Ukraina nebėra Vakarų prioritetas

2022, 19 liepos, 10:39 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (4) | peržiūrų 318 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Volodymyras Zelenskis ir Boirisas Džonsonas

nuotr: V.Zelenskio Telegram kanalas

Didžioji Britanija, Amerika ir ES nukreipia dėmesį nuo Kijevo pačiu blogiausiu metu.

Boriso Johnsono žlugimas didina augantį pavojų Ukrainai. Jo parama Kijevui ir siekis įvesti skausmingas antirusiškas sankcijas kontrastavo su nuobodžia Joe Bideno reakcija ir delsimu Europos sostinėse, dėl ko jis tapo vienu iš pasaulinių kampanijos prieš Rusiją lyderių, rašo The Telegraph.

Nė vienas iš galimų B. Johnsono įpėdinių greičiausiai neprilygs jo ryžtui, ypač dėl to, kad ekonominės karo pasekmės Vakarų šalyse ir toliau „skaudžiai atsiliepia“.

Kadangi JK konservatorių lyderio rinkimai užsitęs bent iki rugsėjo, visas politinis dėmesys, žinoma, bus sutelktas į juos, jei nebus jokių naujų politinių ar karinių iniciatyvų.

Žiniasklaidos, kuri jau pradeda pavargti nuo Ukrainos, dėmesys taip pat bus nukreiptas į vidaus politikos darbotvarkę, todėl vyriausybės ministrai ir aukšto rango pareigūnai neteks daug motyvacijos sutelkti dėmesį į Ukrainos konfliktą.

Dar didesnį nerimą kelia tai, kad šis dėmesio atitraukimas nuo Ukrainos tampa būdingas ne tik Didžiosios Britanijos politikai. Šis reiškinys šiandien pastebimas visuose Vakaruose. Ir tai vyksta pačiu netinkamiausiu Ukrainai metu.

Nors dauguma abiejų partijų Amerikos politikų iš esmės pritaria Vašingtono paramai Ukrainai, jiems labiau rūpi vidaus ekonominiai klausimai, kurie tiesiogiai veikia jų politinius interesus.

Tarp šių sudėtingų klausimų yra, pavyzdžiui, sparčiai auganti infliacija, kurios bent trečdalis tiesiogiai susijęs su Ukrainos konfliktu ir sankcijomis Rusijai.

Bidenas, kuris šiuo metu dalyvauja rinkimų kampanijoje ir siekia nusimesti atsakomybę už šias opias problemas, ne kartą pabrėžė infliacijos Vakaruose ir V. Putino veiksmų ryšį. Tai iš dalies prisidės prie to, kad Kongresas ir toliau remtų administracijos politiką Ukrainos atžvilgiu.

Tačiau kalbant apie pačią administraciją, artimiausiu metu greičiausiai matysime didesnį jos pagrindinių veikėjų, kurie jau dabar labai baiminasi prarasti ir taip mažėjančią įtaką Senate ir Atstovų Rūmuose, atsargumą.

Santykis tarp kovos už demokratiją, kas iš esmės yra populiaru Valstijose, ir į ką kėsinasi autoritarinė agresija, ir ekonominių sunkumų namuose įveikimo priklausys nuo to, kaip sėkmingai bus kovojama mūšio lauke.

Juk šiuo metu, kai JAV į karą jau „įliejo“ 54 mlrd. dolerių, Putinas užėmė Luhanską, o paskutinė tvirtovė  – Lisičanskas krito be didesnio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pasipriešinimo.

Mažai vilties, kad Kijevas išlaikys tai, kas liko iš Donecko. Putinas pranešė apie taktinę pertrauką, tariamai tam, kad jo pajėgos galėtų pailsėti ir persigrupuoti po to, kai užėmė Donbasą.

Tačiau ši taktika taip pat gali būti gerai žinoma ir įprasta Rusijos maskuotė – apgaulė, kai iš tikrųjų ji planuoja perkelti savo pajėgas puolimui į šiaurę, į Charkovą, arba į pietvakarius, palei Juodosios jūros pakrantę, link Odesos.

Europoje neseniai įvykusių rinkimų Prancūzijoje ir Ispanijoje rezultatai pakirto ir taip jau susvyravusią politinę paramą Ukrainai. Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad dėl sparčiai augančių pragyvenimo išlaidų žemyne, kurias dar labiau padidino karas, šią paramą praranda ir Rytų, ir Vakarų Europos gyventojų masės.

Tikėtina, kad tai atsispindės būsimuose rinkimuose, įskaitant rinkimus Švedijoje, Čekijoje, Slovėnijoje ir Lenkijoje.

Praėjusią savaitę ES Komisija užblokavo 1,5 mlrd. eurų paskolą Kijevui, taip parodydama didėjantį susirūpinimą tiek dėl Ukrainos vystymosi perspektyvų, tiek dėl jos vidaus ekonominių sunkumų. Šis Europos paramos Ukrainai mažėjimas dar labiau sustiprės, nes karas užsitęs, o artėjant žiemai neišvengiamai padidės Rusijos dujų ir naftos paklausa.

Kad galėtų tęsti kovą, Kijevui reikia dar didesnės išorinės ekonominės pagalbos  nei iki šiol. Tai įmanoma tik tuo atveju, jei Vakarai turės politinės valios tai užtikrinti, o visi požymiai rodo, kad tokios valios trūksta.

Tačiau tikėtina ir kita: kai Putinas nuspręs, kad jam jau gana, Vakarų lyderiai imsis veiksmų, kad priverstų Zelenskį eiti į kompromisą. Jie puls vieni kitus, kad atstatytų status quo, panaikintų sankcijas ir atkurtų Rusijos išteklių srautą.

Ir tada pamatysime, kas bus įkvėpto visu tuo Putino galvoje.

Autorius: Ričardas Kempas (Richard Kemp) – buvęs kariuomenės pulkininkas ir „Cobra“ žvalgybos grupės vadovas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Vytas says:

  Vakarams reikia rezultato čia ir dabar. Bet tai neįmanoma, nes Rusija niekur neskuba. Zelenskio vieši panegyriški pareiškimai, kad jis jau laimi, kad ne šiandien, tai rytoj tikrai jis atsiims net Krymą, jau visiems Vakaruose nusibodo. Be to, galimai aiškėja, kad Vakarų sukišti į Ukraina milijardai gali niekada nebesugrižti, todėl toliau dar didinti šį skaičių nėra prasmės.

 2. Vidmantas says:

  vytauteliui , tu asilas ir da naudingas rusui , kudikiu zudikui , sadistui ,,, naudingas ydijotas ,, apgailetina

  • Patriotas says:

   Vidmalakantai tu tiesiog zombis. Žmogus realiai sako kaip viskas atrodo ir yra o tu su rožiniais vr akiniais jau laimejai karą. Ukraina yra pasmerkta ji neturi šansų, ypač kai apie 80proc prof kariuomenės sunaikinta. O Vytautas butu naudingas Putinui tik jei šlovintų rusus. Tuo tarpu tu vidmalakantai esi naudingas lanpirdyloms terorizuoti savo tautą ir parsivaryti karą į savo šalį. Jei nori tikrai nugalėti Rusiją dekis šalmą ir eik į frontą Ukrainoje, jiems trūksta žmonių. Tik iš ten negrįši ir tavo lavonėlio nieks net nepasiges.

  • Matas says:

   Tiesiog nusiimk rožinius akinius *.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top