Abortų industrija priešinasi vaikų santuokų uždraudimui – kas gi tada darys abortus?

2023, 10 rugpjūčio, 23:58 | kategorija Genocidas | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 68 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Abortų milžinė „Planned Parenthood” (Planuota tėvystė) prieštarauja Kalifornijoje siūlomam vaikų santuokų draudimui, pranešė „Newsweek” leidinys.

„Praėjusį mėnesį dešimtys priverstines arba vaikų santuokas išgyvenusių moterų atvyko į Kalifornijos valstijos Kapitolijų Sakramente protestuoti prieš galiojančius valstijos įstatymus.

Apsirengusios vestuvinėmis suknelėmis, surištais riešais ir užklijuotomis burnomis, jos ragino valstijos įstatymų leidėjus pagaliau uždrausti tokią praktiką”, – teigiama pranešime.

„Kalifornija, tvirtai demokratų remiama valstija, buvo pasirengusi pirmoji priimti absoliutų draudimą tuoktis jaunesniems nei 18 metų vaikams. Tačiau įstatymo projektui pasipriešino tokios liberalios organizacijos kaip „Planuotos tėvystės” organizacija, Vaikų teisių centras ir Amerikos pilietinių laisvių sąjunga.”

„Planuotos tėvystės” organizacija priešinasi siūlomam draudimui, nes baiminasi, kad amžiaus reikalavimo nustatymas ilgainiui gali paskatinti priimti įstatymus, kuriais bus ribojami abortai nepilnamečiams. Organizacija neatsakė į „Newsweek” prašymą pateikti komentarą.

„Tarp jų nuogąstavimų yra tai, kad visiškas draudimas nepilnamečiams sudaryti santuokas gali tapti slidžiu keliu ir apsunkinti konstitucines teises ar reprodukcines pasirinkimo galimybes, įskaitant galimybę daryti abortus”, – praneša „Los Angeles Times” leidinys.

Kalifornija ir Misisipė yra vienintelės dvi valstijos šalyje, kuriose nėra minimalaus amžiaus reikalavimo sudaryti santuokai. Daugumoje valstijų minimalus santuokos sudarymo amžius yra 16 metų su tėvų sutikimu, tačiau skirtingose šalies valstijose jis šiek tiek skiriasi, teigiama pranešime.

Kalifornijoje norint susituokti nepilnamečiui reikalingas tėvų arba globėjų sutikimas ir teismo sprendimas. Tačiau vaikų santuokų draudimo šalininkai pabrėžia, kad Kalifornijos įstatyme dėl išžaginimo lytiniai santykiai tarp vaiko ir suaugusiojo nelaikomi neteisėtais, jei jie yra susituokę.

Kalifornijos „Planuotos tėvystės” filialo atstovė Jennifer Wonnacott laikraščiui „Times” sakė, kad „tvirtai remia jaunimo apsaugą nuo bet kokios prievartos”, tačiau teigė, kad ši apsauga neturėtų „trukdyti nepilnamečių reprodukcinėms teisėms ir jų gebėjimui nuspręsti, kas geriausia jiems, jų sveikatai ir gyvenimui”.

Fraidy Reiss, ne pelno siekiančios organizacijos „Unchained At Last”, siekiančios nutraukti priverstines ir vaikų santuokas JAV, įkūrėja, „Newsweek” sakė, kad vaikų santuokų draudimas neturės įtakos abortų prieinamumui, ir tvirtino, kad leidimas sudaryti vaikų santuokas labiau kenkia nepilnamečių seksualinei sveikatai.

„Mintis, kad uždraudus vaikų santuokas – žmogaus teisių pažeidimą, griaunantį mergaičių gyvenimus, – gali būti kaip nors pažeistos mergaičių teisės, yra absurdiška”, – sakė Reissas.

„Mes, „Unchained”, ne kartą matėme, kad vaikų santuokas išgyvenusios moterys dažnai praranda visas seksualines ir reprodukcines teises, jos nuolat verčiamos turėti nesaugių lytinių santykių ir priverstos iškęsti nėštumą, gimdymą ir vaikų auginimą be savo sutikimo.”

Organizacija „Unchained At Last” nustatė, kad 2000 ir 2018 m. Kalifornijoje susituokė 23 588 nepilnamečiai, todėl ši valstija pagal vaikų santuokų skaičių užima antrą vietą po Teksaso.

Tikimasi, kad kitų metų pradžioje Kalifornijos valstijos įstatymų leidžiamoji valdžia bandys priimti vaikų santuokų draudimą be jokių išimčių.

„JAV mano, kad santuokos iki 18 metų užsienio šalyse yra žmogaus teisių pažeidimas”, – sakė asamblėjos narė demokratė Cottie Petrie Norris. „Tikrovėje tai vyksta tamsiuose kampeliuose. Tai visiškai šokiruoja ir kelia siaubą”, – pareiškė ji.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top