- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Zigmas Vaišvila: „Kodėl ir kam kuriamos „kovos“ su COVID-19 taisyklės Lietuvoje?“

Zigmas Vaišvila

2020 m. liepos 08 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kodėl ir kam kuriamos „kovos“ su COVID-19 taisyklės Lietuvoje?“. Dalyvauja buvęs LR Seimo narys Audrius Nakas, asociacijos „Lietuvos visuomenės taryba“ (LVT) Sveikatos apsaugos ir saugos darbo grupės vadovė ir Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. pirmininkė dr. Nendrė Černiauskienė, LVT valdybos narys Tauras Jakelaitis.

Spaudos konferencijoje dalyvauti kviečiami Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro (VESOC) vadovas Sveikatos apsaugos ministras dr. Aurelijus Veryga ir Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė arba jų įgalioti atstovai.

Dar galiojant COVID-19 grėsmės suvaldymo Lietuvoje paskelbtam karantinui ir valstybės lygio ekstremaliai situacijai, 2020 m. birželio 5 d. Vilniuje Katedros aikštėje susibūrė ir mitingavo keli tūkstančiai demonstrantų, kurie po šios demonstracijos Gedimino prospektu nuėjo iki JAV ambasados Lietuvoje.

Renginio metu susibūrė daug kartų daugiau asmenų, nei Lietuvoje leidžiama viešame renginyje, nebuvo laikomasi saugaus atstumo tarp dalyvių, dauguma jų neturėjo kaukių, visi drauge garsiai šaukė ir skandavo neprisidengę burnų. Renginyje dalyvavo daug į šį renginį iš užsienio šalių atvykusių asmenų, kurių dėl COVID-19 grėsmės nepatikrino Lietuvos atsakingos institucijos.

Asociacija „Lietuvos visuomenės taryba“, signataras Z. Vaišvila ir buvęs LR Seimo narys A. Nakas kreipėsi į valdžią ir teisėsaugą dėl policijos pareigūnų, VSD darbuotojų, VESOC ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos tarnybinių pareigų neatlikimo dėl dideliu mastu vykdytų karantino teisinio reguliavimo reikalavimų pažeidimų.

Policijos pareigūnai, NVSC prie SAM ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai nuosekliai reikalauja, kad Lietuvos Respublikos piliečiai ir gyventojai laikytųsi griežto teisinio reguliavimo reikalavimų dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo, baudžia juos dėl šių reikalavimų nesilaikymo, baudų dydžiai ženkliai padidinti.

Todėl policijos atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl policijos ir NVSC tarnybinių pareigų neatlikimo net nenagrinėtas. Šis pavyzdys patvirtina, kad tariamiems liberalams Lietuvoje viskas galima. Nežiūrint kokio „konservatyvumo“ yra formali Lietuvos valdžia ir teisėsauga. Tačiau visus kitus Lietuvos žmones gąsdinti ir bausti – jie pasišovę su kaupu.

Šokiruoja ir LR Vyriausybės neveikimas. Dar 2020 m. balandžio 24 d. LVT Visuomenės ekstremalių situacijų komisija, signataras Z. Vaišvila ir A. Nakas kreipėsi į Vyriausybę dėl informacijos pateikimo apie ryžtingą LR Vyriausybės kovą su COVID-19, jos patarėjus, apsaugos priemones, šios grėsmės užkardijimą ir, bene, svarbiausia, kodėl negydyti Lietuvoje kitomis ligomis sergantys, kiek Lietuvoje mirė žmonių tuo pat metu nuo kitų ligų.

Atsakymas – TYLA.

Tik LR VSD ir AOTD prie KAM atsakė, kad informaciją apie grėsmes jų skelbiamam kasmetiniam Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimui jie rinko iki 2019 m. gruodžio 10 d. Tad apie grėsmę COVID-19 skelbs tik kitąmet… Šiemet nespėjo…

Tačiau Vyriausybės tylėjimas ir informacijos neteikimas dėl valdžios pasiruošimo (teisingiau vadinti – nepasiruošimo) šiai grėsmei suvaldyti, apsaugos priemonių neturėjimo ir net valstybės rezerve turimų neteikimo medikams, Lietuvos žmonių vis dar tęsiamą negydymą, informacijos apie mirusius dėl kitų susirgimų neteikimas (viešai jau skelbiama, kad Vyriausybės įgaliotas statistiką apie mirusius skelbti Higienos institutas negauna iš Valstybės įmonės Registrų centras pažymų apie mirusius asmenis!) – visa tai patvirtina ne tik mus valdančios Vyriausybės ne tik nekompetenciją, bet ir baimę net informaciją apie mirusius pateikti!

Manome, kad tokia Vyriausybė privalo nedelsdama atsistatydinti. Ir niekada nebebūti skiriama. O Seimas, kurį tenkina tokia Vyriausybės veikla, teisingiau, neveikimas – niekada neberenkamas.

Todėl dėl tokio Vyriausybės neveikimo (informacijos nepateikimo į 2020 m. balandžio 24 d. raštą) šiandien kreipiamasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą.