Vašingtone L. Graužinienė diskutavo su Amerikos–Lietuvos verslo tarybos nariais apie inovacijų pritraukimą į Lietuvą

2016, 2 liepos, 23:15 | kategorija Metodologija | 9 komentarai | peržiūrų 306 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Loreta Graužinienė ir Amerikos–Lietuvos verslo taryba

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Vašingtone susitiko su Amerikos–Lietuvos verslo tarybos (ALBC) nariais aptarti dvišalius ekonominius ryšius ir investicijų pritraukimo Lietuvoje perspektyvas. Apvaliojo stalo diskusijoje aktyviai dalyvavo Lietuvoje jau investavusios kompanijos – „Thermofisher“, „S3“ ir kitos. Parlamento vadovė pažymėjo, kad šių Jungtinių Amerikos Valstijų kompanijų sėkmės istorijos sukuria papildomą traukos faktorių kitoms Vakarų kompanijoms investuoti Lietuvoje.

„Jūsų sėkmės istorijos yra traukos centras kitoms kompanijoms, besirengiančioms investuoti Lietuvoje. Lietuva yra patraukli vieta verslo augimui ir plėtrai“, – sakė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė diskusijos dalyviams ir pakvietė Amerikos-Lietuvos verslo tarybos narius dar aktyviau prisidėti pritraukiant investicijas, inovacijas, technologijas į Lietuvą.

Parlamento vadovė pasidžiaugė stiprėjančiais Lietuvos ir JAV ekonominiais ryšiais: 2015 m. Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų prekyba augo, didėjo tiek eksportas, tiek importas. Jungtinės Amerikos Valstijos yra aštunta didžiausia Lietuvos eksporto rinka, pagal lietuviškos kilmės prekių eksportą tris kartus lenkianti Rusiją. Į Jungtines Amerikos Valstijas tiesiogiai eksportuoja apie 600 lietuviškų kompanijų, įskaitant ir neseniai atvertą Amerikos rinką lietuviškai mėsai.

Apskritojo stalo diskusijoje taip pat buvo atkreiptas dėmesys, jog, nepaisant mažėjančių Jungtinių Amerikos Valstijų tiesioginių užsienio investicijų pasaulyje, Amerikos projektų Lietuvoje nemažėja. Vertinant pagal sukuriamas darbo vietas Lietuvoje Jungtinės Amerikos Valstijos buvo tarp pagrindinių investuotojų pastaruosius šešerius metus.

Taip pat per susitikimą Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė akcentavo Lietuvos politinį siekį iki 2018 metų pabaigti stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) procesą. Pasak Lietuvos parlamento vadovės, visateisė narystė EBPO išlieka svarbiausiu Lietuvos prioritetu.

Be to, pokalbio metu Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė išreiškė paramą vykstančioms deryboms dėl Transatlantinės Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP). Pasak jos, šis susitarimas padėtų skatinti Jungtinių Amerikos Valstijų investicijas, sudarytų palankesnes sąlygas Lietuvos gaminių eksportui bei atvertų galimybes glaudesniam Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų verslininkų bendradarbiavimui.

Amerikos-Lietuvos verslo taryba (ALBC) užsiima dvišalių prekybos ryšių, investicijų skatinimu, taip pat rūpinasi dvišalio bendradarbiavimo plėtojimu. ALBC narės: „Exelon Nuclear Partners“, „Fluor“, „Phillip Morris“, „Western Union“, „S3“, „Thermo Fisher Scientific“, „Parsons“, „Maersk“. Didžiausi Jungtinių Amerikos Valstijų investuotojai Lietuvoje: „Phillip Morris“, „Kraft Foods“, „Western Union“, NASDAQ. Jungtinės Amerikos Valstijos Lietuvoje yra investavusios 157 mln. eurų.

šaltinis: lrs.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Mindaugas says:

  Kolonijos elito atstovė nuvažiavo gauti naujų nurodymų….kaip apgailėtina…

 2. Algirdas says:

  Ne kolonijų „elito“,o prižiūrėtojų vyresnioji nuvyko pas šeimininką atsiskaityti kaip tvarkomas jo turtas

 3. Algirdas says:

  Beje, Lietuvos biudžeto deficitas virš 200mln. eurų. Taip kad tie menki 150 mln. investicijų tik parodo kiek esame jiems reikalingi.

 4. Myndė says:

  Tūlas pilietis Leninas kadaise pastebėjo, kas valstybę valdyti gali ir virėja. Nepraėjo ir 100 metų, kai tampa akivaizdu, kad tai gali kolūkio buhalterė taip pat. Tiesa, derėtų patikslinti, kad toje valstybėje – vien valytojos ir kiemsargiai. Ir dar – už Leniną apmaudu – nei tos virėjos, nei buhalterės nieko negirdėjo apie dėkingumą

 5. pestininkas says:

  Tikrai viėna iš teritorijos „administratoriu“iškviėsta ant kilimo!

 6. b says:

  Minde,cituoti reikia žinant.Lenino tėvas carinėje Rusijoje užėmė aukštas valdininko pareigas,kuriose galėjo dirbti tik bajorai(tai pavieniai atvejai,kad jas gavo ne bajoras)todėl Uljanovui buvo suteikta bajorystė.Gimnazijoje,o t.y.mokslą galėjo mokytis tik bajorų vaikai.Tai žinant galima suprasti Lenino mintį:“…taip valstybę valdyti negali tamsūs,neišsilavinę,bet mes mokytis suteiksim galimybę visiems,ir tada bet kuris juodadarbis ar namų šeimininkė galės valdyti valstybę“Stebina,kad Lietuva eksportuoja 3 kartus daugiauį JAV,o(kuo?)nei į Rusiją.Ir visiškai nestebina,kad Graužinienė pritaria TTIP.Ir ne vien todėl,kad internete sutartis neprieinama,slapta.O tokiai bobelei kažin ar duos paskaityti.O moteriškei gal ir nesinori…

 7. Algirdas says:

  Šiaip tai Leninas pasakė taip: net vyrėja privalo suprasti, kaip valdoma valstybė

 8. liucija says:

  o ką? juk tokie ambicingi buhalteriai ir melžėjos gali paskaičiuot kiek gaus už lietuvių pardavimą.Nebrangininkai…manau.Gėda dėl jūs, lietuviai,pirmai jus įsigijote Landsbergį,paskui grybauskaite, paskui dar įsigijote landsbergi,dabar šitą bobą…juk nei vienam iš jų nerūpi Valstybė,Žmogus….tik jų pačių garbė,žinomumas,. Vat ir Račias nusivylė ir kiti tikri patriotai..ir liko tokie tik

 9. juokinga, jei says:

  nebutu graudu! Investicijos, investicijos?! O ka jus sukurete per savo uzpakalio trynimo Seime kadencijas?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top