Zigmas Vaišvila. Besiteisinantys saugumiečiai vis giliau klimpsta melo liūne

2018, 18 liepos, 10:35 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 368 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

2018 m. liepos 18 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencijos Seime „Besiteisinantys saugumiečiai vis giliau klimpsta melo liūne – Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas kreipėsi dėl dar vieno ikiteisminio tyrimo dėl VSD šmeižto“ pranešimas spaudai

Teismai tris kartus Generalinei prokuratūrai nurodė, kad atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD prie KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba įrašant Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką į 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą ir tuo juos apšmeižiant, yra nepagrįstas ir prieštarauja VSD vadovo D. Jauniškio 2017 m. rugsėjo 29 d. raštiškam patvirtinimui, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas nėra grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Generalinė prokuratūra gavo š.m. gegužės 18 d. VSD raštą, kuriuo paaiškinta, kad 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime viešai paskelbtą informaciją VSD rinko apie asmenis, „kurių veikla nukreipta į… Lietuvos užsienio politikos tikslų ir uždavinių kvestionavimą bei siekį pasinaudojant demokratinėmis procedūromis destabilizuoti Lietuvos valstybės sąrangą“, o Z. Vaišvilos ir A. Nako „vaidmuo… pasireiškė bandymu konsoliduoti Rusijos interesams palankias politines organizacijas ir judėjimus.“

Tokiu būdu siekiančio išvengti atsakomybės D. Jauniškio vadovaujamas VSD šiuo paaiškinimu įvykdė naujas galimai nusikalstamas veikas – Z. Vaišvila ir A. Nakas papildomai apkaltinti antivalstybine veikla, atitinkančia BK 118 str. (padėjimas kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką) 121 str. (antikonstitucinių grupių ir organizacijų kūrimas ir veikla) veikų kvalifikaciją. Tokiu būdu įvykdytos ir naujos galimai nusikalstamos veikos, atitinkančios BK 154 str. 1 d. (šmeižtas), 228 str. (piktnaudžiavimas tarnyba), neteisėtas informacijos apie asmenį rinkimas ir diskriminavimas dėl grupinės priklausomybės. VSD politiškai persekiojo Z. Vaišvilą ir A. Naką dėl jų priklausymo B3 grupei ir visuomeninės bei politinės veiklos vykdymo demokratinėmis priemonėmis. Sąvokos “demokratinės procedūros” ir “Lietuvos valstybės sąrangos destabilizavimas” yra nesuderinamos. Įstatymai nedraudžia Lietuvoje demokratinių veiksmų, o kaltinimas “valstybės sąrangos griovimu” yra vienareikšmiškas ir tikrovės neatitinkantis kaltinimas antivalstybine veikla.

Generalinė prokuratūra nekreipė dėmesio ir į tai, kad šis Z. Vaišvilos ir A. Nako kaltinimas antivalstybine veikla nepagrįstas ir prieštarauja aplinkybėms, nes nuoroda 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime, kad interneto svetainės „ekspertai.eu“, „ldiena.lt“, „sauksmas.lt“, „sarmatas.lt“, „laisvaslaikrastis.lt“ ir kt. skleidžia prorusišką propagandą lietuviškame internete ir kad šias jėgas bando konsoliduoti Z. Vaišvila, neatitinka tikrovės ir yra šmeižtas. Pirmą kartą šią šmeižikišką informaciją apie Z. Vaišvilos ir kitų 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime nurodytų asmenų antivalstybinę veiklą, Rusijos valstybės naudai tariamai vykdomą prieš Lietuvos Respubliką, 2015-08-03 d. paskelbta www.15min.lt straipsnyje “Lietuvos radikalai naudoja rusiškos ir sovietinės propagandos technologijas“ (www.15min.lt/naujiena/aktualu/karo-zona/a-784-518608).

Z. Vaišvila nedelsdamas 2015-08-03 d. kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl savo ir kitų asmenų antivalstybinės veiklos ištyrimo. Pradėtame ikiteisminiame tyrime Nr.01-1-48216-15 įsiteisėjusiu Vilniaus apygardos prokuratūros 2015-12-17 nutarimu dėl minimo ikiteisminio tyrimo nutraukimo nustatyta, kad nepadaryta jokia veika, turinti nusikaltimo, numatyto BK 122 str. ar kito straipsnio, požymių. Liudytoju apklaustas ir Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės apdovanotas Dovydas Pancerovas patvirtino, kad šią informaciją jam pateikė jo nenurodytos institucijos du asmenys, pakvietę jį pokalbiui, po kurio jis paskelbė šį straipsnį. Dėl nurodytų naujų galimai nusikalstamų veikų prašome pradėti ikiteisminį tyrimą.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausias prokuroras Martynas Jovaiša, pasirėmęs šiuo šališku VSD atsakymu, prokuratūros vardu dar kartą atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Z. Vaišvilos ir A. Nako apšmeižino įtraukiant juos į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

Z. Vaišvila ir A. Nakas apskundė ir vyriausiojo prokuroro M. Jovaišos nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jų įtraukimo į 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, ir kreipėsi į Generalinį prokurorą Evaldą Pašilį dėl dar vieno ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl naujo šmeižto – š.m. gegužės 18 d. VSD rašto, kuriuo jie įvardinti kaip asmenys, siekiantys destabilizuoti Lietuvos valstybės sąrangą ir konsoliduoti Rusijos naudai veikiančias politines organizacijas.

Generalinės prokuratūros siekis apsaugoti saugumo vadovus ne tik yra neteisėtas ir gėdingas, bet ir skatina Lietuvos specialiąsias tarnybas vykdyti politinius užsakymus, užtikrinant šiai nusikalstamai veiklai priedangą. Z. Vaišvila ir A. Nakas tinkamai reaguos į kiekvieną VSD ir AOTD pareigūnų savavldžiavimą. Prokuratūrai ir teismams darbo netrūks.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Vytas says:

    Palyginkime LR prokuratūros bei kitų teisėsaugos institucijų veiksmus: 1. Garliava, policijos ir prokuratūros veiksmai atimant vaiką iš globotinės Venckienės, net 30 ar daugiau bylų sufabrikuota vien tik Venckienei, o kiek dar vaiko seneliams? Atkreiptinas dėmesys, kad į JAV, siekiant Venckienės ekstradicijos į Lietuvai, jau pateikiami tik 4 ar 5 kaltinimai. Vien tai jau sukelia didžiulį nepasitikėjimą teisėsauga. Bylos vaiko seneliams iš viso sveiku protu nesuvokiamos. 2. Prokuratūros, policijos ir teismų veiksmai Z.Vaišvilo atžvilgiu bei tų pačių institucijų veiksmai Z.Vaišvilos ir A.Nako atveju dėl VSD ir AOTD šmeižto šių asmenų atžvilgiu. Nepramušamas prokuratūros užsispyrimas, nežiūrint net į teismo sprendimą, nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl šmeižto. Visi šie veiksmai įrodo, kad su teisingumu Lietuvoje yra didelės problemos. O jos prasideda Daukanto aikštėje, nes tos aikštės rūmų šeimininkė kuruoja visas teisėsaugos tarnybas. Vadinasi šia sistemą reikia keisti, ji nepateisino savo paskirties, Bent dalis teisėsaugos tarnybų turėtų būti skiriama ne prezidento, o seimo, tegu ir su prezidento pritarimu. Šiame neteisybės liūne aš matau ir pagrindinę didžiulės migracijos priežastį.

  2. Antanas says:

    Pritariu Vyto pozicijai.Tik noriu pridurti,kad dabartinė teisėsauga ir teisinė būklė valstybėje nieko bendra neturi su tiesos ir tvarkos įteisnimu visuomenės gyvenime.Teisėsaugos klanas faktiškai valdo valstybę.Čia baigiasi visos rinkimų demokratijos.Tik laiko klausimas po rinkimų anksčiau ar vėliau naujokai atsdurs jo gniaužtuose ir toliau knis tautai smegenis apie“ laisvą ir teisinę“ valstybę.Gal lenkai pajudins tą mėšlo krūvą.

  3. konkurencijos nėra says:

    Teisėsauga, teismai, milicija ir kitos jėgos struktūros reikalingos apsaugot valdžios žulikų turtą nuo išbadėjusios, ateityje, tautos!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top