ES reikalauja, jog Rusija paleistų „estų šnipą“ namo

2015, rugpjūčio 20, 1:03 | kategorija Ideologija | 6 komentarai | peržiūrų 324 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

franceinfo.fr

paveikslėlis

Prieš metus, per patį Ukrainos krizės įkarštį, rusų spectarnybos areštavo Estijos saugumo policijos darbuotoją Eston Kohver, ir šį trečiadienį visa Europa reikalauja „nedelsiant jį paleisti““, – praneša France Info.

Anot estų versijos, 2014 metų rugsėjo 5 dieną Kohveris buvo „pagrobtas“ pasienyje grupės „nepažįstamųjų atvykusių iš Rusijos, tuo metu, kai jis buvo Estijos teritorijoje“. Esą, jie buvo ginkluoti ir „pagrobė jį jėga“, tvirtina estų pusė. Tačiau, rusų valdžios nuomone, areštas buvo įvykdytas Rusijos teritorijoje, ir Pskovo srities teismas pripažino Kohverį kaltu šnipinėjant, neteisėtu ginklo laikymu ir neteisėtu sienos pažeidimu ir priteisė jam 15 metų kalėjimo..

Estijos valdžia momentaliai sureagavo į priimtą nuosprendį, pavadinusi jį „rimtu tarptautinių įstatymų pažeidimu“., ir pareikalavo nedelsiant paleisti Estoną Kohverį, rašo France Info.

Kidnapping is a criminal offence everywhere, abduction of Estonian by Russian FSB is an intr’l crime #FreeEstonKohver pic.twitter.com/jt87cDP4f2

Lauri Bambus (@LauriBambus) 2015 rugpjūčio 13

Lauri Bambus: Pagrobimas visur laikomas kriminaliniu nusikaltimu, o esto pagrobimas rusų FSB – tai tarptautinis nusikaltimas.

Reakcija tuojau pat sekė ir iš ES atstovės užsienio reikalams Federikos Moherini, kuri pareikalavo iš Rusijos ne tik, kad nedelsiant išlaisvinti estų pilietį, bet ir garantuoti jo „saugų grįžimą“ į tėvynę.

„Pono Kohverio pagrobimas ir jo tolimesnis neteisėtas areštas yra akivaizdus tarptautinių įstatymų pažeidimas, – sakoma Moherini pareiškime. – Dar daugiau – nuo pat pradžių ponas Kohveris neturėjo teisės į teisingą teismą: nebuvo atviro bylos nagrinėjimo, Estijos konsulas nebuvo prileistas ją nagrinėjant, ir ponui Kohveriui nebuvo suteikta atitinkanti reikalavimus nemokamos juridinės pagalbos galimybė“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. gojus says:

  Nenuostabu – juk viskas ką daro Rusija Vašingtono ir ES akimis yra neteisėta. Pradedant nuo Putino išrinkimo. Praktiški nėra nei vieno veiksmo kuris būtų teisėtas. Na išskyrus Femen papus, Navalną ir Nemcovą….

 2. Mynde says:

  kas stebina – tai naivus kai kurių veikėjų įsivaizdavimas, kad jie gali kažko „reikalauti“… Ar tiesiog čia veikia kažkokios psichologinės traumos, verčiančios provokuoti linkėjimus ant trijų raidžių?

 3. Gal says:

  nesakyk ka man daryt ir as
  nesakysiu kur tau eit

 4. Mindaugas says:

  Taip, taip. Jeigu Jav vasalas-zydroji europa taip sujudo, reiskiasi Rusija viska teisingai padare….o tam snipui reiktu skirti mirties bausme. Gaila, kad Rusijoje 6ios bausmes rusies jau nebera….

 5. viga says:

  Kodel niekas nereikalauja,kad Paksui leistu bolotiruotis i prezidentus,kodel nereikalauja,kad pedofilai atstotu nuo Venskienes ir leistu normaliai gyventi lietuvoj.Kodel niekas nesipiktina ,jog  kiseniniai prokurorai prikepe venskieniai apie 40 bylu lyg didziausiai nusikalteliai.

 6. reikalauju says:

  kad „vatnykai“ nesdytusi pas savo „gospodina“

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top