Geopolitinis persigrupavimas: Vašingtonas meta iššūkį Rusijai. Ar ji atlaikys?

2016, 25 rugpjūčio, 19:32 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 1 440 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

globalresearch.ca

Rusija - USAPolas Kreigas Robertsas (Paul Craig Roberts): „Užsienio naujienų tarnybos nuolat klausia manęs dėl tikimybės, kad Turkijos prezidentas Erdoganas stos į sąjungą su Rusija, pasekoje vykdyto, bet nepavykusio valstybės perversmo Turkijoje“.

Šiuo metu aš neturiu pakankamai informacijos, kad galėčiau duoti išsamų atsakymą. Spekuliacijos iki gaunant informaciją – ne mano stilius.

Dar daugiau, aš nežinau ar tiesa tai, jog būtent Maskva įspėjo Turkijos prezidentą apie valstybės perversmo pavojų, ir aš nesu įsitikinęs, kad už to bandymo įvykdyti perversmą stovėjo Vašingtonas.

Kiek spėjau suprasti, situacija kurioje Turkija liks su Vašingtonu ar stos į glaudesnius santykius su Maskva, pirmoje eilėje priklauso nuo to, ar Maskva perspėjo Turkiją, ir ar už viso to perversmo organizavimo stovi Vašingtonas ir Giulenas.

Jeigu Erdoganas neapsiriko spėdamas tai, kas vyko atžvilgiu, tada, greičiausia jis derins santykius su Rusija. Tačiau, kaip bebūtų, Erdogano sprendimui įtaką turės ir kiti faktoriai. Pavyzdžiui, Erdogano įsitikinimas tuo, kiek tvirtai Putinas stovės prieš Vašingtoną.

Erdoganas nenorės stoti į sąjungą su Rusija, jei bus įsitikinęs tuo, jog Rusijai ne pagal jėgas priimti iššūkį iš Vašingtono pusės. Erdoganas mato, kaip Putinas be galo kviečia Vašingtoną bendradarbiauti, ir supranta, kad Vašingtonas tą vertina kaip Rusijos silpnumo ženklą. Vašingtonas trenkia Putinui antausį, o Putinas atsako prašymu bendradarbiauti kovoje prieš Irako ir Levanto Islamo valstybę (ILIV). Aš suprantu kodėl Putinas reaguoja tokiu būdu. Jis nori išvengti karo tarp Rusijos ir JAV/NATO, kad nė viena iš pusių nepasiektų pergalės. Putinas – taikos žmogus ir priima įžeidimus gyvybės gelbėjimo vardan. Tai verta pagarbos. Tačiau Erdoganas gali matyti tą visai kitaip. Analogiškai, kaip Vašingtonas, Erdoganas vertina tai kaip silpnumą.

Kitas variantas yra tame – kas pasiūlys Erdoganui labiau palankų sandorį – Vašingtonas ar Maskva. Vašingtonas, be abejo, nenori NATO skilimo ir sieks išlaikyti Turkiją NATO sudėtyje bet kokia kaina. Vašingtonas, pavyzdžiui, galėtų perduoti Erdoganui Giuleną ir padėti milijardą dolerių į Erdogano banko sąskaitą. Juk Vašingtonui tą padaryti visiškai paprasta, kadangi norėdamas gali atspausdinti bet kokią rezervinės valiutos sumą. Maskvai Giuleno perdavimas neįmanomas, o rusiškas rublis negali būti pakaitinė valiuta JAV doleriui.

Pasaulis įprato matyti Vašingtoną skinant pergales, todėl, kad pastarasis remiasi jėga. Kalbant apie Putiną, – tai pasaulis jame mato žmogų, besiremiantį diplomatinėmis priemonėmis. Jeigu neskaitysime atvejo, kai Gruzija užpuolė Pietų Osetiją.

Kaip yra pasakęs Mao „šautuvas gimdo valdžią“. Ir pasaulis tuo tiki. Putinas parodė ryžtą, kai palaikė Krymo referendumą ir sprendimą Krymui susijungti su Rusija. Tačiau jis atmetė Donecko ir Lugansko apsišaukėlių respublikų prašymą prisijungti prie Rusijos, ko pasekoje Rusija atrodo silpna. Tai taip pat davė prielaidą tolimesniam konfliktui ir privedė prie sekančių mirčių ir sugriovimų.

„Mano požiūriu, tokia strateginė Putino nesėkmė – rezultatas patarimų iš Rusijos „atlantistų-internacionalistų“, žmonių, kurie mano, jog kol Rusija nėra Vakarų dalis, jos neverta imti domėn“, – įsitikinęs P.K.Robertsas.

Bet kuriuo atveju šie provakarietiški Rusijos vyriausybės nariai – de-fakto Išdavystės Partijos nariai. Vis dėl to jie kažkuriuo lygmeniu riboja Rusijos įtaką. Savo ruožtu, mažesnė Rusijos įtaka iššaukia didesnį spaudimą iš Vašingtono pusės. Iššaukti spaudimą iš Vakarų pusės – tai pralaiminčiojo žaidimas Rusijos vyriausybei.

Vašingtonas mano, jog Putinui ne pagal jėgas apriboti ar visai nutraukti „atlantistų-internacionalistų“ įtaką, įskaitant rusų ekonomikos su nepriklausomu centriniu banku sukūrimą.

Todėl Vašingtono su Rusija bendradarbiavimas sprendžiant krizę Sirijoje priklauso tik nuo Putino susitikimo dėl to, kad „Asadas turi pasitraukti“.

Putinas nori atsikratyti „Islamo valstybės“, todėl, kad ji – užkratas Rusijos Federacijos musulmoniškiems regionams. Tačiau, jei jis sutiks atsikratyti Asado, Sirijoje įsivyraus chaosas taip pat, kaip prieš tai įsivyravo Irake ir Libijoje, o Rusija priims Vašingtoną kaip savo aukščiausią valdovą. Rusija taps dar viena šalimi vasalu, pridėtu prie Vašingtono kolekcijos.

Realus pavojus Rusijai yra jos noras būti priimtai Vakarų.

Autorius – Polas Kreigas Robertsas, buvęs JAV finansų ministro padėjėjas ekonomikos klausimais, The Wall Street Journal redaktorius. Dirbo žurnalo Business Week, informacijos agentūros Scripps Howard News Service ir Creators Syndicate apžvalgininku. Užėmė daugelį universitetinių pareigų.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Ec says:

  Parašyta gražiai, tik dėl vieno nesutinku,- į Erdogano sąskaitą milijardą USD įdėtų be problemų, o Putinui rusiškas rublis negali būti pakaitinė valiuta JAV doleriui. Galėtų ir jam dolerius pasiūlyti, kam spaustuvę stabdyti :) . Čia, manau, JAV nori iš Putino gauti tai, ko už jokius pinigus nenupirksi, todėl ir iškilo problema.
  Bet labiausiai tikėtina, kad žaidimas vyksta giliau, o liaudis mato tik tai, ką turi matyti ir pagal tai ką pamatė elgtųsi kaip reikia ir galvotų, kad tas elgesys ne kažkieno surežisuotas o jų pačių valia :)

 2. Marazma says:

  Ar yra pasauli perversmu, okupaciju be pentagono?? Tokia pasaulio! rinktine“ kur be nusikaltimu neapsieina?

 3. konkurencijos nėra says:

  NĖRA NĖRA NĖRA

 4. pestininkas says:

  Ec pritariu!Tai eilinis šou elementas,skirtas formuot vysuomeniu nuomone!Pinigu šeimininkai režisuoja nauja scenariju!

 5. vo tep says:

  „Šiuo metu aš neturiu pakankamai informacijos, kad galėčiau duoti išsamų atsakymą. Spekuliacijos iki gaunant informaciją – ne mano stilius.“

  Bet straipsnis vistiek gavosi vien tik spėlionės ir spekuliacijos.

 6. Byta says:

  Erdoganas pats bijo kai is uz kampo zvelgia ir JAV ir Rusija.Klaida jam reiskia tiek politine tiek fizine mirti.Jis tik pestininkas pasauliniuose sachmatuose.O juos daznai aukoja vardan geresniu poziciju.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top