Berlynas pripažino klaida karines operacijas prieš Huseiną ir Kaddafį

2015, 31 rugpjūčio, 1:03 | kategorija Ideologija | 4 komentarai | peržiūrų 495 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Steinmaieris

„Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris pripažino šeštadienį, jog karo operacijos Libijoje ir Irake buvo klaida“, praneša „Vesti„.

Toks pareiškimas buvo iššauktas vis didėjančia pabėgėlių klausimo problema ES. Anot Steinmeierio, jis buvo prieš karinę operaciją Irake ir, didžiam jo apgailestavimui, iš šios klaidos nebuvo pasimokyta. Libijoje taip pat buvo žengti žingsniai, kurių pasekmių nenumatė niekas.

„Kuo ilgiau Libija bus byrėjimo būsenoje, tuo stabilesnis bus pabėgėlių srautas iš šio regiono“, – pasakė vokiečių ministras. Kalbėdamas apie Sirijos krizę, Steinmeieris pažymėjo, jog situacijos sureguliavimas šioje šalyje – „tai ilgas kelias, tačiau jis turi būti etapais įveiktas“.

Nuo šalies lyderio Muamaro Kaddafio nuvertimo ir nužudymo momento 2011 metais, Libija išgyvena aštrios krizės periodą. Dvivaldystės šalyje pasekoje, Libijos rajonai nėra kontroliuojami centrinės valdžios. Iš šalies plaukia ginklų srautai, kurie patenka į ekstremistų rankas.

Rimta tarpkonfesinė priešprieša įsiplieskė Irake po amerikiečių kariuomenės įvedimo 2003 metais. Sunitų mažuma, kuri buvo valdžioje Saddamo Huseino valdymo laikais, po jo nuvertimo atsidūrė opozicijoje prieš paėmusius valdžią šalyje į savo rankas šiitus. Sirijoje nuo 2011-ųjų kovo vyksta ginkluotas konfliktas, kurio pasekoje, JT duomenimis, žuvo jau virš 200 tūkstančių žmonių.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. FB nerijus sk says:

  Kiekvienas nors kiek mastantis tai supranta,chaosas libijoje baigsis tuomet kuomet v visa libija bus perkelta i Europa,juk Libijos visa pakrante kontroliuoja ISIL,USA su sajungininkais ,aviacijos pagalba tycia nesugeba sunaikinti ISIL,vienas piltotas dalyvaujantis antskrydziuose prie ISIL ,NENOREDAMAS VIESINTI SAVO VARDO,pasake,:mes negalime savarankiskai atakuoti ISIL poziciju,mes matome kiekviena diena,ISIL Vilkstines ,ir kita technika ,laisvai kertancias tiek Sirijos tiek IRko sienas,Reikalas tame,kad Taikinius kuriuos turime numusti,mums parenka per palydova,kietai sakant:)mes skaidziojame virs ISIL galvu,ir nieko negalime daryti-istikruju mes dar net nepradejome tikro karo.ESME paprasta….kazkam labai nenaudinga sunaikinti ISIL.O kas del Sirijos,visiskai tiketinas Balkanizacijos modelis,kuomet Sirija susiskaldys i daugiau atskiru regionu su atskirais pavadinimais.

 2. Gal says:

  kiti išgirs…

 3. Mindaugas says:

  Europa, tai tik JAV prostitutė….Libija, kaip nepriklausoma valstybė, kontroliavo milžiniškus ir svarbius naftos rezervus ir neleido jų pasisavinti internacionaliniam kapitalui (kuris yra tikrasis JAV ir NATO politikos šeimininkas). Muamaras Kadafis iškėlė auksinio Afrikos dinaro, dolerį, kaip Afrikos valstybių finansinį pamatą pakeisti turėjusios valiotos idėją – šio projekto sėkmė būtų stipriai prisidėjusi prie globalistų įtakos Afrikoje sumažinimo, Afrikos šalių nepriklausomybės ir, tuo pačiu, būtų reiškusi didžiulį smūgį dolerio kursui.Pagaliau, Libija vadovavosi ne buržuazine demokratija (kapitalistine diktatūra) o arabiškuoju socializmu ir islamo moraliniu mokymu, taigi, kaip šitoks ideologiškai priešingas ir reikšmingas ekonominis bei politinis faktorius, buvo apskritai neparanki ir galimai pavojinga hegemoniniams imperialistų siekiams. Libijos pasiekimai: Remiantis islamiška morale ir socializmo idėjomis, palūkaninė vergija ir vadinamsis pinigo darymas pinigu Libijoje buvo griežtai draudžiamas, šalis neturėjo jokių skolų užsienio finansinėms ar kitokioms struktūroms. Valstybės kontroliuojamas, socialiai orientuotas bankas teikė bepalūkanines paskolas šalies piliečiams, veikė jaunoms šeimoms palanki materialinės paramos ir apotekų sistema (vaiką pagimdžiusi motinga gaudavo 5000 dolerių atitinkančią sumą, šeimoms teikiami pigūs ir kokybiški nauji būstai, skatintas gimstamumas ir tautos augimas). Privatų būstą Kadafis traktavo kaip natūralią žmogaus ir šeimos teisę – ši mintis aiškiai pareikšta Žaliojoje knygoje.Visiems prieinama ir nemokama elektra.Valstybinė paramą ir finansinis bei materialinis skatinimas ūkininkams. Milžiniška drėkinimo sistema, suteikusi reikiamą vandenį visai Libijai ir leidusi plėtoti žemės ūkį iki tol nederlingose vietovėse. Bet kuriam Libijos gyventojui perkantis automobilį, 50% išlaidų padengdavo valstybinės subsidijos.Dalis iš naftos pardavimų ėjusių pajamų ėjo tiesiogiai į Libijos piliečių asmenines bankų sąskaitas. Buvo užtikrintas darbas ir realus pragyvenimas visiems piliečiams.Tačiau vis dėlto, ši valstybė su savo antiimperialistine, socialinį teisingumą ir tautinę vienybę kėlusia ideologija ir antisionistine, antiglobalistine pozicija, tikrai buvo neparanki geriečiais ir laisvės nešėjais save vaizduojantiems Vakarų imperialistams – tad ji ir buvo neskrupulingai sunaikinta.

 4. praneša „Vesti„. says:

  … praneša „Vesti„.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top