Žolininkai: vaistažolių reklama – draudžiama

2011, 26 liepos, 10:50 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (11) | peržiūrų 4 507 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

© Aliaus Koroliovo nuotr. - Valia: "Žolinčių akademijos" prezidentė D.Kunčienė piktinosi, kad valdžios valioje pakeisti net ir tautos tradicijas.

Skelbti, kad kraujažolė gydo skrandžio opas, dilgėlė – kepenis, o šaltalankis – žaizdas, nuo šiol yra nusikaltimas. Žolininkai, reklamuojantys šimtmečių patikrintas vaistažolių gydomąsias savybes, gali sulaukti baudų.

Vaistažolių reklama – draudžiama

„Būsiu nubausta už tai, kad sakau, jog linų sėmenis valgyti sveika. Taip pat už tai, kad žmonėms pasakoju apie tas vaistažolių savybes, kurios įrašytos net enciklopedijoje. Tokia savo veikla užsitraukiau tikrintojų nemalonę ir esą pažeidžiau reklamos įstatymą. Tuomet tegul valdžia uždraudžia knygas ir augalų enciklopedijas, kurios taip pat, jų supratimu, reklamuoja gydomąsias žolių savybes“, – piktinosi įmonės „Žolinčius“ vadovė Genovaitė Rauktienė.

Moteris net svarstė, ar tokio tikrintojų desanto ji nebus sulaukusi farmacininkų dėka.

„Visoje Lietuvoje žolinčiai – persekiojami. Ne tik aš gavau baudą, bet ir Kaune įsikūrusi įmonė jau yra persekiojama. Kas mums siūloma? Eiti į pogrindį? Prasidėjo karas prieš natūralius produktus populiarinančius žmones“, – įsitikinusi moteris.

Bauda – 200 Lt

Nuo praėjusio rudens krautuvėlę viename prekybos centre atidariusi „Žolinčių akademijos“ narė G.Rauktienė jau sulaukė patikrinimų. Klaipėdos apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba už pakuočių ženklinimo taisyklių pažeidimus G.Rauktienę nubaudė 200 litų bauda.

Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Rima Slaboševičienė tikino, kad „Žolinčius“ ne viena įmonė, galėjusi pažeisti Reklamos įstatymą. Esą tokie pat pažeidimai nustatyti ir Taikos prospekte bei M.Mažvydo alėjoje įsikūrusiose panašiose įmonėse.

Pasak specialistės, jos platino netinkamai ženklintas produktų pakuotes.

„Joks maisto produktas ar papildas negali gydyti, saugoti nuo ligų ar panašiai. Tai tik maisto produktas, kuris papildo dienos racioną, – kalbėjo R.Slaboševičienė. – Nustatėme, kad nebuvo užrašų, kokia rekomenduojama paros dozė, nebuvo perspėjimų laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Nustatyta ir visa eilė kitų pažeidimų“. Tačiau, jei tai ne vaistai, kam tada reikalingi tokie įspėjimai?

Žolė – ne vaistas?

G.Rauktienė piktinosi, kad kiekviena močiutė, kuri vaistažolių pundelį bandys parduoti turguje, taip pat turėtų būti persekiojama tikrintojų.

„Jei moterėlė pasakys pirkėjui, kad šaltalankių balzamas stiprina imuninę sistemą ar naudojamas esant nudegimams, nušalimams ar žaizdoms gydyti – baisiausiai nusikals. Nuo seno žmonės jį tepė žaizdoms gydyti, tačiau nuo šiol tai – nelegalu. Mes, žolininkai, verčiami nelegalais. O iš tiesų mes tik skleidžiame šimtmečiais kauptas senolių žinias“, – kalbėjo G.Rauktienė.

Klaipėdos apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja R.Slaboševičienė tikino, kad žolelės – nėra vaistas.

„Jokių gydomųjų savybių ant jų pakuočių neturi būti pažymėta. Jei tas žolelių mišinys gydo, jis turi būti registruotas kaip vaistas. Tai daro Vaistų kontrolės tarnyba. Todėl negalima teigti, kad „arbata gydo kosulį“. Ant pakuotės reikia nurodyti, jog ji tik „padeda atsikosėti“, – mokė specialistė.

Patikrino laikas

Sveikatos klubo „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė taip pat patikino, kad žolininkai vis aktyviau yra tikrinami įvairiausių tarnybų.

„Kitąkart tų tikrintojų reikėtų visai kitose sferose. Tuomet Seimas turėtų uždrausti visas Lietuvoje išleistas knygas apie vaistažoles. Kiek žinau, žolininkė Jadvyga Balvočiūtė aktyviai tikrinama įvairių tarnybų. Man tikrai gaila, kad Lietuvoje žolininkų veikla neskatinama. Aš pati dar nepajaučiau, kad prasidėjo raganų medžioklė, tačiau palengva prie to einama. Teks atlaikyti“, – sakė D.Kunčienė.

Moteris pabrėžė, kad Lietuvoje toks vaistažolių verslas sunkiai skinasi kelią.

„Jei šimtmečiais senoliai žinojo, jog tam tikros žolės gydo kažkokias ligas, Seimas nusprendė, kad jos negydo. Vadinasi, įstatymais netrukus bus pakeisti tautos papročiai, šeimos tradicijos. Iš lūpų į lūpas perduota žinia buvo patikrinta amžių. O mūsų paskirtis – supažindinti žmones su gamtoje augančiais augalais ir jų savybėmis. Išeitų, kad sakyti, jog kiaulpienės šaknis skystina kraują, nevalia. Valdžios supratimu, skystinti kraują gali tik tabletė iš kiaulpienės šaknies. Kam neša naudą šis celofano apvalkalas?“ – klausė D.Kunčienė.

Vėžį gydo žibalu

Garsi žolininkė Adelė Karaliūnaitė išdėstė priešingą nuomonę. Ji tikino mananti, kad įvairių tarnybų patikrinimai turėtų ginti žmonių teises ir saugoti nuo šarlatanizmo.

„Dabar visi save vadina žolininkais. Dar prieš kelerius metus buvusios niekam nežinomos veikėjos vis dažniau skelbiasi esančios žolininkės. Manau, kad norint vystyti tokią veiklą reikia turėti žinių. Norėdami teigti, jog tam tikras augalas gydo, turime pagrįsti tokį teiginį“, – kalbėjo A.Karaliūnaitė.

Moteris įsitikinusi, jog mados reikalu tapęs sveikos gyvensenos propagavimas dar neatstoja aukštojo išsilavinimo suteiktų žinių.

„Aš esu prieš įvairaus plauko apsišaukėlius. Man žmonės buvo atnešę vienos tokios žolininkės arbatų. Viena jų esą buvo nuo kosulio, kita gydė skrandžio negalavimus. O iš tiesų abi arbatos tebuvo pakarpytos avižos su kažkokių žolių priemaišomis. Ir ką ji gali išgydyti?“ – klausė A.Karaliūnaitė.

Anot jos, žolininkų įmonės privalo turėti visus tvarkingus dokumentus ir leidimus, nes jų veikla susijusi su žmonių sveikata.

„Viena moteris važinėja po Lietuvą ir skaito paskaitas, kaip žibalu išgydyti vėžį. Ji net sakosi pati sirgusi vėžiu. Nematau nieko blogo, kad tokios veikėjos būtų patikrintos“, – tikino A.Karaliūnaitė.

paveikslėlis

© Nerijaus Jankausko nuotr. Skelbti, kad kraujažolė gydo skrandžio opas, dilgėlė – kepenis, o šaltalankis – žaizdas, nuo šiol yra nusikaltimas. Žolininkai, reklamuojantys šimtmečių patikrintas vaistažolių gydomąsias savybes, gali sulaukti baudų.

paveikslėlis

© Gedimino Bartuškos nuotr. Žinios: A.Karaliūnaitė įsitikinusi, kad žmones gydo ne tik žolės, bet ir žinios, kaip jomis naudotis.

paveikslėlis

© Astos Aleksiejūnaitės nuotr. Bauda: G.Rauktienė tikrintojų sulaukė dėl to, kad teigė, jog vaistažolės gydo.

šaltinis: diena.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 11

 1. Omega says:

  jojo, taspats ir JAV ir ateje is tu paciu vakaru, matyt farmacininku interesu vedami ir ivesti tokie apribojimai, kazkas nesuvokiamo.

 2. Rimantas says:

  Karaliūnaitė turėtu žinoti, kad Lenkijos vaistinėse galima įsigyti valyto žibalo sveikatos reikmėms, o ne žibalinei lempai. Mūsų gudručiai vyriausybėje pasirašė visus ES dokumentus net neskaitę, o ten aiškiai pasakyta, kad tautinis paveldas ir žolininkų per tūkstantmečius sukauptos žinios yra tik tos geros, kurias sukūrė kokie nors prancūzai arba vokiečiai – visa kita yra šlamštas ir neatitinka ES direktyvų. Todėl, kol nesukursime tikros demokratijos, ir toliau tarnausime didesniems ponams iš ES.
  Žibalo preparatais labai sėkmingai gydomos įvairiausios ligos. Armėnai nuo seno naudoja graikiškų riešutų žibalo trauktinę, naudoja ją ir kitose šalyse ypač populiarus gaminamas Moldovoje ( Todikamp).
  Kokį reklamuoja žolininkės minima moteris tikrai nėra aišku, bet gal tai ne iš ūkinių prekių parduotuvės nupirktas žibalas, bet ką gali žinoti…

 3. Arvydas says:

  Taip išeina, kad farmacijos pramonė praranda pelnus ar negauna kiek norėtu nes žmonės neapsikęntę melo atsiverčia prie savo šaknų Motulės gamtos ir tampa pavojingi nes neperka scemijos :)

 4. Dovydas says:

  Sveiki,

  Gi mums taiko šv. Romos imperijos laikų naikinimo metodus ,užkariavimas kitų tautų „Skaldyk ir valdyk“ ir „pavergimas ginklu arba skola“ ,mums taiko skolas,nes jos efektyvesnės,nėra kraujo ir pan. Atėjūnai investuoja Mūsų Tėvynėje savo pinigus,ir žaidžia monopolį,o monopolio principas-prisistatyk daugiau namelių(parduotuvių,bankų…) ir imk mokesčius,konkurentas nusilpsta ir bankrutuoja. tai taiko ir valstybėms (dabar Graikija akivaizdus pavyzdys…) .
  Nuperka ir taisykles (įstatymus) per besarmačius valdininkus, kad būtų lengviau žaisti. Tik va gaila kad Mus suskaldė gabalais,o gabalus lengviau verbuoti,ir patys tarp savęs kovojam ( verslas-darbininkai,gėjai -normalūs,ir pan) ((„skaldyk ir valdyk)).
  Ir taiko bukinimo sistemas,kad žmogus būtų neveiksnus ir nesipriešintų,nes net nesupranta kad negerai yra ,padaro užimtumą didelį,ir nėra laiko kada apmąstyti kur mes einam??? kas vyksta aplink? kaip gyvens MŪSŲ VAIKAI,ANŪKAI ??? … („po manęs kad ir tvanas“ yra kai kas pasakęs) o ar ir Jūs tuo vadovaujates? Jei ne-reikia keistis ir tobulintis save.
  „Kvailystė-tai daryti viską tą patį,ir laukti kol kažkas pasikeis“

  Ačiū už dėmesį :)

 5. krisna says:

  Laimingas zmogus – pasaulinei valdziai nereikalingas.

  Na,manau lietuviai ir ta apeis tik reiketu pasitarti su kokiu juristu ar advokatu ir gerai permascius visiems zolininkams veikti vieningai.
  O del netikru zolininku-juk melo kojos trumpos-ypac tokiuose reikaluose…

 6. RaimisŽemaitis says:

  Bet tujaus būs vėsa teisieta ėr normalo nuodū, pavadėnėmo arielka, reklama.

 7. jotvingis says:

  mielieji,dar karta sakau ir raginu.Spjaukime i vakarus,kaip,kad padarem su sovietais,atsisakykime visokiu ES,kurkim,o gal atkurkim tautine Lietuva,senosios Gardarikes paveldetoja su musu senaja ismintimi ir tradicijomis Ir kiek galima greiciau,kol dar neisnykome!

 8. ausrine says:

  Kiek zinau, gydytojai sveikatos ministerijoj pasiraso ,kad maisto papildai negydo,aisku, kam sveiki zmones reikalingi, jokio pelno is ju. O cia tai tikrai velnio darbai,rykit chemija, greiciau patys ir zeme nusinuodys….

 9. Irena 3 vardas says:

  Viskas svarbu žmoguje ir žinios ir išmintis ir koks jo tikėjimas. Tiek senolių patirtis tiek vienuolynų perduotos žinios tiek Dievo duotos dovanos išmanyti apie gydymą yra svarbu.  Ką gali tikrintojai nuspręsti apie tai, tik tiek kad trūksta kažkokio užrašo, daugelį save žiniuonėmis laikančias veikėjas patikrinus manau išbyrėtų net raganystės, kurios gink Dieve nesisieja su sveikata nebent sveikata už sielą. O KAS PATIKRINS TAI?

 10. Rita says:

  Welcome to Western – Laisva World! Zole kaimyno pusej visada atrodo grazesne!!! ar ne? Cia Amerikoje jau metu metais vyksta kova pries Natural Healers. OH taip?, …Negali but sakysit. Jus visi manot, kad Amerika ar kitos West salys tai jau tikrai turi Demokratija, tik pas jus Lietuvoj tai jau blogai. Guess what? Netiesa! You’re wrong! Cia karas vyksta seniai ne tik pries zolininkus, bet ir Farmerius kurie parduoda zalia piena, naminius kiausinius, mesa ir pan. Turi pazymet“sunu serimui“ Mes patys vazinejom po farmas nusipirkt tikro, organinio maisto. Farmeriai praso pasirasyt pries parduodami kiausinius kad naudosim“gyvuliu serimui“ What sakysit? Zinoma kai nieko nezinai tai atrodo viskas visur gerai. FDA atvaziuoja ginkluoti, (kaip gestapai)surenka tavo produktus, viska isvarto, suraso bylas ir net kai kurie gauna kalejimo. Neitiketina? – Tikek. (paskaityk, zemiau linkai)
  Viskas yra apie pinigus. Pharma nori kontroliuot viska. Jie sako rupinasi musu sveikata..uzdrausdami- absurdas! jiems visiskai nerupi musu sveikata. Jeigu rupetu, tai „vaistai“ kurie nuvaro tukstancius i kapus, butu uzdrausti. Bet guess what? Jie nepastatys save „out of business“ – Is biznio! Konkurencija? Oh zinoma. Jeigu zmones suzinos kad „zolytes“ yra daug sveikiau, kad is visu zolyciu vaistai ir yra daromi, arba daugiausia chemiskai israndama ir gaminama. Chemikalai tik daugiau sugadina viska – ir kas toliau? – zmones serga daugiau tai ir PERKA vaistu daugiau. Skamba kaip biznis- pinigu darymas. Jeigu pharma turi didele teismo byla, apmoka nukentejusiems, uzkisa visiems burnas, kai tuo tarpu jau speja prisikist bilijonus i kisenes, pavadina ta pati „vaista“ kitu vardu, ir toliau pardavineja. Numire i teisma neina, o ir mazai kas turi pinigu ir laiko tampytis po teismus. O dar irodyt reikia kad nuo ju pharmos. Jie turi geriausius pasaulyje advokatus, kurie gauna milijonus uz tai. Pharma tai didziausi pinigai. O pinigai valdo pasauli. Zinoma kad viskas kas naturalu yra sveika ir naudinga. Tai Dievo duotos dovanos. Tik kvailas galetu nesuprast, kad rysys su gamta, su auksciausia energija(kuria kiti vadina Dievu) ne tame kaip pavadini, nesvarbu kaip vadini. Bet rysys su gamta, tai viskas kas mes esam, is kur atejom ir kur atgal gristam. Education- yra musu ginklas. Zinojimas yra viskas. Jeigu zinai- gali pasinaudot arba ne. Bet jeigu nieko nezinai… tai tokie kurie ant taves turi galia- naudojasi tavim. Mes visi vienodi. Jie neturi mums sakyt ka mes galim naudot. Jie stengiasi „isplaut zmoniu smegenis“ savo nesamone. Zinokit_ kas metu metais bus kalama i galva kad JUODA- – galu gale atrodys Juoda tikrai. Nepasiduokit. Islaikykit senu proseneliu isminti. Ji labai brangi!

  http://www.naturalnews.com/021791.html
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2006/12/09/fda-continues-to-harass-raw-milk-providers.aspx

 11. Ana says:

  Svarbiausia, kas priklauso nuo musu – sviestis. Mokykites atpazinti augalus, zinoti ju pritaikyma savo sveikatai ir sitos farmacininku inspiruotos manipuliacijos nepalies.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top