Ukrainiečių žurnalistams buvo išdalinti žodynėliai su „reikalingais žodžiais“

2015, 17 liepos, 15:01 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (11) | peržiūrų 573 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

9tv.co.il

Žodynas - paveikslėlis

nuotrauka: Twitter

Ukrainiečių žurnalistams nušviečiant įvykius Pietryčių Ukrainoje ir Krymo tema buvo rekomenduota naudoti „neutralius“ terminus, kuriuos jiems parinko Ukrainos masinės informacijos Instituto ekspertai.

Kaip praneša „Devintas kanalas“, „Neutralios terminologijos žodyno“ pristatymas įvyko liepos 5 dieną, „Donbass-Ukraina“ forume, tačiau pranešimas apie tai Instituto tinklapyje atsirado tik ketvirtadienį.

„Neutralių terminų žodynas“ buvo sudarytas analizuojant „ukrainiečių ir tarptautines MIP maksimaliai prisilaikančias žurnalistinių standartų“.

Žodyno sudarytojų nuomone, vardan objektyvios situacijos Donbase pateikimo siūloma naudoti terminus „Rusijos karinė agresija“, „karas“, „hibridinis karas“, o taip pat „prorusiški separatistai“ ir „užsienio (prorusiški) samdiniai“.

Kalbant apie įvykių Kryme aprašymą, tai čia žurnalistams didelio pasirinkimo nepaliko. Pusiasalio perėjimą Rusijos suvereniteto žinion reikia vadinti „Krymo teritorijos aneksija“, o patį Krymą – arba „laikinai okupuota teritorija“, arba „okupuotu Krymu“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 11

 1. Mindaugas says:

  Daugelis geranoriškai nusiteikusių ukrainiečių nemąstė, bet nusprendė kovoti, t. y. nei žinodami konkrečiai ko nori (apart labai bendro ir netgi kartais demagogiško pobūdžio socialinių ir ekonominių lozungų bei priešiškumo buvusiai Janukovyčiaus valdžiai), nei turėdami aiškų supratimą apie savo šalies situaciją pasauliniame kontekste (ypač – žvelgiant iš antiglobalistinės kovos pozicijų taško), jie vis dėlto išėjo į gatvės ir leidosi vedami įvairaus plauko šarlatanų bei demagogų (Udar, Svoboda, Tymošenko ir Ko). Visų pirma reikia mąstyti, t. y. apsiginkluoti racionalia ir tvirta idėjine baze, kurią jums suteikia socializmo ir komunizmo idėjos, pažinti ir analizuoti socialinę, ekonominę ir politinę savo šalies bei pasaulio ir tarptautinių santykių tikrovę, o tik tada – ir tik tada – kovoti, t. y. stoti į praktinį darbą ir kovą dėl realių permainų….deja. to ukrainiečiai nepadarė, todėl ir turi fašistinį režimą.

 2. algimantas says:

  Opa pa.. na nieko sau Mindaugai…

  Tai jau tipo komunizmo ir socializmo bazės nėra propaganda? Tik kito lygmens? Jums viskas gerai gerbiamasis? Gal kažkur Lietuvoje per karšta? Atsiprašau, kad taip rūpinuosi jumis, bet juk žmogus žmogui draugas (mano supratimu).

  Iš tiesų nesigilinsiu dabar nei į socializmą, nei į komunizmą, tačiau turiu 50 metų asmeninę patirtį (realią), kurios man jau jokia socializmo propaganda neužgoš. Aš sutinku, kad mes visi galime turėt savo asmeninę nuomonę, bet sutikite Mindaugai – šis jūsų pareiškimas jau kaip ir nėra nuomonė – jūs tą bandote pateikti, kaip aiškų ir nepaneigiamą faktą, nors neturite ir net negalite turėti jokių įrodymų, mat šie dalykai Žemėje dar niekur nebuvo įgyvendinti pilna apimtimi….
  O tai kas buvo įgyvendinta buvo hmm.. tiesiog parodija.

  Todėl būtų gerai, kad sekantį kartą darydamas tokius pareiškimus, jūs visgi pridėtumėte daug reiškiančius žodžius – „mano nuomone“.

 3. Reikia mąstyti says:

  Pritariu „Mindaugui“ čia ir ne tik šiame straipsnyje.. Tai logiškai mąstantis žmogus, kas gana reta tarp komentatorių. Tiesa, sarmatų portale pastebiu gerą tradiciją – čia yra daugiau mąstančių žmonių komentarai. O Delfyje tokių žmonių reta arba juos blokuoja bei šalina jų faktais paremtus komentarus. Aplamai tame portale ne tik tendencingi straipsniai, bet ir daug liguistų, kvailų, keiksmažodžiais „pagražintų“ komentarų. O „algimantui“ būtų pravartu daugiau faktinės medžiagos „sugromuliuoti“ ir praplėsti akiratį, o ne vien landsbergine propoganda naudotis.

 4. algimantas says:

  >>to Reikia mąstyti,

  Gerbiamasis, jei sakote, kad reikia mąstyti – tai ir mąstykite, o ne kitus raginkite. O apie faktinę medžiagą sakote tiesą – jos per 50 savo gyvenimo metų prisirinkau tikrai pakankamai.. ir ne iš Landsbergio. Beje, pastebiu, jog teisingai kalbate apie delfi, tačiau į savo kalbėjimo būdą matau nekreipiate dėmesio – juk čia pat bandote mane įžeisti priskirdamas prie Landsbergio komandos.

  Reikėtų būti truputį kuklesniu ir labiau savikritišku savo paties atžvilgiu.

  O šiaip ačiū, kad atkreipėte į mane dėmesį.. tikiu, jog jums irgi patinka komunizmas ir socializmo pasiekimai. Bet visgi siūlyčiau čia to nedemonstruoti – galite būti ne taip suprastas.

  Gero vakaro.

 5. Dalia says:

  Algimantai, jūs nežinote, kad dauguma Lietuvos gyventojų taip mąsto? Kur jūs gyvenate? Ar su žmonėmis bendraujate nuoširdžiai? Ar tik su “elitu“?Ar dauguma gyventojų jums, kaip ir “elitui“ yra tuščia vieta, neverti, netikę, kvaili, nesuprantantys? O ko jūs stebitės, kad kažkas iškreiptas svarstykles į kitą pusę atsverinėja. Mindaugas kaip ir visuomet šaunuolis. Dar nei karto nenusišnekėjo.

 6. Panzer says:

  Įdomūs,bet akivaizdūs dalykai dedasi, dėl atidėtos pasirašyti sutarties su EU ir pagalbos iš Rusijos iš posto nuverstas Janukovicius. Jeceniukas važinėja kur begali ir kaulyja pinigų, sutarties EU net neketina pasirašyti su Ukraina tai kas gaunasi, o gaunasi tas pats,tik šalis praktiškai bankrutavusi. Ar reikėjo viso šito, ar tie veiksmai buvo teisingi prieš Ukrainos žmones, Ne.Tada kyla klausimas, kam jie buvo naudingi, o atsakymas prieš akis.Jei viskas ir toliau taip rutuliosis tai galime ir didesnių karinių veiksmų sulaukti Ukrainoje, bet sukils ne tik rytinė dalis, bet visa Ukraina…
  Politika turi būti paremta savitarpio pagalba ir supratimu, kodėl Kinai svetimoje valstybėje pasiėmę naudingas iškasenas už tai šaliai stato mokyklas, kelius ir t.t priklauso nuo sutarties, o JAV priskolina pinigų, o tada pradeda reguliuoti kaip žmonėms reikia gyventi (čia realus vienos valstybės pavyzdys).Kodėl pilietiniai karai jav rūpi tik tie, kuriuose turi tam tikrų interesų, žmogus niekada nebuvo svarbus, visur tik interesai, o demokratija tai apsiaustas…

 7. Betrūksta straipsnio apie Internacionalo reikšmę Lietuvos žmonių gyvenime ;D. Jei nemėgsti sovietmečio, A.M.B. ir komunizmo esi „landzbergiukas“, „Amėrykos agintas“, „migzta birecia“, o jei V.L., ES ir dabartinės Lietuvos – tada vata, koloradas, šarikovas ir t.t. 

 8. Mindaugas says:

  Gerb. algimantui: atsiprašau, kad įžeidžiau Jūsų tautinius jausmus. Deja, mano patirtis Lietuvos TSR laikais buvo tik teigiama, nors buvau eilinis darbininkas, ko nepasakyčiau apie dabartinius laikus (jums aišku yra atvirkščiai)…kai prarandi kažką tokio, tada tik suvoki, ką esi praradęs. Kas liečia faktus ir įrodymus, aš jau seniau jau buvau juos pateikęs. nepatingėkite ir paskaitykite mano ankstesnius komentarus. Trumpai apibendrinus pasakysiu-socialinis teisingumas kapitalizme neįmanomas, jame jo nėra, jame jo nebuvo ir jame jo nebus. O kaipgi „žmogiškumas“, apie kurį taip mėgsta kalbėti esamosios sistemos ruporai ir agitatoriai? Na taip – „žmogaus teisės“ ir „laisvės“: homoseksualistų paradai, rasių maišymas, „laisva rinka ir judėjimas“, politinis ir moralinis liberalizmas kartu su visais kitais „perliukais“. Bet ar žmogus šioje sistemoje iš tiesų laisvas tikrąja, dvasine to prasme? Ar jis turi savo orumą, savo garbę? Sunku nepamatyti, kad esamoje santvarkoje žmogus tėra ekonominis objektas, vertinamas pagal savo galimybes generuoti pelną sistemos valdytojams – nesvarbu, ar iš jo būtų spaudžiamos palūkanos, ar jis turėtų generuoti pridėtinę vertę savo bosams – jis geras tiek, kiek jis tarnauja jiems ir jų savanaudiškiems siekiams. Todėl teigiu ir teigsiu, kad egzistuojanti buržuazinė-kapitalistinė santvarka, jos deklaruojamos idėjos, vertybės bei nuostatos, yra ne kažkas „amžina“, „nekintama“, „aprioriška“, bet sukurta materialaus ekonominio gyvenimo raidos; kad ši raida lemia tos pačios santvarkos ėjimą susinaikinimo link. Ir todėl jis sudaro mirtiną grėsmę valdančiajai šiuolaikinės visuomenės klasei – buržuazijai, kuri yra suinteresuota tuo, kad marksistinis metodas negalėtų būti panaudojamas kovoje dėl socialinių ir politinių permainų, kurios prieštarautų jos interesams. Todėl šiandien marksizmas ir yra arba ignoruojamas, arba begėdiškai iškraipomas, falsifikuojamas ir kastruojamas.Amžiais žmonija ir jos iškilieji mąstytojai svajojo apie „Rojaus žemėje“ sukūrimą, apie visuomenę, kurioje gali išsiskleisti pilnavertis žmogiškas gyvenimas, santarvė ir laimė. Tokias vizijas vienaip ar kitaip formavo graikų filosofas Platonas, o daug vėliau – vadinamojo „utopinio“ socializmo pirmtakai Moras ir Kampanela – tačiau visų šių „idealių visuomenių“ modelių bendra savybė ir, pasakykime, silpnybė, buvo ta, kad jos nenumatė realaus kelio šios laimės ir teisingumo karalystės įgyvendinimui, bet rėmėsi vien tiktai idealistiniais, grynai abstraktaus pobūdžio samprotavimais bei išvedžiojimais. Tuo tarpu dialektinis materializmas, atlikdamas kritišką kapitalistinės santvarkos analizę, pačioje šioje santvarkoje, jos vykdomame dirbančiųjų masių nuskurdinime ir kapitalo susikoncentravime siauros kapitalistų klikos rankose, atranda objektyvias prielaidais naujai ir teisingai santvarkai praktiškai įgyvendinti – tuo būdu socializmas iš utopijos, t. y. vargiai įgyvendinamos svajonės virsta mokslu – konkrečia ir praktiškai pasiekiama ateities gyvenimo perspektyva.

 9. algimantas says:

  Mindaugai,

  jūs neįžeidėte mano „tautinių jausmų“, nes aš turiu tiesiog paprastus, žmogiškus jausmus. Dėl to, kuo aš buvau tada ir kuo dabar (jums aiškų yra atvirkščiai) – gal nesigilinkime ir nespėliokime. Bet , kad būtų aiškiau, pasakysiu ir aš – nebuvau jokiu viršininku tada, nesu ir dabar.

  Tačiau nežiūrint į tai – aš visiškai nenorėčiau grįžt į tą socializmą, kuriame gyvenau ir pasakysiu paprastą priežastį:

  Jei tada būčiau prieš valdžią pasakęs bent trečdalį to, ką kalbu dabar – seniai sėdėčiau ten, kur kadaise sėdėjo mūsų ištremtieji. Galbūt jums patinka tokia padėtis? – vargu. Tai kodėl jūs taip pasiilgote tų eilių, tų tuščių parduotuvių lentynų, ypač ieškant paprastų kokybiškų batų ar elementarių vyriškų kelnių?

  Apie paprastą šikpopierių nėra ko nė kalbėt – valėmės laikraščių dažniausiai, įtrindami švino dažus į savo užpakalius.

  Gal nepasakosiu visko, ką prisimenu iš tų laikų, nes bijau, kad pasidarys negerai.

  Tuo pačiu noriu iškart pasakyti, kad man nepatinka ir šie laikai, šis visiškas sistemos supuvimas ir valdžios išsigimimas. Ne, aš jos nepalaikau, tačiau tai visiškai nereiškia, kad palaikau utopinius komunizmus ir tokius socializmus, kuriuose jau esu gyvenęs.

  Man pvz tiktų variantas „Kapos teisė“, kuri čia yra paskelbta, bet tikrai ne socializmo ar komunizmo restauracija. Beje, komunistiniai simboliai yra uždrausti, manau jo propaganda taip pat: Kapos teisė: http://www.sarmatas.lt/12/kapos-teise/

 10. Mindaugas says:

  Propaganda? Kas tai per dalykas? Tai yra žodis, kuriuo daug kas mėgsta labai įvairiai žaisti; populiariausias šio žodžio (ne) supratimas – tai formulė propaganda = melas/dezinformacija/smegenų plovimas ir t. t. Dažniausiai šitokie „propagandos aiškintojai“ sakys, kad propaganda – tai melas ir priskirs propagandą savo priešams, o patys nuo jos šventeiviškai atsižegnos. Šitokią taktiką ypatingai mėgsta šiuolaikiniai „demokratai“, kurie, tiesą pasakius, dvigubai apsimeluoja. Pirma, jie meluoja „propagandą“ priskirdami vien tiktai savo priešininkams, bet patys nuo jos atsiribodami. Antra, jie iškreipia pačią „propagandos“ sąvoką. Taigi, iš mano pusės jokios propogandos, tik blaivus mąstymas ir mano nuomonė. Jūs darote vieną didelę klaidą. nepasidomite, kaip buvo kuriamas TSRS laikais dirbtinis deficitas ir kas tuo metu tarybinėse respublikose sėdėjo valdžioje….taip, garbusis, taip, tų respublikų nacionalinis elitas (prisiminkite AMB laikus ir po nepriklausomybės paskelbimo privatizavimo peripetijas). Kas liečia kapo teisę…..Kol egzistuos kapitalizmas – tol dauguma žmonių tebus tik antrarūšėmis prekėmis, parduodamomis „darbo rinkoje“, o viršūnėje ir toliau sėdės buržuazinės visuomenės dievas – Pinigas – bei tie, kurie prie jo arčiausiai prieina. Kapitalizme kapitalas yra viskas, o darbas, t. y. žmogus su savo gyvastimi – niekas – tol, kol nėra pelningas, o kai yra – tai jis turi vertę tiktai tol, kol išlaiko savo pelningumą kapitalistui. Žmogus ar tauta kapitalizme – ne vertybės, bet tik tušti žodžiai.Kapitalizme Lietuvos laukia tik didesnis skurdas, emigracija, išsigimimas ir nuosmukis – iš ko pasipelnys tiktai saujelė oligarchų kartu su savo palikuonimis, kurie sudaro vadinamąjį „auksinį jaunimą“; doram ir sąžiningam darbo žmogui tokioje Lietuvoje – buržuazinėje Lietuvoje – ateities nėra ir nebus.

 11. Panzer says:

  Kokia laimė yra galimybė sakyti kažką prieš valdžią jei ji taves negirdi ir negirdės. Abiejų santvarku rezultatas tas pats, nes šiais “ moderniais“ laikais tavęs niekas negirdi, o jei per daug rėksi būsi išvadintas to ar ano rėmėju ir sulauksi policijos. Šiais laikais greitai gausi neigiamą etiketę, nes visuomenė supriešinta. Viskas yra daroma dėl pelno, dėl pliuso juk su tokiom technologijom žmogus galėtų dirbti po 4 dienas ir gauti tą pačią algą. Koks mokslo tikslas jei jis tarnauja kapitalui, ar vaistų pramonės tikslas pagydyti žmogų, ne pirmiausiai kiek iš jo bus uždirbta. Viskas gaminama su mintimi, kad ilgai nelaikys ir vėl reiks pirkti. Visa kapitalistinė sistema panaši į šeicha iš filmo apie auksine antilope, dar dar dar…
  Tobulybė yra neįmanoma, bet geriau rinktis tokią sistemą, kurioje geriau gyventi daugumai, o ne mažumai. Pagrindinė problema, kad yra metami milžiniški finansai šiai ydingai sistemai palaikyti ir skatinti ir niekas iš niekur čia nevyksta.Už visko stovi pinigai ir kuo pinigų daugiau, tuo mažiau buržujams rūpi jų kalbantys „įrankiai“, kurie tuos turtus neša…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top