DWN: JAV kariauja prieš Rusiją ir ES dolerio pagalba

2015, 10 rugpjūčio, 1:02 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 470 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

deutsche-wirtschafts-nachrichten.de

paveikslėlis

JAV iškėlė bylą, pinigų plovimo ir įtarimo neprisilaikant antirusiškų sankcijų pagrindu prieš Deutsche Bank. Tuo pačiu Vašingtonas siekia iškart dviejų tikslų: tvirtai išsireikalauti sankcijų prieš Rusiją laikymosi ir susilpninti europiečių finansinį sektorių eiline milijardine bauda, pažymi  Deutsche Wirtschafts Nachrichten tinklapis.

Amerikiečių valdžios tyrimas Deutsche Bank atžvilgiu siekia dviejų tikslų,  Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Tai pirmas kartas, kai JAV tvirtai nusiteikusios pasekti, kad būtų laikomasi antirusiškų sankcijų ir tuo pat metu susilpninti Europos finansinį sektorių. Iš Vašingtono požiūrio taško, teisę kištis į europiečių finansų įstaigos reikalus jam suteikia tas faktas, kad sandėriai buvo vykdomi doleriais, o taip pat Amerikos, kaip „pasaulinės valiutos“ šeimininkės  privilegija, pabrėžia leidinys.

Kaip pastebi straipsnio autorius, europiečių finansiniai institutai vis dažniau išreiškia nepasitenkinimą JAV politiškai motyvuotais biržos priežiūros tyrimais. Dabar Vašingtonas, Deutsche Bank atžvilgiu pradėjo tyrimą dėl pinigų plovimo fakto ir įtarimo pažeidus sankcijas prieš Rusiją. Vokiečių bankui tai tik vienas tyrimas iš beveik tūkstančio, tačiau jis yra pagrįstas akivaizdžia politine, tvirtinama straipsnyje.

Šiuo atveju kalba eina apie tai, jog Deutsche Bank vykdė transakcijas, tame tarpe, ir tų asmenų atžvilgiu, kurie nuo 2015 metų randasi JAV ir ES sankcijų sąraše. Įtarimai pažeidus sankcijas labiau nei sėkmingai įtinka į amerikiečių strategiją, nukreiptą prieš Rusiją, tikina leidinys.

Kaip aiškina Deutsche Wirtschafts Nachrichten, banko vykdomų operacijų eigoje rubliai buvo paverčiami į dolerius ar Britanijos svarus ir ištekėdavo į užsienį apeidami Rusijos valdžią. Tokie veiksmai daro žalą Rusijai, o ne JAV finansiniams institutams, ir būtent Rusijos Centrinis bankas tapo tyrimo iniciatoriumi, patikslina autorius. Tuo pačiu Maskvoje ir Peterburge randasi vieni iš stambiausių investicinių Deutsche Bank padalinių, turintys virš tūkstančio darbuotojų.

Amerikiečių biržos priežiūra jau praėjusiais metais be didelių skrupulų paskirdavo europiečių įmonėms ir finansiniams institutams drakoniškas pinigines baudas, skaičiuojamas milijardais dolerių, rašo leidinys. Tai priveda prie vis didėjančių politinių nesutarimų tarp ES ir vykdančios tyrimus JAV valdžios. Nežiūrint į visapusį bendradarbiavimą, Europos viduje bręsta nepasitenkinimas, pažymima straipsnyje. Vis dažniau įgarsinama mintis, jog Vašingtonas vykdo tikslinę medžioklę prieš europietiškuosius institutus, tam, kad  palaikyti savo asmeninius interesus užsienio politikoje ir tuo pat metu susilpninti europiečius milžiniškomis baudomis.

Reikėtų tikėtis, jog daugelyje vietų vykdomi „plėšikiški išpuoliai“ iš JAV pusės, prieš neamerikietiškus institutus ir įmones tuo nesibaigs, mano straipsnio autorius. Jo nuomone, kažką jiems priešpastatyti Europa praktiškai neturi ko – tačiau vertėtų prisiminti ir apie tai, kad europiečių įmonės, kurios priverstos mokėti baudas, dažnokai yra ne tik aukos bet ir nusikaltėlės, pabrėžia Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Gal says:

    geiropa nesuvereni?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top