Ar JAV pasitraukimas iš Afganistano sukurs problemų Rusijai ir Kinijai?

2021, 30 rugpjūčio, 8:09 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 247 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Thierry Meyssan | Voltairenet | Paryžius | 2021 rugpjūčio 25

JAV pasitraukimą iš Afganistano pasaulio žiniasklaida vertina įvairiai. Kai kurie demokratus laiko niekšais ir kad JAV pasitraukimas iš Afganistano nuo jų atgraso sąjungininkus. Kiti, priešingai, mano, kad JAV daro labai protingai ir sukuria sunkiai sprendžiamas problemas Rusijai ir Kinijai. Abu požiūriai atitinka Amerikos imperializmo tradicijas. Tačiau, pasak autoriaus, po 2001 m. rugsėjo 11 d. Vašingtonas atsidūrė Rumsfeldo-Cebrovskio doktrinos šalininkų rankose. JAV elgiasi kaip reketininkas, o chaosas Afganistane niekad nesibaigs. Rusijos, Kinijos ir Europos įmonės galės vykdyti kasybos darbus šioje šalyje, tačiau tik su sąlyga, kad savo saugumą patikės Amerikos kariuomenei. Kas atsisakys jų apsaugos, bus pašalinti.

 

69,3% JAV rinkėjų smerkia prezidento Baideno vykdomą politiką Afganistane

Marionetinės valdžios žlugimą Kabule lydi siaubingos skrydžių ir nevilties scenos. Negalvokite, kad visi bėgantieji yra nekalti vertėjai dirbę Vakarų valstybių ambasadose. Didžioji jų dauguma tarnavo įsibrovėliams ir susitepė savo tautiečių krauju. Vaizdai, kurie atsiveria prieš mūsų akis yra visiškas Amerikos žlugimas — mes esame priversti išsiskirti su tikėjimu Amerikos galia.

51% amerikiečių smerkia prezidento Džo Baideno užsienio politiką.
60% smerkia jo Afganistano politiką.
63% teigia, kad šis karas buvo beprasmis, ir nereikėjo jo pradėti. [1].

Visiems buvo aišku, kad Vašingtonas puikiai žinojo, kad Afganistano kariuomenė nekovos su Talibanu, nors jų skaičius yra tris kartus mažesnis ir ginkluoti daug prasčiau. Kovos su terorizmu centras (CTC West Point) paskelbė tyrimą, kuriame sakoma apie neišvengiamą nelaimę [2]. Klausiama ne dėl to, ar Talibanas ateis į valdžią, ar ne, bet kada prezidentas Baidenas leis jiems ateiti į valdžią.

Pastaraisiais metais be pertrūkio vykusios JAV ir Talibano derybos baigėsi susitarimu dėl valdžios perdavimo Talibanui. Kyla klausimas, kam Vašingtonui reikėjo šimtų tūkstančių žuvusiųjų, astronominių sumų ir keturių prezidentų pastangų iš pradžių išvaryti Talibaną iš Kabulo, o paskui jam atiduoti Kabulą? Ir kokio tikslo siekdamas Baidenas prisiėmė pralaimėjusiojo vaidmenį?

Panašus klausimas iškilo dėl Baikerio-Hamiltono komisijos, dėl kurios kariai buvo išvesti iš Irako ir tuometinis gynybos sekretorius Donaldas Rumsfeldas be menkiausių dvejonių prisiėmė pralaimėjusiojo vaidmenį. Atsakymas į šį klausimą buvo duotas tik praėjus trims mėnesiams po ministro mirties.

Laikas nustoti klausytis politikų ir pradėti skaityti kariškių pranešimus. Politikai sako tik tai, kas patinka klausytojams. Tačiau mes norime tiesos ir, kol esame gyvi, ginsime demokratiją. Kariuomenė nesistengia mūsų apgauti, ji nori suprasti, ko mes iš jos tikimės. Kariškiai neprašo jų glostyti, jie pateikia tiesą tokią, kokia ji yra.

Ne kartą rašiau [3], kad JAV kariuomenės žurnale praėjus vos kelioms dienoms po 2001 m. rugsėjo 11 d. teroristinių išpuolių buvo paskelbtas pulkininko Ralfo Peterso straipsnis, kuriame teigiama, kad JAV-joms nereikia karinių pergalių, Amerikos tikslas sukurti nestabilumą daugelyje regionų ir ypač „Didžiuosiuose Artimuosiuose Rytuose“. Be to, būtina pertvarkyti valstybes pagal etninius kriterijus, tai yra suskaldyti valstybes ir atskirti tautas viena nuo kitos, tai yra padaryti etninį valymą ir kitus nusikaltimus žmoniškumui. Savo pranešimą jis baigė teiginiu, kad šį nešvarų darbą [4] Pentagonui padės atlikti samdiniai. Tačiau po rugsėjo 11-osios įvykių visi buvo tokie susijaudinę, kad niekam neatėjo į galvą, jog straipsnyje iš tikrųjų yra raginimas daryti žiaurius nusikaltimus.

Po penkerių metų Ralfas Petersas paskelbė žemėlapį, prie kurio štabo vadovai dirbo nuo 2001 m. [5]. Po to visų pagrindinių Artimųjų Rytų valstybių vyriausybes apėmė panika — niekas, įskaitant JAV sąjungininkus, nesijautė saugus. Po to kelis kartus keitėsi sąjungininkai. Tačiau reikėjo sulaukti 2011 m. ir Libijos užpuolimo (ji tuo metu buvo JAV sąjungininkė), kad suprastume kas vyksta.

Dabar matome, kad karas Afganistane, turėjęs baigtis išvarius Osamą bin Ladeną, vyksta jau 20 metų; karas Irake, turėjęs baigtis nuvertus Sadamą Husseiną, tęsiasi 17 metų; karas Libijoje, turėjęs baigtis nuvertus Muamarą Kadafį, trunka 10 metų; karas Sirijoje, turėjęs baigtis nuvertus prezidentą Bašarą Asadą, tęsiasi 10 metų. Be to, matome, kad CŽV sukurta Al-Kaida (Al Qaeda) ir ambasadoriaus Džono Negropontės (John Negroponte) sukurta ISIS (Islamo Kalifatas), darydami nusikaltimus žmonijai, veikia pagal Ralfo Peterso paskelbto straipsnio dvasią. Ir ne paslaptis, kad šias teroristines organizacijas finansuoja, ginkluoja ir joms vadovauja Jungtinės Karalystės ir JAV piliečiai.

Matome, kad prezidento Džordžo Bušo paskelbtas „nesibaigiantis karas“ skirtas ne kovai su terorizmu, o jo tikslas viso regiono destabilizavimas. O 2001 m. paskelbtas pulkininko Peterso straipsnis vadinasi: „Stabilumas yra Amerikos priešas“.

Turėdami tai omenyje, į įvykius Afganistane turime žiūrėti iš šios strategijos taško. Dvejus metus 2002 ir 2003 m. admirolas Artūras Cebrovskis važinėjo po Amerikos karo akademijas skaitydamas paskaitas. Jis susitiko su visais JAV kariuomenės vadais. O visa strategija išdėstyta admirolo Cebrovskio padėjėjo Tomo Barneto knygoje. Ši knyga [6] nebuvo išversta į kitas kalbas.

Valdžios žlugimas Kabule atitinka pagrindinį šios strategijos tikslą, nes Talibanas nesugebės sukurti stabilios valdžios ir be savo sąjungininkų net nedrįs apie tai galvoti. Afganistano piliečių, kurie tarnavo okupantams ir malšindami sukilėlius žudė savo tautiečius, išvykimas iš šalies apsimetant nekaltais vertėjais, leis jiems vykdyti teroristinius išpuolius šalyse, kuriose jie bus priimti. Būtent tokį susirūpinimą išreiškė prezidentas Vladimiras Putinas. Karinės technikos perdavimas iš vyriausybės pajėgų į Talibano rankas leis jiems vykdyti karinius veiksmus prieš kaimynines šalis. Skirtingai nuo ISIS (Islamo Kalifatas), Talibanas turi biometrinius duomenis apie beveik visus šalies gyventojus, o dabar jie dar gavo 200 karinių lėktuvų. Todėl karas Vidurinėje Azijoje bus dar žiauresnis nei Artimuosiuose Rytuose.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas. Kai kas mano, kad Vašingtonas pasitraukė iš Afganistano siekdamas sukelti problemų Rusijai ir Kinijai. Bet tai neatitinka Rumsfeldo-Cebrovskio strategijos. Pagal ją nereikia kariauti su šiomis didžiosiomis valstybėmis, bet jas reikia paversti savo klientais. Tegu jos užsiima gamtos išteklių gavyba Afganistane, Irake, Libijoje ir kitose šalyse, tačiau tą daryti tik globojamos Amerikos kariuomenės.

Supraskite, kad Vašingtonas nebeveikia kaip Osmanų imperijos varžovas — dabar jis reketininkas. Savo šlovei jis niekur nestato triumfo arkų ir netgi sutinka, kad prezidentas Baidenas vaidintų pralaimėjusį Afganistane. Tiesą sakant jis nori pasaulį valdyti netiesiogiai — kitų rankomis — ir taip pasiglemžti visus kapitalus.

Galvojate kad sutirštinu spalvas? Tada parodykite kur mano samprotavimai neteisingi.

♦◊♦

[1«Afghanistan war unpopular amid chaotic pullout», AP-NORC poll, by Josh Boak, Hannah Fingerhut & Ben Fox, August 19, 2021. «Nationwide Issues Survey», Convention of States Action-Trafalgar Group, August 2021.

[2«Afghanistan’s Security Forces Versus the Taliban: A Net Assessment», Jonathan Schroden, CTC Sentinel, January 2021 (Vol 14, #1).

[3«Comment redessiner le Moyen-Orient ?» in L’Effroyable imposture II, par Thierry Meyssan, 1er éd Alphée (2006), 2ème éd Demi-Lune (2020).

[4“Stability. America’s ennemy”, Ralph Peters, Parameters, #31-4, Winter 2001.

[5“Blood borders. How a better Middle East would look”, Ralph Peters, Armed Forces Journal, June 1, 2006.

[6The Pentagon’s New Map : War and Peace in the Twenty-first Century, Thomas P. M. Barnett, Paw Prints (2004).

↑↑↑

Svarbiausias vietas nuspalvinau. Taigi, iš Afganistano bėga visiškai ne vertėjai kaip mums aiškina mūsų vyriausybė ir žiniasklaida. Bėga žmonės tarnavę okupantams amerikiečiams ir vykdę jų įsakymus žudant sukilėlius (talibano narius) ir jų gimines. Kitaip sakant bėga Afganistano stribai. Citata iš Tjeri Meisano straipsnio: „Afganistano piliečių, kurie tarnavo okupantams ir malšindami sukilėlius žudė savo tautiečius, išvykimas iš šalies apsimetant nekaltais vertėjais, leis jiems vykdyti teroristinius išpuolius šalyse, kuriose jie bus priimti.“

Ir iš tikrųjų, Lietuvos karių Afganistane buvo tik saujelė — dešimtys — o „vertėjų“ į Lietuvą jau atsivežė šimtus. „Vertėjų“ dešimtis kartų daugiau nei tų kuriems verčia — tai absurdas, taip niekada nebūna. Tikrovėje būna atvirkštinė proporcija — vienas vertėjas vertėjauja dešimtims. Straipsnį išverčiau todėl, kad matytųsi kas iš tikrųjų vyksta. O vyksta štai kas — mūsų valdžia į Lietuvą veža banditus-teroristus, kurie jų šeimininkams (JAV ir D.Britanija) liepus pradės teroristinę veiklą mūsų šalyje. Veiks grynai pagal Rumsfeldo-Cerbovskio doktriną.

Nepaprastai svarbus dalykas — visi teroristai yra JAV ir D.Britanijos samdiniai. Ir šios dvi valstybės teroristus naudoja ir prieš savo sąjungininkus — skaityk aukščiau apie Libiją.

parengė:  Pranas Valickas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Sutinku pilnai su autoriumi dėl amerikiečių vykdomos politikos: į didel5 karą jie niekada nesivels, tikslas – galimai daugiau šalių sukelti suirut3ę padaryti ten chaosą, paversti tas šalis savo vasalais ir…gyventi jų sąskaita. “ Pasauiio stabilumas yra JAV priešas“ – JAV pulkininkas Petersa.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top