Visų laikų lietuviams!

2018, 3 liepos, 8:03 | kategorija LPT | 12 komentarų | peržiūrų 656 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

VISŲ LAIKŲ LIETUVIAMS !

Šio plakato detalėse autorius Tautvilas Rinkevičius primena žiūrovui Lietuvos istorijos realijas: pirmuosius pinigus, vėtrungę – žyminčią miesto egzistavimo pradžią nuo 1361 metų ir pilies vaizdą bei šiandieninį Kauno logotipą. Viso globalaus pasaulio akivaizdoje 2018 liepos 5 dieną Kauno miesto pilies kiemelis taps lietuviams sakralia vieta.

Tai akimirka apjungianti visų Lietuvos kartų laisvės troškimą. Iš šios vietos pasklis patriotizmo epicentras,  vienijantis visus lietuviško kraujo asmenis, esančius  toli nuo TĖVYNĖS. Istorijos ratui besisukant, mes išliksime ištikimi Mindaugo rūpesčiui ir toliau vienyti lietuviškas sielas.

“Laisvės karys”- štai mūsų tautos stebuklas ir ne koks dangiškas, bet realus, sulaistytas savo tautos tikėjimo krauju.

Dailininkas Tautvilas Rinkevičius

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 12

 1. Anupras says:

  Aš esu lietuvis,mano vieta yra ČIA! Didžiuojuosi kad gimiau augau ir jau subrendęs gyvenu šioje nuo seno lietuvybės kalvėje Kaune ir tariu AČIŪ visiems,nors kiek prisidėjusiems prie šio išties neįkainojamo visiems tikriems lietuviams simbolio VYČIO skulptūros.Tebūnie taip: kol vieni lenkia nugaras emigracijoje už sotesnį kasnį ,gražesnį rūbelį,kol kiti pardavinėja-išdavinėja šalį ir tautą pateikdami rūdimis aptekusius vamzdžius kaip meno šedevrus,mes kauniečiai puoselėsime savo miestą ir budriai stovėsime mūsų lietuvybę sergėjančiame poste! Tariu taip pat AČIŪ mūsų miesto merui V. Matijošaičiui!

 2. 1. Plakate matome Kauno herbą jau su stumbro kakton „įkaltu“ kryžium.

  2. Tekste skaitom apie pirmuosius lietuviškus plakate matomus pinigus – monetas/mainetas; jokie jie ne pirmieji. Monetos – kartu su kryžiuočių mums klupdyti nešamu kryžium ėjusių Senuoju vadinamo Testamento Pakartotojo Įstatymo Knygos turėtojų atsinešamu Valdymo Receptu: saviems skolink be palūkanų, o iš svetimų imk palūkanas, ir tu valdysi, o tavęs nevaldys niekas – įrankis, valdymo įrankis..

  3. Ankstesni už šias monetas/mainetas – „lietuviški ilgieji“, arba „kapos“ (sidabro lazdelės su įkartom; rusiškas „rublis“, beje, reiškia tą patį: рубить=kapoti/kirsti). Mūsų protėviai tų 2-am punkte išvardintų Apgaulės Meistrų kaldinamas mainetas išlydydavo į kapas, taip kovodami su ta Apgaule (monetos savikaina skyrėsi nuo tariamos/deklaruojamos jos vertės).

  4. Vyčio skulptūros prie Kauno pilies atidengimas liepos 5-ą dieną priderintas prie liepos 6-tą švenčiamos „Lietuvos vienytojo“ Mindaugo karūnavimo svetimųjų – popiežiaus – suteikta karūna, kurią ta proga apsikriegštijusiam Mindaugui iš Rygos atgabeno kryžiokų komtūras Andrius Štirietis. Mano supratimu, Mindaugas bus „prapylęs“ krieg’e/kare, jei sutiko apsikriegštyti klaupdamasis prieš karūnas, reiškiančios, jog jis tampa Šventosios Romos imperijos vietininku Lietuvos žemėje, davėjus. Liepos 6-tąją švenčiu kaip savo gimtadienį, bet kaip Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos – nešvenčiu. Beje, ir Kvedlinburgo moterų vienuolyno raštininkės savo 1009 metų analuose rašo apie Lietuvą, o ne apie „Nesuvienytas Lietuvas.“

  5. Savo kriegšto ir karūnavimo svetimųjų karūna proga „vienintelis“ Lietuvos karalius (Ir Gediminas, ir kiti mūsų valdovai save laiškuose Vakaruosna tituluodavo Rex/Karaliais, ir vakariečiai tai pripažino/neprištaravo) Mindaugas kryžiokams padovanojo Rikojotą, kur buvo Senosios Lietuvos pagrindinė Ramovė/Ramuva – Žinyčia; tik kad kryžiokai šitos „dovanėlės“ nepajėgė užkariauti:)

  6. Neužilgo po Mindaugo kriegšto ir „karūnavimo“ mūsų protėviai sukilo, Mindaugas atsimetė nuo kriegšto ir atsisakė to „garbingojo“ Popiežiaus vietininko „suvienytoje“ Lietuvoje titulo. Deja, sukilimo vadas Herkus Mantas po kelerių metų kovos žuvo.

  7. Jau minėtame Rikojote ar šalia jo tebėra ir senesni už „lietuviškus ilguosius“ lietuviški pinigai – gintaras (Google: gintaras kaip mainų priemonė), ten prasideda ir Gintaro Kelias, kuriuo mūsų protėviai irklais, vikingų/vykingų irklais amžių amžiais gabeno gintarą. Mes mokame paaiškinti Vykingo/Vikingo vardą – tas, kuris vyksta/išvyksta/parvyksta – o skandinavai nemoka. Vykingų kapuose Britanijoje apstu gintaro, o Vikingų kapuose Skandinavijoje jo nėra.

  8. Vytis – vėlesnių laikų Lietuvos simbolis, kai imta gyventi tankiau ir keliauti ne tik vandens keliais, upėmis, bet ir sausumap tada ir prireikė sausumos transporto, tada irn radosi Karžygys Ant Žirgo.

  9. Klaidą darom „išvarę“ Vytį iš Vilniaus: jo vietą ten. O Kaune – Santakoj/Gintaro Kelio Mieste – turėtų stovėt senesnės Lietuvos simbolis: Vykingų Laivas.

 3. Zenonas says:

  Dėkoju Anuprui – išsakė mano mintis (gal ne mano vieno). Kad lenkia svetimiems nugaras dėl geresnio kąsnio. Todėl ir nenoriu, kad referendumu būtų suteikta dviguba pilietybė tiems, kurių Tėvynės supratimas – bėgioti ir rinktis tą uliavojimo vietą, kur jiems geriau. Susibėgant tik ant gatavo baliaus.
  Jokių dvigubų pilietybių.

 4. Vaidas says:

  Valdžia supraprastino trečiųjų šalių piliečiams įsidarbint LT,ko pasekoje vietiniai pakeičiami pigesniais ukrainiečiais ar baltarusiais,o čia kažkokie komentariksai dar piktinasi dėl LT piliečių „nepilietiškumo“,kurie priversti,kad nebadaut važiuot dirbt į vakarus,jūs čia apsirūkę ar sėdit kur valdiškose kėdese,kad nematot situacijos LT darbo rinkoje?

 5. Panzer says:

  Dėl garsesnio duonos kąsnio? Čia kaip landzbergis pasakė, dėl brangesnio grabo! Užsigeidė savų baudžiauninkų, kurie ponams už minimumą dirbtų. Ar inžinieriui 700 – 800 eurų per mėnesį pakankama alga, kad jaustųsi žmogumi ir stovėtų prie balkonelio klausydamasis profesoriaus kalbų? 50 metų ir daugiau žmogui rasti darbą labai sunku, o ką jam daryti, kad požiūris į žmogų šitame Durniu laive blogesnis nei į šunį. Tauta seniai gyvena savo gyvenimą, o valdžia savo. Jei tokie dideli patriotai tai ko mitingų nedarote kad valdžia pinigus tratina? Kiek į stadiono griaučius sudėjo? Patiems gal irgi kliūna…

 6. Panzer says:

  PS: svetimas per lenkiama nugarą nemuša, o dar ir atostoginius prideda, o mylimoje tėvynėje per lenkiama nugarą ir botagu muša, apvagia tiek darbdavys, tiek valdžia. Neduos pilietybės, nebejuokinkit!

 7. simas simaitis says:

  Suruoš referendumą ir dar pamasins alaus bambaliu bei proškais. Subėgsite ir prabalsuosite. Jūs į temą komentuokite. Eugenijus gerai prakomentavo, įdomu ir informatyvu.

 8. Anupras says:

  ištrauka iš vieno straipsnio: „…. nes žmogus be Tėvynės yra Niekas.Kaip tie graikai iš „Odisėjos“ už ėdesį pas Kirkę kiaulėmis paversti. Ar įsivaizduojat žydą Menoros ar Dovydo žvaigždės nemylintį? Jie žino, kaip per tūkstantmečius tarp svetimų išlikti, kad ne asimiliuotis, jei nežino Šventuose raštuose pasiskaito, periodiškai pasiskaito, prisimena, kaip privalo gyventi, kad į kiaules nepavirsti dėl ėdalo.Grupė į kiaules jau virtusių, sutrukdė sostinėje Vytį pastatyti. Kiaulėms nereikia simbolių, nereikia Tėvynės, reikia ėdalo ir kriuksėjimo prie lovio. Kiekvienam savo. Aš paskui Vytį per gyvenimą eisiu. Jei kiaulės galutinai Vilnių okupuos, nepajėgsime jų įveikti, į Kauną vyksiu gyventi, bet lietuviu liksiu, ne tam pas senelį Vytis kabojo, o pas senelę buvo saugomos trispalvės…“ Gal ir galima pateisinti
  TIKRUS specialistus,kurie dirba užsienyje ,o juodadarbiai ir čia tokiais buvę ir ten tokiais palikę yra tik kriuksinčios kiaulės prie sotaus ėdesio lovio….

 9. Dainius V. says:

  Lietuva skaičiuoja šimtus metų,tai ,kad lietuviai visada taikė „švelnią jėgą“ užkariautų tautų atžvilgiu,tai nereiškia ,kad jos žinomas amžius š.m.liepos 17 bus 767 metai.Kai dabartiniai vokiečiai gyveno vos ne urvuose,o būsimi prancūzai dar tik išmoko stogus savo žeminėms dengti jau buvo „paragavę“ lietuvių iečių ir kardų kirčius.Karo žygių metu lietuviai nebuvo gailestingi ,kad i dabar kai kurie suomiai dar iki šiolei prisimena lietuvius kaip žiaurius užkariautojus…O dabar užtenka tik propogandos,atvirų sienų ir specialiai kuriamų sąlygų Lietuvoje,kad kuo daugiau lietuvių emigruotų ir liktų gyventi nusenusioje Sodomos ir Gomoros Vakarų Europoje

 10. Anonimas says:

  TAIP ANUPRAI IŠ TOS MEILĖS DOVYDO ŽVAIGŽDEI IR MENORAI, JIE pasaulyje mums dundukams labai daug ką sukūrė ,krikščionybę,su vergovę, „valdžias nuo dievo“, baudžiavą! Išnaikino MŪSŲ rankomis ir pavergė TAUTAS ŽEMYNUOSE! VĖLIAU marxai su „zemliakais“ sukūrė naujos tvarkos dogmatika, o ją įgyvendino kiti jų „zemliakai“leninai, trockiai, dzeržinskiai,stalinai! Taip pat ir Adolfas „užšoko ant bangos“,padedant tiems patiems“ zemliakams“! Iš tos meilės „žvaigždei ir žvakidei“! Daugelis ŽYNOT savo kailiu kaip tai buvo! Ir toliau JIE KURIA MUMS GYVENIMO TVARKAS, IR VISIEMS OK!? PO 25 metų leido VYTĮ pastatyt ir jau euforija!? O AŠ MANAU, KAD VYČIAI TURĖJO PO PENKIŲ METŲ NUO NEPRIKLAUSOMYBĖS PRADŽIOS KIEKVIENAME DIDESNEME MIESTELI STOVĖT! Bet nusilenkim „valdžia“i kad po 25 metų nors KAUNE pastatė, o be jų gi MES „neįgalūs“, SAVO ŽEMĖJE!? Vat jums ir trumpą pasaka apie „neįgaliųjų gyvenimus“! Vat jums žvaigždės su žvakydem. O kolegai Eugenijui P. SPAUDŽIU 5 UŽ autentiškus faktus!

 11. Pestininkas says:

  TAIP ANUPRAI IŠ TOS MEILĖS DOVYDO ŽVAIGŽDEI IR MENORAI, JIE pasaulyje mums dundukams labai daug ką sukūrė ,krikščionybę,su vergovę, „valdžias nuo dievo“, baudžiavą! Išnaikino MŪSŲ rankomis ir pavergė TAUTAS ŽEMYNUOSE! VĖLIAU marxai su „zemliakais“ sukūrė naujos tvarkos dogmatika, o ją įgyvendino kiti jų „zemliakai“leninai, trockiai, dzeržinskiai,stalinai! Taip pat ir Adolfas „užšoko ant bangos“,padedant tiems patiems“ zemliakams“! Iš tos meilės „žvaigždei ir žvakidei“! Daugelis ŽYNOT savo kailiu kaip tai buvo! Ir toliau JIE KURIA MUMS GYVENIMO TVARKAS, IR VISIEMS OK!? PO 25 metų leido VYTĮ pastatyt ir jau euforija!? O AŠ MANAU, KAD VYČIAI TURĖJO PO PENKIŲ METŲ NUO NEPRIKLAUSOMYBĖS PRADŽIOS KIEKVIENAME DIDESNEME MIESTELI STOVĖT! Bet nusilenkim „valdžia“i kad po 25 metų nors KAUNE pastatė, o be jų gi MES „neįgalūs“, SAVO ŽEMĖJE!? Vat jums ir trumpą pasaka apie „neįgaliųjų gyvenimus“! Vat jums žvaigždės su žvakydem. O kolegai Eugenijui P. SPAUDŽIU 5 UŽ autentiškus faktus!

 12. Litvakas be plauku ir barzdos says:

  1.Pamirškite tas pasakas kad kažkada kažkas keliavo upemis ir dar prieš srovę ir dar šimtais kilometrų.
  2. Gintaras niekada nebuvo pinigas ar pinigo suvokimo pirmtakas Lietuvoje.
  3. Ne tik Herkaus deka,dar pries 150m visa lietuva jokio kryzio nezinojo ir vaikščiojo proteviu tikejimu o i bažnyčia keliaudavo kad kunigo iskripusiu akis nerustinti.

  Siūlau visiems idemiai pažiūrėti i savo miesto nuotraukas,brezinius ir tt. Pwz ziuriu i Klaipedos

  (klaipedos apgultos rusijos kariuomenės ir laivyno 1757m birzelio 19d liepos 25d,planas, raižinys, niurbergas,po 1757m iš lietuvos žemėlapio. Vilnius LNM 2002.)

  ir lyginu su dar esama tokia vieta Portugalijoje

  Forte de Nossa Senhora da Graça

  Kad isivaizduoti kokia klp buvo ir ji pwz uz ta vieta portugalijoje vienareiksmiskai keletu kartu didesne.

  Savaidgali buvau olandijos mieste Vlissingen, metu uzviksavimas visuose vietuose kelia dviprasmisku klausimu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top