Cukrus: Įprotis ir pavojus

2011, 18 rugpjūčio, 21:22 | kategorija Sveikata | 24 komentarai | peržiūrų 10 452 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Mokslininkus visada domino eksperimentai su laboratorinėmis žiurkėmis, kuomet jos dėl skanėsto vykdo įvairiausias užduotis kurioms yra išdresuotos, tačiau atrodo, kad pasaulyje yra žmonių, artimai stebinčių mūsų pačių elgesį ir analizuojančių žmogaus ir cukraus santykį. Daugumoje vakarų kultūrų (JAV, Kanada, Jungtinė karalystė, Australija ir t.t.) yra rimtų problemų ryšium su priklausomybe cukrui. Jis vartojamas ne tik kaip saldiklis, bet ir kaip gerinantis nuotaiką ar suteikiantis energijos medicininis papildas. Situacija, kai žmogus spaudžia gėrimų automato mygtuką – labai artima situacijai, kai laboratorinė žiurkė paspaudžia svirtį tam, kad gautų savo  apdovanojimą – skanėstą.

paveikslėlis

Ši karikatūra tarsi klausia mūsų: „Ką pašalinis stebėtojas pagalvotų, pamatęs šiuolaikinio žmogaus santykį su cukrumi?“ Nesunku nuspėti atsakymą: jie pagalvotų, jog žmonės yra keisti gyvūnai, nes yra tokie priklausomi nuo kažkokios baltos, kristalinės medžiagos. Rafinuotas, baltasis cukrus yra lyg dietinis krekas, jis net pūdo dantis lygiai kaip ir metamfetaminas, tik šiek tiek lėčiau. Jei norite sužinoti tikrą baltojo cukraus istoriją, reikėtų perskaityti Weston Price knygą „Nutrition and Physical Degeneration“ arba galite užsukti į svetainę www.ppnf.org.

Ko gero daugelis, stebėdami šią karikatūrą mąsto: „Aš tikrai nesu priklausomas nuo cukraus. Galėčiau bet kuriuo metu nustoti jį vartoti“. Taip manote? Įrodykite! Pažiūrėkime ar galėsite gyventi be cukraus bent dešimt dienų. Tai daugeliui atmerktų akis, nes net jei ir atsirastų kuris, kas išdrįstų dalyvauti tokiame eksperimente, neilgai trukus pričiuptų save beslenkantį atgal į virtuvę ir desperatiškai bandantį pasičiupti gazuoto, dideliu fruktozės kukurūzų sirupo (skysto cukraus) kiekiu prisotinto gėrimo butelį, tam, kad nutrauktų savo abstinencijos kančias.

Tiesa ta, kad dauguma Amerikos vartotojų yra tokie priklausomi nuo cukraus ir jog jie taip pat atkakliai tą neigtų, kaip ir narkomanai neigia savo priklausomybę nuo narkotikų. Ir kai tai vyksta, net šių žmonių elgesys visiškai priklauso nuo per dieną suvartojamo cukraus kiekio. Jeigu jie nevartotų cukraus per pusryčius (su kava, blynais ir dribsniais), cukraus per pietus (salotų ir makaronų padažuose, gazuotuose gėrimuose ir greitame maiste) ir cukraus vakarienei (cukraus yra picoje, pomidorų ir kepsnių padaže, taip pat beveik visame restorano maiste), tuomet jie pajustų rimtus abstinencijos sindromo simptomus, prasidėtų nuotaikų svyravimai ir irzlumas. Jie pradėtų lieti savo pyktį ant kitų, dėl pačių menkiausių dalykų; gali net suaktyvėti prakaito liaukų veikla ar prasidėti galvos svaigimas.

Skamba neįtikėtinai? Štai kas nutinka, kai iš gamtos paimi medžiagą ir išgrynini ją iki didžiausio biologinio aktyvumo bei mažiausių cheminių dalelių. Kokainas yra narkotikas, išgaunamas rafinuojant kokos lapus. Opijus – narkotikas, išgaunamas rafinuojant aguonas. Ir cukrus lygiai taip pat yra narkotikas, tik išgaunamas jis rafinuojant cukranendres. Ir kol mes leidžiame laiką „karui prieš narkotikus“, prieš kokainą ir heroiną, mūsų mokesčių mokėtojų pinigai remia cukraus pramonę, padarančią rafinuotą baltąjį cukrų pigiu ir plačiai prieinamu visai populiacijai, taigi kiekvienas gali būti vienodai „užkibęs“.

Rafinuotas baltasis cukrus yra malonumą sukeliantis narkotikas. Jei netikite, įsidėkite šaukštą cukraus į burną ir stebėkite staigiai ateinančius pokyčius. Pajusite kaip šiltas, malonus jausmas verčia jus jaustis saugiais ir laimingais. Neveltui yra tokia maisto rūšis, kuri Amerikoje vadinama „komforto maistu“ (ang. comfort food).

Cukrus yra reikalingas, legalus, pasilinksminimams skirtas narkotikas, kuris yra priimtinas visuomenei. Ir lygiai taip pat kaip ir visi narkotikai, jis nuolatos kenkia žmogaus sveikatai: gadina dantis, trikdo normalias smegenų funkcijas, sukelia širdies sutrikimus ir diabetą bei yra tiesiogiai  atsakingas už nutukimo problemas. Argumentas, jog „gatvių narkotikai nelegalūs, nes yra pavojingi žmonių sveikatai“ yra visiškai niekinis, atsižvelgiant į tai, ką žmogaus organizmui daro cukrus. Jis yra kur kas pavojingesnis nei marihuana, kurią vartoti, be abejo, yra taip pat nelegalu.

Ar neatrodo keista, jog tokioje modernioje visuomenėje, mes kovojame prieš vienus narkotikus (tokius kaip kokainas), o tuo pačiu vartojame kitus (tokius kaip cukrus)? Skirtumas žinoma tas, jog cukraus pramonė turi galingą politinį užnugarį, be to cukrus yra visuotinai naudojamas beveik visų Žemės gyventojų. Narkotikai kuriuos vartoja tik keletas individų (pavyzdžiui heroinas) tampa nelegalūs, tuo tarpu narkotikai kuriuos vartoja visi (pavyzdžiui kofeinas ir cukrus) įgauna teisinę neliečiamybę. Tai bandos taisyklė. Bandos – priklausomos nuo cukraus.

Šaltinis: http://www.newstarget.com/020795.html

Yra senas išsireiškimas, kad cukrus – tai baltoji mirtis. Perskaitę Nancy Appleton knygą „cukraus laižymo įpročiai“ (ang. Lick the sugar habit) jūs patys tuo įsitikinsite. Kiekvienas amerikietis, per metus suvartoja daugiau nei 150  svarų (~65 kg) cukraus ir kitų saldiklių. Šis skaičius gali gana lengvai išaugti, kai žinai, jog kiekvienoje kolos skardinėje yra 17 arbatinių šaukštelių cukraus. Rašytoja Nancy Appleton pabrėžia, kaip cukraus perteklius gali pakenkti mūsų endokrininei sistemai, ko pasėkoje galima susirgti tokiomis lėtinėmis ligomis, kaip artritas, osteoporozė, diabetas, astma ir hipoglikemija, kurios išsivysto kartu su įprastiniais dantų ėduonimis ir periodonto ligomis. Appleton pripažįsta savo pačios priklausomybę nuo cukraus – šokoladinių saldainių vartojimą, dėl kurio ji kenčia daugybę alergijų, taip pat serga bronchitu, pneumonija ir netgi turi krūties vėžį, sukėlusio didelį kalcio perteklių, dėl kurio organizmas nebegali suvartoti jame esančio milžiniško cukraus kiekio.

Knyga prasideda keliais testais, padedančiais išsiaiškinti ar tikrai esi „cukraholikas“ ir nustatyti su cukrumi susijusias maisto alergijas. Po to Appleton pasiūlo tris skirtingus saldžių produktų mažinimo planus ir pamoko kaip pradėti naują, „becukrį“ gyvenimą (ang. low-sugar life). Geriausia dalis yra tuzinai paprasčiausių, mažai cukraus turinčių ir aromatingų patiekalų receptų, tokių, kaip karšta šparagų sriuba ar moliūgų pyragas.

Nors Appleton turi mokslų daktaro laipsnį ir yra daugybę metų studijavusi maisto medžiagų savybes, ji nesileidžia į smulkius, nuobodžius faktus apie tai, kaip maži cukraus kubeliai veikia mūsų organizmą. Ši knyga, tai lengvai skaitomas, akiratį praplečiantis, sveikos mitybos ir geresnio gyvenimo vadovas.

76 būdai, kaip cukrus gali sugadinti jūsų gyvenimą:

Paruošta su dr. Nancy Appleton, knygos „Cukraus laižymo įpročiai“ autorės, pagalba.

Be to, jog cukraus perteklius apskritai sutrikdo homeostazę, jis taip pat sukelia daugybę kitų reikšmingų fizinių sutrikimų. Žemiau yra iš skirtingų medicininių žurnalų ir mokslinių publikacijų surinktas kai kurių cukraus sukeliamų metabolizmo pakitimų sąrašas.

Cukrus gali nuslopinti mūsų imuninę sistemą ir tokiu būdu sumažinti organizmo gynybą prieš infekcines ligas. 1,2

Cukrus daro didelę įtaką mūsų kūno mineralų sudėčiai: sukelia chromo ir vario trūkumą bei trikdo kalcio ir magnio įsisavinimą. 3,4,5,6

Cukrus gali staiga padidinti adrenalino kiekį kraujyje, taip pat vaikams sukelti hiperaktyvumą, nerimą, dėmesio kontrolės sutrikimus ir dirglumą. 7,8

Cukrus gali reikšmingai padidinti bendrą cholesterolio, trigliceridų ir blogojo cholesterolio kiekį kraujyje bei sumažinti gerojo cholesterolio kiekį. 9,10,11,12

Dėl cukraus sumažėja žmogaus audinių elastiškumas. 13

Cukrumi minta vėžinės ląstelės, todėl jis yra susijęs su krūties, kiaušidžių, prostatos, tiesiosios žarnos, kasos, tulžies latakų, tulžies pūslės, plaučių ir skrandžio vėžio vystymusi. 14,15,16,17,18,19,20

Dėl cukraus gali padidėti gliukozės kiekis kraujyje, tai sukelia staigią hipoglikemiją. 21,22

Cukrus sukelia regos sutrikimus. 23

Cukrus gali sukelti daug virškinimo trakto sutrikimų: skrandžio veiklos sutrikimus, malabsorbcijos sutrikimus pacientams turintiems funkcinį žarnyno motorikos sutrikimą, padidina susirgimo Krono liga ir opiniu kolitu riziką. 24,25,26,27,28

Cukrus gali sukelti priešlaikinį senėjimą. 29

Cukrus skatina alkoholizmą. 30

Cukrus gali seiles padaryti rūgščias, taip pat sukelti dantų ėduonį ir periodonto uždegimą. 31,32,33

Cukrus gali prisidėti prie nutukimo. 34

Cukrus gali sukelti autoimunines ligas tokias kaip artritas, astma, išsėtinė sklerozė. 35,36,37

Cukrus gali įtakoti nekontroliuojamą Candida Albicans augimą (grybelinės infekcijos) 38

Cukrus gali sukelti tulžies pūslės akmenligę. 39

Cukrus gali sukelti apendicitą. 40

Cukrus gali sukelti hemorojų. 41

Cukrus gali sukelti venų išsiplėtimą. 42

Cukrus gali padidinti gliukozės ir insulino kiekį kraujyje geriamųjų kontraceptikų vartotojams. 43

Cukrus gali prisidėti prie osteoporozės vystymosi. 44

Dėl cukraus sumažėja insulino jautrumas. Tai sukelia nenormaliai didelio insulino kiekio išsiskyrimą ir galiausiai cukrinį diabetą. 45,46,47

Dėl cukraus gali sumažėti vitamino E kiekis organizme. 48

Cukrus gali padidinti sistolinį kraujo spaudimą. 49

Cukrus gali sumažinti vaikų aktyvumą ir sukelti mieguistumą. 50

Dėl didelio cukraus vartojimo, gali padidėti galutinai pažengusių glikacijos produktų kiekis (AGEs)(Cukraus molekulės susijungia tarpusavyje ir tokiu būdu naikino kūno proteinus) 51

Cukrus gali trukdyti įsisavinti proteinus. 52

Cukrus gali sukelti maistines alergijas. 53

Nėščioms moterims cukrus gali sukelti toksemija. 54

Dėl cukraus vaikams gali išsivystyti egzema. 55

Cukrus gali sukelti aterosklerozę bei kitus širdies ir kraujagyslių sutrikimus. 56,57

Cukrus gali suardyti DNR struktūrą. 58

Cukrus gali pakeisti proteinų struktūrą, dėl to sutriktų jų poveikis organizmui. Tai gali sukelti negrįžtamus organizmo pakitimus. 59,60

Cukrus, keisdamas kolageno struktūrą gali pasendinti odą. 61

Cukrus gali sukelti kataraktą ir trumparegystę. 62

Cukrus gali sukelti emfizemą. 63

Didelis cukraus vartojimas gali sutrikdyti daugelio organizmo sistemų pastovios terpės palaikymą. 65

Cukrus sutrikdo fermentų veiklą. 66

Cukraus perteklius dažniau pasitaiko žmonėms sergantiems Parkinsono liga. 68

Dėl cukraus ima dalintis kepenų ląstelės, todėl kepenys gali padidėti ir suriebėti. 68, 69

Dėl cukraus padidėja inkstai, tai gali sukelti patologinius jų pokyčius, tokius kaip inkstų akmenys. 70,71

Cukrus gali pažeisti kasą. 72

Cukrus gali sutrikdyti skysčių šalinimą. 73

Cukrus yra priešas numeris vienas žarnyno peristaltikai. 74

Cukrus gali pažeisti kapiliarų sieneles. 75

Dėl cukraus sausgyslės tampa mažiau elastingos. 76

Cukrus sukelia galvos skausmus įskaitant net ir migreną. 77

Cukrus gali sumažinti gabumus mokslui, įtakoti vaikų pažymius sukelti mokymosi sunkumų. 78,79

Cukrus gali sumažinti smegenų bangų dažnį, kas sutrikdo gebėjimą aiškiai mąstyti. 80

Cukrus gali sukelti depresiją. 81

Cukrus padidina podagros riziką. 82

Cukrus padidina riziką susirgti Alzheimerio liga. 83

Cukrus gali sukelti hormonų disbalansą: vyrams padidėja estrogeno kiekis, sunkesnis priešmenstruacinis sindromas, sutrinka augimo hormonų pusiausvyra. 84,85,86,87

Cukrus gali sukelti galvos svaigulį. 88

Dideli cukraus kiekiai organizme padidina laisvųjų radikalų kiekį ir sukelia oksidacinį stresą. 89

Dideli cukraus kiekiai dėl kurių susergama periferinių kraujagyslių ligomis, labai padidina trombocitų sulipimą. 90

Vartodamos didelius cukraus kiekius nėščios paauglės gali žymiai sutrumpinti nėštumo laikotarpį, tai yra labai susiję su didele rizika pagimdyti per mažo gestacinio amžiaus kūdikį. 91,92

Cukrus yra priklausomybę sukelianti medžiaga. 93

Cukrus gali svaiginti beveik kaip alkoholis. 94

Cukrus skiriamas neišnešiotiems kūdikiams gali paveikti jų išskiriamo anglies dioksido kiekį. 95

Mažesnis cukraus vartojimas padidina emocinį stabilumą. 96

Jūsų kūnas, cukrų paverčia į riebalus ir išskiria į kraują, 2-5 karto greičiau nei tą padaro su krakmolu. 97

Dėl greito cukraus įsiurbimo, nutukusiems žmonėms didėja apetitas. 98

Dėl cukraus gali pasunkėti vaikų turinčių dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimo sindromą būklė. 99

Cukrus neigiamai veikia šlapimo elektrolitų sudėtį. 100

Cukrus gali slopinti antinksčių veiklą. 101

Cukrus, visiškai normaliems individams gali sukelti nenormalius medžiagų apykaitos procesus. Tokiu būdu išsivysto lėtiniai degeneraciniai sutrikimai. 102

Intraveninis maitinimas cukraus prisotintu vandeniu gali trikdyti deguonies patekimą į jūsų smegenis. 103

Cukrus padidina poliomielito riziką. 104

Didelis cukraus kiekis gali sukelti epilepsijos priepuolį. 105

Cukrus gali padidinti nutukusių žmonių kraujo spaudimą. 106

Intensyvios terapijos skyriuose, cukraus sumažinimas gelbsti gyvybes. 107

Cukrus gali sukelti ląstelių lizę. 108

Nepilnamečių reabilitacijos įstaigose, kuriose buvo normuojamas cukraus kiekis, vaikų antisocialinis elgesys sumažėjo iki 44 proc. 109

Naujagimiams cukrus sukelia dehidrataciją. 110

Cukrus gali sukelti dantenų ligas. 111

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 24

 1. Omega says:

  o druska?

 2. Ernesta says:

  O druska yra mineralų šaltinis…

 3. Mindaugas says:

  O kaip cukranendrių (rudas) cukrus?
  O kaip medus?

 4. Vydas says:

  LAbai geras straipsnis !

 5. nobody says:

  druska yra gerai, tik ne ta kuria parduotuvese perkame. Reikalinga yra juros druska!

 6. ara-copi says:

  Čia jokia papildoma, čia grynas klaidinimas, štai kad ir ši frazė:
  „Ar esate kada bandę ragauti laukinio obuolio? Tokių jau nėra, bet sulaukėjusių dar galima rasti. Ar atsimenate skonį? Ar daug tokių obuolių suvalgėte tada? Tiesa yra tokia – nemaloni, bet tokia ta tiesa jau būna – vaisiai nėra natūralūs! Per tūkstančius metų žmogus selekcijos būdu atrinkinėjo veisles, kurios jam buvo skanios ir taip didino kenksmingos fruktozės, kartu mažindamas naudingų organinių rūgščių kiekį jose. Ir štai dabar turime vaisius, kurie yra tokie patys saldainiai, tik kad auga ant medžių.“

  Tai juk gryniausia nesąmonė, nes visos išvestinės augalų veislės išvestos iš laukinių augalų parenkant tik savybes, bet tos pačios savybės ir be žmogaus egzistavo – jis jų nesukūrė. Žmonės pagal rezultatus mato kas gerai, o kas blogai, o čia viską priešingai verčia. Ryškiai imitatoriai ir dirbtinių produktų reklamuotojai. Ir tikslas jų tikrai ne žmonių sveikata. Juk gydymui pasiūlys techniką ir tabletes ar ne taip?:) Nes anot jų nieko natūralaus gamtoje nėra…

 7. Antanas says:

  Labai geras straipsnis.

 8. Simmona says:

  Dekui uz straipsni.

 9. į temą says:

  „Tai juk gryniausia nesąmonė, nes visos išvestinės augalų veislės išvestos iš laukinių augalų parenkant tik savybes, bet tos pačios savybės ir be žmogaus egzistavo – jis jų nesukūrė.“
  tikrai? pačios atsirado? tai kodėl, pasėjus suvalgyto obuolio sėkliukes, užauga laukinukai?

 10. į temą says:

  Ryškiai imitatoriai ir dirbtinių produktų reklamuotojai. Ir tikslas jų tikrai ne žmonių sveikata. Juk gydymui pasiūlys techniką ir tabletes ar ne taip?:)

  kur HomoSanitus.lt puslapyje, matote kokių „gėrybių“ reklamą ????

  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Supratimas_apie_sveikata_prasideda_cia
  nereiki iškart kategoriškai atmesti šią informaciją vien dėl to, kad ji jums tamsus miškas.
  Vaikštant po jį ilgai, ima šviesėti.

 11. ara-copi says:

  „tai kodėl, pasėjus suvalgyto obuolio sėkliukes, užauga laukinukai?“
  Todėl kad žmogaus išvestos veislės yra kelių veislių mišinys ir sėjant gamta pasirenka vienos kurios veislės genus – juk vaismedžiai yra skiepijami ir ant kiekvieno medžio gali augti kelios augalų rūšys, bet pakartoju – visos tos rūšys išaugintos pačios gamtos – žmogus kryžmindamas TIK pasirenka reikiamas savybes, tačiau pats jokių savybių nekuria.

 12. į temą says:

  mokslininkai teigia, jog tuo metu, kai, neva, Ieva nusiskynė obuolį ir pavaišino Adomą, obuoliai- kaipo tokie -išvis neegzistavo . Tad tik ilgametės selekcijos ir kryžminimo dėka ŽMOGUS sukūrė dabartines veisles. Čia nekalbama apie paskutinius 200 metų. Tai ir norima pasakyti. Tačiau pagrindinė kalba ne apie tai?
  Jūs kategoriškai atmetėt jų pateikiamą informaciją, nes jums PASIRODĖ, kad neva tai reklama, ir iškart įjungėt STOP .
  Aš taip pat ,susidūrusi su ta informacija Homosanitus.lt taip pat ją atmečiau. Deja, be reikalo. Todėl dabar nuolat ir nuolat grįžtu ir tai, kas atrodė tamsus miškas, po truputį ima šviesėti.
  Parodykite, tame portale, kur yra ta paslėptoji, jūsų teigimu, reklama, kur siūlomos stebuklingos piliulės ar procedūros , už kurias reikia mokėti. Jie siūlo TIK žinias.
  kadangi nuorodos įdėti nebeleidžiama, pradžiai siūlau straipsnį „supratimas apie sveikatą prasideda“

 13. ara-copi says:

  „mokslininkai teigia, jog tuo metu, kai, neva, Ieva nusiskynė obuolį ir pavaišino Adomą, obuoliai- kaipo tokie -išvis neegzistavo “
  Mano manymu tuo laiku nebuvo net nė vieno mokslininko, mes net nesame tikri ar egzistavo Adomas su Ieva, tai negi dabar diskutuosime dėl neįrodytų dalykų? Ir mokslininkų teiginiai irgi išlaužti iš piršto (jei tokie buvo), nes apie tuos senus laikus net legendų apie tai nebeliko (neskaitant pačios Biblijos, kuri sako, kad obuoliai buvo).
  O dėl nuorodos, tai jūs ją jau įdėjote, o aš apie tai išsakiau tai, kaip tą matau, tai kokias čia dėl nuorodos matote problemas?

 14. į temą says:

  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Supratimas_apie_sveikata_prasideda_cia

  apie šią nuorodą . Anksčiau mėginau įdėti, deja, neleido.

 15. ara-copi says:

  O kuo čia dėtas homosanitus, kai prieš tai dėjote šią nuorodą: http://www.unimed.lt/straipsniai/angliavandeniai-maiste/ ir apie ją kalba ėjo?
  Ar mėtotės nuo temos prie temos?

  Aš apie homosanitus nekalbėjau nieko, nes net nemačiau šios nuorodos, o užblokavo gal dėl to, kad dažnai nuorodas dėliojate, čia automatinė spamo apsauga – galite pastebėti įrašą po komentarais „Spamo apsauga WP C-F“.

 16. į temą says:

  O nematote, kad ir vienur ir kitur TA PATI informacija?

  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/mityba

  Tik unimed.lt skirta VIEN metabolizmui, labiau koncentruota, patogiau išdėstyta.

  Kur jūs matote kokią reklamą?

  Aš tik noriu pasakyti, kad neatmestumėt to ko DAR nesuprantate. Gal suprasite vėliau, o dabar tik džiaugtis reikia, kad kas apie tai kalba, ir kalba nemokamai- todėl neįžeidinėkite, dėl to kad ta informacija DAR nepriimtina.

 17. ara-copi says:

  „kur jūs matote kokią reklamą?“
  Matau čia:
  http://www.unimed.lt/straipsniai/metabolizmo-tyrimo-eiga/
  Bet jei jūs nematote tai daugiau nesiaiškinsiu su jumis, nes ne kiekvienas žmogus net supras kas čia parašyta ir kaip naudotis tais prietaisais, o juk juos dar ir nusipirkti reikia.
  Jūs siūlote technologinį tyrimą ir gydymą, kurį galite gauti poliklinikoje, o čia kalbama apie nemokamą gydymą.
  Bet daugiau jums neįrodinėsiu nieko, nes jūs neskiriate nemokamu kalbų nuo nemokamo gydymo.

 18. į temą says:

  „ne kiekvienas žmogus net supras kas čia parašyta ir kaip naudotis tais prietaisais“
  taip, tai laaabai sudėtingi prietaisai :)

  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Slapimo_pavirsiaus_itempimo_matavimas_urotenziometru

  Aš irgi jums nieko daugiau neįrodinėsiu, kada nors suprasite, kiek kainuoja nemokamas gydymas.

 19. Edvinas says:

  galima gi cukru pakeisti medumi,galbut daug kas mano,kad tai brangiau,bet tiesiog reikia keisti iprocius,vietoj dvieju sauksteliu cukraus isideti puse saukstelio medaus..skanu ir sveika,be to sutaupysit pirkdami maziau vaistu..

 20. gin says:

  zmogai, cia gi straipsnis apie RAFINUOTA cukru. prie ko cia medus ir obuoliai? Esme kad reikia vengti rafinuotu produktu, kuriuos organizmas isisavina pergreit, t.y. jie tampa kenksmingais.
  vaisiai yra gamtos produktas, kokios veisles obuolys bebutu, ten bus tik naturali fruktoze, o ne rafinuotas cukrus. medus (is geliu) irgi naturalus produktas. informacijos perteklius susuka galvas ir prarandam esme. rafinuoti produktai – blogai. naturalus – gerai. norisi kazko saldaus? valgykite vaisius i sveikata. na, gal ir darzoves kai kurias, pvz burokelius, morkas. tas pats cukrinis runkelis ar cukranendre yra gerai, negerai yra rafinavimas. o kas teigia kad nuo medzio nuskintas vaisius pakenks labiau nei rafinuotas cukrus – tiesiog suklaidintas blogai pateiktos informacijos.

 21. MadCat says:

  Siaip straipsnis geras, bet is esmes nesamone. Mum reikia cukraus, kad gautume greitos energijos. Taip pat kaip ir man daktare israse kava. Kai pasakiau, kad spaudimas 80 ant 40 (kai normaliu zmoniu 120 ant 100). Tiesiog kava, cukrus ar kiti jusu baisieji produktai mazais kiekiais yra naudingi, bet kaip ir viskuo, jais reiktu nepiktnaudziauti.

 22. laimenas says:

  geri straipsniai,tik kartais per daug moksliskai paiskinta,skaitau n kartu ir nesuprantu esmes.bet siaip tai l dekoju,pagrindine informacija teisinga.dekoju

 23. Gitana says:

  MadCat – pats tu nesamone. jei ari laukus ir dirbi istisai fizini darba tai gal ir reikia tau suvalgyt kazkokio cukraus, kuri veliau isdeginsi.. bet daugumai sedinciu ofisuose ar masinose cukrus tikrai nera i nauda.. jis dar labiau sumazina energijos turejima, nes is pardziu energijos amplitude soka staigiai i virsu, o veliau lb krenta. ir kur tada ta energija

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top