Vengrų premjeras tapatina save su Putinu

2014, liepos 31, 19:27 | kategorija Ideologija | 4 komentarai | peržiūrų 438 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis„1989 metų birželį – kai Vengrija dar nebuvo pabaigusi su komunizmu – 26-erių metų ilgaplaukis jaunas politikas, pakilo į tribūną Didvyrių aikštėje Budapešte ir pasakė kalbą. Virš 200 tūkstančių susirinkusiųjų klausėsi, kaip jis reikalavo vyriausybės atsistatydinimo, laisvų rinkimų ir tarybinės kariuomenės išvedimo iš šalies. Tai, ko jis reikalavo buvo labai rizikinga ir net pavojinga gyvybei.“, -rašo vokiečių laikraščio Die Zeit apžvalgininkas Michal Kokot. Tačiau praėjus 25 metams, „visa tai pasirodė užmiršta: tarp Viktoro Orbano, kuris prieš 25 -erius metus kovojo už Vakarų liberaliąją demokratiją ir šiandienio 50-mečio premjero-ministro Orbano, nėra nieko bendro“.

„Praėjusį savaitgalį vengrų premjeras su vizitu viešėjęs kaimyninėje Rumunijoje, pasakė kalbą, kurioje visiškai atvirai, po pastarųjų balandžio rinkimų, apibrėžė savo politinius įsitikinimus“, – pasakoja žurnalistas. Liberali demokratija, kaip pareiškė Orbanas, „išsisėmė: ji nebegarantuoja vengrams gerovės ir jų nacionalinių interesų apsaugos, todėl Vengrija ateityje nebeprisilaikys liberalių vertybių„. Vietoje to, kad jų prisilaikyti, vengrams būtina nukreipti „savo žvilgsnį kita kryptimi“.

Kartu su visu tuo, Vengrijos vyriausybės vadovas mato mėgdžiojimo vertą valstybės sandaros formos pavyzdį tokiose šalyse kaip Rusija, Turkija, Kinija ir Singapūras. Be to, premjeras leido aiškiai suprasti, kad daugiau nesiruošia kęsti Vengrijoje užsieniečių, ir viešai „užsipuolė“ nevyriausybines organizacijas: jų atžvilgiu V. Orbanas prisilaiko to paties požiūrio, kaip ir Putinas – esą tai ne kas kita, kaip „užsienio apmokami politiniai aktyvistai“. Vengrų premjeras palaikė idėją, pagal Rusijos pavyzdį sukurti parlamente specialią komisiją, kuri kontroliuotų „organizacijas finansuojamas iš užsienio“, ir išaiškintų „užsienio agentus“.

„Politiniai V. Orbano oponentai jau spėjo įprasti prie panašių dalykų, tačiau jo pastarasis pasisakymas tapo tikru šoku liberalams ir demokratams“, – konstatuoja Kokotas. Opozicinės koalicijos atstovai atkreipia dėmesį: Premjeras tapo tiek autoritetingas, kad naudoja net Vladimiro Putino retoriką kaltinant dėl vidaus bėdų užsienio agentus“.

„Niekuo nepridengta V. Orbano orientacija į Rusijos prezidentą kelia nuogąstavimus Euro-sąjungoje, ir ne tik todėl, kad Vengrijos vyriausybės galva nori galutinai išvesti šalį iš demokratijos kelio, bet ir todėl, kad V. Orbanas tampa mažiau patikimas išorinės ES politikos atžvilgiu“, – daro išvadą apžvalgininkas. Jau dabar aišku, kad „jis nepalaikys naujų ekonominių ES sankcijų prieš Rusiją“. „Aš nesiruošiu dėl Ukrainos paminti nacionalinių Vengrijos interesų“, – pabrėžė premjeras. Be to, politikas pažymėjo, kad Vengrija nesiruošia atsisakyti dujotiekio „Pietų srautas“ statybos, kuri bus vykdoma apeinant Ukrainą.

Die Zeit

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

  1. Kestutis says:

    Jei tos demokratines ir liberalios partijos tarnautu savo zmonems, o ne zadetu, zadetu, o po to tik vykdytu savo „seimininku“ nurodymus tuos pacius rinkejus tik dar labiau suvarzydamos istatymais ir apdedamos mokesciais, putinizmas nebutu toks uzkreciamas…..

  2. PP says:

    Klaidinga nuomonė. Liberalizmas negali būti kitoks, todėl jokių jeigu…

  3. taip says:

    Orbanas saugo savo Tautos interesus, tai negi tai blogai? Mano manymu, Orbanas tikras savo šalies patriotas ir apie liberalus pasakė teisingą nuomonę. Ir mūsų gerb. Seimūnas Gražuolis yra sakęs : “ susitikus liberalą – reikia žegnotis“. Šaunuolis Orbanas, o es nutūkę klapčiukai įsibaimino, kad jei atsiras daugiau tokių – baigsis sotus jų gyvenimas mūsų visų sąskaita.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top