Zigmas Vaišvila: „Kodėl slepiama baudžiamoji byla Seimo narei Rasai Juknevičienei?“

2018, 27 liepos, 11:24 | kategorija LPT | 7 komentarai | peržiūrų 7 150 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Rasa Juknevičienė

Twitter nuotrauka

2018 m. liepos 30 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kodėl slepiama baudžiamoji byla Seimo narei Rasai Juknevičienei?“

Dalyvauja buvęs Seimo narys Audrius Nakas, žurnalistas Kazimieras Juraitis ir asociacijos „Taikos partija“ pirmininkas Stanislav Ladinskij.

2017 m. iškelta baudžiamoji byla Seimo narei Rasai Juknevičienei dėl 2017-09-21 d. Seimo plenarinio posėdžio metu ir per Seimo TV jos paskleisto šmeižto, kad žurnalistas Kazimieras Juraitis dirba Rusijos FSB.

Apie tai ilgai nežinojo ir pats K. Juraitis, spėjęs paskutiniąją Seimo leistą 2017-09-30 dieną privataus kaltinimo tvarka dėl šio šmeižto kreiptis į teismą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po Vilniaus apygardos teismo nutarties, kurios K. Juraitis iki šiol negavo, nors prokurorė ir leido susipažinti su byla.

2018 m. gegužės 22 d. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Vita Gedvilienė, po K. Juraičio apklausos pripažinusi jį nukentėjusiuoju, netikėtai šią baudžiamąją bylą nutraukė, net neapklaususi Seimo narės R. Juknevičienės. Argumentai du – Lietuvos liaudies partija, anot 2015 m. VSD ir AOTD prie KAM “Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo“, dirba Kremliui, o K. Juraitis yra šios partijos atstovas. Prokurorė nepastebėjo, kad šiame dokumente ir K. Juraitis neįrašytas ir jos minimų teiginių nėra.

K. Juraičio skundą dėl baudžiamosios bylos nutraukimo atmetė vyresnis prokuroras Vytautas Jancevičius, pasirėmęs išvis neegzistuojančiu dokumentu – nenurodytų kalendorinių metų neegzistuojančia VSD ataskaita apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Tačiau VSD kasmet skelbia tik savo veiklos ataskaitą, o dauge su AOTD prie KAM – ir kasmetinį „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“.

Tokiu pseudoargumentu prokuroras V.Jancevičius pabandė išsisukti ir prokurorę V. Gedvilienę, nepastebėjusią, kad VSD ir AOTD 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime“ K. Juraitis išvis nenurodytas, ir viešai prisišnekėjusią Seimo narę R. Juknevičienę.

Pranešėjams nesupranamas toks prokuratūros darbo stilius – ne tik nukentėjusiuoju byloje pripažintas K. Juraitis, bet ir patys prokurorai priversti spėlioti, kokiu dokumentu šmeižtą grindžia Seimo narė R. Juknevičienė, nes ši net liudytoja neapklausta. Kur dingo prokuroro profesinė savigarba? Kodėl nesikreipta į Generalinį prokurorą dėl kreipimosi į Seimą dėl šios Seimo narės neliečiamybės panaikinimo?

Pranešėjai kviečia prokuratūrą pradėti gerbti save – griausmingoji Seimo narė pati save tegina.

Pranešėjai spaudos konferencijoje pateiks savo nuomonę dėl šios Seimo narės ir žurnalisto dvikovos ir informaciją, iki kokio lygio dėl šių „grėsmių“ nusmuko ne tik VSD, bet ir Seimo NSGK bei Vadovybės apsaugos departamentas, nusprendęs „prevenciškai“ vieneriems metams neįleisti į Seimą K. Juraičio ir kitų signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijos dalyvių „dėl destruktyvaus elgesio rizikos tikimybės“.

♦◊♦◊♦

 

Kurį kandidatą į Lietuvos prezidentus palikytumėte?

 • Zigmas Vaišvila (22%, balsų: 112 )
 • Arvydas Juozaitis (22%, balsų: 110 )
 • Nebalsuosiu nė už vieną (14%, balsų: 72 )
 • Rolandas Paksas (12%, balsų: 60 )
 • Vygaudas Ušackas (6%, balsų: 32 )
 • Visvalas Matijošaitis (5%, balsų: 27 )
 • Gitanas Nausėda (5%, balsų: 24 )
 • Ramūnas Karbauskis (4%, balsų: 22 )
 • Naglis Puteikis (4%, balsų: 19 )
 • Saulius Skvernelis (3%, balsų: 13 )
 • Aušra Maldeikienė (2%, balsų: 8 )
 • Žygimantas Pavilionis (1%, balsų: 7 )
 • Petras Auštrevičius (1%, balsų: 5 )

Viso balsavusių: 511
Pradėta - 2018-08-02 @ 14:15
Pabaiga - 2018-09-02 @ 14:15

Leidžiama ... Leidžiama ...

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Žemaitis says:

  Lietovos voldžia yr kap koki čerauninkai,kopėta bestėjų karounių
  liorbių navalų prociavuoja saime,a Lietouvos touta naabagai kriuokia
  išstėpę…atois jyms pakūta,raikes pakūtavote ažu sava
  griekus,veizėsim ar žielavosis,ar ais spaviednės otkorzos anys…Būkem
  tėkrė, tvėrtė žemaitee ėr lietovei.Lai Lietova būn Lietova!

 2. ne varna says:

  Lietuviška demokratija, tai kai visi paukščiai privalo karksėti tik varnos balsu……

 3. ne varna says:

  Lietuvos demokratija, kai visi paukščiai privalo čiulbėti tik varnos balsu

 4. konkurencijos nėra says:

  Ir aplamai kur ta demokratija, nu aš jos niekur nematau…

 5. Vytas says:

  Gal p. Rasa prisikarksėjo? Vargu. Per daug geras užnugaris. O būtų visai ne pro šalį, kad liežuvis jos būtų patrumpintas. O prokurorų V.Gedvilienės ir K.Juraičio veiksmai manau atitinka baudžiamojo kodekso atitinkamų straipsnių dėl tarnybinių pareigų neatlikimo ir nusikaltimo slėpimo reikalavimams. Prie šito dar reiktų pradėti tyrimą ir dėl R.Juknevičienės nesantaikos kurstymo tarp valstybių ir tautų – kiek galima skleisti baubą dėl Rusijos neva keliamos grėsmės. Tai tiesiog jau atsibodo ir įkyrėjo.

 6. fainai says:

  Raselė baigs kaip tas šiklgruberis. Jei raselė galėtu tai kas jai nepatinka ištremtu į gulagą ar į koncentracijos stovyklą pasirinktinai kokia išorinė karinė-propogandinė jėga dominuotu Lietuvoje, o gal net organizuotu Rainių miškelį.

 7. Nu nu says:

  Juk ji konservatorių ruporas patupdytas jų rinkiminiuose sąrašuose net nuo to meto,kai buvo Rastauskienė,o dabar Juknevičienė. Gal nors kartą jos tą karksėjimą kas nors užtildys???

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top