Dolerio standartas tampa sunkiai kontroliuojamas

2020, 6 rugpjūčio, 8:57 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (2) | peržiūrų 693 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Neseniai Goldman Sachs paskelbė tai, ko iš tokio sistemos šalininko greičiausiai nesitikėjo niekas: „Goldman“ žaliavų strategas Geoffrey Kerry parašė, kad „atsirado rimtų nuogąstavimų dėl JAV dolerio, kaip rezervinės valiutos, ilgaamžiškumo“, rašo strategic-culture.org.

T. y., Goldman sako, kad doleris gali prarasti rezervinės valiutos statusą. Dolerio hegemonija ir sankcijos ilgą laiką buvo laikomi pagrindinėmis priemonėmis, kuriomis Vašingtonas išlaikė JAV lyderystę pasaulyje. Donaldas Trampas (Donald Trump) aiškiai vertina dolerį kaip lazdą, kuri suteiks galimybę vėl padaryti Ameriką didžia.

Tačiau kai kurie JAV sluoksniai galvoja kitaip. Jie mano, kad JAV turi „iš naujo paleisti“ savo ekonominį modelį su technologinio stebuklo pagalba, kad būtų nutrauktas ekonomikos augimo sąstingis. Per daug skolų slopina ekonomiką, dusinant ją zombių įmonėmis.

2014 m. buvęs B. Obamos vyriausiasis ekonomistas Jaredas Bernsteinas teigė, kad JAV doleris turės prarasti savo rezervinį statusą, jei toks perleidimas būtų atliktas. Jis paaiškina:

„Dešimtis metų JAV doleris, kaip rezervinė pasaulio valiuta, buvo pasaulio ekonomikos aksioma. Tai yra pagrindinis Amerikos ekonominės politikos principas. Galų gale, kas gi nenorėtų, kad būtent jų valiutą užsienio bankai ir vyriausybės laikytų kaip rezervą?

Tačiau nauji tyrimai rodo, kad tai, kas kadaise buvo privilegija, dabar yra našta, kenkianti darbo vietų skaičiaus augimui, didinanti biudžeto ir prekybos deficitą bei finansinius burbulus. Kad Amerikos ekonomika vėl grįžtų į vėžes, vyriausybė turi atsisakyti savo ketinimo išlaikyti dolerio rezervinį statusą“.

Iš esmės tai ir yra Davoso „Didžiojo perleidimo“ projektas. Tais pačiais metais Christine Lagarde taip pat paragino „perleisti“ pinigų politiką, kad būtų galima kovoti su augimo sąstingiu ir nedarbu. Ir šią savaitę JAV užsienio santykių taryba išleido dokumentą pavadinimu: „Laikas atsisakyti dolerio hegemonijos“.

Ir tai, pakartosime, yra globalistų ketinimai. Užsienio santykių taryba yra Europos ir Davoso projektų pradininkė. Tai nėra D.Trampo ketinimai. Jis siekia, kad Amerika būtų Vakarų galios centras, nenorėdama perleisti šio vaidmens Merkel Europos projektui ar Kinijai.

Taigi kodėl Goldman Sachs tai kalba? Kerry rašo, kad didėjantis atotrūkis tarp aukso kainos ir silpnėjančio dolerio „kyla dėl galimo JAV federalinio rezervo poslinkio link infliacijos, didėjančios geopolitinės įtampos, padidėjusio vidaus politinio ir socialinio netikrumo Jungtinėse Valstijose ir augančios antrosios„ Covid-19 “ bangos“ fone.

Vertimas: Kalbama apie sparčiai augančią Amerikos skolą. Pasaulyje jau yra daugiau nei 100 trilijonų doleriu skolos, kuriai JAV negali paskelbti defolto ir niekada negalės jos grąžinti. Todėl jos galima atsikratyti tik per infliaciją – valiutos nuvertėjimą.

T. y., „Goldman“ atstovas sako, kad dolerio nuvertėjimas yra įtrauktas į Federalinio Rezervo darbotvarkę. O tai reiškia, kad „ėmė kilti realus nerimas dėl dolerio, kaip rezervinės valiutos, statuso“.

Pranešime užsimenama, kad baigiasi 1971 m. prasidėjęs pinigų-kredito eksperimentas. Kerry sako, kad JAV nebegali susitvarkyti su tiek daug skolų turinčia ekonomika. Skolos problema jau tapo beprecedentė – ir pandemija spartina šį procesą.
Apskritai viskas išeina iš kontrolės ribų, o tai nėra tas pats, kas tik pasisakyti už perleidimą. Ir pinigų nuvertėjimas neišvengiamas. Štai kodėl Kerry nurodo į atotrūkį tarp aukso kainos ir silpnėjančio dolerio.

Jei pasitikėjimas doleriu pradės nykti, visos niekuo nepadengtos popierinės valiutos pradės smukti kartu su doleriu, nes G20 šalių centriniai bankai taiko tą pačią politiką kaip ir JAV.

Su Kinija situacija sudėtinga. Viena vertus, dolerio nuvertėjimas jai padarys nuostolį, kita vertus, bendras „popierinių“ valiutų nuvertėjimas suteiks Kinijai ir Rusijai galimybę atsikratyti dolerio kojos ant jų gerklių.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Primongolas says:

    USA ir Geiropa tuoj žlugs! Zagnil vsii vapše, o Lavrovo, Prezidento ir Peskovo vaikai gales gryžti tenai nesikankindami. Už Sečina, Mileri ir Rotenberga, kurie tikry didvyriai ir visi pribaltika tuo prisijungs prie Primongolijos, kaip ji prisijungs prie didziausiu draugu didžiuosios Čiurkijos!

  2. Primongolas says:

    USA ir Geiropa tuoj žlugs! Zagnil visi vapše, o Chinovniku vaikai gales gryžti tenai nesikankindami. Už Sečina, Mileri ir Rotenberga, kurie tikry didvyriai ir visi pribaltika tuo prisijungs prie Primongolijos, kaip ji prisijungs prie didziausiu draugu didžiuosios Čiurkijos!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top