Atviras laiškas p. Jonui Miliui

2016, 17 rugpjūčio, 15:45 | kategorija LPT | 7 komentarai | peržiūrų 1 030 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Romualdas SelvenisValstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje išdirbau 8 metus. Prieš porą metų viešoje erdvėje buvo išplatintos mano, kaip eilinio Lietuvos piliečio, kuris neabejingas valstybės vykdomai politikai, viename socialiniame tinkle išsakytos mintys. Šios mintys buvo emocionali prezidentės politinių veiksmų kritika, palydėta ir nelabai gražių epitetų pirmųjų šalies asmenų atžvilgiu. Už netinkamus epitetus viešai atsiprašiau, tačiau esu įsitikinęs, kad kritikuoti valdžios veiksmus, man, kaip ir kiekvienam Lietuvos piliečiui, teisę suteikia šalies Konstitucija.

Deja, valstybės tarnautojas turi būti besąlygiškai lojalus valstybės vykdomai politikai ir iš jo atimta teisė kritikuoti ir turėti savo nuomonę. Manimi jūsų vadovaujama tarnyba išreiškė nepasitikėjimą, suabejojo mano reputacija ir tinkamumu eiti valstybės tarnautojo pareigas. Man pasiūlėte palikti darbo vietą ,priešingu atveju grasindamas užsiundyti audito komisijas ir panašiai. Pareiškimą išeiti iš darbo savo noru parašiau tą pačią dieną. ,nors ir žinojau,kad jei nesutiksiu ,bent jau teisminiu keliu save sugebėčiau apginti. Bet ar man to reikėjo ? Džiaugiuosi , kad nebedirbu toje tarnyboje, kuri paliko tik slogius prisiminimus.

Aš pasitraukiau, išlikdamas garbingas tiek savo pažiūroms, tiek tarnybos atžvilgiu. ….Tuo labiau, kad man jau senai kildavo minčių palikti šią tarnybą dėl tuštumos pojūčio, dėl nesibaigiančios darbo imitacijos, jokių svertų nebuvimo kalbant apie pagalbą ūkininkams, dėl blogo mikroklimato kolektyvuose, kai tamstos paskirti viršininkėliai dėkingi neriasi iš savo kailio, stengdamiesi pagerinti popierinius rodiklius, darbuotojų skirstymas į „savus“ ir „nesavus“,visiškai neatsižvelgiant i kompetencijos lygį. Dauguma darbuotojų įbauginti ,bijo net savo nuomonę išreikšti, nes pastoviai žadamos įvairios reorganizacijos ,etatų mažinimai. Pridursiu dar tai, kad pats, elgdamasis negarbingai ir niekšiškai, man dar paskyrėte ir papeikimą, nors jau buvo praėjęs mėnuo po atleidimo. Nonsensas ir tiek.

Dabar viešoje erdvėje vilnija politinės korupcijos tyrimo skandalas, kuriame viena iš centrinių figūrų esate jūs pats. Neabejoju, kad specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, tinkamai atlikdami savo darbą, išsamiai pasidomės kokias “dovanas” iš tiesų slepiate po nesavalaikiai teikiamomis ir netinkamai pildomomis turto ir pajamų deklaracijomis, išsiaiškins ir situaciją, kaip jums lojalūs asmenys skiriami vadovauti teritorinėms VMVT. Aišku, valdžios institucijoms būtų pravartu susipažinti ir su detalesne VMVT darbo virtuve, nes buvote išrinktas “geriausiu” biurokratu. Prisimenant nesenus įvykius, ko verta vien istorija ,kai į TV6 nusiuntėt raštą, kuriuo reikalavote nutraukti laidą dėl „musių žudymo“ (TV6 gavo Maisto ir Veterinarijos tarnybos reikalavimą nustoti žudyti muses)

O minčių uždrausti žvejybą, medžioklę, graužikų naikinimą jums nekilo? Arba ko vertos pastangos įteisinti privalomą visuotinį šunų, kačių, šeškų ženklinimą. Gerai, kad Seimas susiprato atmesti šį tikrai apgailėtiną projektą. “Kova“ su kiaulių maru iš viso netelpa į jokius rėmus, bet nesiplėsiu, ne ta tema. Jonas Milius

Jau dabar jums yra pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentu klastojimu. Nepasitikėjimą jumis pareiškė prezidente, premjeras, žemės ūkio ir sveikatos apsaugos ministrai. Jie atvirai ragina jus atsistatydinti. Tai manau yra daugiau nei pakankamas motyvas padaryti atitinkamas išvadas.

Taigi, J. Miliau, jei dar pas tamstą yra likęs bent lašas savigarbos, prisiimkite atsakomybę, ir atsistatydinkite, savo elgesiu toliau nebežemindamas jau ir taip apgailėtinai sumenkinto VMVT įvaizdžio!

Romualdas Selvenis

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Ec says:

  Suprantu tavo džiaugsmą, Romualdai, tik, manau, jį reikėtų reikšti ne viešu straipsniu o liudijimu STT pareigūnams. Būtų ir džiaugsmas didesnis ir rezultatas geresnis :) , o kas iš tokio straipsnio, nebent nauda prieš rinkimus (jei dalyvausi)

 2. to Ec says:

  Paziurek,kiek informacijos pilna apie daug didesnius nusikaltimus,kiek Grinevičiūtė paviesina,kiek Nakas savo laiku stengesi atkreipti teisėsaugos dėmesi i vagiamus pinigus restauruojant Operos ir baleto teatrą,Vilniaus futbolo stadioną,VEKS,Valdovų rūmus ir t.t..O koks rezultatas?Nulinis.Dalyvauti rinkimuose nebūnant sisteminiu -taip pat beviltiškas reikalas.Todėl Ec pastaba būtų tinkama tik normalios teisinės valstybės atveju,o ne butaforinės.

 3. Alius says:

  Doram žmogui toki dalykai negali kelti džiaugsmo…
  Esu dirbęs dar didesnėje valstybės įmonėje, situacija ten dar blogesnė.
  Karjerą daro padlaižiai ir skundikai o
  specialistai, norintys ir galintys gerinti įmonės darbą, dažniausiai neįtinka viršininkams, kuriems terūpi savo interesai. Tas pats yra ir ministerijose, kurias „turi“ partijos…
  Ten sąžiningi ir principingi darbuotojai nereikalingi, tokiais atsikratoma, nes jie trukdo…
  Blogiausia, kad tokia situacija visiems yra žinoma. Paprastas žmogelis čia nieko nepakeis už ką jis bebalsuotų per rinkimus, o specialiosios tarnybos ir tik įrankis politikų rankose…
  Kol taip bus, tol ir turėsim nykstančią tautą ir pampstačią valdininkiją. Džiaugsmo čia nedaug…

 4. įdomu says:

  Kodel LT ko gero visose įstaigose yra panašiai.. Slogutis, baimė del rytdienos, būtinybė pataikauti ir tam tikrų žmonių (įtakingų ir pinigingų, mokančių atsilyginti už darbo vietą) klestėjimas…? Tai vienareikšmiškai baisiau negu buvo sovietineje santvarkoje. Dabar „kancarai čia karaliai“ – ir ner kur pasiskųsti, nes varnai saviem akių nekapoja😍. Taigi, pirmyn į praeitį, į viduramžius, kur mūsų salis jau ir taip sedi . O jei dar ir toliau pinigai bus skiriami kariavimuikariavimui, o ne policijos darbo stiprinimui, tai ne tik dirbti, bet ir gatve eiti pasidarys nebesaugu…kas beje jau panašiai ir yra.

 5. Stasys says:

  „Miliaus byla“, tai akivaizdus įrodymas, kad KGBistės „Magnolijos“ paskirti kišeniniai įsitraukė į rinkiminę kompaniją ir suteikė progą selveniams,… suvesti „sąskaitas“ su jų skriaudėjais. Šlykštus rašinėlis-stalinizmo epochos dvelksmas. Susipainiojo žmogelis, tai jis kritikuoja KGBistę „Magnoliją“, tai jis besąlygiškai remiasi jos „nuosprendžiu“ „Miliaus byloje“. Laikas parodė, kad dauguma KGBistės „Magnolijos“ „nuosprendžių“ buvo pripažinti neteisėtais.

 6. stasiui says:

  nėra nei vieno žmogaus,kuris darytu tik blogus darbus,nepasielgdamas kartais ir teisingai.Tai galima pasakyti ir apie Magnolija.Jei ji Miliaus adresu kritiška,tai negi su tuo galima nesutikti,kai jis tikrai pridaręs aibę nesąmonių.

 7. b says:

  Magnolija…čia D. Grybauskaitė?Kodėl ir kieno taip pravardžiuota?taigi :ar ta D. Grybauskaitė,ar tas Milius,man ,abu tokie patys-karjeristai,lipantys per galvas,nesiskaitantys su niekuo.Kuo bjauresnis elgesys,tuo aukštesnės pareigos,visas skirtumas.Na gal dar ,kad Milius išsilavinęs,o Grybauskaitė…aukštoji partinė,kad ir Leningrade, vistiek partinė.Autoriaus džiugesys dėl to Miliaus nelaimės suprantamas,jo skriaudikas bus nubaustas tos.kuriai pataikaudamas nubaudė jį.Nors gal per daug autorius ant veterinarijos varo.Tai tiktų jei būtų ne Miliaus išmestas,o pats išėjęs ir po to vertinęs komentarais .Daug vet.felčerių ,tikrų veterinarijos gydytojų,tikrų,o ne VMVT“specialistų“, yra sužlugdyta.Ir tame dalyvavo ta pati valstybinė veterinarija.Protektorate vergams privalu žinoti savo vietą.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top