Anot premjero – prekyba narkotikais – tai labiau socialinė problema

2015, 11 rugpjūčio, 19:07 | kategorija LPT | 14 komentarų | peržiūrų 367 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisNetyčia į akis šiandien papuolė nuoroda, kur pasakojama, jog mūsų išrinktas premjeras šiandien ryte LRT aiškino, jog taboro čigonais (romais) reikia pasirūpinti, mat bausmės ir policinės priemonės nėra išeitis. Pasirodo prekyba narkotikais, kuo ne paslaptis, jog prekiauja kas antras taboro gyventojas – yra socialinė, o ne tik kriminalinė problema.

Viskas kuo užsiima taboro gyventojai, t. y., nelegalios statybos, elektros, vandens vagystės, žmonių apgaudinėjimas, sukčiavimas ir jau minėta prekyba narkotikais – premjero nuomone labiau susiję su socialinėmis problemomis pačiame tabore.

Matyt, net ir neseniai mirę nuo taboro narkotikų keletas juos pavartojusių žmonių, irgi yra tos socialinės problemos pasekmė. Ir niekas dėl tų mirčių pasodintas nebus, mat kolektyvinės atsakomybės pas mus nėra, o vis taboro nuteist niekaip negalima, nors ten kas antras prekiauja narkotikais arba minimaliai – kontrabandinėmis cigaretėmis. Legaliai dirbančių ten nėra – reiškia lėšas pragyvenimui visi susirenka nelegaliais būdais – nusikalstamais, jei jau kalbėti tiesiai.

Tačiau nežiūrint į tai, tiems taboro gyventojams, kurie nori išsikelti iš taboro gyventi kitur, anot premjero, turi būti aktyviai padedama ir sudaromos tam sąlygos.

Todėl buvo duotas nurodymas suburti Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ministerijas, Vilniaus savivaldybę, Vaiko teisių apsaugos tarnybą, Narkotikų alkoholio ir tabako kontrolės departamentą ir .. ir .. ir.., kad minėtos institucijos imtųsi kompleksinių priemonių sprendžiant Taboro problemą.

Ir viena iš tų priemonių yra vykstančios narkomanų gaudynės taboro rajone. Tų bėdžių, kurie atėjo už savo pinigus nusipirkt į legaliai egzistuojančią narkotikų prekyvietę Vilniaus mieste.

Kodėl legaliai? Na tai narkotikais ten prekiaujama nuo pat jo atsiradimo dienos ir visi tą žino. Ir valdžia ir narkotikų vartotojai. Ir kasmet matome, kaip ta pati valdžia imasi visokeriopų akcijų (vienkartinių), kad nuramint visuomenę. Iki sekančių narkomanų mirčių – tada akcijos vėl prasideda.

Šiandien matome eilinę akciją – narkomanų gaudynes, mat tabore leidžiama tik pardavinėti, o štai pirkti pagal naują tvarką, kaip matome, jau nebe, tačiau pagailima narkotikų pardavėjų ir matyt kaip kompensacija siūloma socialinė pagalba iš premjero pusės. Čia turima omenyje ir socialiniai būstai bei pašalpos. Geras tas mūsų premjeras. Nors prie žaizdos dėk.

Panašu, kad Lietuvoje pagalba greit bus skiriama visai ne tiems, kam jos labiausiai reikia, ir kas jos yra nusipelnęs, o tiems, kas visuomenei neša tik bėdas.

Visi kiti vargstantys, bet padorūs Lietuvos piliečiai – galit vargt ir toliau – jūs valdžiai rūpesčių nekeliate, todėl jumis ji nesirūpins, nors ne.. juk pažadėjo pensijas 5 €urais pakelt – rūpinasi! Tiesa dar nepakėlė, gal dar ilgai laukt reikės. Bet tikėti reikia.

Jei kasmet taip kels – tai įsivaizduokite – po 10 metų jau susirinks visi 50 €urų! – Matyt veltui apkalbame tą valdžią, mes jai visi vienodai rūpime, tik ne visi vienodai rūpesčio jai keliame – gal todėl tas rūpestis toks skirtingas.

Kaži, jei visi šiandien vargstantys pradės prekiauti narkotikais, kontrabandinėmis cigaretėmis ir degtine, vogti vandenį, elektrą ir tai , kas blogai padėta, gal tada valdžia atkreips dėmesį ir į juos? Ir apdalins butais bei pašalpomis?

Nes panašu, kad paprastas, visą gyvenimą valstybei mokantis mokesčius, tačiau vargingai gyvenantis padorus Lietuvos pilietis šiame gyvenime šviesesnės dienos nebematys. Mat į priekines eiles vis veržiasi tie, kuriems to rūpesčio labiausia reikia – vagys, prekiautojai narkotikais ir kontrabanda, ir t.t. ir pan.

sarmatas.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 14

 1. Mindaugas says:

  Jei norime, kad narkomanija pranyktų iš mūsų visuomenės gyvenimo, turime imtis veiksmų, kad būtų likviduotos jos atsiradimo ir jos suklestėjimo priežastys.Šių priežasčių derėtų ieškoti pačios dabartinės santvarkos nulemtame vienų visuomenės sluoksnių skurde ir beviltiškame gyvenime, o kitų prabangoje ir lengvabūdiškame ištvirkime.Tuo tarpu atskirų narkomanų, kaip individų, mirimas situaciją tiktai blogina: tai tėra dalis bendro lietuvių tautos genocido, kurį šiandien subtiliomis priemonėmis vykdo liberalkapitalistinė buržuazinė sistema.Didelė dalis narkomanų yra šlykštaus ir nedėkingo gyvenimo, kurį kuria dabar egzistuojanti sistema – kapitalizmas – aukos.Reikėtų pabrėžti, kad egzistuoja esminis moralinis bei socialinis skirtumas tarp atskiro narkomano, kaip narkotines medžiagas vartojančio, nuo jų priklausomo žmogaus, kuris dažniausiai būna bejėge ir degraduojančia auka, ir narkodilerio, kuriam narkotikai yra biznis, pelno ir materialinio pragyvenimo šaltinis.Vienas yra auka, o kitas – nusikaltėlis, besipelnantis iš kitų žmonių silpnybių ir kančių. Ir didžioji dalis narkomanų, galime būti tikri, yra aukos – aukos tiek narkodilerių, tiek ir neteisingo bei žiauraus gyvenimo.

  Ar reikia prieš šiuos elementus kovoti – juos persekioti, bausti ir pan? Žinoma, taip.

  Narkotikų platinimą, mano įsitikinimu, įvedus atitinkamus įstatymus (taip pat grąžinus mirties bausmę – kas būtinai turėtų reikšti ir išstojimą iš Europos Sąjungos), būtų teisinga bausti mirties bausme (kaip yra, pavyzdžiui, Irane).Tačiau jei tiktai persekiosime ir bausime narkomanus bei narkodilerius, bet paliksime visuomenėje tas priežastis, iš kurių vienaip ar kitaip ir kyla ta pati narkomanija, tai nieko nepakeisime: buvusius ir mirusius narkomanus neišvengiamai pakeis kiti, o vykstant šiai estafetei mirs vis daugiau ir daugiau žmonių, kitokiomis aplinkybėmis galinčių nugyventi visai kitaip.Kol nepašalinsime išsigimusios kasdienybės ir kultūros, kuri daro žmones žvėrimis, o paprastus jaunuolius – narkomanais, nusikaltėliais ir savižudžiais, tol ir negalėsime kalbėti apie jokias pozityvias permainas šioje srityje. Kai dėl pačių narkomanų, tai, kaip aukų, jų galima ir, priklausomai nuo atvejo, dažnai netgi reikia gailėti, bet gailestis jokiu būdu neturi reikšti liberalaus abejingumo ar „tolerancijos“, o verčiau geranorišką ketinimą išspręsti pačią narkomanijos problemą, ko, galime būti tikri, niekas nesiima ir nesiims egzistuojančios santvarkos rėmuose.

 2. Simas Simaitis says:

  Mindaugai, ar Jūs imsitės tų įstatymų įvedimo? Aš su Jumis :)

 3. Ec says:

  Pritariu Mindaugui dar noriu papildyti, prieš kelis metus skaičiau, kas Kinijoje už prekybą narkotikais taip pat mirties bausmė, ir ten registruota narkomanų 1000 ribose, tai čia milijardui gyventojų! Bet jei įvestų tai, jie užsiimtų kuo kitu, tarkim alkoholiu ir pan. Teisingai Mindaugas sako, reikia mažinti to kulto (ištvirkimas, alkoholis, rūkymas ir pan.) populiarumą, nors jis labai skatinamas iš valdžios pusės. Man tai pavyko kol kas tik vaikų atžvilgiu, pasiekiau, kad jiems tie žmonės (alkoholikai, narkomanai, sodomitai, lošėjai ir pan.) yra šlykštūs. Tik bėda tai netolerantiška. Ką padarysi, kito kelio nėra, aš kai nuo gripo pasveikti noriu, taip pat būnu netolerantiškas tam gripui, vykdau gripo virusų genocidą savyje ir manau, kad tam teisę kol kas turiu :)

 4. fuk says:

  Anglijos karalienė atsakinga ir „rūpinasi“ visos JeWropos narkotikų kartėlių sėkme…

 5. palmyrijus says:

  ciganas:

  -socialinius bustus dalinkite arciau mokyklu

 6. Joris says:

  Juk ne iš dangaus tie narkotikai nukrenta? Yra kas perka, kas parduoda, kas pristato… Ir jei būtų noras, senai šitos problemos nebeliktų… Negi policija nežino? Žino ir dar kaip. Tik yra viršesni, kurie pvz. pasako: šito krovinio muitinėje netikrinti. Ir važiuoja… Problema tame, kad kriminalas įsirausęs į visas valdžios ir teisėsaugos struktūras, aukščiausiu lygiu. -Todėl ir nėra nei „politinės valios“, nei suinteresuotumo… na kartais kokią smulkią žuvytę sugauna, kad dėmesį nuo stambesnių atitraukti arba kad parodyti, jog ne veltui bezda…

 7. Mindaugas says:

  to Simas Simaitis: taip as imciausi, tik bunant ES ir esant dabartinei santvarkai tai nerealu….

 8. Simas Simaitis says:

  to Mindaugas. Visa tame ir bėda. Gal aš ir klystu, bet man susidaro įspūdis, kad tamsta nelabai suprantate, kad nėra geros komunistinės sistemos ar blogos kapitalistinės sistemos. Keičiama tik afiša, turinys tas pats. Gudručiai engia kvailelius, vienomis ir tomis pačiomis priemonėmis. Akiplėšiškai atimama kitų kruvinu prakaitu uždirbtas gėris, nesvarbu: komunizmas, kapitalizmas ar dar koks izmas. Supeikėte straipsnį prieš tai paskelbtą, kad paviršutiniškas, o Jūsų komentare tiesiog rėžia akį žodis „reikia“, pasijunti kaip marksizmo- leninizmo paskaitoje: mes sugriausim seną ir pastatysime naują. Seną eilinį kartą sugriovėm, o naują vis dar nepastatėm. Čia aš apie naują Jūsų siųlomą kultūrą.
  O kas liečia narkomaniją Jums ir visiems kitiems tinklapio skaitytojams siųlyčiau dar kartą paskaityti atidžiai straipsnį apie informacinį terorizmą, paskelbta vėl gi čia, šiame tinklalapyje. Man rodos, iš komentarų, kad ir tos paskelbtos medžiagos nelabai kas sugebėjo įsisavinti, kitaip tokio turinio komentarų nebūtų. Nekovokime su pasekmėmis, o pamėginkite suprasti visų pirma priežastis.

 9. saul says:

  Mindaugas bande irodinetii,kad kapitalistineje sistemoje….neimanoma kovoti pries narkomanija.Ir ,aplamai,pastebi kapitalizmo ydas ir trukumus..,priespastatydamas savo „isivaizduojama geri“-komunizma.Kazkaiptai…neuzsimenant,kad prie „brandziojo socializmo“ 90-taisiais CCCP buvo jau daug narkomanu.90tuju viduryje teko tarnauti sovietu Armijo….pietuose.Tai…dauguma narkomanu buvo is Krasnodaro ir Rostovo sriciu.Uoste ir ruke…leisdavosi ir gere…,ko Lietuvoje net nepastebejes buvau.Va teeeep…..DRAUGE. DDDDDDDD

 10. Mindaugas says:

  to Simui: Narkomanijos priezastis as puikiai suprantu. Atidziai paskaitykite mano komentara. Beje, as jus suprantu….paskaites jusu komentarus, galiu daryti isvada-jums nepatinka valstybe, kaip tokia, kaip valdymo forma. Manau jus esate vienas is dvieju-arba sirdyje esate anarchistas (kuo nelabai tikiu), arba individualistas (kas labiau tiketina). Nei vienas, nei antras nera gerai…..beje, ir pirmyksteje bendruomeneje jum gyventi netiktu, kadangi tektu paklusti genties vadui, kas jau butu jusu laisves suvarzymas.

 11. Simas Simaitis says:

  to Mindaugas. Pirmykštėje bendruomenėje aš būčiau arba žiniuonis ir pirmykštėje, kaip Jūs sakote, bendruomenėje genties vadų nebuvo. Arba filmų per daug prisižiūrėjote arba per daug tikite šiuolaikiniais, save tituluotais istorikais bumbliauskiukais. Neįsižeiskite. O šiuolaikinėje visuomenėje aš būčiau voliuntaristas.

 12. Mindaugas says:

  Simui Simaiciui: Taip, po treciojo pasaulinio karo, kuris manau ne uz kalnu, galesi buti ziniuonis tu, kurie isliks…..

 13. Simas Simaitis says:

  Tai kam tada tie pokalbiai, visi tie pergyvenimai. Išsikaskime visi duobes, sugulkime į jas ir laukime pasaulinio karo. 
  O šiaip pasaulinis karas jau vyksta, o didžiausias šito karo resursas – žmonių protai. Gal, Mindaugai, palikime tas kalbas koks izmas geresnis ir vistik pradėkime ieškoti bendrų tikslų, kurie mus vistik pradėtų vienyti? Pavyzdžiui padaryti viską, kad padidėtų išgyvenimo galimybes, jei toks realus karas ir įvyktų. Visa kitą, kokioje sitaucijoje dabar randasi lietuvių tauta, tiesiog kontraproduktyvu.

 14. Mindaugas says:

  Simui. Taigi, jeigu kils treciasis pasaulinis, tai jis, garantuoju, peraugs i branduolini kara…..islikti sansu praktiskai nebus…kad padidetu isgyvenimo galimybes? Kazkur skaiciau, kad esant mazos galios atomines bombos sprogimui, jus galite nuveikti daug daugiau nei tunoti toje pacioje vietoje. Zinoma, reikia buti labai akyliems ir gerai pazinoti jus supančią aplinką. Jeigu jusų pirmine prieglauda yra nesaugi, o geresnes kokybes prieglobstis yra uz 5 minuciu kelio, siuloma begti link jo kiek kojos nesa. Jeigu prieglobstis yra toliau, privalote ji pasiekti ne veliau kaip per pusvalandi nuo sprogimo. Priklausomai nuo miesto dydžio, visiems sekant siais patarimais, galetu issigelbėti tarp 10 000 ir 100 000 zmoniu

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top