 290 žmonių, 1,4 tūkstančio nukentėjo.

video reportažas anglų kalba:

rusų kalba:

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 13

 1. Mindaugas says:

  Prie turkų prisidėsiu ir aš, nors virtualiai, bet prisidėsiu, sakydamas „Yankes go home!“

 2. pestininkas says:

  Nejaugi šeimininkai nori keisti poliu?Jo ,idomu darosi!Nors priėš 2pasaulini kara tiėk su hitleriu,tiėk su stalinu „makliavo“,pakol adolfo nemetė per borta1933!Taigi posėdis tesiasi ponai prisiėkusiėji!

 3. to mindaugas says:

  Tai viskas ka tu ir sugebi!

 4. konkurencijos nėra says:

  to to mindaugas
  o ka tu sugebi

 5. Jooo says:

  to pėstininkas „Кто заставил Гитлера напасть на Сталина“ Н. Стариков youtube

 6. to konkurencijos nera says:

  !

 7. Mindaugas says:

  Gal kam bus įdomu. Apie įvykius Turkijoje, savo nuomonę išsako ir komentuoja sociologijos ir filosofijos mokslų daktaras Aleksandras Duginas
  https://youtu.be/MpLli1WeGR0

 8. pestininkas says:

  To jooo,galima paklausyt netikro pranašo kas pirma karta gvildena ta tema gal bus ir idomu,bet man asmeniškai daugiau primena sovdepijos mokyklos vadovėlius!Nors tik dalis teisybės ten ira,tai skirta toliau r.f.žmonėm zombint…Dar labai daug medžiagos užslaptinta apiė tuos laikus,nereikia tikėtis kad kiėkviėnas interpretatorius tiėsa ant lėkštutės padės!

 9. saul says:

  :) :) :) Mindovgsas prabilo Dugino balsu.Na jo>Ko daugiau is jo ir tiketis.Arba ne.Pacituok dar Lenina su Marksu.

 10. pestininkas says:

  Įdomiai čia duginas padėti turkijoj nušviėčia,reikiamu laiku ir reikiamoje viėtoje atsirades!“Teisinga“info rusakalbei publikai pateikia!Bet klausymėlis pakyla,ar teisinga?Peršasi išvada kad tendencinga,nes kas kalba ir r.f.tikrai Tiėsa,tam pritaikomos sankcijos,pvz.Borisui Mironovui!

 11. Mindaugas says:

  pestininkui: nebūkite naivus. B.Mironovas taip pat yra žydas. O visos jo kalbas tai tik širma…

 12. pestininkas says:

  Tu ka mindaugai samokslo teorijom susirgai,kaip ir aš?😂Tai bent viėna jo knyga perskaityk paremta dokumentais!

 13. pestininkas says:

  P.s.mindaugui r.f.nuo vaizdo kaip ir pas mus nuima tuos kas rusas,o tokiė penktakoloniai kai navalnas su žyduku chebra,ir oligarchatas laisėje vaikšto!Gali sakysi ne?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top