Freie Welt: Vokietijos MIP – tai Vašingtono, o ne Berlyno ruporas

2016, 27 rugpjūčio, 18:02 | kategorija Ideologija | 37 komentarai | peržiūrų 941 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

freiewelt.net

propaganda

Vokiečių MIP ne tik primeta visuomenei negatyvų Rusijos įvaizdį, bet ir sudaro spaudimą verslui bei politikams Vokietijoje, rašo Freie Welt. Vokietijos spauda ir televizija – tai transatlantinė propagandos mašina, kuriai nuotaikos Vašingtone kur kas svarbiau, nei tai, kas galvojama Berlyne.

Tuo metu, kai kanclerė Angela Merkel ir užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris įgarsina „pilnai nuosaikią Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritiką, laikraščiai, naujienų kanalai ir žurnalai mirga kategoriškomis antraštėmis.

Jeigu peržiūrėtume straipsnius ir publikacijas per pastaruosius 3 metus, tai taptų akivaizdu, kad vokiečių MIP – tai ne Berlyno ruporas, o išorinio spaudimo priemonė Vokietijos politikams ir visuomenei, tęsia straipsnio autorius. „Ketvirtoji valdžia“ stebi tai, kad Vokietija nenukryptų nuo ES ir NATO kurso.

Tai vyksta dėl eilės priežasčių, paaiškina leidinys. Pirma, MIP turi derintis prie savo klientų ir sponsorių, o tai, pirmoje eilėje, ne skaitytojai ir žiūrovai, o investuotojai ir reklamos užsakovai. Taip pat svarbų vaidmenį vaidina tie santykiai, kuriuos žurnalistai palaiko su „valdžios centrais“. Iš vienos pusės tie santykiai būtini tam, kad galima būtų gauti konfidencialią informaciją, tačiau tuo pačiu atsiranda tam tikras glaudumas su politika ir verslu.

Anksčiau vokiečių žurnalistai palaikydavo glaudų ryšį su valdžia ir politikais Vokietijoje, tęsia autorius. Tačiau laikui bėgant MIP darbuotojai vis dažniau tampa įvairių transatlantinių organizacijų nariais. Tokie ryšiai atveria platesnes galimybes augimui karjeros srityje, tačiau užkrauna ir atitinkamus įsipareigojimus.

Ryškus pavyzdys – Die Zeit bendraįkūrėjas Josef Joffe,rašo Die Welt. Apie jo ryšius su transatlantinėmis organizacijomis žinoma jau seniai. Jis mokėsi Johns Hopkins Universitete Vašingtone ir Harvardo universitete. Vėliau dirbo Stanforde ir Prinstone. Kartu su jo leidiniu į tinklą įeina Goldman Sachs, Amerikiečių akademija Berlyne, Amerikietiškas šiuolaikinių tyrimų institutas Vokietijos klausimais, Tarptautinis strateginių tyrimų institutas, Amerikiečių taryba Vokietijos klausimais, Trišalė komisija, Tarptautinis ekonomikos forumas Davose, Bilderbergo grupė. Aspen institutas, leidiniai Europe’s World, The American Interest, visuomeninių-politinių klausimų Taryba, o taip pat organizacijos „Atlanto tiltas“, ir kitos.

Tuo tarpu didžiajai skaitytojų daliai nežinoma niekas apie įtakingų žurnalistų ryšius su tarptautinėmis organizacijomis ir vyriausybiniais institutais, pastebi autorius.

Viso to fone išauga redakcijų priklausomybė nuo tarptautinių naujienų agentūrų. Daugelis laikraščių ir TV kanalų su vargu randa pinigų apmokėti korespondentų, žurnalistų, fotografų ir stebėtojų įvairiuose pasaulio kraštuose, darbui. Todėl žurnalistai vis dažniau ima darbui medžiagą tokių stambių naujienų agentūrų, kaip Reuters, dpa, AP ir kitų.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kaip labai vokiečių masinės informacijos priemonės (MIP)priklausė nuo okupacinės valdžios palankumo pokario metais. Pradiniame etape jos atsirado kaip susijungimo su Vakarais rezultatas prieš Tarybų Sąjungą. Šio paveldo nėra taip paprasta atsikratyti, reziumuoja straipsnio autorius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 37

 1. Ec says:

  Esmė ne tame, kad kalbėjo, o tame, kad dabar to niekas nenori prisiminti :) . O kas lengvai pamirštama tą paprasčiau pakartoti.

 2. algimantas says:

  Gal Ec galėtų kokią nuorodą pateikt, kur būtų rašoma, kad Gediminas kalbėjo rusiškai? Aš žinau, kad LDK laikais valstybėje buvo naudojama senoji rusų kalba, kaip valstybinė, tačiau žinau ir tai, kad nė vienas valdovas pats rašyti nemokėjo, o naudojosi tik raštininkų, kurie dažniausia buvo dvasininkai, paslaugomis. O sakykite – kaip nemokant rašto išmokti svetimos kalbos, juolab, kai tam nėra jokio reikalo? Kai yra žmonės išverčiantys bet kokį tekstą valdovui? Tad, laukiu nuorodos, bent jau….

 3. Ec says:

  Algimantai, aš tik parašiau – kiek žinau. O tą ką žinau – iš istorijos paskaitų. Kaip bebūtų, šio teiginio paneigimo niekur nėra, kaip niekas negali patvirtinti tavo teiginio, kad raštininkai – dvasininkai buvo ir vertėjai. Tuo metu Lietuva virto imperine valstybe, ir visiškai suprantama, kad tokioje valstybėje kalba bus daugumos, t.y. slavų. Ir jei Lietuva užimtų žemes iki Didžiojo vandenyno ir visa ta dabartinės Rusijos teritorija dabar vadintųsi Lietuva, manau mes čia komentarus rašytumėm rusų kalba :) . Kas liečia kalbą, neblogas straipsnis:
  http://viduramziu.istorija.net/socium/zinkevicius1995.htm

 4. algimantas says:

  Ec – tai aš juk tik klausimą uždaviau – kokiame vadovėlyje (iš kurio jūs mokėtės istorijos)buvo parašyta, kad Gediminas kalbėjo rusų kalba? Net tarybinių laikų vadovėliuose tas nebuvo teigiama, ką jau kalbėt apie šiuos laikus. Šiaip tai, aš jums bandau paaiškinti, kad Gediminas buvo lietuvis ta prasme, kad kalbėjo lietuvių kalba, o kadangi tuo metu atitinkamo mokslo kurso apskritai nebuvo, todėl jokių kitų kalbų ir nemokėjo (ir neturėjo laiko jų mokytis).

  Dėl to, kad to meto raštininkai- buvo bažnytininkai – tai čia bendra informacija, nes viduramžiais ir anksčiau visi rašytiniai šaltiniai yra būtent bažnyčios tarnų rašyti. Dėl vertėjų – jais galėjo būti ne tik raštininkai, bet ir prekybininkai, tačiau bet kuriuo atveju tie žmonės, kurie pagal savo gyvenimo ir verslo pobūdį turėjo mokėti keletą kalbų. Tačiau valdovai tikrai nebuvo tie daugiakalbiai.

  Dar vienas dalykas, – jūsų teiginys, kad imperijoje būtinai turėjo būti kalbama rusiškai nėra teisingas – kitu atveju lietuvių kalba kaip tokia apskritai net nebūtų išlikusi iki šių dienų, beje, prisiminkite Mažvydo katekizmą rašytą lenkiškais rašmenimis, tačiau lietuvių kalba, na ir pabaigai aš jums įdėsiu nuorodą apie lietuvių kalbą apskritai, nes matau kad kitu atveju čia sudėtinga bus.

  Čia sarmatų jau senokai rašytas straipsnis: http://www.sarmatas.lt/01/apie-lietuviu-kalba-ir-ja-mums-issaugojusius-protevius/

 5. Egis says:

  Tiek jau to,apie tą Gediminą.Algimantas sakė,kad,apskritai,Lietuvių kunigakščiai nekalbejo lietuviškai.O tai,kaip bus su Algirdo sūnumis.Jie,taip pat ,buvo kunigaikščiais.Jų net vardai buvo rusėniški.Dar negavau atsakymo dėl tos atpildo valandos,kurios sulaukė Suomija.Tai puldinejo Suomijos valdovai ,seniasniais laikais,Rusia ar Maskoviją ar ne?

 6. Ec says:

  Algimantai, aš rašiau, kad imperijoje kalba būtų ne rusų, o būtų daugumos, kas ir buvo LDK laikais. Turiu galvoje valstybinę kalbą. Man tik labai keista, kad tata (lietuviai) sėkmingai kariavusi su kryžiuočiais, duodavusi į kaulus mongolams, išsiplėtusi per dideles teritorijas neturėjo savo rašto .
  Egiui – mano nuomone TSRS Suomijos puolimas yra labai gėdingas faktas tiek TSRS, tiek ir Rusijai, TSRS teisių perėmėjai, ir šio fakto nenorima buvo nei prisiminti nei viešinti. Su senove to neverta rišti, prireikė teritorijos – užpuolė ir atplėšė, tiksliau užgrobė. Tuo nepasigirsi :)

 7. algimantas says:

  Egiu – aš sakiau, kad Lietuvių kunigaikščiai, bent jau Didieji, kalbėjo lietuviškai. Ir dėl vienos paprastos priežasties – jie buvo kilę ių Lietuvos kunigaikštystės, jei esate apie tokią girdėję. Ne iš LDK, o būtent iš Lietuvos Kunigaikštystės.

  Dėl Suomijos nekalbėjau nieko, nes šiaip jau Suomiją kiek žinau puolė ne Rusija o TSRS – tai gan didelis skirtumas Egi, jei suprantate ką noriu pasakyt.

  O dėl to minimo atpildo – tai buvo tik palyginimas, kad pašnekovai suprastų, jog viskas šioje Žemėje keičiasi, ir tie, kurie kažkada buvo valdovais, laikui bėgant gali virst tarnais.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top