Freie Welt: Vokietijos MIP – tai Vašingtono, o ne Berlyno ruporas

2016, 27 rugpjūčio, 18:02 | kategorija Ideologija | 37 komentarai | peržiūrų 933 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

freiewelt.net

propaganda

Vokiečių MIP ne tik primeta visuomenei negatyvų Rusijos įvaizdį, bet ir sudaro spaudimą verslui bei politikams Vokietijoje, rašo Freie Welt. Vokietijos spauda ir televizija – tai transatlantinė propagandos mašina, kuriai nuotaikos Vašingtone kur kas svarbiau, nei tai, kas galvojama Berlyne.

Tuo metu, kai kanclerė Angela Merkel ir užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris įgarsina „pilnai nuosaikią Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritiką, laikraščiai, naujienų kanalai ir žurnalai mirga kategoriškomis antraštėmis.

Jeigu peržiūrėtume straipsnius ir publikacijas per pastaruosius 3 metus, tai taptų akivaizdu, kad vokiečių MIP – tai ne Berlyno ruporas, o išorinio spaudimo priemonė Vokietijos politikams ir visuomenei, tęsia straipsnio autorius. „Ketvirtoji valdžia“ stebi tai, kad Vokietija nenukryptų nuo ES ir NATO kurso.

Tai vyksta dėl eilės priežasčių, paaiškina leidinys. Pirma, MIP turi derintis prie savo klientų ir sponsorių, o tai, pirmoje eilėje, ne skaitytojai ir žiūrovai, o investuotojai ir reklamos užsakovai. Taip pat svarbų vaidmenį vaidina tie santykiai, kuriuos žurnalistai palaiko su „valdžios centrais“. Iš vienos pusės tie santykiai būtini tam, kad galima būtų gauti konfidencialią informaciją, tačiau tuo pačiu atsiranda tam tikras glaudumas su politika ir verslu.

Anksčiau vokiečių žurnalistai palaikydavo glaudų ryšį su valdžia ir politikais Vokietijoje, tęsia autorius. Tačiau laikui bėgant MIP darbuotojai vis dažniau tampa įvairių transatlantinių organizacijų nariais. Tokie ryšiai atveria platesnes galimybes augimui karjeros srityje, tačiau užkrauna ir atitinkamus įsipareigojimus.

Ryškus pavyzdys – Die Zeit bendraįkūrėjas Josef Joffe,rašo Die Welt. Apie jo ryšius su transatlantinėmis organizacijomis žinoma jau seniai. Jis mokėsi Johns Hopkins Universitete Vašingtone ir Harvardo universitete. Vėliau dirbo Stanforde ir Prinstone. Kartu su jo leidiniu į tinklą įeina Goldman Sachs, Amerikiečių akademija Berlyne, Amerikietiškas šiuolaikinių tyrimų institutas Vokietijos klausimais, Tarptautinis strateginių tyrimų institutas, Amerikiečių taryba Vokietijos klausimais, Trišalė komisija, Tarptautinis ekonomikos forumas Davose, Bilderbergo grupė. Aspen institutas, leidiniai Europe’s World, The American Interest, visuomeninių-politinių klausimų Taryba, o taip pat organizacijos „Atlanto tiltas“, ir kitos.

Tuo tarpu didžiajai skaitytojų daliai nežinoma niekas apie įtakingų žurnalistų ryšius su tarptautinėmis organizacijomis ir vyriausybiniais institutais, pastebi autorius.

Viso to fone išauga redakcijų priklausomybė nuo tarptautinių naujienų agentūrų. Daugelis laikraščių ir TV kanalų su vargu randa pinigų apmokėti korespondentų, žurnalistų, fotografų ir stebėtojų įvairiuose pasaulio kraštuose, darbui. Todėl žurnalistai vis dažniau ima darbui medžiagą tokių stambių naujienų agentūrų, kaip Reuters, dpa, AP ir kitų.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kaip labai vokiečių masinės informacijos priemonės (MIP)priklausė nuo okupacinės valdžios palankumo pokario metais. Pradiniame etape jos atsirado kaip susijungimo su Vakarais rezultatas prieš Tarybų Sąjungą. Šio paveldo nėra taip paprasta atsikratyti, reziumuoja straipsnio autorius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 37

 1. svečias says:

  Alternatyvios televizijos mūsų melagiams-gal sudomins?

  klagemauer.tv/index.php?a=showlanguage&lang=lt

  youtube.com/channel/UC91hnB48o30FIIo-PcdO8Og/videos?sort=p&view=0&flow=grid

 2. pestininkas says:

  Senai viskas buvo žynoma kiėno ruporai visa mas media,tuo labiau okupuotos Vokiėtijos!

 3. konkurencijos nėra says:

  Taigi ir ant Lietuvos nėra ką nei klausyt, nei matyt…

 4. saul says:

  Nera problemu-visada Jums atvira Kremliaus ziniasklaida.Ji…..ji nusviecia viska labai teisisngomis spalvomis.Ir jos labai daug.Domekites ir svieskites i sveikata. DDD

  Gerb saul, kadangi jūsų komentarai dažniausiai skirti tik sukelti kitų komentatorių pyktį (net dabar kai jūsų niekas neprovokuoja), todėl su liūdesiu turiu jums pasakyti, kad sekančio įspėjimo tiesiog nebus – porai mėnesių busite atjungtas nuo šios svetainės. Manau rasite ką veikti – arba darykite išvadas.
  moderatorius

 5. saul says:

  Nesuprantu,kuris mano teiginys gali sukelti pykti.O,vat,Jums turetu sukelti pykti,komentatoriu prasivardziavimas ( visokie pindosai, atviras Prezidentes ir Lietuvos zeminimas ivairiauaaausiais „epitetais“) etikeciu lipdymas ir ypac….nuorodu talpinimas,kuris,kaip Jus issireiskete anksciau,Sarmatuose, yra neleistinas.Bet Jums tai netrukdo-Jums trukdo kitoks poziuris.Na…gal cia „pas Jus“ ir normali praktika.Anksciau teigete,kad ka….kas.. raso-Jums neidomu,o tik neleistinas kitu .izeidinejimas.Matomai,cenzura Jums ,taip pat,prie sirdies.Suprantu,kad Jums nera labai sunku perskaityti 10ties Jusu etatiniu skaitovu komentarus po trimis straipsniais ,iseinanciais per savaite ir nuspresti kam leista komentuoti,o kam draudziama.O,gal….cia,seimininkas dave naujus nurodymus? Tada as Jus puikiausiai suprantu,nes ,antraip,butu didele geda.Nezinau nei vieno tinklapio,kur moderatorius perspejinetu komentuojanciuosius ir isiveltu i tokias nesamones.Gero vakaro :)

 6. Simas Simaitis says:

  Antraštė kažkiek nelabai teisinga. Čia labiau tiktų vokiečiakalbės MIP, nes logotipai yra Šveicarijos telelizijos SRF, Austrų televizija ORF, RTL priklauso Liuksenburgui…

 7. viga says:

  Na viskas kaip rusu laikais.Ka rasyti diktuodavo maskva,o dabar vasingtonas.

 8. Ec says:

  Taip, Viga, kaip tuomet buvo sąjunginiai aklai tikintys ką sako Maskva, taip ir dabar yra sąjunginiai aklai tikintys ką sako Vašingtonas :). Kaip tuomet taip ir dabar vieni sąjunginiai dirba už pinigus, kiti naudingi idiotai :) . Nors kuolą ant galvos tašyk, tvirtins – be sąjungos Lietuvai ateities nėra

 9. Myndė says:

  manau, komentatorius saul šiuo atveju teisus. Visų pirma, tame, ką jis čia pasakė – nėra nieko kriminalinio, taigi verto sankcijų. Visų antra, akivaizdu, kad ir Rusijos MIP tarnauja tam tikriems interesams. Skirtumas gal tik tas, kad jos tarnauja būtent savo šalies interesams kur kas didesniu mastu, negu Vakarų Europos valstybėlių arba kvazivalstybėlių iš Pabaltijo. Plius, Rusijoje pakankamai laisvai reiškiasi atvirai provakarietiškos ir gana stambios, kaip Dožd, Echo Moskvy ir pan.

 10. Ec says:

  Skirtumas tame, kad Rusijos MIP tarnauja Rusijai, t.y. sau, o Vokietijos, Lietuvos ir likusios Europos tarnauja JAV, t.y. visai ne sau :). Skirtumas esminis

 11. konkurencijos nėra says:

  Dauguma pasaulio mip tarnauja tam pas ką turtas (banksteriai).

 12. saul says:

  Teisybe,kad russijos MIP tarnauja pacio Kremliaus interesams.As su tuo sutinku,Pasikartosiu -Kremliaus ,o ne rusijos interesams.Rusija jau panaseja i S.Koreja.Liaudis uszombinta ir apmulkinta.Na o kas apie JAV,V.Europa,Lietuva,tai cia yra ivairiai.Nezinau,kas kam tarnauja.As manyciau,kad JAV tarnauja Vakaru valstybems.Kas butu su mazomis V.Europos salimis ,jei ne JAV.Pamirsote,kur mes buvome pries 25 metus?Pamirsote,kad lygiai pries 100 metu, mes neseme 120metu roSSiejos caru nasta ir…mums net savo kalba buvo draudziama rasyti ir kalbeti ( cia as apie bet kurias istaigas,kur net kalba buvo uzdrausta) Bet, ka as cia, apie JAV pagalba mazosiomis salims,jei net didziosioms buvo padedama.Paziurekite i Vakaru Vokietijos pokarini atstatyma( Marsalo planas),Japonijos atstatyma,kai tuo tarpu,uzimtose rytu europos valstybes rusai padejo atstatyti tik tokias tarnybas ,kaip KGB o ne muru ir fabriku sienas.Na,o dabar jau V.Europa uzmigusi ant lauru ir aptingusi,kaip kale vasara-nenori net dantu issiepti.Nori,kad uz juos visa darba,jos gynyboje ,padarytu JAV ( darba,kuris kainuoja pinigus)Na o koks JAV kariu kontingentas ir kiek ginkluotes buvo dislokuotas V.Vokietijoje ir Olandijoje iki Sovietu imperijos zlugimo? Kiek tas kainavo JAV? Kiek JAV kainuoja Japonijos ir P.Korejos suverenumo uztikrinimo sutartis? Taip,geopolitiskai JAV cia turi savu interesu,bet finansiskai…….milziniskas islaidas.Manau,kad „antosios“ nepadengia „pirmuju“ naudos.Ne be reikalo.jau JAV vyriausybe perspejo NATO bloko „biedniokes“ apie privalomus 2%. Taip,kad apie Europos tarnyste JAV,galetumete geriau pamastyti,o ne rasyti ….kremliaus MIP teiginiais.

 13. konkurencijos nėra says:

  saul gryžk iš pievų!!!

 14. Ec says:

  Labiausiai užkinsa Rusijos ekspertai kurie niekad Rusijoje nebuvę :) . Kad nors kiek būtų nuoseklūs,- jei carai buvo blogi, tai bolševikai, sušaudę carus turėtų būti geri? Čia logika neveikia, čia veikia propagasklaida :D. Tikrai ne Saul turėjau omenyje :)

 15. algimantas says:

  Na čia saul davė ir dar dadėjo :)

  JAV matote padėjo atstatyt Vokietiją ir Japoniją

  O leiskite paklausti saul – kas jūsų nuomone tas šalis sugriovė? O be to negi atstatinėjo už dyką? Už viską ėmė pinigus arba dalijo paskolas už procentus.

  Jau seniai niekam ne paslaptis, kad JAV bankininkai 2 pasaulinio metu padėjo visoms pusėms, tuo elementariai kurstydami karą, kad jis ilgiau tęstųsi…

  Bet ką aš čia.. juk šiuo sfaktus visi ir be manęs žino, net, tikiuosi, ir saul, tik kažkodėl vi sgnegali nulipti nuo savo arkliuko, kad JAV pasaulio geradėjas.

  Beje, dėl Rusijos engusios Lietuvą – tai juk iki tol Lietuva Rusiją niokojo, o lietuvių kunigaikščiai ten vietos bajorus po padu laikė. Kaip sakoma – atėjo atpildo valanda, bet atpildas niekam nepatinka, net teisingas.

  Čia reikėtų prisiminti, kad Lietuva kariavo visą savo egzistavimo laikotarpį – tai ko stebėtis, kad turėjo tiek nedraugų ir tiek mažai draugų, kurie būtų padėję nelaimės valandą?

 16. saul says:

  Nepavyks viska dalinti tik i gerus ir blogus.Juoda arba balta….gerieji arba blogieji-cia taip masto mazi vaikai.Yra dar ir pilku spalvu ir atspalviu.Gali būti blogas ir dar blogesnis,arba geras ir nuostabus.Siaip,jei kalba eina apie russija-ir tie ,ir tie turejo imperini mastyma.Kas link Algimanto teiginiu,tai absoliutus nusisnekejimas.Taip,gal ir pinigai ejo uz paskolas,bet jie padejo atstatyti sali ir net….privede V.Vokietija iki lyderiaujancios salies visoje Europoje.Ko nepasakysi apie rytu Europa.Marsalo plananas buvo toks geras ir tobulas,kad neturi analogu pasaulyje.Tai ka,amerikonai,privede V.Vokietijos automobiliu ir sunkaja pramone iki lyderiaujancios visame pasaulyje is savanaudisku paskatu ? DDD Na jo…….Kas del salies sugriovimo,tai …vyko karas,o per kara saudo.Niekas ,iskyrus pacia Vokietija nera kaltas del 2ojo pasaulinio karo( tik nepasakokite,kad pirmojo pasaulinio karo Vokietijai persunkios repatriacijos ar kontribucijos,nes ir 1WW ivyko del jos kaltes.Viena Austrija nebutu isdrysusi ).Kazkodel tai…dauguma gyventoju visoje Europoje nuo karo bego i vakarus ,o ne i rytus.Ir jie buvo teisus-ekonominis gyvenimas ir zmogaus laisves tarp rytu ir vakaru skyresi kardinaliai.Ta skirtuma mes dar daug laiko jausime.Tarp kitko,is vakaru saliu niekas nebega geresnio gyvenimo ieskoti po uzsienius,tik is rytu i vakarus.Kodel? Todel,kad nualino visa rytu Europa Kremliaus socializmas ir komunizmas.Panasaus lygio prieskarine Suomija ar Airija pabego nuo musu septynmyliais zingsniais-ts ten niekas nebega geresnio gyvenimo ieskoti.O uz visa tai….padekokite Kremliui.

 17. algimantas says:

  Saul ->

  Na argumentacija tik pas jus yra – visi kiti nusišneka žinoma :)

  Tai vienas iš jūsų pagrindinių „argumentų“. Bet tiek to. Pradėkime apie JAV kurių bankininkai finansavo Hitlerį, kitu atvejo jokio 2 pasaulinio nebūtų buvę. Gal sakysite nežinojote to?

  Toliau – sakote kodėl JAV finansavo Vokietijos pramonę? Todėl, kad ėmė iš jos dešimteriopus procentus (Vokietija iki šiol skolinga baisias sumas), – kapitalistai dykai nieko nedaro, o kad Vokietija atsistatė – tai vokiečiai visada darbšti tauta buvo, ir dabar yra. Beje, JAV okupacinė kariuomenė iki šiol neišėjo iš Vokietijos po antrojo pasaulinio. Teko apie tai girdėt? O tai, kad branduolinis ginklas esantis Vokietijos teritorijoje negali būti panaudotas be JAV prezidento leidimo teko girdėt? Tai Vokietija tėra tik JAV marionetė (6), iki šiol neišsivadavusi iš okupacijos palikimo, jei aišku ką noriu pasakyt…

  O štai dėl to, kad dauguma gyventojų bėgo į Vakarus – jūs teisus saul – nes visa Europa buvo sugriauta – tik vienintelės JAV po karo iškilo į politikos aukštumas, išstūmusios JK svarą sterlingų iš rezervinių valiutų i rten įstačiusios savo dolerį. Kaip manote Saul – kodėl kitos šalys po karo liko nuskurdusios o štai JAV staiga sustiprėjo ir atsigavo, nors iki karo sėdėjo gilioje ekonominėje duobėje? Pasidomėkite tuo.

  Beje, dėl sugriautos Japonijos – ten iki šiol irgi JAV okupacinė kariuomenė sėdi – neteko girdėt? O kas ją sugriovė žinote gal? Pasiskaitykite kaip jie ten jaučiasi :) http://www.tv3.lt/naujiena/626399/jav-kariuomenes-dalinyje-japonijoje-isprievartavimo-skandalas

 18. Dalia says:

  Pala, pala, Saul, tikrai esat keistas trolis. Ką čia nesąmones rašinėjat, kad JAV turėjo išlaidų? Kokių išlaidų ji gali turėti jei dolerius FRS spausdina iš oro? Auksu jie gi, tai nepadengti. Tai visas kitas pasaulis turi išlaidas. Šito- vieno iš esminių dalykų nematote. O varge…. Kažkoks keistai užsispyręs esat, ar net nesveikas, nesuprantu ką čia norite apginti. Kaip jūs apginsite jei nerašote tiesos o visišką briedą komentaruose pliurpiat? Kitų dalykų net neklausiu.

 19. saul says:

  Ponas Algimantai,Jus rasote,kodel Vokietijoje ir Japonijoje liko karines JAV bazes.Jus puikiai zinote,kad su Japonija JAV pasirase bendradarbiavimo sutarti,kaip alternatyva branduolinio ginklo neturejimui.JAV kontingentas Vokietijoje sumazintas apie 7kartus po CCCP griuties.Na o kodel neisejo is Vokietijos ir Japonijos….,nes Vokietijos armija yra juokinga pagal sios salies mastus.Net i NATO biudzeta pervedama 1proc. pajamu.Japonija siekia dar glaudesnio bendradarbiavimo karineje srityje,baimindamasi Kinijos dominavimo( rusijos taip pat) Japonai siemet pirma karta pasiunte savo karius i misija,nes neturejo teises savo kariu dislokavimui uzsienyje.Jus norite pasakyti,kad to nezinojote?Po to rasote,kad zmones is vakaru bego i rytus,nes buvo sugriauta visa Europa.Tik nepasakete,kad ir bego i pacia sugriauta europa.,nes bijojo rusu,kaip maro.Kur gyvendavo visi pabegeliai? Toje pacioje V.Vokietijoje….apie 5 metus-tik po to jau,kai kurie,i JAV ar i Australija.Na…odel to atominio ginklo,tai ,isvis,kazkoks tai keistas mastymas.Jei V.Vokietija neturi teises jo tureti,tai,kaip ji gali spaudyti nesamus mygtukus.O gal Jus norite pasakyti,kad ten tu atominiu JAV ginklu neturejo ir neturi būti DDD.RoSSiejos teritorijoje gali,o NATO teritorijoje ne ? Manau,kad stsakiau i visus Jusu klausimus,i kuriuos Jus ir taip jau….zinote visus atsakymus.Oi….rad apie ta Hitleri,kuris nebutu pradejes karo.Taip Hitleris buvo finansuojamas,bet ne JAV vyriausybes.Cia Jums ne Rusija,kad viskas vyksta tik su Kremliaus zinia.O is kitos puses,kara pradejo ne viena Vokietija.O gal Jus ir to nezinojote?Jei butu nepradejes Hitleris su Stalinu dalytis Lenkijos,tai Stalinas,vis vien,ta butu padares pats.Jus teigiate,kad Vokietija ir dabar dar turi milziniskas JAV skolas? Na…,baikite demagogija.Vokietijos biudzeto deficitas mazesnis uz Prancuzijos,Austrijos,Norvegijos ir kitu Europos saliu deficitus ir uz Azijos saliu deficitus. P.s.Ponia Dale ,matosi,kad visiskai nesigaudo ekonomikoje ir aplamai…Sakete,kad JAV doleris nepadengtas auksu? DDD Na,o kokia gi kita valiuta juo padengta??? Joooooo.Taip,JAV gali tu doleriuku prispausdinti ( bet ne tiek,kad ji pavirstu i popieriu),bet,ta pati,Vokietija gali uz tuos prispausdintus doleriukus viska ir visur nusipirkti.Taip,kad,nezinia,kas cia keistas trolis ir kas cia pliurpia nesamones,vietoj tiesos.Aciu,kad rupinates mano „nesveikata“ ir daugiau nieko neklausiate DDD

 20. Myndė says:

  sunku pasakyti, kas būtų, jei 1940 nebūtų… Jei tokiais tempais būtume išsivaikščioje, greičiausiai, ir šitos diskusijos apie nieką nebūtų… O šiaip tai saul turėtų suprasti, kad carinė Rusija != bolševikinei, kuri savo ruožtu != dabartinei, irgi neidealiai… Ir kad nuo bolševikų patys rusai kentėjo ne mažiau nei kitos tautos, o tie bolševikai labai dažnai būdavo žinom kokios tautybės – mes su jais dabar draugai geriausi…Lygiai kaip Amerika skirtingais laikotarpiais, arba Vakarų Europos valstybės negali būti vertinamos vienareikšmiškai tik blogai arba tik gerai. Saul lieja nuoskaudas už būktai amžinas kovas su rusais. Juokingas tamsta, ir tiek. Šiaip tai beprasmiška su tokiais ginčytis, tik viena pastebėsiu – kas labai kliaujasi amerikosais, tegu pasidomi, kaip žvitriai jie savo vakarykščius sąjungininkus kurdus per vieną daiktą permetė. Ir pasidaro išvadas.

 21. algimantas says:

  Saul – tai sakote, kad Japonija ir Vokietija pasirašė su savo šalies okupantu (JAV) bendradarbiavimo sutartį ? Sakote, kad pasitelkė okupantą į pagalbą, nes tas okupantas atėmė joms teisę turėti didesnę kariuomenę ir kitas karines galimybes? :D cha cha cha cha.. Na, aš daugiau klausimų neturiu – jūs iš tiesų šaunuolis saul, bet jums visgi vieta greičiausiai delfi, o ne čia, kur renkasi daugmaž normalūs žmonės. Juk išvartote viską visiškai atvirkščiai – net okupacinę kariuomenę vadinate kažkokia vo sne gynybine ir padedančia. Jūs turbūt kvailiais visus laikote?

 22. Panzer says:

  Algimantai, remiantis sarmatų „opozicija“ galima teigti, kad atominė bomba buvo dovana japonams,o 1945-1953 metai tai vakarų demokratijos laimėjimų perdavimas Vokietijai… Sarmatų „opozicija“ visame gražume…

 23. Egis says:

  Algimantas,iš tiesų,neteisus.Ypač dabar,Japonija net reikalauja,kad būtų siunciami papildomi Jav laivai.Niekam Vokietijoje ar Japonijoje neateina net į galva vadinti Jav okupantais.

 24. Ec says:

  Taip pat, kiek žinau, iš Japonijos istorijos vadovėlių pašalintas faktas, kad JAV numetė atomines bombas ant Hirosimos ir Nagasakio

 25. konkurencijos nėra says:

  Praėjo informacija, kad bombos buvo numestos todėl, kad Stalinas bėgtų kuo toliau nuo Japonijos, nors kapituliacija jau buvo pasirašyta.

 26. pestininkas says:

  Aš be žodžiu,pasirodo iš komentatoriu kolegos virto istorikais!?Daug kur jus teisus,bet vat jau ne pirma karta skaitau komentara kad LDK laikais ir anksčiau „litovcai“neva engė slavus!?,patariu pasidomėti tuo nuodugniau,nes tai manau netiėsa,nes kiėk aš žynau slavai labai pozityviai atsiliėpia apiė musu bendra gyvenima,tai esu girdėjes asmeniškai priėš desėtka metu iš ruso ir ukrainiėčio istoriku!Jiė man citavo senasias savo kronikas,ir abu viėnbalsiai tvirtino kad dabartinės ofic.istorijose daugel šaliu labai mažai teisybės,o tiėsiog daugiau propagandos!O dėl valdžios pasaulyje,tai pastudijuokit nuodugniau karu istorijas,bent jau Irake,Jugoslavijoje,Libijoje,Afganistane,Sirijoje ir t.t.ir suprasite kad valdovai viėni,ir visi daro tai ka jiėms liėpia,vat pasakė turku lyderiui susidraugaut su rusu lyderiu,tai kur biėdnikas dėsis,jis taip ir daro,liėps susipykt jiė susipiks ir vėl vaizduos priėšpriėša!Kaip šeimininkas pasakys taip ir bus,ne kitaip nors daugelis musu čia vartytum priėšingybiu teorijas bus taip kaip valdovas surežisuos!Ramybės vysiėms!

 27. Egis says:

  Aha-geras.Tame paciame komentare, Algimantas prasitarė,kad Lietuviu kunigaikščiai uzpuldinejo Maskva,todel rusai keršino [ išaušo atpildo valanda].Tuomet,kaip bus su Suomija,kurią uzpuole sovietai 1939 metais?Suomiu kunigaikščiai nepuolinejo kremliaus.

 28. Ec says:

  Kad Gediminas kalbėjo rusiškai mūsų istorikai žino, pripažįsta, tik garsiai tą pasakyti bijo, rusai juk priešai, o šis faktas neatitinka karo dvasios :)

 29. Myndė says:

  Gana blaivus požiūris į tai, kas vyksta: https://cont.ws/post/361220 . Gerbiamiems istorikams rekomenduoju ypač.

 30. konkurencijos nėra says:

  Tais laikais ir Europoj daug kas kalbėjo rusiškai…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top