Britanijos musulmonai renkasi džihadą, o ne kariuomenę

2014, 25 rugpjūčio, 4:38 | kategorija Realybė | atsiliepimų (4) | peržiūrų 404 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėllisDidžioji Britanija tampa džihadistų prievartos eksportuotoja: per pastaruosius tris metus 1500 britų išvyko kariauti už chalifatą, ir tik 560 musulmonų pasirinko kariuomenę. Vyriausybė ir musulmonų bendruomenės turi spręsti šį klausimą nedelsiant, rašo The Times.

„Per pastaruosius tris metus dukart daugiau britų musulmonų išvyko į Siriją ir Iraką, kad vykdyti ten džihadą, nei kad įstojo į Britanijos kariuomenės gretas“, – praneša The Times.

Pasak vieno parlamentaro, virš 1500 britų smogikų prisijungė prie kovos už chalifato sukūrimą, tada, kai britų kariuomenėje tarnauija maždaug 560 musulmonų., praneša straipsnio autoriai Deborah Haynes ir Fiona Hamilton.

„Šie skaičiai buvo publikuoti britų džihadisto nupjovusio galvą amerikiečių žurnalistui James Foley paieškos fone”. – papildo leidinys.
Laikraštis pažymi besiplečiančios krizės, susijusios su šia žmogžudyste pagrindinius įvykius. Buvęs įkaitas prancūzas pareiškė, jog jam atrodo žinoma įtariamojo žmogžudyste, taip vadinamo „Prižiūrėtojo Džono“, asmenybė. Britanijoje auga nerimas to, kad mėgdžiotojai gali pasiryžti analogiškoms žmogžudystėms, įkvėpti Foley atvejo, – rašoma straipsnyje.

„Didelis skirtumas skaičiais tarp tų britų musulmonų-džihadistų ir tų, kurie pasirinko tarnybą kariuomenėje, iš dalies priskiriamas iškreiptam džihado pristatymui, vaizduojant pagražintomis spalvomis ir pateikiant socialiniuose tinkluose“ – pažymi autoriai.
Užsienio politika Irake ir Afganistane, kur Britanija suvaidino lemiamą vaidmenį dviejuose karuose, ir nieko neveikimas, kai prezidento Assado nurodymu buvo žudomi musulmonai Sirijoje, atstūmė kai kuriuos islamo pasekėjus nuo kariuomenės, pabrėžė parlamento deputatas ir vienas iš britų musulmonų bendruomenės lyderių. „Taip pat yra baimė, kad bendratikiai pavadins tave išdaviku įstojus į kariuomenę, kuri vykdo karinius veiksmus musulmoniškose šalyse“, – kalbama straipsnyje.

„Praėjusį mėnesį buvo pradėta nauja iniciatyva – kariškių musulmonų forumas, kurio tikslas – siekti ryšių tvirtinimo tarp kariuomenės ir islamiškosios bendruomenės“, – praneša leidinys..

„Deputatas leiboristas Birmingemo grafystėje, Halidas Mahmudas pareiškė, kad gynybos ministerijai būtina daugiau dirbti pritraukiant musulmonus. Anot jo, „mačo“ įvaizdis, kurį kultivuoja portalai, kad suteikti patrauklumo sukarintoms islamistų grupuotėms, pasirodė sėkmingo verbavimo priemone, su kuria būtina kovoti“, – sakoma straipsnyje.
„Didžioji Britanija tampa džihadistinės prievartos eksportuotoja. Vyriausybė ir musulmonų bendruomenės turi spręsti šį klausimą nedelsiant“, – nurodo The Times redakciniame straipsnyje „Nešventas karas“.

„Didžioji Britanija bijodama sugriauti tai, ką ji vadina delikačiu multikultūriniu balansu, leido sau tapti teroro eksportuotoja. Vertinant skaičiais, britų džihadistų srautas į Siriją ir Iraką siekia nuo 500 iki 1500 žmonių, o tai pats didžiausias rodmuo tarp europietiškų šalių. Jeigu jie sugrįš, daugelis jau turės sprogstančių įtaisų gamybos ir žudymo patirtį. Papildomai, pats jų, kaip veikiančios jėgos karo metu ir lengvumas, su kuriuo jie kilnojasi iš britų aerouostų į Turkiją ir į fronto liniją, verčia daryti prielaidą, kad Britanija praranda kontrolę“, – pabrėžia laikraštis.

„Kada ekstremistinė grupuotė naudoja amerikiečio žmogžudystės, kurį nužudė britas, vaizdo įrašą, kaip prijaučiančių verbavimo priemonę ir kerštą už amerikiečių aviacijos reidus, tampa aišku, kad Didžioji Britanija susidūrė su problema“, – kalbama straipsnyje.
„Nei Britanijos įsikišimas į Artimųjų Rytų reikalus, nei neįsikišimas nebus pakankama priemone tam, kad sumažinti potencialių džihadistų nepasitenkinimą“, – paaiškina leidinys, papildydamas, kad „tą pagimdė pasimetimas vyriausybėje ir dreifavimo pojūtis, kurį reikėtų išsklaidyti“.

„Pirmoji užduotis turėtų būti vykdoma pagrindinai Jungtinių Valstijų ugnies galia. „Islamo valstybė“ užkariavo džihadistų vaizduotę todėl, kad skirtingai nuo konkurentų iš Al-Qaeda, ji turto prievartavimo ir bankų reidų dėka tapo pagrindinai savifinansuojama“. Pasak laikraščio, šį nenugalimumo įspūdį būtina nuvainikuoti.

„Karinė kampanija, tačiau, gali turėti ribotą poveikį, jei jos nepalaikys griežtesnė politika ir tokia pat pasienio kontrolė. Tam reikėtų glaudesnių politinių kontaktų su Turkija, kad organizuoti keliaujančių džihadistų sulaikymą ir grąžinimą. Pas įtariamuosius smogikus turėtų būti konfiskuojami pasai. Vertėtų pradėti kontroliuoti ekstremistinių pastorių veiklą, o jei prireiks – draudžiamųjų nutarčių pagalba. Veikiantys įstatymai dėl rasinės, etninės ir socialinės nesantaikos kurstymo turėtų būti taikomi dažniau“, – siūlo redakcija.
„O musulmonų bendrijos turi išaiškinti, pranešti ir perkalbėti jaunuolius, siekiančius tapti kankiniais, – rašoma toliau. – Galų gale, taps britų musulmonai pilietiniais aktyvistais ir pasisakys mečetėse bei mokyklose už tolerantišką visuomenę ar ir toliau siųs dezorientuotus paauglius į mūšį – priklausys nuo jų pačių“.

šaltinis: The Times

vertė: Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Kestutis says:

     Anglas anglui nelygu, bet kai pasivaikstau po koki Mancesterio ar Londono centra iskart iskilsta klausimas, o kiek ten „tikru anglu“ belike?. 

 2. artas says:

  Tai, kad dabar ir musulmonai laikomi „tikrais anglais“, nes gimę Anglijoje. Straipsnyje įdomi frazė yra :
  “Didžioji Britanija bijodama sugriauti tai, ką ji vadina delikačiu multikultūriniu balansu, leido sau tapti teroro eksportuotoja.“

  Tas pats multikultūralizmas sugriaus valstybę, jei valstybė prieš tai nesugriaus jo paties.

 3. Joris says:

  Britanija – puikus pavyzdys to kaip veikia realūs visuomenės vystymosi dėsniai. Pasikartosiu: senais laikais valstybės buvo kuriamos nacionaliniu pagrindu arba giminingų genčių sąjunga. Šitai garantuodavo šalies ir visuomenės stabilumą, jos augimą. Dabar afišuojama „multikultūra“, kuri realiai visus ir viską ištirpdo viename katile, įneša chaosą, kuris labai parankus privatiems parazitiniams interesams. Ir jei turėti galvoje, kas pasakyta aukščiau, tai prieš šalis tokiu būdu vykdoma tiesioginė agresija!

 4. Simas Simaitis says:

  Mano galva straipsnis visiškai tendencingas. Reikalinga sukurti priešo įvaizdį, palaikyti pastovią neapykantos būseną žmonių galvose ir tai puikiai daroma. Pakeiskime straipsnyje musulmonus į rusus ir Britanijos vyriausybę į Lietuvos. Štai jums ir straipsnis „rusai puola“. Lyg ir protingi vyrai, o vis užkimbat ant tokių kabliukų. 

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top