Zigmas Vaišvila. Dar kartą apie teisėsaugos savigarbą

2018, 28 liepos, 12:53 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 263 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

2018-07-26 d. JT Žmogaus teisių komitetas paskelbė Baigiamąsias pastabas dėl Lietuvos ketvirtosios periodinės ataskaitos (https://tbinternet.ohchr.org/Treaties/CCPR/Shared%20Documents/LTU/CCPR_C_LTU_CO_4_31863_E.pdf ). Visiems vertėtų susipažinti su tuo, kas ten rašoma.

Sužinojau ir kitą sveikintiną naujieną dėl žmogaus teisių gynimo Lietuvoje. Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vladislavas Lenčikas panaikino Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Ovidijaus Ramanausko nutartį, Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro Alvydo Markausko ir Vilniaus 1 policijos komisariato vyr. tyrėjos Olgos Kochanienės nutarimus dėl pakartotinio atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl 2017-09-20 d. mano gautos DHL siuntos nesankcionuoto atplėšimo ir tikrinimo. Antrojo atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą priežastis originali – vokas, matyt, buvo atplėštas ne Lietuvoje.

Teisėjas V. Lenčikas nurodė, kad man adresuotas vokas ne tik pažeistas, bet ir nesurinkta jokių duomenų, kurie leistų teigti, kad mano privataus gyvenimo neliečiamumas nebuvo pažeistas, ir paaiškino pareigūnams, kad „Teisinis valstybės pareigūno sprendimas negali būti grindžiamas prielaidomis, samprotavimais ar tikimybėmis,.. kad sprendimai turi būti paremti duomenimis.“ Teismas nurodė, kad neapklaustas ne tik Z. Vaišvila, bet ir DHL Lietuva darbuotoja, kuri Z. Vaišvilai patvirtino, kad jo siunta nesakcionuotai buvo atidaryta Lietuvoje.

Tad policijai ir prokuratūrai teks trečią kartą darbuotis dėl šio klausimo. Tikiuosi, kad trečią kartą tai nebus patikėta daryti tai pačiai tyrėjai O. Kochanienei.

Dėl tokių įstatymo pažeidimų Lietuvos Baudžiamasis kodeksas numato baudžiamąją atsakomybę: už asmens susižinojimo neliečiamumo pažeidimą – BK 166 str., neteisėtą informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimą – BK 167 str., neteisėtą informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimą ar panaudojimą – BK 168 str. Už šias nusikalstamas veikas atsako ir juridiniai asmenys. Tačiau kol kas DHL Lietuvoje yra aukščiau už Lietuvos įstatymus.

Apie 2017 m. rugsėjo mėnesį DHL įvykdytus įstatymo pažeidimus ir mano medicininės bylos kopijavimą be teismo sankcijos Juozo Matonio vadovaujamų UAB „Skomė“ ir UAB „Baltic arms“ prašymu Sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai išsamesnė infomacija skelbta 2017-10-13 d. signatarų Eimanto Grakausko ir Zigmo Vaišvilos ir advokato Ryšardo Burdos spaudos konferencijoje Seime.

Tuomet komentavome, kad valstybė, kurios valdžia, teisėsauga, teismai „nepastebi“ tokių veiksmų, neturi teisės vadintis demokratine ir teisine valstybe. Šiemet paaiškėjo, kad ir JT ŽTK nuomonė apie Lietuvą – tokia pati.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    JAV rašytojas V.Mizneris yra pasakęs: „Žmogus , atkakliai kartojantis, kad jis nesąs kvailys, paprastai turi dėl to kažkokių abejonių.“ Perfrazuojant šį posakį galimą tvirtinti, kad žmonės, esantys valdžioje ir atkakliai tvirtinantys, jog Lietuva yra demokratinė valstybė, turi dėl to labai rimtų abejonių. Visi Lietuvos valdžiažmogiai, pradedant prezidente, prie progos ir šiaip be progos vis tvirtina, kad Lietuva – tai demokratinė valstybė. Tuo verta suabejoti. Vien tik tesėsaugos organų veiksmai Z.Vaišvilos atžvilgiu (teismai, VSD, ATOD pranešmai apie „grėsmes“ Lietuvai), Lietuvos valdžios veiksmai R.Pakso atžvilgiu (ES Teisingumo teismo ir JT ŽTK sprendimų nevykdymas) patvirtina tas abejones.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top