Ar Donaldas Trampas iš tiesų sustabdys socialinių tinklų vykdomą cenzūrą?

2019, 14 rugpjūčio, 17:34 | kategorija Metodologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 234 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Socialiniai tinklai

JAV prezidento administracija rengiasi rimtai išplėsti Federalinės ryšių komisijos įgaliojimus, patikėjus jai „apginti amerikiečius nuo interneto cezūros“. D. Trampas jau anksčiau tvirtino, jog socialiniai tinklai atiduoda pirmenybę liberalams, o ne konservatoriams, kaip jis pats, ir jis nusiteikęs šią situaciją pakeisti.

Telekompanija CNN sužinojo apie Baltųjų Rūmų administracijos pasiruošimus rengiant įsaką reguliuojantį socialinių tinklų moderavimo politiką. Juodraštis buvo pavadintas „apie amerikiečių apsaugą nuo interneto cenzūros“ ir aiškiai demonstruoja Donaldo Trampo poziciją šiuo klausimu:

JAV prezidentas yra įsitikinęs, jog socialiniai tinklai palaiko liberalią kryptį ir jos influencerius bei riboja konservatyvių idėjų sklaidą, tame tarpe ir jo paties. Tai, beje, netrukdo D. Trampui būti vienu iš aktyviausių Twotter naudotojų.

Įsako centre – Federalinė ryšių komisija (FCC), Jos įgaliojimai bus gerokai išplėsti: valdininkams teks nustatyti teisėto ir neteisėto naudotojų turinio šalinimo taisykles interneto platformose.

MIT Tech Review nurodo, jog įsako pasirašymas reikš ne tik rimtą FCC įgaliojimų išplėtimą, bet ir karo, kurį D. Trampas paskelbė socialiniams tinklams ir liberalių MIP skelbiamoms „melagingoms naujienoms“ (Fake News)

Šiuo metu pagrindinis moderavimą reguliuojantis įstatymas, – „Aktas apie kultūringą bendravimą“, ir jis suteikia socialiniams tinklams labai plačius įgaliojimus spręsti, kokį naudotojų turinį galima palikti, o kokį – blokuoti. Tai gali vykti net nepranešant tokio ginčytino turinio autoriui.

Kol kas įsako projektas randasi ankstyvojoje parengimo stadijoje, ir gali iš esmės pasikeisti keliaudamas per Baltųjų Rūmų kabinetus.

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top