Dvigubi standartai, išimtys ir politikavimas taikant COVID-19 prevencijos priemones

2020, 31 rugpjūčio, 18:28 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 310 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Asociacijos „Lietuvos Visuomenės Taryba“ pranešimas spaudai, 2020-08-31 Vilnius

2020-08-29 d. asociacija „Lietuvos Visuomenės Taryba“ (LVT) ir signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į LR Vyriausybę ir atsakingas valstybė institucijas dėl teisiškai ir moksliškai pagrįstos informacijos pateikimo dėl COVID-19, konkrečių veiksmų atlikimo.

2020-08-29 d. tarptautiniame renginyje „Vilnius-Berlynas-Londonas“ paaiškėjus naujiems akivaizdiems Lietuvos valdžios institucijų dvigubų standartų taikymui paskelbtoje kovoje su COVID-19 grėsme, jos naudojimui politikavimui, bet ne žmonių sveikatos apsaugai, papildytas minėtas kreipimasis, teisiniam įvertinimui pateikta papildoma medžiaga.

2020 m. rugpjūčio 29 d. tarptautiniame renginyje „Vilnius – Berlynas – Londonas“, kurio metu buvo kritikuojami valdžios sprendimai dėl jų kovos su COVID-19, Lietuvos teisės aktų dėl kovos su COVID-19 reikalavimai taikomi tam net iš anksto pasiruošus.

Tik pasibaigus šiam renginiui, policija Vilniuje renginio organizatoriams įteikė iš anksto paruoštus šaukimus pirmadienį ryte atvykti į Vilniaus AVPK 3 policijos komisariatą dėl protokolų surašymo dėl administracinių nusižengimų (priedas – šaukimo pavyzdys).

Tuo tarpu tie patys Lietuvos teisės aktų reikalavimai, VESOC vadovo A. Verygos sprendimai ir SAM įsakymai nebuvo taikomi dėl Baltarusijos laisvės ir Rusijos atgrasymo Lietuvon į Lietuvos URM ir Europos Parlamento 2020-08-24 d. Vilniuje organizuoto Kosto Kalinausko Forumo vietiniams dalyviams ir svečiams iš užsienio (COVID-19 paveiktų šalių sąrašo), COVID-19 paplitimas nebuvo nustatinėjamas (https://www.youtube.com/watch?v=hHr9lRMrfOA). Forumą tiesiogiai transliavo LR Seimo televizija.

Renginio organizatoriai: LR URM, Europos Parlamentas, Lietuvos-Vokietijos forumas (http://ltdeforumas.lt/), Švedų tarptautinis liberalų centras (https://rekvizitai.vz.lt/en/company/swedish_international_liberal_centre_silc_vilnius_office/), Tarptautinis respublikonų institutas (https://www.iri.org/), „Freedom House“ (https://freedomhouse.org/), ForumCiv (https://www.forumciv.org/int), Nacionalinis paramos demokratijai fondas (https://www.ned.org/), Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (http://www.tspmi.vu.lt/), Europos humanitarinis universitetas Vilniuje (https://lt.ehu.lt/), partneris – Rytų Europos studijų centras (https://www.eesc.lt/).

Skelbiama, kad Konstantino Kalinausko garbei pavadintame forume dalyvavo „pasaulio politiniai lyderiai“ iš Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Moldovos, Rusijos, Ukrainos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, JAV bei „Baltarusijos ekspertai“. Daugelis forumo dalyvių atvyko į Lietuvą ne paskutinę dieną, o iš vakaro, kai kas ir keliomis dienomis anksčiau.

Pagrindiniai pranešėjai iš užsienio buvo šie:

a) Jungtinių Tautų specialioji pranešėja žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimais Anais Marin, (Baltarusija nuo rugpjūčio 24 d. iki 30 d. vienai savaitei buvo išbraukta iš COVID-19 paveiktų šalių sąrašo)

b) Prancūzijos Senato Europos reikalų komiteto pirmininkas Jean Bizet, (Prancūzija – COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąraše)

c) Vienas garsiausių moderniosios Prancūzijos filosofų Bernard-Henri Levy, (Prancūzija – COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše)

d) Vokietijos Maršalo fondo centrinės ir rytų Europos direktorius Joerg Forbrig,

e) ES ambasadorius Baltarusijoje Dirk Schuebel (Vokietija), (Baltarusija nuo rugpjūčio 24 d. iki 30 d. vienai savaitei buvo išbraukta iš COVID-19 paveiktų šalių sąrašo)

f) Europos Parlamento narė, buvusi Lenkijos užsienio reikalų ministrė Anna Fotyga (Lenkija – COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše)

g) kiti politikai iš Moldovos, (Moldova – COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše)

h) Rusijos atstovai (Rusija – COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše)

i) Ukrainos atstovai (Ukraina – COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše)

j) Švedijos atstovai (Švedija – COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše)

k) Jungtinės Karalystės atstovai (JK – COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše)

l) JAV atstovai (JAV – COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše).

Į konferenciją buvo pakviesta ir iš Baltarusijos atvykusi Svetlana Tichanovskaja.

Rugpjūčio 23 d. forumo dalyviai padėjo vainiką K. Kalinausko žūties vietoje Lukiškių aikštėje, o vakare sostinės Katedros aikštėje dalyvavo Baltarusijos palaikymo akcijoje „Laisvės kelias“, kurį skelbiama organizavo A. Tapino vadovaujama „Laisvės TV“. Konferencijos diskusijas pabaigė speciali spaudos konferencija Vilniaus universiteto Mažojoje auloje. Šio forumo vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=hHr9lRMrfOA (transliavo ir LR Seimo televizija).

Spaudos konferencijos video: https://vimeo.com/452983527 .

Dėl nepaaiškintų priežasčių 2020 m. rugpjūčio 24 d. Lietuvos valdžios organizuotame Forume nebuvo laikomasi Lietuvos teisės aktų dėl kovos su COVID-19 reikalavimų, niekas nenubaustas, dėl šios ligos paplitimo NVSC ir SAM tyrimų neatlikinėja.

Dėl nurodytų priežasčių LVT ir signataras Z. Vaišvila papildė jų 2020-08-29 kreipimąsi į Lietuvos valstybės institucijas ir paprašė atlikti jų kompetencijai priskirtus veiksmus, tarnybines pareigas, įvertinant ir papildomai pateiktą informaciją, nubaudžiant renginių organizatorius ir dalyvius, pažeidusius Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus.

Lietuvos visuomenė palankiai sureagavo į šį Lietuvos Visuomenės Tarybos ir signataro Z. Vaišvilos kreipimąsi ir socialiniuose tinkluose atkreipė dėmesį į dar vieną renginį, kurio organizatoriams ir dalyviams Lietuvos valdžios institucijos netaikė teisės aktų reikalavimų dėl kovos su COVID-19 ligos grėsme.

2020-08-28 d. Vilniuje Rotušės aikštėje įvykusiame renginyje „Le Dîner en Blanc“ be kaukių ir nesilaikydami saugaus atstumo dalyvavo per 1000 dalyvių (https://www.15min.lt/vardai/naujiena/lietuva/baltos-spalvos-magija-sugrizo-i-vilniu-v-kudirkos-aiksteje-susirinko-daugiau-nei-1000-puosniu-zmoniu-1050-1192150 ;
https://www.15min.lt/vardai/naujiena/lietuva/elegantiskiausias-piknikas-ivyko-prie-vilniaus-katedros-virusas-planus-pakoregavo-bet-nuotaikos-nesugadino-1050-1368368).

Dėl šių priežasčių dar kartą papildėme Lietuvos Visuomenės Tarybos ir signataro Z. Vaišvilos 2020-08-29 kreipimąsi į Lietuvos valstybės institucijas, prašant atlikti jų kompetencijai priskirtus veiksmus, tarnybines pareigas, įvertinant ir Papildymu Nr.2 pateiktą informaciją, nubaudžiant ir 2020-08-28 d. renginio organizatorius ir dalyvius, pažeidusius Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus, nenustatinėjant galimą COVID-19 ligos paplitimą šio renginio metu.

Tuo atveju, jei teisės aktai taikomi pasirinktinai, prokuratūra paprašyta pradėti dėl tokio pareigūnų elgesio ikiteisminį tyrimą arba ginant viešąjį interesą kreiptis į teismą dėl visų, nubaustų dėl kovos su COVID-19 pažeidimų nubaustų asmenų, baudų panaikinimo.

Asociacijos „Lietuvos Visuomenės Taryba“ vardu:

valdybos pirmininkas dr. Zigmas Vaišvila, valdybos narys Tauras Jakelaitis ir Saugos ir sveikatos apsaugos darbo grupės vadovė, Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. vadovė dr. Nendrė Černiauskienė

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top