YouTube remdamasi LR pareikštomis autorinėmis pretenzijomis blokuoja žmonių sukurtus filmus

2014, liepos 26, 13:38 | kategorija Realybė | 20 komentarų | peržiūrų 1 467 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Papildyta (žemiau)

YouTube administracija, remdamasi autorių teisėmis ir Lietuvos Respublikos pretenzijomis (įdomu kas šiuo atveju atstovauja LR?) į žmonių sukurtų filmų autorines teises, užblokavo video filmą sukurtą Rolando Paulausko rėmėjų, kurį sarmatas.lt buvo patalpinęs savo SarmataiTv paskyroje YouTube.

Štai kokį vaizdą rodo bandant atsidaryti filmo nuorodą:

„(sarmatas.lt) Rolandas Paul…“ Šis vaizdo įrašas nebegalimas dėl autorių teisių paraiškos, pateiktos Lietuvos Respublika.

paveikslėlis

….ir dar, – jie dėl to apgailestauja (YouTube)

Čia įdomiausia kas? Kad LR neturi jokių autorinių teisių į jokius video, mat LR kaip juridinis asmuo jokių video nekūrė ir nekuria. Tačiau autorines teises į kai kuriuos video fragmentus (maksimaliai 2) galėtų pareikšti tame filme panaudotų video fragmentų autoriai. Bet tų autorių pavardės pretenzijoje neminimos. Vietoje jų anoniminis Lietuvos Respublikos ieškinys-pretenzija.

Norėčiau priminti, kad kito būdo užblokuoti politiškai neįtinkančio valdžiai turinio YouTube taisyklės nenumato, ypač, jei tas turinys neskatina rasinės neapykantos ir nepropaguoja pornografijos bei smurto.

Telieka remtis autorinėmis teisėmis, nors mes visi puikiai suprantame, kad mūsų valdžiai autorinės teisės rūpi mažiausiai iš visų egzistuojančių šalyje blogybių. Ir kai filmas buvo peržiūrėtas daugiau kaip 150 000 kartų, valdžia staiga suprato, kad jos propagandos monopoliui ateina galas.

Reikalas tame, kad R. Paulausko įkalbėtas filmas tiesiog neatitinka Lietuvos ir JAV (kas svarbiausia) oficialios pozicijos Ukrainos įvykių atžvilgiu. Štai iš čia ir tos visos pretenzijos į „autorines teises“. Bei jų pažeidimus.

Kaip matome „demokratija“ per Lietuvą žingsniuoja septynmyliais žingsniais, ir ko negalima pasiekti „teisėsaugos“ numatytais būdais, – siekiama išgalvotais pretekstais. Juk visi puikiai suprantame, jog galų gale šiam reikalui pasiekus teismą, teismas beveik garantuotai priims mums visiems beveik žinomą ir labiausiai tikėtiną sprendimą, ką gerai matėme referendumo proceso vyksmo metu.

Nemanau, kad šiuo atveju būtų kokių nors didelių skirtumų tarp sprendimų, priimtų valdžios pozicijos naudai referendumo atžvilgiu ir sprendimų, jei šis reikalas pasieks teismą, priimtų šio filmo demonstracijos atžvilgiu. Abu atvejai greičiausiai bus panašūs tuo, kad sprendimai bus identiškai naudingi mūsų valdžios palaikomai pozicijai.

Ir jei šioje vietoje džiūgauja tie iš visuomenės narių, kurie palaiko kitokią Ukrainos įvykių versijos interpretaciją, esą jie laimėjo – tai galiu pasakyti, kad tai Pyro pergalė.. čia pralaimi Lietuvos visuomenė visa be išimties, nes yra suskaldoma dar kartą. Dar kartą nukreipiama prieš pačią save…

Ne prieš kažkokį priešą, o būtent prieš pačią save. Pradedamas savinaikos procesas…

Juk kaip normaliomis sąlygomis vyksta diskusija sprendžiant kas teisus, o kas ne?

Kiekviena pusė išsako savo argumentus ir tada sprendžiama kurie argumentai turi didesnį svorį.
Šio mūsų aptariamo filmo atveju, argumentus jame dėstomų dalykų požiūriu, galėjome pamatyti tik iš Rolando Paulausko pusės, ką pripažįsta visi mąstantys žmonės.

Kita gi pusė svaidėsi argumentais pilnais emocijų, tipo – „Putino pasekėjai“, „rusofilai“, „prorusiška pozicija“ ir t.t. ir pan., lyg sakytų, jog rusai visur tik meluoja, o Putinas gyvenime nėra pasakęs nė žodžio tiesos. Kas sutikite yra absurdas. Ir galime suvokti kaip mąsto tie, besisvaidantys tokiais vertinimais. Ta proga pasiūlysiu pasiskaityti pjesę apie avis – ji labai vietoje: https://www.sarmatas.lt/07/pasaka-apie-avi-pjese/

Dabar apie „proputiniškumą“, „prorusiškumą“, apie visas kitas etiketes  ir apskritai apie melą… O gal vietoje kalbų pažiūrėkime į savo pačių valdytojus – kiek jie mums tiesos sako? Ir kaip mes juos po to turėtume vadinti? Ar to niekas matyti nenori?

O juk galima buvo paprasčiausiai argumentuotai pasakyti, kur R. Paulauskas ką pasakė netiksliai, ką sumelavo, o ką iškraipė. Nieko tokio nė būti nebuvo – jokios argumentacijos, vien neapykantos skatinimas prieš kitaip matančius ir galvojančius.

Ir galiausiai, nesant jokių adekvačių argumentų, nesant jokių oficialių kaltinimų, informacija neatitinkanti oficialios valdžios pozicijos buvo užblokuota. LR kovoja prieš savo piliečius.

Tendencijos gana pavojingos – pradžioje buvo blokuojami TV kanalai, esą varė priešišką Lietuvai propagandą (lyg žmonės nemokėtų atsirinkt kur melas, o kur tiesa), o štai dabar jau blokuojama Lietuvos piliečių išsakoma nuomonė-interpretacija visiškai kitos šalies (Ukrainos) atžvilgiu, kurios net nebuvo bandoma paneigti. Tiesiog blokuojama, kad nepamatytų tie, kurie dar nematė.

Bet čia įdomus vienas aspektas – anksčiau šalies viduje viskuo buvo kaltinami TSRS ir jos valdytojai komunistai, kurie privedė Lietuvą prie dabartinės padėties. Dabar gi – retorika pasikeitė – visur tapo kalti konkrečiai rusai, kurie savo laiku lygiai taip pat kentėjo nuo tų pačių komunistų.

Kaip manote, kas tos pasikeitusios retorikos autoriai? Ar ne tie patys, kurie šaukia, jog šiandien rusai Lietuvos priešai Nr.1, o vakar patys buvo tais pačiais komunistais?

Trumpam grįžkime į netolimą praeitį ir peržvelkime tą 24 metų periodą, kai Lietuvoje pūtė Laisvos Rinkos ir Vakarų skatinami demokratiškų procesų vėjai. (Pučia ir šiandien)

1990 metais Lietuva nebuvo skolinga nė vienai užsienio valstybei, turėjo savo pramonę, o jos gyventojai turėjo darbą, bei supratimą apie tai, kas yra Tėvynė, mat net TSRS blokados metu nebėgo iš jos į užsienį, nes tikėjo, kad visa tai laikina, kad Lietuva atsikels.

Ir ji atsikėlė, kai į valdžią grįžo buvusi sovietinė-komunistinė nomenklatūra, kuri, beje, joje yra iki dabar. Per šį laikotarpį nebeliko beveik jokios  pramonės, valstybės skola išaugo iki beveik 60 mlrd LT, šalį paliko apie trečdalis jos gyventojų, Lietuva pirmauja ES pagal alkoholizmą, emigraciją ir savižudybių skaičių, gimstamumas katastrofiškai mažėja, o finansų rinką perėmė Skandinavijos bankai, prieš tai sužlugdžius lietuviškuosius. Mūsų pensininkams valdžia žada padidinti pensijas net 10 LT (mažiausiai gaunantiems) – koks dosnumas! O visi kiti tegu sukasi, kaip išmano – mat darbo rinka labai išsiplėtė (geografiškai). Tad galimybės šiandien labai plačios.

Nežinau ar verta tęsti toliau, nes dabartinė tema visai apie kitką, tačiau dar truputį kantrybės – kas patarinėjo Lietuvos vadovams visus 24 metus? Rusija ar Vakarai? Atsakymą manau žinote visi – tik kažkodėl dėl visko kaltinama Rusija ir Putinas, kurie procesams vykstantiems Lietuvoje neturi jokios įtakos. Viską vykdo mūsų valdžia remdamasi Vakarų nurodymais ir ES direktyvomis.

Norėčiau pridėti, kad man visiškai nerūpi jokie Rusijos interesai ir ne mano reikalas juos ginti, (man rūpi Lietuva) tačiau neišsiaiškinus, kas gi atsakingas už viską, kas iki šiol vyko negero Lietuvoje, visuomenė ir toliau bus kvailinama nurodant neteisingą matymo kryptį, bei jos priešus.

Reikėtų suprasti, kad Lietuvai jokio skirtumo ką įvardinsime priešu, kol esame didžiųjų valstybių provincija, buferinė zona tarp Rytų ir Vakarų. Kolonija, kurios valdžioje sėdi savo valstybės vizijos neturintys valdytojai, vykdantys svetimą Lietuvos visuomenei politiką. Šiuo atveju priešais esame mes patys sau, mat nerandame bendros kalbos su savo tautiečiais, su kuriais bet kuriuo atveju teks gyventi šalia. Tačiau, nesuvokdami to, kad esame tik įrankiai svetimose rankose, palaikome tą įjungtą savinaikos mechanizmą savo tautiečiuose matydami priešus (?) – Tai kas gi tada gali būti mums draugai, jei net savo gentainiuose matome TIK priešus?

Ir, kai valdžia, 24 metus vadovavusi Lietuvai smunkant žemyn, ima blokuoti informaciją neatitinkančią jos pačios propagandos – galima beveik užtikrintai sakyti, kad ta informacija nenaudinga jos šeimininkų vykdomai politikai duotu klausimu, o tuo pačiu ir mūsų valdžiai, gaunančiai velnių nuo tų šeimininkų už blogą situacijos-informacijos sklaidos kontroliavimą.

Kai valdžia pradeda siaurinti mums prieinamos informacijos šaltinių ratą – galime užtikrintai pasakyti, kad „gyvulių ūkis“ visai šalia. Jį jau galima jausti pagal kvapą.

Labai susijusi tema: Pasaka apie Avį

Arvydas Daunys

Nuo redakcijos:

Patikslinta

Išsiaiškinome, kad filmo YouTube paskyroje užblokavimas nėra susijęs su Lietuvos Respublikos valdžios iniciatyva. Tai privačios, vieno aktyvaus LR piliečio, pasinaudojusio pseudonimu „Lietuvos Respublika“, veiklos rezultatas. Šis LR pilietis, kurio pavardės kol kas neskelbsime (redakcijai ji  žinoma), savinasi vieno seno (1929 metų)  dokumentinio filmo apie Klaipėdą autorines teises. Ir tomis pretenzijomis blokuoja nepriklausomybės akto signataro, R. Paulausko, pasisakymo pagrindu sukurto filmo – „Suprasti Ukrainą“ rodymą. Savo pretenzijas šis aukščiau minėtas pilietis, slapyvardžiu „Lietuvos Respublika“, grindžia tuo, jog filme apie Ukrainą yra įterpta nepilnos minutės ištrauka-fragmentas (apie 50 sek),  iš minėto dokumentinio filmo, kuris yra patalpintas ir demonstruojamas šio piliečio paskyroje. Ir į kurį jis ir reiškia savo nuosavybės-autorines teises, slėpdamasis po „Lietuvos Respublika“ pavadinimu. Ar toks prisidengimas LR vardu privačiuose reikaliukuose apskritai yra leidžiamas įstatymo – tegu aiškinasi atsakingos struktūros . O mes kol kas bandome išsiaiškint jo pretenzijų į minėto filmo autorines teises pagrįstumą.

P.s. Šį filmą svetainėje Sarmatai YouTube rodo – jis nerodomas tik pačioje YouTube SarmataiTv paskyroje.

Paskutinės žinios (2014.09.09)
Galime pasidžiaugti – filmo blokavimas panaikintas (matosi aukščiau), ieškovo pretenzijos atmestos kaip nepagrįstos.

redakcija

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 20

 1. nesamone says:

  Turim mes viena kaimyne, kuri neziuri i vakarus ir su jais praktiskai nepalaiko jokiu rysiu. O taip pat nemano jie, kad putinas yra blogas. Tai jus manot, kad baltarusiai gyvena geriau uz lietuvius? Ir jus manot, kad lukasenkai nuejus nuo valdzios, o liaudziai nusprendus integruotis i europa rusija ta leis padaryt? vel bus tankai prie musu kaimynes. Laikas ta irodys ir pamatysim kur nueis Lietuva ir Baltarusija pasirinkusios du skirtingus kelius. 
  Beje Lietuva turejo pramone, bet ji buvo pastatyta tos pacios TSRS rinkos salygomis. Si rinka zlugo ir turi persiorentuoti. Ta daro visos rytu europos salys. Persiorentavimas vyksta ir nes augam.

 2. Algirdas says:

  Nėra čia ko stebėtis. D. Orvelas savo futuristinėje antiutopijoje „1984-ieji“, parašytoje dar 1949m., labai tiksliai aprašė kai kurias ateities detales, su kuriomis mes dabar susiduriame kasdien.

  Laimei, dar, atrodo, nėra 101 -ojo kambario. Kuriame niekada nebūna tamsos. Nes neįstegta Meilės ministerija. Kol kas…

 3. zjbion says:

  Autorius klysta, manydamas kad žmonės patys atsirinks. Juk matote – kaip atsirinko. Ką gyvulių ūkio direktoratas (lygesni už kitus) pasakė, taip ir visi lygūs gyvulių ūkyje ir padarė  – nėjo į paskutinį iš visų galimų referendumų, nes savo valios nebeturi.
  O tiek įdėta pastangų ir vilčių renkant 300 000 parašų! Turėtų būti gėda „atsirenkantiems tiesą patiems“ už tokią nepagarbą kitų pastangoms, ieškant Tautos Valios. 
  Ir dabar tik gyvuliais galima vadinti visus likusius nuo 320 000. Kiek jų bebūtų – ar trys milijonai ar tik du milijonai. Greit Mikutavičius nebespės redaguoti dainos – bus kažkada: „mūsų tik trys … šimtai tūkstančių“.

 4. nesamone says:

  Nejau i referenduma ir taip isreiskiau savo valia. Nes as jam nei pasirasiau ir isvis jam nepritariau nuo pat pradziy. Nes jis mano galva visiskai nelogiskas. Todel nedrysk sakyti, kad as neisreiskiau savo valios. Mano valia – ignoruoti tokius referendumus.

 5. PP says:

  Tu tikra nesąmonė. Baltarusija gyvena geriau nei Lietuva. Ne vien tik algos dydis yra rodiklis. Baltarusija turi ateitį,o Lietuva jos neturi. Ir nenustebk, kad po kelių dešimtmečių Baltarusija apsiskelbs Lietuva…

 6. PP says:

  Tu pirmas bėgsi iš Lietuvos, jei čia kils neramumai. Tokiems kaip tu – adreso neturintiems, tėvynė ten, kur daugiau moka.

 7. Rapolas says:

  Anhlijoj zemes nenusipirksit o tik issinuomuosit 99 metams. Sita girdejau seniai, tik nezinau kiek tiesos… va jums ir karaliene…. 

 8. Gojus says:

  Pamiršai, kad tavo konstitucinė pareiga yra balsuoti. O nebalsuodamas spjovei ant visų įstatymų ir pasakoji, kad spjauti ant įstatymų yra gerai! Neguosk savęs.

 9. Kestutis says:

  Cia, kad Anglija paminejai, man taip pat ten vietini laikrasti paskaicius uzkliuvo vienas straipsnis, esme tokia: aprasomas protestas del fraktiniu duju grezimo kokioj tai apylinkej, ir idomiausia tai, kad NATO vadovas!!! komentuodamas protesta teige, jog neturintis patvirtintu duomenu, bet turintis pagrindo teigti, kad fraktiniu duju grezima norintys uzdrausti yra kurstomi…. nepatikesit RUSIJOS!!!! Oponentu atstovu atsakymas i tai skambejo mazdaug taip „galima pamanyti, kad jus ten savo NATO bustinei zole rukot“. 
    Taigi isvada tokia, kad ne tik Lietuvos TIKRIEJI patriotai esant maziausiam itarimui „rusinami“. O kas del to, kad YOUTUBE istryne R.Paulausko video, tai nereikia pamirsti, kad tai privatus tinklapis ir pyktis jiems kad ir su musu neigalia valdzia kai uz sios nugaros stovi Anglijos ar J.A.V banku karteliai paprasciausia nenaudinga. Trinami ten ir tokiu didziuli palaikyma turinciu paciu amerikieciu politiku pasisakymai ypac banku ir J.A.V vykdomos uzsienio politikos atzvilgiu prisiminkim Ventura, R.Paula. ir daug kitu. Na o tai kad konkreciai si Rolando klipa istryne, tai tik parodo, kokia tema musu valdziai skaudziausia.. (siuo atveju tikresnis pavadinimas buvo „blaiviau ziurekime i situacija“

 10. Vitalka says:

  Grįžo „Tiesos“ laikai. Dabar turėsime paklusti partijinei nomenklatūrai. Prieštaraujantys bus „naikinami“ per cenzūrą, teismus, baudas. Mane šis filmo uždraudimas įžeidė giliai, nekenčiu šitų menkystų, kurie įvedinėja cenzūrą ir jau atvirai, be jokios baimės, naikina kitą nuomonę

 11. albinas says:

  vieną užblokavo kitas atsirado su rusiškais subtitrais, vien per šią dieną virš 3000 peržiūrų. 

  https://www.youtube.com/watch?v=3O1HkEmxgJw

 12. Ec says:

  Skirtumas tarp rinkimų ir referendumo tas, kad referendume rinkėjai (tauta) sprendžia klausimą, o rinkimuose rinkėjai išrenka partijas, nesvarbu kokias, kuri bus pozicijoje, kuri opozicijoje,- sekančią kadenciją pasikeis. Dar svarbus skirtumas, kad įnicijuoti referendumą reikia daugiau nei 300k rinkėjų, o rinkimams laikas pats ateina ir, kad įvyktų referendumas reikia 50% rinkėjų dalyvavimo, o rinkimams pakanka vieno balso. Tai va ir atsakymas, kad partija pas mus viena, o, kad dalis komunistų, dalis konservų ar kitų, jokio skirtumo, visi jie žaidžia į vieną kišenę

 13. albinas says:

  šita taip pat užblokavo, bet yra dar du su panašiu pavadinimu

 14. artas says:

  >>>Tai kad rodo čia pat,
  aprašomame straipsnyje tik nėra miniatiūros paveikslėlio, todėl atrodo tuščias.

  Tik paspauskite ir rodo lietuvišką variantą.

 15. BTLtu says:

  Galėtų autoriai greičiau iškirpti tą trumpą filmo dalį dėl kurios prisikabino ir vėl įkelti.

 16. sūduvis says:

  Kada a paleckis kiauksėjo savi šaudė į savus tai to parsidavusio putinui nepasodino ar nubaudė ir ne už čiaupė .O dabar pasakyta tiesa bandoma nutildyti .Klausimas ar TS su kuprium priešakį ir a paleckis viena ir ta pati gauja ?

 17. sūduvis says:

  VERGAS

 18. PP says:

  Pas tave smegeninėje neaiškus kratinys.

 19. Prasalaitis says:

  Mes negyvenam geriau,nes gyvenam i skola. Pasiziurek kaip auga valstybes skola.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top