Zigmas Vaišvila: „Kodėl ir kam kuriamos „kovos“ su COVID-19 taisyklės Lietuvoje?“

2020, 7 liepos, 23:46 | kategorija LPT | atsiliepimų (3) | peržiūrų 609 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila

2020 m. liepos 08 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kodėl ir kam kuriamos „kovos“ su COVID-19 taisyklės Lietuvoje?“. Dalyvauja buvęs LR Seimo narys Audrius Nakas, asociacijos „Lietuvos visuomenės taryba“ (LVT) Sveikatos apsaugos ir saugos darbo grupės vadovė ir Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. pirmininkė dr. Nendrė Černiauskienė, LVT valdybos narys Tauras Jakelaitis.

Spaudos konferencijoje dalyvauti kviečiami Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro (VESOC) vadovas Sveikatos apsaugos ministras dr. Aurelijus Veryga ir Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė arba jų įgalioti atstovai.

Dar galiojant COVID-19 grėsmės suvaldymo Lietuvoje paskelbtam karantinui ir valstybės lygio ekstremaliai situacijai, 2020 m. birželio 5 d. Vilniuje Katedros aikštėje susibūrė ir mitingavo keli tūkstančiai demonstrantų, kurie po šios demonstracijos Gedimino prospektu nuėjo iki JAV ambasados Lietuvoje.

Renginio metu susibūrė daug kartų daugiau asmenų, nei Lietuvoje leidžiama viešame renginyje, nebuvo laikomasi saugaus atstumo tarp dalyvių, dauguma jų neturėjo kaukių, visi drauge garsiai šaukė ir skandavo neprisidengę burnų. Renginyje dalyvavo daug į šį renginį iš užsienio šalių atvykusių asmenų, kurių dėl COVID-19 grėsmės nepatikrino Lietuvos atsakingos institucijos.

Asociacija „Lietuvos visuomenės taryba“, signataras Z. Vaišvila ir buvęs LR Seimo narys A. Nakas kreipėsi į valdžią ir teisėsaugą dėl policijos pareigūnų, VSD darbuotojų, VESOC ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos tarnybinių pareigų neatlikimo dėl dideliu mastu vykdytų karantino teisinio reguliavimo reikalavimų pažeidimų.

Policijos pareigūnai, NVSC prie SAM ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai nuosekliai reikalauja, kad Lietuvos Respublikos piliečiai ir gyventojai laikytųsi griežto teisinio reguliavimo reikalavimų dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo, baudžia juos dėl šių reikalavimų nesilaikymo, baudų dydžiai ženkliai padidinti.

Todėl policijos atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl policijos ir NVSC tarnybinių pareigų neatlikimo net nenagrinėtas. Šis pavyzdys patvirtina, kad tariamiems liberalams Lietuvoje viskas galima. Nežiūrint kokio „konservatyvumo“ yra formali Lietuvos valdžia ir teisėsauga. Tačiau visus kitus Lietuvos žmones gąsdinti ir bausti – jie pasišovę su kaupu.

Šokiruoja ir LR Vyriausybės neveikimas. Dar 2020 m. balandžio 24 d. LVT Visuomenės ekstremalių situacijų komisija, signataras Z. Vaišvila ir A. Nakas kreipėsi į Vyriausybę dėl informacijos pateikimo apie ryžtingą LR Vyriausybės kovą su COVID-19, jos patarėjus, apsaugos priemones, šios grėsmės užkardijimą ir, bene, svarbiausia, kodėl negydyti Lietuvoje kitomis ligomis sergantys, kiek Lietuvoje mirė žmonių tuo pat metu nuo kitų ligų.

Atsakymas – TYLA.

Tik LR VSD ir AOTD prie KAM atsakė, kad informaciją apie grėsmes jų skelbiamam kasmetiniam Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimui jie rinko iki 2019 m. gruodžio 10 d. Tad apie grėsmę COVID-19 skelbs tik kitąmet… Šiemet nespėjo…

Tačiau Vyriausybės tylėjimas ir informacijos neteikimas dėl valdžios pasiruošimo (teisingiau vadinti – nepasiruošimo) šiai grėsmei suvaldyti, apsaugos priemonių neturėjimo ir net valstybės rezerve turimų neteikimo medikams, Lietuvos žmonių vis dar tęsiamą negydymą, informacijos apie mirusius dėl kitų susirgimų neteikimas (viešai jau skelbiama, kad Vyriausybės įgaliotas statistiką apie mirusius skelbti Higienos institutas negauna iš Valstybės įmonės Registrų centras pažymų apie mirusius asmenis!) – visa tai patvirtina ne tik mus valdančios Vyriausybės ne tik nekompetenciją, bet ir baimę net informaciją apie mirusius pateikti!

Manome, kad tokia Vyriausybė privalo nedelsdama atsistatydinti. Ir niekada nebebūti skiriama. O Seimas, kurį tenkina tokia Vyriausybės veikla, teisingiau, neveikimas – niekada neberenkamas.

Todėl dėl tokio Vyriausybės neveikimo (informacijos nepateikimo į 2020 m. balandžio 24 d. raštą) šiandien kreipiamasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. Vytas says:

    Mane labiausiai stebina tai, kad vyriausybė (tikriausiai ir seimas bei prezidentas) jau „žino“ , jog rudenį bus antroji COVID-19 banga ir jau planuoja nuo spalio 11 įvesti karantiną. ŽINO NET DATĄ, nuo kada reikės įvesti karantiną. O rinkimai tai spalio 16. Jei tai tiesa, tai KĄ TAI GALĖTŲ REIKŠTI??

  2. Tai yra gerai organizuotas ir dosniai finansuojamas planas sugriauti pasaulio ekonomika says:

    Labai issami info Martin Armstrong bloge, kas angliskai skaitot.

  3. Uodega šunį says:

    Bet ar tikrai Lietuvoje kuriamos? Lietuvos veiksmai tobulai atitinka visų kitų valstybių veiksmus. Lietuva tik kartoja. Vadinasi, kažkas visk suplanavo ir vykdo, o Lietuva tik vykdo šeimininkų valią.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top