Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

2019, 17 rugpjūčio, 10:03 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 314 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Algimantas Rusteika

Anksčiau į pensiją išeidavo, o mus išneš. Į mitingus sueinam, o neužilgo mus vežimėliuose suveš. Toks piktų senių būrelis su vėliavom, nerimstantis dėl lėtai mirštančios valstybės. Jauni praeina su ausinukais ir žiūri kaip į zoologijos sodo gyvūnus – jie susirenka tik dėl varlyčių ir mytiūčių teisių.

Pabūsiu senis, kas dabar belieka – toks ir esu, po velnių – pabambėsiu ant jaunų. Tais senais, labai blogais laikais, kai signatarai buvo linksmi, medžiai dideli ir amžinasis gyvenimas dar buvo čia, mes nemėgom valdžios ir neapkentėm jos pakalikų.

Skundikai buvo visuotinai smerkiami ir neapkenčiami.

Didžiausias pagyrimas jaunam – būti šauniu. Šaunu buvo nesiklausyti jų muzikos, varomos per televizijos dėžes, šaunu buvo turėti savo subkultūrą ir autoritetus, atskirą, nepriklausomą pogrindinį gyvenimą ir vyresniems nesuvokiamas, savas vertybes.

Mes nepakentėm melo, propagandos, dviveidystės ir šunuodegiavimo ir niekinom komformizmą. Šaunu ir normalu buvo neigti suaugusiųjų prisitaikėlišką gyvenimą, jų baimes ir principų neturėjimą, atsisakymą būti laisvais, bijoti savo nuomonės.

Ar buvo didesnė gėda nei būti komjaunimo “lyderiu“(į eilinius surašydavo beveik visus priverstinai), savanoriškai pritariančiu melo sistemai ir siekiančiu savo naudos, aktyviai dalyvaujančiu visose valdžios nesąmonėse?

Baisi sarmata buvo net tapti įtariamu pataikaujant sistemai vardan karjeros, kalbėti propagandos ruporų tekstais, būti vienu iš jų.

Dabar viskas stojosi atvirkščiai. Minios jaunų pritaria protų plovimo mašinai ir linksmai linguoja kičo kultūros ritmu, miaukčioja propagandes klišes, šaunu yra būti vienu iš jų, nes taip reikia gyventi. Ir kokia baisi gėda, kai tavo nuomonė kitokia negu valdžios ir pinigų galios pakalikų!

Protesto, kontrkultūros judėjimus pakeitė koncertai, kuriais valdžiai sakoma: Ačiū Už Tai, Kad Mus Šauniai Padulkinot!

Žvaigždutės Baltuosiuose Rūmuose rikiuojasi eilutėn prie valstybinio prisitaikėliškumo apdovanojimų ir labai ryškiai fotografuojasi su vyriausia šalies biurokrate.

Dabar šaunu būti tokiu, kaip visi, priimti viską kaip yra, tuo didžiuotis, daugiau pozityvo, draugai! Jei būsim kitokie, tegu mus nubaudžia, atima mūsų vaikus ir mes tam džiaugsmingai pritarsim! Kas vakarą lauksim naujų draudimų, baudų, mokesčių ir globalizmo dovanėlių.

Jūsų teisingumo jausmai ir prigimtinės vertybės, tėvų tradicijos niekam nerūpi. Visi, kam tas nepatinka, yra valstybės priešai ir Kremliaus draugai. Skundimas valdžiai yra mylima, sava elgsena, pilietiškumo matas ir visuomenės pareiga.

Kuriamos ir valdžios palaikomos tūkstantinės jaunųjų stukačių kariuomenės, uoliai, su medžiotojų azartu persekiojančios nomenklatūrai nepatinkančius žmones feisbuke.

Štai ir jų vadas su šeštaklasio skundiko šypsena išdidus stovi Prezidentūroje su ordinu. Už mūsų ir jūsų laisvę.

Mes priversim jus būti tokiais kaip reikia ir laimingais taip, kaip jums bus pasakyta! Aršieji kitokie nebeleis jums būti savimi ir, tūkstančius kartų melą pakartojus, laisvai mąstyti jūs patys nebeišdrįsit, nes jau nežinote, kas tai yra. Ir kas baisiausia, nenorite to sužinoti.

Jau girdžiu – sutirštini spalvas, tas taip, bet ne taip labai, bla bla bla. Nejaugi manot, kad nejuntu meilės ir ateities, kai pamatau jaunus tėvus su vežimėliu ir išgirstu vaiko balsą – sušyla širdis.

Daug jaunų yra tikri ir gyvi. Ir pasimetę, vieniši viską užliejusiame klampaus konformizmo jogurte.

Mes jau išeinam ir esam būsimoji praeitis. Pralaimėjęs, prarastas, susižavėjęs tuštuma ir susitaikęs su valstybės ir tiesos mirtimi jaunimas, kuriam gėda būti savim ir Lietuva yra tik krepšinis, himnas, tapinai ir alus.

Baisu ne tiek palikti šį pasaulį, kiek palikti jį tokiems.

šaltinis: kaunoforumas.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Gintas says:

  Yra geras rusiškas posakis: „За что боролись на то и напоролись“!!! Reikia luktelėti dar 10 metelių ir pažiūrėsim, kokią visuomenę landzbergis ir karaliene Morta sukūrė!Jau dabar 30 metų „nepriklausomybės“ išugdė kvailių kartas, kurie niekam tike ir jokio kritiško mąstymo jie neturi. Įdomu kodėl autorius ieško kažko ten, kur nieko nepaliko! Visus tuos metus valdžios tikslas buvo iš jauno žmogaus padaryti kvailį. Per vėlu gerti borjomi, nes kepenys jau atsisakė…

 2. MikasA says:

  Teisingi žodžiai… Ir galima tęsti ir tęsti…

 3. romanas says:

  Autoriui skaudu , kad auga tokia jaunoji karta . Mūsų valdžia nėra laisva , ji yra tik vykdytoja atitinkamų nurodymų , jaunosios kartos atžvilgiu . Tai šeimos statuto ardymas per juvinalinę teisę . Moksleiviai žino tik savo teises , o pareigų – nulis , dėl to mokykla pagrindinai užsiima tik tokio vaiko socializacija , o mokymas lieka podukros vietoje . Tai patvirtina keliami reikalavimai valstybiniams brandos egzaminams (VBE) , kai moksleivis gavęs už VBE įvertinimą nuo 16 iki 35 balų atitinka patenkinamų pasiekimų lygį . Vadinasi , mūsų jaunosios kartos mokytumas žemėja .
  Ir pabaigai , klausimėlis pamąstymui : kur mes būtume dabar , jei 1990 metai būtų prasidėję 1945-siais ? Čia klausimas ne apie tai , ko nebuvo .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top