- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Ukrainiečių žurnalistams buvo išdalinti žodynėliai su „reikalingais žodžiais“

9tv.co.il

Žodynas - paveikslėlis

nuotrauka: Twitter

Ukrainiečių žurnalistams nušviečiant įvykius Pietryčių Ukrainoje ir Krymo tema buvo rekomenduota naudoti „neutralius“ terminus, kuriuos jiems parinko Ukrainos masinės informacijos Instituto ekspertai.

Kaip praneša „Devintas kanalas“, „Neutralios terminologijos žodyno“ pristatymas įvyko liepos 5 dieną, „Donbass-Ukraina“ forume, tačiau pranešimas apie tai Instituto tinklapyje atsirado tik ketvirtadienį.

„Neutralių terminų žodynas“ buvo sudarytas analizuojant „ukrainiečių ir tarptautines MIP maksimaliai prisilaikančias žurnalistinių standartų“.

Žodyno sudarytojų nuomone, vardan objektyvios situacijos Donbase pateikimo siūloma naudoti terminus „Rusijos karinė agresija“, „karas“, „hibridinis karas“, o taip pat „prorusiški separatistai“ ir „užsienio (prorusiški) samdiniai“.

Kalbant apie įvykių Kryme aprašymą, tai čia žurnalistams didelio pasirinkimo nepaliko. Pusiasalio perėjimą Rusijos suvereniteto žinion reikia vadinti „Krymo teritorijos aneksija“, o patį Krymą – arba „laikinai okupuota teritorija“, arba „okupuotu Krymu“.