Dėl TTIP ir JAV spaudimo ES atsisakė planų reguliuoti pesticidų naudojimą

2015, 18 rugpjūčio, 16:58 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (4) | peržiūrų 806 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

publikuota 2015 birželio 17 d.

paveikslėlis

Naftingieji Kanados smėliai. Nuotr. Dru Oja Jay, Dominion.

Remiantis The Guardian, ES planų reguliuoti pesticiduose randamus žmogaus endokrininei sistemai kenkiančius chemikalus buvo atsisakyta dėl JAV grasinimų, kad tai gali neigiamai paveikti derybas dėl TTIP. ES teisės aktų projektuose buvo numatyta uždrausti 31 pesticidą, kurių sudėtyje yra endokrininę sistemą ardančių cheminių medžiagų (EDC), susijusių su sėklidžių vėžiu bei vyrų nevaisingumu. Dalis EDC net ir labai mažomis dozėmis yra paveikūs gyvūnams, galintys sukelti nepageidaujamas mutacijas bei naudingųjų gyvių (pagrinde vabzdžių) žūtis.

Iškart po oficialaus derybų starto dėl TTIP (2013 m. birželio 13 d.), JAV verslo delegacija lankėsi pas ES pareigūnus reikalaudami, kad siūlomos taisyklės, reglamentuojančios EDC, būtų išmestos. Tų pačių metų birželio 26 susitikime Komisijos pareigūnai komentavo: „nors ir norime, kad TTIP būtų sėkminga, nenorime kad tai būtų daroma ES standartų mažinimo sąskaita“. Nepaisant pažadų, Europos Komisija kapituliavo.

Anksčiau Europos Komisija žadėjo, kad TTIP nekenks ES sveikatos ir saugumo standartams. Pavyzdžiui, Komisijos dokumente „RFactsheet on Pesticides in TTIP“ 2015 m. vasario mėnesį rašoma „TTIP nesumažins maisto saugumo standartų pesticidams“. Tačiau The Guardian ataskaita rodo, kad planai sustiprinti EDC reguliavimą buvo blokuoti. Tai reiškia, kad buvo sumažinti būsimi standartai, kurie būtų priimti, jei ne TTIP.

Žadama nauda iš ambicingo TTIP susitarimo būtų 100 milijardų svarų sterlingų 2027-tais metais, o sveikatos išlaidos, susijusios su EDC, Europai kainuoja nuo 113 iki 195 mlrd. svarų į metus. Kova su EDC įvedant griežtesnius pesticidų naudojimo standartus, galėtų duoti daug didesnį augimą ES ekonomikai nei labiausiai optimistiškos – fantastiškos TTIP prognozės. Bet Europos Komisija nusprendė, kad daug svarbiau yra įsiteikti JAV, nei sutaupyti pinigų ar apsaugoti ES piliečius.

Tai ne pirmas kartas, kai Europos Komisija yra pasiryžusi aukoti ES reguliavimus vardan prekybos sutarčių. Lygiagrečiai su TTIP, ji derėjosi dėl panašios prekybos ir investavimo sutarties su Kanada, žinomos kaip CETA. Vienas iš Kanados pagrindinių tikslų buvo skatinti naftingų smėlių (tar sands) naudojimą Europoje. 2012 m. ES Kuro Kokybės Direktyva (FQD) pasiūlė, kad naftingi smėliai turėtų būt vertinami 20 proc. didesne anglies dvideginio verte nei įprastinė nafta, nes jie sukelia didesnę aplinkos taršą. Deja, po keleto savaičių, finalinė FQD versija buvo susilpninta ir joje trūko ankstesnio reikalavimo apskaityti didesnes emisijas iš naftingų smėlių.

Parengta pagal Glyn Moody publikaciją „EU dropped plans for safer pesticides because of TTIP and pressure from US“ http://arstechnica.co.uk

zaliojilietuva.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Gal says:

  laikas atsibust.

 2. Ec says:

  Yra nemažai jau atsibudusių, bet čia tas metas, kai pabudęs, guli lovoje šiltai, keltis nesinori, o ir niekas iš tos lovos neišspiria kol kas :)

 3. Panzer says:

  Pesticidai tai tik ledkalnio viršūnė, o kartu su ttip ateina ir isds, organizacija kuri tiesiogiai kišasi į kitų valstybių ekonomiką. Europos kolonizavimas beveik baigtas,greit vyriausybės bus tik samdomi darbuotojai, kuriuos prižiūrės bankai -korporacijos gražiai prisidengdami investicijomis. Pilkuma neleidžia iškilti kažkokiai jėgai, kuri suburtu visus nepritariancius tam kas vyksta. Tikrai sutinku su kolega, kad atsibudusiu yra bet jie vis šiltai gulineja…
  Ttip’ing over demokracy…

 4. Aštrus says:

  Pesticidai buvo naudojami daug metų,todel užtęrštą dirvą reikia nuo cheminių nuodų išgydyti tik po to džiaugtis kad žeme gyva.Šis gydymo veiksmas užsitesia beveik dešimtmetį.Jeigu vakar nenaudojame nuodų tai nereiškia ,kad turesime nenaudodami nuodų sekančiais metais sveiką derlių.Plačiai turetu nuskambeti biologų straipsniai apie mirusios dirvos „išgydymą“,kurioje nera nei kirmelių,sliekų sunaikinta mikro flora, kuri augalams įleidžia į šaknų systemą deguonies,mirusi dirva kieta kaip plyta,į ją nesigeria lietaus vandenys.Tokia mirusi dirva gimdo ne tikrą maistą,o jo pakaitalą del to auga ligas,vyrų nevaisingums,naujagimių apsigimimai.Reikia nusilenkti tiems kurie kovoja už sveiką gyvenimo būdą,už sveiką žmonyjos ateitį.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top