Washington Times: Vakarai „pramirksėjo“ Ukrainą

2015, 18 liepos, 1:01 | kategorija Ideologija | 6 komentarai | peržiūrų 307 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

washingtontimes.com

paveikslėlis

Akivaizdu, kad skirtingų epochų lyginimas dažnai būna klaidingas, kadangi skiriasi sąlygos ir pateikiami faktai, rašo Washington Times. Tačiau kaip bebūtų, leidinio nuomone, kirba „pagunda“ atrasti analogijas tarp šiandienės Ukrainos ir tuo, kas vyko ispaniškojoje respublikoje pilietinio karo pradžioje 1930-aisiais.

Kaip ir tada, pabrėžia amerikiečių laikraštis, „demokratinė vyriausybė su visais savo trūkumais pasirodė apgulta vietos jėgų, palaikomų užsienio agresorių“. Vakarų valstybės „veidmainiškai“ atsitraukė , atsisakydamos padėti išgyvenantiems sunkumus ispanų respublikonams. Todėl tie pamažu ėmė „ristis“ į vienintelio užsienio pagalbos šaltinio rankas – Tarybų Sąjungos ir jos vietinių „komunistinių marionečių“.

Iš kitos pusės, Francisco Franco ir jo pučistai gavo palaikymą iš nacistinės Vokietijos ir fašistinės Italijos. Ko pasekoje įvyko taip vadinama “nacionalistinė” pergalė, ir Ispanijoje prasidėjo ilgas, tamsus autoritarinio valdymo periodas, gyvavęs beveik pusę amžiaus. Šalis iki šiol atsistato po to periodo, kaip socialiai, taip ir politine prasme.

Anot leidinio, į informaciją apie „srautą tiekiamų į Ukrainą rusiškų ginklų ir net kareivius su uniforma“, jau nebekreipiama dėmesio. Nežiūrint į teisingus žodžius, Obamos administracija neskuba siųsti Kijevui ginkluotės, reikalingos ukrainiečiams, kad „atsilaikyti prieš rusus“. „Neaišku, – pažymima straipsnyje, – ar Putinas bando atsikąsti dar didesnį teritorijos gabalą Maskvai, kaip jis pasielgė Kryme, ar tiesiog stengiasi pajungti sau Ukrainos vyriausybę, įvykdęs pagrindinį programos tikslą atkuriant tarybinę imperiją“.

Kaip tvirtina leidinys, pastarosios savaitės naujiena slypi tame, jog čečėnai, „kurie kaunasi su rusų valdymu Šiaurės Kaukaze nuo 18 amžiaus pabaigos“, kariauja Kijevo pusėje Donbase. Taip pat nerimą keliančiu faktu išlieka „mažai pastebimų“ Ukrainos neonacistų aktyvumas, kuris leidžia Maskvai pareikšti, jog net, jei jos kariai dalyvautų konflikte, tai kariautų „šventą karą prieš fašistus“.

„Obamos administracijos ir jos sąjungininkų Vakaruose atsisakymas padėti, verčia ukrainiečius kreiptis pagalbos į įvairiausius šaltinius, kuriuos jiems pasiseka rasti. Čečėnų smogikų-musulmonų, surinktų iš viso pasaulio ir susijusių su džihadistais dalyvavimas, – tai naujas, Vakarų ir amerikiečių strategijos žlugimo, liudijimas. Tačiau pirmiausia – tai įrodymas, jog Obamos gauja nesugeba šaudyti tiksliai į taikinį“ , – pabaigia Washington Times.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Simas Simaitis says:

  Pusė tiesos, jau yra melas. Pravartu paskaityti sarmatuise rašytą straipsnį
  http://www.sarmatas.lt/04/tikrove-ir-iliuzija-du-karai/.
  Čečėnai kaunasi abiejuose pusėse. 

 2. Hm says:

  JAV spauda ir tiesa jau juokinga

 3. Faktinė klaida. Pilietinis karas Ispanijoje prasidėjo 1936 metų vasarą.

 4. algimantas says:

  Jie matyt turi omenyje pilietinio karo Ispanijoje priešistorę, kurią lygina su dabartine Ukraina?

 5. Mindaugas says:

  Amerikos politinis elitas šioje situacijoje, kaip ir daugybėje kitų, mėgina sukurstyti rusų neapykantą amerikiečiams. Bet tai nepavyko. Rusai (kaip beja ir daugelis pasaulio tautų) nekenčiame Amerikos politinio elito, kuris neša mirtį, terorą, melą ir skerdynes visur – Serbijoje, Afganistane, Irake, Libijoje ir Sirijoje – o dabar ir Ukrainoje. Pasaulio tautos nekenčia globalinės oligarchijos, kuri uzurpavo Ameriką ir naudojasi ja kaip savo įrankiu. Jos nekenčia jos politikos dvigubų standartų, pagal kuriuos nekalti piliečiai, neturintys nieko bendro su fašistine ideologija būna vadinami „fašistais“, kol tuo tarpu mėginama pasakyti, kad Ukrainoje veikiantys hitlerininkai ir atviri Banderos gerbėjai nėra „naciai“. Viskas, ką kuria Amerikos politinis elitas (su mažomis išimtimis), tėra tiktai vienas didelis melas. Ir visos tautos nekenčia šito melo, nes šito melo aukomis esame ne vien tik mes, bet taip pat ir Amerikos liaudis. Jūs jais tikite, jūs už juos balsuojate. Jūs jais pasitikite. Bet jie vis tiek jus apgaudinėja ir išduoda.

 6. ale, says:

   O kam išbujojusį ir uždominavusį kriminalą vadinti elitu? ČIa gi tas pats, kas blogį pradėti vadinti gėriu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top