A. Lileika: Lietuva šiandien ir vakar [video]

2010, 18 rugpjūčio, 9:07 | kategorija Ideologija | 20 komentarų | peržiūrų 1 110 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Priežastys privedusios Lietuvą prie dabartinės padėties, Vincas Kudirka ir tautinė giesmė,
patriotizmas ir kas tai yra. Sarmatijos laikas.
Ar norime tapti praeitimi, ar visgi turime ir ateitį? – Viskas priklauso nuo mūsų pačių.
Apie visa tai ir dar daugiau šioje „Kitokia Lietuva“ laidoje.
Rekomenduojame pažiūrėti visiems.


šaltinis: http://www.pukas.lt/

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 20

 1. egis says:

  nu bereikalo ponas L.Lileika nori padidinti atlyginimus iki 6000lt , pas zmones del didesniu atlyginimu isminties nepadides. isvis reikia zmones priversti isgyventi be pinigu ,nevalgyti mesos ir t.t

 2. zoot says:

  Tipo užsikasti kaime?

 3. egis says:

  negerti degtines reikia , nerukyti -ir ziurek per men jau koks 500-700lt sutaupai, vietoj sporto ziurejimo paciam sportuoti, aktyviai stebeti kokius naujus mokescius ivesti zada valdzia. pvz nekilnojimo turto mokestis -tai istikruju is visu zmoniu bus atimta ju nuosavybe!!!!Tu nekilnojima turta nuomuosis is lietuvos valdzios , todel tie 6000lt po keliu metu vel bus skurdo riba….,atlyginimu kelimas visiskai neissprendzia problemos, o kur dar infliacija, ir t.t. O su dabartiniu mastymu tai zmonems pakelus atlyginimus iki 6000lt jie vietoj alkoholio prades uostyti kokoina nes tai kruta, vazineti su 5ltr benzino masinomis taip kaip jav , ir visi svaigs apie ferarius, kurortus nicas ir t.t

 4. LT predictor says:

  Jegine laida.

 5. nuomonė says:

  Kažkas ne taip su tuo Aivaru yra. Puikus, įtaigus pasakorius, bet kažkas iškrypę, kažkoks pagrindas, iškrypęs pas jį, kažkas netikro, kažkas žydiško, nelietuviško yra. Atrodo viskas, ką sako, gražu, daug gerų minčių, bet kartu yra ir jausmas, kad tų šūkių kontekstas, pagrindas ne tas, kad vidus papuvęs, kad Tiesa Citronui nėra jau tokia svarbi. Kad ir pripaišymas kitiems savo minčių, iškraipymas kitų minčių (O. Milašiaus,. http://mintys.lt/tikejimas/pranasystes), ėjimas paviršiumi (trijų punktų programa), nesigilinant į priežastis, arba priežastis matant labai paviršutiniškai (rusai, sovietai). Kažkoks dvilypis netikras jo požiūris, lyg tai būtų Lietuvos patriotas, bet kai paskaitai jo komentaruose liaupses T.Venclovos kosmopolitizmui ir keiksmus, kaltinimus jį kritikuojantiems “nacionalistams“ : KGBistams ir homofobams, nebežnai nei ką galvoti. Žodžiu, švelniai sakant- keistokas subjektas.

 6. artas says:

  nuomonei:
  žmonės dažnokai elgiasi pagal nuotaiką, deja. Ypač tada, kai po kojomis neturi tvirto idėjinio(tikslo) pagrindo. Bet turint tam norą, atpažįstant ir piktinantis neteisybe, gaunant informaciją, kurios iki tol nebuvo, viskas pataisoma. Juk mokslas nelygu išsilavinimui, juolab, kad ir išsilavinimas daugumoje faktologinis, o ne metodologinis būna. Beje ir gyvenimas svetimoje šalyje duoda savus vaisius, čia gerai Vydūnas yra pasakęs: http://www.sarmatas.lt/08/tautiskumas-vyduno-akimis/
  Todėl, kai pats gyvena svetur, tai ir kosmopolitizmas jam nesvetimas, tik deja jis pats tą nelabai suvokia, štai iš kur tas blaškymasis.
  Todėl manau, kad emigracija didžiausias blogis, kuris vyksta dabar Lietuvoje, žmonės tampa nebe lietuviais tikrąja prasme, jie tik kalba tarpusavyje lietuviškai (kol kas), bet tikslai jų kiti. Ir tik senatvėje prisimena Tėvynę, kai supranta, kad ten jie tik imigrantai ir niekam nereikalingi. Tada puola užsiimti labdara ir visuomenine veikla paliktos tėviškės naudai. Reikalauja privilegijų ir dvigubų pilietybių sau, nes nori turėti teisę išsakyti savo nuomonę, nori dalyvauti rinkimuose ir t.t.
  O kur jie anksčiau buvo, arba yra dabar?
  Yra ten, kur juos nuvedė laisvų šalių propaganda, ten kur geresnis uždarbis, kur kelis metus padirbėjęs gali nusipirkti namą, gerą automobilį – tėvynė palauks, o jei nepalauks (dings išparduota ir išvogta), na ir mat ją galas – svarbu man gerai.
  Turėtume kažko imtis visi, jungtis, veikti nelaukdami, kol tą padarys kiti, nekritikuodami tų, kurie daro bent kažką, kaip moka ir sugeba. Geriau jau patarti jiems, padėti ir prisidėti, o ne kišti kritiką norint pasirodyti protingu pačiam. Dabar tiesiog nebeturime kitos išeities, kaip tik tapti vieningi, nes mus išgalabys, kaip viščiukus ir jau daro tą, pradėjo nuo mažiausiai apsaugotos visuomenės grupės – bedarbių. Nuo dabar bedarbis profesorius negalės atsisakyti siūlomo kiemsargio darbo, nes kitaip bus išmestas iš biržos sąrašų ir turės mokėti soc. draudimo mokęstį.
  O mes, dirbantieji tylime, nes mūsų tai neliečia. Liečia ir dar oij kaip liečia, tik kai kurie dar to nesuprantame. Vienybės žmonės, vienybės, siūlykite, junkitės į grupes, darykite bet ką, tik nebūkite abejingi!!!

 7. nuomonė says:

  Vienytis būtina, bet vienyti gali tik viena įdėja, tikslas, vizija- koncepcija. Kol dabar yra toks blaškymasis, labai žemame matrialiniame (finansinis prioriteta) ir pačiame primityviausiame ideologiniame lygmenyje, vargu ar galima ką pakeisti ir susivienijus, jeigu koncepcija tliks ta pati. Būtina keisti koncepcija, pateikti žmonėms teisingą informaciją. Man atrodo, kad nors sunkiai, bet einama gerėjimo kryptimi, vien jau todėl, kad vis daugiau žmonių sužino iki tol slėptą informaciją, ir tas skaičius ,man atrodo, gana sparčiai auga. Turi galų gale susidaryti kritinė masė.

  O Aivaro visi tie siūlymai nei kiek neišeina iš vyraujančios koncepcijos, nukreipia žmones į klystkelius- tiek koncepcine tiek chronologine prasme, manau.
  Norint Lietuvai išgyventi būtina turėti SAVO idėją, ateities viziją. Kitaip žlugimas, išnykimas. Mes nykstame todėl, kad priėmėme mums PR specialistų primestą svetimą viziją- žmonių įdealas tapo vakarietiškas gyvenimo būdas, neįžiūrint jame baisių ydų. To gėl ir varo visi į tą „rojų“, o likę, kaip beždžionės mėgdžioja jo „privalumus“: materializmą, palaidumą, bukaprotiškumą, paviršutiniškumą. Prie to, manau, prisideda ir Aivaras

 8. Algirdas says:

  Artui,
  nuoširdžiai rašote, tik prašau, atsisakykite to pabaigos šūkyje įrašyto – „darykite bet ką“.
  Sarmatas.lt pateikta nemažai informacijos, kodėl „b e t k o“ nedaryti. Pradėti siūlyčiau nuo atidaus susipažinimo (o ne peržiūrėjimo ar skubaus permetimo akimis) su čia skelbiamais tekstais, jei per sudėtinga/paprasta, galima pasinaudoti skiltyje „Draugai“ pateikiamomis nuorodomis.

 9. artas says:

  Algirdui:
  Ačiū, bet turėjau galvoje nebūti abejingais, galbūt netiksliai per skubėjimą parašiau „bet ką“. Nors protingas žmogus supras, kad „bet ką“ visai nereiškia galvos daužymo į sieną, ar bet ko kito panašaus.
  Prieš „bet ką“ buvo konkretūs pasiūlymai:
  Vienybės žmonės, vienybės, siūlykite, junkitės į grupes, darykite „bet ką“, tik nebūkite abejingi!!!
  Esu pakankamai susipažinęs su svetainėje skelbiama informacija, daug ką galiu pacituoti iš atminties, kai kurias temas peržiūriu pakartotinai, kai trūksta argumentų.:)

 10. gudass says:

  visai nepatiko ir nerekomenduosiu niekam.

 11. Titanas says:

  žydiškas, žyniškas,,, lengva susimaišyti…
  nenoriu svetimažodžiauti, tačiau kažkaip labai jau panašu tie žynių, žydų užsiėmimai. kalbu Lietuvos aprėptyje.
  Katalikų pasiuntiniai žudė mūsų žynius, o žydus žudė fašistai. komunistai, tarp kurių buvo daug nelietuviškų žydų, žudė mūsų vaišijų, kšatrijų kastų atstovus. ..
  kažkodėl man atrodo, kad tam tikrai daliai lietuvių smuikininkas, dailininkas , kanklininkas, mąstytojas yra tarsi priešas, tarsi jo paties priešingybė. nemaža tokių dalis jau išvyko iš Lietuvos. kiti žudė kunigą Mikutavičių, kitus žyniškai žydinčius Lietuvos asmenis. kiti iš jų tyčiojosi…
  Tad kas iš tų lietuvių, kurie bėga kaip avių banda paskui apsidolirinusį poną ar davakiškai sekioja paskui katalikų bažnyčios atstovus…
  mano supratimu turėtų būti žyniškai žydintis lietuviškas požiūris, kuris išlaisvins, nuramins, priglaus ir paguos.

 12. Giedrius says:

  Labai patiko mintys,
  patariu išplatinti pradedant pažįstamiems, giminėmis ir baigiant kaimynais.

 13. Samogits says:

  „Kiekvienoje nacijoje-dvi nacijos“ tiek pas slavus tiek pas mus tiek kitose tautose!

 14. Kinziulis says:

  Niekaip neperpratau kam jis tarnauja.

 15. Jurgis says:

  idomu ar pats Aivaras suvokia, kalbedamas apie lietuvius kurie tipo buvo jau priesh kelis tukstancius metu, kad tie lietuviai buvo visai kitaip suprantama tauta, Lietuvos didzioji kunigaikstyste kurioje ne nekvepejo tos kalbos kuria mes kalbam dabar, o ir zemaitija prie jos prisijunge tik po zalgirio musio… mums kaip lietuvai is senoves liko tik pavadinimas, nes palikti pavadinima kaip zemaitija per daug rizikinga, nes labai jau zemaiciu kalba panashi i senaja slavu kalba, tada labai butu sunku mulkinti mus apie musu ipatinguma… o mes jokie neipatingi, niekas nera ipatingas, visi vienodi ir visi nori normaliai gyventi, tik „kazkas“ paima mus visus ir suprieshina tipo lenkai tokie rusai anokie baltarusai dar kitokie, o mes lietuviai patys nuostabiausi… mums leidzia knistis po faktus kuri visada issiskiria i kelias dalis tam kad vyktu ginciai ir kad mes niekada neprieitumem prie vientisos nuomones, cia is serijos sklaldyk ir valdyk, reikia hebryte vienitis cia jau kas be ko, ir jei susijungtu ta istorine lietuva vargu ar beliktu tokios kaip ukrainos baltarusijos rusijos estijos latvijos… visa tai ir butu LIETUVA… tik ji vadinosi truputi kitaip – LITVA nes lietuviu klabos kaip minejau dar nebuvo… musu kalbai tai tokiai graziai ir svieziai tik gal 120 -130 metuku ir kalbele pagaminta buvo buvusioj prusijoj pas vokietukus, ir atkeliavo ji per knygneshius i katalikishkas baznyteles ir plove smegeneles katalikams per amzius amen… pastebekit mielieji, kas katalikas tai tipo lietuvis, o kas bovo provoslavas ir i kataliku baznycia nejo liko tipo rusas… ir vel skaldymas ir vel suprieshinimas… kol mes visi busim ipatingi ir nerealus, kol nenumalshinsim savo kazkokios istorines garbetroshkos tol mumis ir dulkins… dar nespejau isigilinti is sia superine svetaine, kuri eina labai drasiu ir teisingu keliu, noriu priminti kad kunigaiksciai Kestut, Vytauvt, Algerd – jie buvo ne tik musu kunigaiksciai, jie buvo ir rusijos kunigaiksciai, ir kalbejo ne siandienine lietuviu kalba o bendraja senaja slavu, kuri pusiau zemaiciu pusiau baltarusu pusiau rusu…. paziurekit i istorijos vadovelius, kur dali like truputi irodymu, kaip pavyzdziu algirdo antspaudas, vaikai zinoma jau nebemoka rusu, nes parashyta ten ALGER PECAT … nu kodelgi neparasyta ALGIRDO ANTSPAUDAS ? nebuvo tokiu zodziu ir tiek o lietuviams priedejao galunes grazias -as -us ir panasiai var jums ir lietuviu kalba … truputi pamastykim kad ir ta pati rusu kalba (kuri irgi apdibta ir keista patys ziniom kieno) – zodziai nos, galava, ruka ir daug kitu, tai asrba galune pridetas ar skiemenys sukeisti ir vsio turim nauja klalba.. ir tokiu kalbu galim prisigalvot kiek nori, tuoj mus dar isskaldys, busim kokie aukstaiciai zemaiciai arba kaunieciai vilnieciai klaipediciai, padarys ale kalbos skirtumus, isgalvos istorinius tipo irodymus ir tegu tie kvaileliai mushasi tarpusavije kol mes juos naikinsim.. o mes neleisim saves naikint, nes zinom, kad tik susijungus i kruva mes busim stipresni, ir sutinku susijungti su visais kaimynais i viena didelia shali, tam kad buti saugiu ir nepavaldziu vakarams, pastebekit, kad ir buvo ta cccp, bet niekur ta musu naujoji lietuviu kalba nedingo, nedingo nei latviu nei estu nei ukrainieciu, nei viena kalba nedingo, nes kaip nekeista jos buvo saugomos( nors zydai ir bande pradzioj jas naikinti… jie bande viska naikint) o tokioj vokietijoj? like tik vokieciu nors ten ne viena kalba kalbeta buvo, jau neminint prusu (prusai tai buvo po rusia, krastine rusios shalis, naivu galvoti kad rusios viduryje buvo ipatingi lietuviai:-) ) beje -rusios ,nes nebuvo rusijos o buvo rus’ia, русь литовская, tai va, prusija sunaikinta- suvokietinta, tas pats buvo pradeta ir siuose krastuose, ir jei kas klausesi senuoliu pasakojimu, tai kai atejo vokieciu okupacija, jokios kalbos apart vokieciu negalejo but… gerai kad mus isgelbejo musu broliai tie patys blogiausi rusai, ir matai paliko vistik mums ta labai grazia kalba… zinoma sunku zmogui kuris naujai bando suvokti visa apversta pasauli, iseitis viena- vienitis, o su ta kritine mase zinanciu ir susivienijusiu zmoniu mes manau pasieksime tikros tos nepriklausomybes, busim visi pagonys kaip musu proteviai, spjausim i tas amerikas ir tuos vakarus… stiprybes broliai

 16. Sarmatas says:

  Jurgio mintys įdomios. Pvz. paimkime žodį „gyvata“. Visi žinot, kaip tariasi žodis „gillette“. Tada skaitant gaunasi „živata“ – rusiškas žodis.

 17. Kindziulis says:

  Sutinku su Jurgio nuomone. Jau laikas suvokti tikrą istoriją. Mažiau klausyti „iz tory“ specialistų.

 18. Rimvis says:

  Na Jurgi, dėl kalbos, tai nušnekėjai į pievas… niekam iš kalbininkų nekyla abejonių, kad būtent lietuvių kalba yra archaiškiausia, o ne kažkokia slavų. Ir ne Litva brangusis, o Lietuva

 19. Lietuva says:

  beje zirgas nuo zergti, o arklys nuo arti ir arklas. bei kuinas uzvadinti moskoliu-tiurku-mongolu arkliams kurie buvo nukarse ir buvo vadinami konj (cia pajuokavau)…o isties tai ir kuinas ir kuilys yra vyriskos gimines arkliu ir kiauliu, na o parsas-arsus ir erzilas-erzelis yra neisromyti atstovai…taigi ir kiaulys ir kiaule ir kuinas ir kumele ir kumelys yra kile is zodzio kunas

  beje kumelys ir kumele yra bendriniai vardai, kai kuinas, arklys, erzilas ir zirgas yra pagal paskirti uzvadinimai

  beje zirgas nuo zergti, o arklys nuo arti ir arklas. bei kuinas uzvadinti moskoliu-tiurku-mongolu arkliams kurie buvo nukarse ir buvo vadinami konj (cia pajuokavau)…o isties tai ir kuinas ir kuilys yra vyriskos gimines arkliu ir kiauliu, na o parsas-arsus ir erzilas-erzelis yra neisromyti atstovai…taigi ir kiaulys ir kiaule ir kuinas ir kumele ir kumelys yra kile is zodzio kunas

  ne rusia ar rasa, o RISCIA is cia ir musu vytis ir pagynia ir pagoniai, taip pat it PaRiscia, o ne Prusija. tik ivaldzius zirgus mes sugebejome sujungti didziausia valstybe bei nunesti civilizacija i azija-arija bei indija

  menulis yra islamas

  arba sergeti mamos it tetes dvasini palikima (kultura, pavelda), beje dvasia kilo is dvesos (susije ne su atmintimi-protu, o su sirdimi-organais), tai yra paskutinio iskvepimo ir nudvesimo, o siela yra tai ka tu supranti kaip savo samone arba dvasine pajega (pilnai atminties-proto dalykas)…abu pirminiai Lietuviski, o ne slaviski zodziai

  nu sarmata tai tikrai ne is mates-tatos, o is mamos ir tetes, nes motina kilo is maitintojos, o mama is gimdytojos…nes kudikio pirmas skiemuo istartas visose tautose ir rasese yra ma, nes tai susije su fiziologija kai atveri lupas ir su maziausiomis pastangomis isputi ora (m del lupu praverimo, o a garsas del maziausio raumenu isitempimo), o du kart pakartojus vaikas turi vel ikvepti…taigi SARMATA reiskia sergeti mama ir tete, kiti du patys pirminiai zodziai yra man ir tau arba ma (veliau m nukrito ir liko a, o del lengvesnio risimo su kitais zodziais atsirado sh garsas) ir tu. be to matriarchatas yra utopija ir svaiciojimas kurio ne tik kad niekada nebuvo bet ir nebus netgi siais laikais kai dirbtinai bandoma moteris i prezidentu vietas pastatyti visame pasaulyje…kita USA prezidente bus misis Klinton nugalejusi misis Palin

 20. admin says:

  Sveiki Lietuva,
  turime prašymą į jus. Jei jau rašote komentarus
  visos Lietuvos vardu, būkite malonūs nerašyti srautu –
  t.y. vieno komentaro po kito, niekam į juos neatsakant.
  Sistema priima tai, kaip spamą (šlamštą) ir mes turime
  papildomai traukti jūsų atsiliepimus iš šiukšliadėžės.
  Apgalvokite ir rašykite vieną, apmąstytą atsiliepimą,
  o ne vieną po kito į tą pačią temą.
  Santūrumas dorybė:)

  Sarmatai

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top