Consortiumnews: amerikietiškų MIP veidmainystė veda pasaulį į pražūtį

2016, 19 rugpjūčio, 1:01 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (23) | peržiūrų 938 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

consortiumnews.com

Paveikslėlis

nuotrauka: Reuters

Pastaraisiais dešimtmečiais stambios amerikietiškosios MIP (masinės informacijos priemonės) paveda savo skaitytojus, pateikdamos jiems melagingus ar klaidinančius požiūrius praktiškai visais svarbiais globalaus masto klausimais. Jos ir po šiai dienai įtraukia naciją į griaunamuosius ir nereikalingus konfliktus, tvirtina žurnalistas Robertas Perris (Robert Parry) straipsnyje Consortiumnews.

Kaip pavydį Perris pateikia ištisiniu melu dengiamą įsiveržimą į Iraką 2003 metais. Tačiau nežiūrint į katastrofiškas Irako karo pasekmes, beveik niekas nepasikeitė: neokonservatoriai ir jų liberalūs intervencijos šalininkai toliau fabrikuoja istoriją, reikalauja režimų keitimo ir atmeta taikaus konfliktų sprendimo būdo rekomendacijas.

JAV valdžia, rašo Robertas Perris, pasisako už pasaulį gyvenantį pagal taisykles, kada jai tas naudinga. Tačiau ji čia pat ramiai pažeidžia tarptautinę teisę, kai nusprendžia, jog karas humanitariniais interesais yra aukščiau JTO statuto. Tai, pastebi Perris, pakankamai lengva padaryti, jeigu amerikiečių spauda demonizuoja kitos šalies lyderį.

Taip, Bušo administracija ir stambiosios MIP pateisino įsiveržimą į Iraką, konkrečiai apkaltinusios Saddamą Huseiną žmogaus teisių pažeidimais. Akivaizdus paties įsiveržimo neteisėtumas buvo apeitas be dėmesio. Lygiai taip pat Obamos administracija ir MIP „sukūrė racionalų pagrindą“ įsiveržimui į Libiją (2011 metais), pareiškusios, Jog Muamaras Kaddafis planuoja masines taikių gyventojų žudynes (masinio naikinimo ginklas taip ir nebuvo surastas)

Tačiau tos pačios MIP, pastebi autorius, „nusuka akis į šoną“ arba prisigalvoja pateisinimus, kai taikių gyventojų žudymu užsiima JAV sąjungininkai – Izraelis arba Saudo Arabija.

Be to, JAV labai pasirinktinai imasi aiškinti kas yra terorizmas. Pavyzdžiui, Izraelis, Saudo Arabija ir kitos JAV sąjungininkės Persijos įlankoje padeda teroristinėms grupuotėms kovoti su pasaulietine Sirijos valdžia, o amerikietiškos masinės informacijos priemonės (MIP) demonizuoja Sirijos prezidentą Bašarą Asadą.

Tokiu būdu bandydamas išvengti panašaus liūno į Iraką, Obama susiduria su griežta Vašingtono neokonservatorių kritika už tai, kad nerodo daugiau pastangų režimo Sirijoje pakeitimui, nors būtent jis davė sutikimą tiekti šiuolaikinius ginklus taip vadinamai „nuosaikiai“ opozicijai.

Perris pastebi, jog bet kokia Rusijos pagalba prorusiškiems sukilėliams, kovojantiems su Ukrainos kariuomene, kurios eilėse yra neonacistų, laikoma neleistina.

Tarptautinė teisė turi būti išlaikyta bausmės Rusijai būdu. Amerikietiškos MIP vienpusiai nušvietė valstybės perversmą Ukrainoje 2014 metais, ko pasekoje iš pareigų buvo nuverstas prezidentas Viktoras Janukovičius, taip pat demonizuotas spaudoje.

Vakarų MIP nepamatė nieko smerktino nei ATO (Anti-teroristinėje operacijoje), nukreiptoje prieš rusakalbius Ukrainos gyventojus, nei tame, kaip buvo gyvi sudeginti rusai Odesoje, rašo Robertas Perris. Visame kame priimta kaltinti Rusiją, nežiūrint į tai, jog nėra įrodymų to, kad Vladimiras Putinas užsiėmė politinės padėties Ukrainoje destabilizavimu iki perversmo. Atvirkščiai, yra įrodymų, nurodančių į tai, kad būtent JAV siekė pakeisti ten režimą.

Amerikietiškos MIP laiko neginčijama JAV teise įsikišti į kitų valstybių vidaus reikalus visame pasaulyje, bet tos pačios MIP pašėlsta, kai kas nors bando atsisakyti vykdyti Vašingtono nurodymus arba pradeda elgtis tokiu pat būdu kaip ir JAV, daro išvadą Robertas Perris.

Tokiu atveju, kai Rusija įsikišo, siekdama sustabdyti žudynes Ukrainos rytuose ir suteikti Krymo gyventojams galimybę išreikšti savo valią, – JAV valdžia ir MIP apkaltino ją tarptautinės teisės pažeidimais. Net 96% balsų pasisakiusių už prisijungimą prie Rusijos turi būti atmesti į šalį dėl pagarbos Ukrainos teisei ir suverenitetui.

Putino vykdyta rusakalbių gyventojų gynyba nuo neonacistų buvo pavadinta agresija, kas iššaukė antirusiškas sankcijas, o amerikiečių neokonservatoriai ėmė svajoti apie Rusijos destabilizaciją ir režimo pakeitimą Maskvoje. Perris pažymi, jog konfliktas Ukrainoje yra vienas iš baisiausių kraujo praliejimų Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, tačiau neokonai ir toliau ragina JAV valdžią ginkluoti ukrainiečių kariškius.

Kaip stambių MIP veidmainystės pavyzdį Perris pateikia New York Times žurnalisto Nikolaso D. Kristof’o (Nicholas D. Kristof) rašinius, kuris krizės pradžioje ragino tiekti Kijevui daugiau ginklų, kad kareiviai galėtų nužudyti daugiau savo kaimynų Rytuose, pasinaudodami Kristofo metafora „eiti į lokio medžioklę“. Tačiau savo neseniai rašytame straipsnyje apie Siriją Kristofas laikosi kitos pozicijos: jis reikalauja, kad amerikiečių kariuomenė, sudarytų neskraidymo ir saugumo zonas, kad Sirijos kariuomenė ir karo aviacija negalėtų kovoti su sukilėliais.

Tokiu būdu, suverenitetas Ukrainoje reiškia viena – šalies teritorinis vientisumas turi būti neliečiamas, o proamerikietiškas režimas turi teisę žudyti disidentus, juk tai tas pats, kas gyvūnų medžioklė.

O suverenitetas Sirijoje – visai kitas reikalas. Čia galima raginti JAV valdžią kariniam įsikišimui, kad Sirijos vyriausybė negalėtų atkurti savo teritorijos kontrolės. Siekis pakeisti režimą Sirijoje persveria savo svarba visa kita, reziumuoja Robertas Perris.

Straipsnio autorius pažymi „pasirinktinį“ Kristofo pyktį ir užduoda klausimą: kiek Kristofas išsilaikys gerai apmokamo New York Times autoriaus pareigose, jeigu ragins nustatyti neskraidymo zoną Izraelyje ar karinę intervenciją prieš Saudo Arabiją?

Amerikietiškos MIP dažnai „pamiršta“ apie tai, jog būtent Barakas Obama davė leidimą apmokyti ir apginkluoti taip vadinamą „nuosaikią“ Sirijos opoziciją, daugelis iš kurios perėjo į „Al-Nusros fronto“ grupuotę, o naujausia amerikiečių ginkluotė pateko į džihadistų rankas, primena Robertas Perris.

„Kitaip tariant, už viso šio pasirinktinio pykčio moralės ir tarptautinės teisės atžvilgiu mes matome tik šališką įvykių interpretavimą“, – tvirtina straipsnio autorius. Beje, objektyvumo trūkumas nušviečiant JAV užsienio politiką – bruožas, būdingas amerikietiškai žurnalistikai.

Tai reiškia, jog neokonservatoriai, nustatantys šalies užsienio politikos gaires, ir toliau stumia pasaulį link dar didesnių katastrofų, įtraukdami planą destabilizuoti branduolinę valstybę Rusiją, o amerikietiškos MIP – atima iš savo skaitytojų galimybę gauti objektyvią informaciją, daro išvadą Robertas Perris.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 23

 1. Myndė says:

  Kas iš to, kas iš to…©Keistuoliai

 2. Rolandas says:

  Kaip ten bebūtų,visi kurie pateikia melą kaip tiesą,rezultate vistiek prieina liepto galą!

 3. saul says:

  Peris raso :-„Tokiu atveju, kai Rusija įsikišo, siekdama sustabdyti žudynes Ukrainos rytuose ir suteikti Krymo gyventojams galimybę išreikšti savo valią, – JAV valdžia ir MIP apkaltino ją tarptautinės teisės pažeidimais. Net 96% balsų pasisakiusių už prisijungimą prie Rusijos turi būti atmesti į šalį dėl pagarbos Ukrainos teisei ir suverenitetui.“-O tai…..Kada roSSieja isikiso,siekdama „sustabdyti zudynes“ rytu Ukrainoje-pries Krymo ar pries Donbaso ivykius ???????????????????? Kokia seka vyko ivykiai ? Pirma zaliejio zmogeliukai Kryme ar Donbaso ivykiai ? Pirma referendumas,ar „zalieji zmogeliukai“ ? Ir visas straipsnis toks…. Galeciau cituoti vos ne kiekviena nesamoninga pastraipa. Sarmatas turetu pats (savo galva ir logika) pasirinkti straipsnius….,o ne spausdinti visiskas nesamones- palankias jo uzsakovams.O, juk, straipsnis apie MIP rasoma tiesa DDD

 4. Vytas says:

  Manau, šio amerikiečio straipsnio teiginiai pilnai taikytini ir didžiajai daliai Lietuvos MIP. Juk viskas, ką daro Rusija-blogis, viskas ką daro JAV – gėris, nors to „gėrio“ pasėkoje jau ilgus metus liejasi kraujas. Net privačiai atvykęs pas privatų asmenį dainininkas iš Rusijos jau yra „grėsmė Lietuvos saugumui“. Tai kuo dabartinė valdžia skiriasi nuo buvusios Tarybų Sąjungos, jei mano, kad mane, mūsų, lietuvių, sąmonę gali paveikti net dainininkas ir neįleido jo į Lietuvą ? „Vakaro žinios“ gerai ironizavo, pavadindamos tai „smūgiu Kremliui“.

 5. konkurencijos nėra says:

  saul gal paporinsi, kaip prasdėjo Ukrainos ‘velniava’ t y maidanas?

 6. Myndė says:

  Rusija įsikišo PO TO, kai pindosų remiama chunta jėga nuvertė teisėtai išrinktą Ukrainos prezidentą, kuriam vos keli mėnesiai iki to Vilniuje tiesė raudoną kilimą ir viepėsi ES „lyderiai“. Tai viena, ir jau vien tai atmeta bet kokias pretenzijas Rusijai. Antra, kas juo labiau pateisina jos veiksmus – Kryme nežuvo NĖ VIENAS. Už tai taip pat verta statyti paminklus Rusijos kariams. Ir, trečia, pravardė „žalieji žmogeliukai“ sugalvotas kretinams „patriotams“, kad tie nekeltų nepatogių klausimų apie tai, kodėl Rusija sugebėjo veikti taip žaibiškai ir efektyviai, iš panosės pindosams nunešdama Krymą.

 7. konkurencijos nėra says:

  Valio Myndė.
  Kaip dvikovą laimėjusi Šalis, gali iš „nepasitenkinimo“ pralieti nekaltų, apkvailitų žmonių kraują?
  Bet saul mum tujau paaiškins….

 8. saul says:

  Aha …jau aiskinu.“is panoses nunese kryma? ????? Apie ka jus cia ??? Cia jums ne bulkute ar baronka.Cia Ukrainos teritorija.O gal JAV ten butu ikurusi 99-aja savo valstija? Na jus ir juokdariai.“pindosu remiama chunta“,“ir jau vien tai,atmeta bet kokias pretenzijas roSSiejai“-ka gi cia Jums,gospoda,ir bepridursi DDD O dar sako ,jog jie nepenktakoloniai.DDD Jums ,turbut,per shapkas ushankas ir vatufkes nedaeina mintis,kad ten tik Ukrainos…..ir tik Ukrainos reikalai.Ka jie ten beisdarinetu,ko tik neprisigalvotu,kiek bevogtu ar maidanus bedarytu…..TEN tik UKRAINOS reikalas.Ir jokios JAV ar roSSiejos neturi jokios teises ivesti savo armija.Kodel,Jus manote,VISAS normalus pasaulis tai pasmerke ir ivede sankcijas?Tai ,gal,ka(apai turi teise ir i Turkija pasiusti „zaliuosius urodus“nes ten irgi perversmas vyko???? O gal visur kur perversmai-tai,jau,is karto ……“vatufkiniu lapskurnyku“ prigimtine teise savo ordas pasiusti???? Jus ,aisku,kaip „iskirtiniu genu nesiotoju“tautos atstovai….-oi ,atsiprasau,troliai ,visa tai,tuoj bandysite paneigti.Nepamirskite pamineti mano neismanyma,isaukstinkite fiureri Puckina ir….pabrezkite savo patriotiskuma .Heil Putler dorogye tovarishchi. DDD

 9. konkurencijos nėra says:

  to saul
  per shapkas ushankas ir vatufkes nedaeina mintis,kad ten tik Ukrainos…..ir tik Ukrainos reikalai
  saul kiek gi tau metų, sužalotas televizoriaus protas…

 10. litvakas be barzdos ir plauku says:

  Kol visi nesupras ,nu bent 80% kad nera ukrainos nera rusijos nera lietuvos ,visur stovi zydo snukis ir Jo interesai ,o kad jius tripĉiosite ir bursite iš saulegrazu lukštu ,niekas nepasikeis.

 11. konkurencijos nėra says:

  to litvakas be barzdos ir plauku

  „zydo snukis ir Jo interesai“ ,kap bebūtų gaila, bet žydai tik banksterių įrankis..

 12. Panzer says:

  Kaip matau sarmatų „opozicijos“ pasisakymai atitinka visus reikalavimus ir moderatoriams nėra prie ko prikibti…

  Gerb Panzer, jei jūs turite ką pasakyti – rėžkite tiesiai, o aš noriu tik priminti, jog draudžiami tik tiesioginiai-asmeniniai oponentų įžeidimai. Ir žinoma tai, kas draudžiama įstatymu – tikiuosi žinote kas tai yra, todėl nedetalizuosiu.
  moderatorius

 13. Myndė says:

  „ten Ukrainos reikalai“…. Oi, nedarykite man juokinga….

 14. Panzer says:

  Viskas tvarkoje, tiesiog sarmatai buvo mąstančių žmonių diskutavimo vieta, tačiau kuo toliau,tuo labiau panašėja į pigią aline, nuo žodžio alus…

 15. saul says:

  „Oi, nedarysime tau juokinga“-google vertejas ,matomai,nepadeda.Galima naudotis rusu-lietuviu kalbos zodynu.

 16. Ec says:

  Su visa pagarba redakcijai, bet Pancer pritariu, paskutiniu metu komentarų zona virto trolių (ar trolio) ir juos erzinančių klaviatūrinių peštynių vieta, kurioje argumentams vietos nebelieka. Tikiuosi, kad šis reiškinys laikinas, bet matosi, kad troliams siekti savo tikslo sekasi

 17. Panzer says:

  EC, panašu,kad moderatoriai tik moderuoja ir nemato šiukšlyno komentaruose. Nemanau, kad asmenys,kurie nesugeba pagrįsti savo minčių, kurie nesupranta ką reiškia diskusija ir negerbia kitų, reikalingi šiam forumui. Manau, kad dauguma senbuvių mano taip pat, mąstykit, redakcija.

 18. saul says:

  Gelbekite!!! Negaliu pakesti kitos nuomones.Ir kas cia darosi ? Viena partija-viena nuomone-viena tauta.Zie Heil.

 19. saul says:

  „senbuviu klubo“ atstovai pasipiktine…,kaip drysta ponams,kas nors,oponuoti.Siaubas DDD.Tarp musu,geopolitikos zinovu,nera ka veikti visokiems diletantams,negerbiantiems musu nuomones.Mastykite redakcija-geaaarai mastykite !!! O tai…..bus cia visiems DDD

 20. Panzeriukui says:

  Panašu, kad geriau apsistok ties antraspasaulinis.net

 21. dddurneliui sauliui says:

  (!)

 22. LosAngeles says:

  Matosi kazka tryda pagavo… O sitas labai geras: ‘..TEN tik UKRAINOS reikalas.Ir jokios JAV ar roSSiejos neturi jokios teises..’. Kai tsrs 60-u pradzioje bande i Kuba raketas permesti, tai vos nekilo trecias pasaulinis. Gal kazkas primintu, kas buvo labai tuo nepatenkintas? Aisku, anot kaip ne kuriu komentatoriu, tai tik Kubos vidaus reikalas tebuvo…. Matyt Kuba ir buvo nepatenkinta, kas dar turejo tam ‘teise’???

 23. Pirmiausia reikai suprasti apie ką pats filmas says:

  O Rusijos veiksmai veda pasaulį i karą.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top