Arvydas Daunys. Ar turime nacionalinį elitą? Ne

2022, 23 rugpjūčio, 6:30 | kategorija LPT | atsiliepimų (2) | peržiūrų 148 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Arvydas Daunys

Kas savo esme yra nacionalinis elitas?

Turintis savo ideologiją, valstybės vystymosi viziją, išsilavinęs visuomenės sluoksnis, plačiai skleidžiantis savo žinias, pasiūlymus ir viziją, o būdamas valdžioje, įgyvendinantis tai praktikoje. Ir, ko gero, svarbiausia – savo idėjomis yra vienijantis visuomenę.

Tą galėjome matyti netolimoje praeityje – 1918 metų Lietuvoje, kuri nuo nulio buvo pakelta į save apsirūpinančių valstybių eilę, kuri nuo nulio pradėjusi sugebėjo sukaupti 13 tonų aukso, sukurti savo pramonę ir klestintį žemės ūkį.

To meto elitas išaugo okupacijos sąlygomis, tačiau turėjo savyje ne vergo, o įsitikinusio savo valstybės vizijos teisingumu didvyrių dvasią. Tai galima pavadinti atgimusiu protėvių šauksmu, radusiu atgarsį to meto elito širdyse.

Bet tai jau praeitis. Kuri tačiau – yra teigiama mūsų istorijos patirtis.

Šiandien padėtis pasaulyje yra visiškai kitokia. Pradedant iš toliau, kovoja dvi globalistų grupuotės, iš kurių pirmoji nori visiškai panaikinti nacionalines valstybes, perduodant valdžią keletui korporacijų, panaikinant vidurinę klasę, ir kurios planuojamoje pasaulio valdymo sistemoje, pasak kai kurių apžvalgininkų, elitas nuo apačių skirtųsi net fiziškai, kaip dvi, gyvenančios visiškai skirtingomis sąlygomis atskiros žmonių rūšys.

Ir tai ne fantastika, ir ne sąmokslo teorijos. Tie planai seniai yra, ir apie juos seniai rašoma, pateikiant atskiras žinomų Pasaulio veikėjų citatas.

Beje, tuose planuose yra jau gan plačiai paskelbti socialinio visuomenės reitingo planai, kurių pavyzdį galime stebėti vykstant Kinijoje, kur reitingų apačioje esantis žmogus ne tik negali susirasti darbo, bet net negali naudotis viešosiomis paslaugomis – važiuoti tramvajumi, nusipirkti lėktuvo bilieto. Tai elementari skaitmeninė vergija, iš kurios ištrūkti nėra jokių galimybių.

Europoje jau siūlomos įsidiegti (kol kas savanoriškai) CO2 matavimo programėlės, pagal suvalgyto maisto kiekį ir jo rūšį. Tai žingsnis į duomenų rinkimą apie žmonių maitinimosi įpročius, prisidengiant kova su klimato kaita.

Taip pat planuojama tam, kad visuomenė labai netriukšmautų dėl drastiškai pasikeitusių gyvenimo sąlygų, susodinti ją visą prie ekranų virtualiame socialinių tinklų pasaulyje, kuris bus lygiai taip pat kontroliuojamas, ir net labiau, nei šiandien Facebook.

Ta mintis buvo įgarsinta, kaip primena Fursovas – 2017 metais Davose, ir Kinija iškart pareiškė, kad gali stoti visų priešakyje. Ir stojo – šiuo metu (pusmečio senumo duomenimis) skelbiama, kad valstybine kriptovaliuta atlyginimą gauna 260 mln žmonių.

Taip sakant virtualios sąskaitos, virtualūs socialiniai reitingai, kontroliuojami socialiniai tinklai. Kinija jau plačiai įgyvendina ateities globalistų planus. O jei prisiminsime daugiamilijoninių miestų blokadą, vykstančią ir šiuo metu – ji juos gerokai lenkia rodydama sektiną jiems pavyzdį. Ir neabejotina, kad visa tai ruošiama ir visai žmonijai.

Nereikėtų manyti, kad globalus kapitalizmas ir komandinis komunizmas kažkuo iš esmės skiriasi – abu jie eina ta pačia kryptimi – pilna žmogaus ir jo pajamų kontrolė. Elgesio, minčių ir lojalumo. Lietuvoje tą kontrolę šiandien dalinai vykdo savicenzūra – žmonės jau bijo reikšti laisvai savo mintis. neoficialūs socialiniai reitingai jau egzistuoja – tas vatnikas, tas putino padlaižys, anas prorusiškas, o dar kitas – penktakolonis.

Visi tą mato, tik ne visi supranta kur tai veda ir iš kur tai kyla – dauguma galvoja, kad čia influencerių-įtakotukų iniciatyva. Ne – tai globalus planas užčiaupti kitaminčius ir valdžios kritikus, kad įvedus sekantį žingsnį prasižioti jau nebūtų kam.

O kita globalistų grupė – palaikanti klasikinį kapitalizmą, kuriame turėtų būti išsaugota vidurinė klasė, gamyba savo šalyse, apsauga nuo imigrantų srautų ir t.t. ir pan. Tą siekį labai akivaizdžiai pademonstravo buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump).

Faktiškai ir B.Klintonas, ir D. Bušas, ir B.Obama ir turėjusi tapti JAV prezidente H.Klinton buvo pirmosios globalistų grupės atstovai, kurie sėkmingai, žingsnis po žingsnio įgyvendino Pasaulio korporacijų planus.

Tik 2016 metais, visai netikėtai, iš pačių jų vidaus į plačiuosius vandenis išplaukė, kaip jie vadina patys – „juodoji gulbė“ – Donaldas Trampas, sugriovęs taip nuosekliai įgyvendinamus planus. Na, jei ne sugriovęs – tai labai sustabdęs.

Ir dabar ypač juos gąsdina jo planai – išardyti Giluminę valstybę (Deep State), kurią nelegaliai valdo anksčiau paskirtų vidurinės grandies valdininkų armija, paklūstanti savo vadovams.

Ir, kai tik paaiškėjo, kad D.Trampas vėl gali kandidatuoti 2024 metų JAV prezidento rinkimuose – iškart buvo mesta sunkioji artilerija – FTB padarė kratą jo viloje, esą ieškodama slaptų dokumentų, kuriuos jis esą neteisėtai išsinešė iš Baltųjų rūmų baigęs kadenciją. Tai bandoma sieti su špionažu. Tiesa, galimybių nedaug, kad šis planas išdegs, nes šiuo beprecedenčiu JAV istorijoje FTB žingsniu pasipiktino visa Amerika ir Trampo palaikymas tik sustiprėjo.

Grįžtant prie Lietuvos nacionalinio elito – 1918-ais jam buvo kur kas lengviau – jį iškart pripažino kitos valstybės, jis neturėjo jokių įpareigojančių tarptautinių sąjungų ir galėjo šalies viduje tvarkytis taip, kaip laikė esant reikalingu. Turėjo vidaus problemų, tačiau nebuvo niekam įsipareigojęs užsienyje. Todėl pasinaudojo Tautų apsisprendimo teise.

Turėtų kilti klausimas, o kur dingo Lietuvos elitas, taip drąsiai stojęs prieš SSSR imperiją, tačiau pasekoje viskuo nusivylęs ir nubyrėjęs iš politinės kovos lauko?

Šią istorijos dalį visi puikiai žinote – KGB statytiniai perėmė vadovavimą Sąjūdžiui, o patarėjai iš globalių (pirmosios grupės) Vakarų nuvedė tuos statytinius ir juos remiančius ten, kur esame dabar. Pagal planą.

Ir būtent dabar akivaizdžiai matome tą atotrūkį tarp valdančiojo „elito“ ir apačių, apie kurį rašiau aukščiau. Kol kas jis dar nėra fizinio pobūdžio – visi valgome tą patį maistą, kvėpuojame tuo pačiu oru, bet vienas esminis dalykas mus jau skiria – teisinis reglamentavimas.

Valdančiajam „elitui“ paprastų mirtingųjų įstatymai valstybėje negalioja. Per visus 30 metų už korupciją valstybėje nebuvo nuteistas nė vienas iš valdančiųjų politikų. Net akivaizdžiai paprasta teisės požiūriu Masiulio dėžutės byla parodė, kad teisė išrinktųjų atžvilgiu niekaip nelygi teisingumui. Ir tai faktas.

Jų bylų, net kai jos skandalingos – niekas netiria, kalti neieškomi ir įtariamųjų nėra. Tai kitas pasaulis, prie kurio prokurorai prieigos neturi, jei nori likti dirbti savo darbo vietoje. Tai ne prokurorų kompetencijos – tai lojalumo sistemai sritis.

Ir tas pasaulis visiškai skirtingas nuo to, kuriame gyvena likusioji visuomenė, kurioje net signatarai ir žmonės kūrę Konstituciją gali būti paprastu skundu patraukti atsakomybėn už pasisakymą Kovo 11 minėjimo metu Seimo salėje.

Aš nekalbėsiu apie visokias LGBT, žmogaus, moters, vaiko, kalbinių mažumų ir kitokių rasių bei kitokias teises – jų tiek daug, ir visos jos sukurtos kontroliuoti kiekvieną žmogaus žingsnį. Turiu omenyje žmogaus iš opozicijos valdančiajai daugumai. Žmogaus nesutinkančio su valdančiųjų vykdoma politika.

Nes žmogų iš visuomenės patraukti atsakomybėn ir užtampyti po teismus, nuvarginti ir įvaryti neviltin – paprasta, jo atžvilgiu teisė veikia pilna apimtimi ir bausmė neverčia savęs laukti – nereikia laukti metų metus, kaip su Masiulio byla. Ir laukti laimingos pabaigos taip pat dažniausiai neverta. Nors, pripažinsiu – būna išimčių, kas rodo, jog teismų sistemoje dar esama žmonių, nepalaužtų ir neįtrauktų pačios sistemos.

Beje, o kas gi ta sistema savo esme?

Europoje tai didele dalimi pirmosios globalistų grupės vietininkų, baigusių Klauso Švabo mokyklą tinklas (Nuoroda apie mokyklą). Galėčiau daryti prielaidą, kad tą mokyklą yra baigęs ir G.Landsbergis, tik jo pavardė kol kas neįtraukta į tą sąrašą. Kodėl taip manau?

Atsakymas gan paprastas. Vyrukas iš niekur, kurio vienintelis privalumas tik tas, kad jis yra žinomiausias anūkas, staiga tampa įtakingiausios šalyje partijos vadovu, nustumdamas nuo šio posto kur kas labiau patyrusius ir nusipelniusius partijai žmones. Ir maža to – sekančiuose partijos rinkimuose jis apskritai renkamas be konkurencijos, kitiems kandidatams atsisakius savo kandidatūrų. 1:1.

Kažkokia turi būti labai konkreti priežastis, kurią reikėjo paaiškinti partijos senbuviams, jos elitui. Tačiau, jei jį palaiko globaliosios jėgos – suprantama, kad niekas iš konservatorių nedrįs kelti savo balso prieš jį.

Klauso Schwabo mokyklos absolventai gauna bendras veiklos gaires, kuriomis vadovaujasi, tačiau neturi aiškaus žingsnis-po-žingsnio plano savo šaliai, todėl, būdami ištikimi savo vadovams, tačiau neturėdami tinkamos kompetencijos savo užimamoms pareigoms, daro labai daug klaidų ir kompromituoja pačią „pažangos“ idėją.

Jie mielai įgyvendintų tai, kas jiems nurodoma, tačiau turi tik gaires, kurios įgyvendinamos pagal jų suvokimą jų rankomis sėja chaosą. Ką spėjo pridaryti Gabrielius Landsbergis per trumpą savo buvimo URM ministru laikotarpį – to niekada neįvyko per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją.

Ir visa ši vyriausybė, kurios nariai palaiko vienas kitą, kokią nesąmonę bet kuris iš jų bepadarytų. Tai akivaizdžiai ne nacionalinio lygio politikai – tokie jau seniai būtų atsistatydinę. Šitiems gi, mano manymu, duota komanda trūks plyš laikytis. Ir jie laikosi, toliau sėdami chaosą ir griaudami valstybės pamatus.

Reikia pastebėti, jog ši valdančiųjų karta puikiai pasinaudojo dar valstiečių (LVŽS) priimtais įstatymais ir jų pataisomis – vaiko teisių, policijos įstatymo, savivaldybių uždarymo epidemijos metu praktika, ir net paskutiniu, kuriuo visi labiausiai piktinasi – elektros rinkos liberalizavimo įstatymu, kuris irgi buvo priimtas valstiečių (Nuoroda) 2020 metų gegužės 7 d.

Tačiau neturėdami kompetencijos ir neatsižveldami į pasikeitusias geopolitines sąlygas pritaikė jį tokį koks buvo. Žinoma, su priverstine sąlyga, kaip ir buvo parašyta jame.

Kaip, beje, ir likęs ES valdantysis elitas su nedidelėmis išimtimis. ES akivaizdžiai griūna ekonomiškai, bandydama nukreipti dėmesį į žaliąją energiją ir klimato kaitą, bet jie apsimeta to nematantys, o gal galvoja, kad ateis instrukcijos ir viskas kažkaip išsispręs? O gal jei tiesiog nežino tikrojo Klauso Švabo ir Co tikslo arba laiko jį sąmokslų teorija, tikėdami, jog elgiasi teisingai ir viskas susitvarkys, o kol kas tik laikini sunkumai. Labai panašu į tai, nes jų kompetencija neleidžia pažvelgti giliau į reiškinių priežastis ir prognozuoti savo veiksmų pasekmes.

Situacija su energetiniais resursais tapo nekontroliuojama dėl objektyvių priežasčių – energetinius resursus valdo ne ES, ir jų tiekimo apimtys artimiausioje ateityje išliks ribotos. Šalutines sankcijų Rusijai pasekmes pajuto besivystančios šalys – jos nebegali įpirkti energijos resursų dabartinės rinkos kainomis. Ten jau vyksta neramumai, griūna vyriausybės, pvz Šri Lankoje, Bangladeše viskas ant ribos.

Nenoromis prisimeni Biblijos pranašystę – Maras, Karas, Badas, Chaosas. Viskas jau vyksta.

Mano akimis, valstybę gali išgelbėti tik stebuklas arba pats Dievas. Nes griūnant-keičiantis geopolitinei sistemai, tokia mažytė Lietuva tiesiog negali išgyventi be nacionalinio elito.

Be aiškios, jo suformuotos šalies vystymosi vizijos, skirtos visai visuomenei, be racionalių žingsnių, įgyvendinančių tą viziją.

Visos dabartinės esamą padėtį kritikuojančios partijos tėra tik širma, už kurios slepiasi tarppartiniai susitarimai ir prisitaikymas prie situacijos. Tai niekada nebuvo tas elitas, kurio šiandien reikia Lietuvai.

Sakoma, kad tikras elitas iškyla kritinėmis šaliai dienomis, kai supranta, kad daugiau nėra kam prisiimti atsakomybę už tautos, sukūrusios šia valstybę išlikimą.

Laiko liko visai nedaug.

Tik-tak, tik-tak.

šaltinis: infa.lt

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Simas Simaitis says:

    Labai iškalbinga antraštė. Tuom galima buvo straipsnį ir užbaigti. Paprasta ir lakoniška.

  2. Algirdas says:

    Aš žalio suopračio neturiu kas yra elitas, tačiau piemens dažniausiai ieško avys ir tai ne visos.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top