Hormonus vartojantys transseksualai vaikai žalojasi ir greitosios pagalbos skyriuose prašo pagalbos

2023, 2 rugpjūčio, 19:56 | kategorija Genocidas | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 93 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vienas Meino ligoninės darbuotojas cheminį lyties keitimą vaikams pavadino „nežmonišku”, praneša „FoxNews” kanalas.

Jis teigė, kad transseksualai vaikai vis dažniau atsiduria greitosios pagalbos skyriuose, o kai kurie hormonus vartojantys pacientai patiria psichikos sveikatos problemų – iki savęs žalojimo ir visiško atitrūkimo nuo realybės.

Šaltinis iš MaineHealth, Meino valstijoje pirmaujančio sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų tinklo, susipažinęs su pacientų, įskaitant paauglius, gydymo specifika, aprašė rimtas psichologines krizes, kurias patiria transseksualai vaikai, vartojantys hormonus cheminiam lyties keitimui.

Jis sakė, kad jie patiria nervinį sukrėtimą, visiškai atitrūksta nuo realybės ir atsiduria skubios pagalbos skyriuje.

Šaltinis apie savo susirūpinimą pranešė organizacijai „Do No Harm”, kuri siekia, kad medicinoje būtų taikoma tik įrodymais pagrįsta priežiūra.

Psichikos sveikatos problemų turintys pacientai į skubios pagalbos skyrių patenka sunkiais atvejais, kai reikia skubiai stabilizuoti padėtį. Tai daroma, kai pacientas kelia pavojų sau ar kitiems, o situacija susijusi su grasinimais smurtu, haliucinacijomis, savęs žalojimu ir bandymais nusižudyti.

„Jaučiuosi taip, tarsi vaikai šauktų: „Atkreipkite į mane dėmesį, man dabar reikia pagalbos!”. Kad ir kas juos kankintų, anksčiau ar vėliau tai pasireikš. Pavyzdžiui, kai kurie pjaustosi peiliu. Yra ir kitokių savęs žalojimo formų, bet pjaustymasis yra dažniausias”, – sakė šaltinis.

Pagal vadinamąjį „lyties patvirtinimo” modelį lyties disforiją patiriantys pacientai gydomi specializuotose klinikose, kur jiems skiriama hormonų terapija ir lytinio brendimo blokatoriai.

„Lyties įtvirtinimo” (iš tikrųjų lyties keitimo – infa.lt past.) gydymo šalininkai tikina, kad šie vaistai „gelbsti gyvybes”. Transseksualai pacientai neretai linkę į savižudybę, tačiau aktyvistai to priežastimis įvardija šeimos ir visuomenės atstūmimą.

Šaltinis teigė, kad kai kurie hormonus vartojantys pacientai patiria rimtų psichikos sveikatos problemų – iki savęs žalojimo ir atitrūkimo nuo realybės. Jis pridūrė, kad į skubios pagalbos skyrių patenka net vaikai, kurių šeimos palaiko jų pasirinkimą – dažniausiai 13 metų ir vyresnės mergaitės.

„Jų tėvai juos nuoširdžiai skatina. Tarkime, pokalbyje su medicinos personalu jie sako: ‘Turėtumėte ją pavadinti berniuko vardu. Tai jos naujoji tapatybė”. Tai jie mums sako, o ne pats vaikas”, – aiškino mūsų pašnekovas.

Jis mano, kad „lyties patvirtinimo” modelis yra žiaurus, ir klausia, kokia prasmė pacientui, kuris jau vartoja psichotropinių vaistų kokteilį, skirti hormonus ir brendimą stabdančius preparatus, nors jų šalutinis poveikis yra depresija ir nerimas.

„Jie ir taip turi daug kitų šalutinių poveikių… Kam dar labiau apsunkinti gyvenimą, kai žmogui ir taip sunku? Nematau prasmės. Ir joks mokslo laipsnis čia nepadės”, – sakė šaltinis.

Jis teigė, kad dėl bendro MaineHealth įsipareigojimo siekti įvairovės, lygybės ir įtraukties, MaineHealth darbuotojai pernelyg atsargiai bendrauja su pacientais ir kolegomis – daugelis jų tiesiog neišsako savo susirūpinimo dėl gydymo hormonais.

Pasak šaltinio, šeimoms paaiškinama, kad jos visada turi teisę išklausyti kito gydytojo nuomonę. Tačiau pasisakymas prieš cheminį lyties keitimą laikomas „nepagarbiu” ir neskatinamas.

Šaltinis mano, kad darbuotojai vadovaujasi tokia logika: „Mano pirmtakas taip darė, vadinasi, ir aš taip darysiu. Nesiruošiu keisti visos sistemos”. „Taigi daugelis žmonių tiesiog tęsia ankstesnius paskyrimus, tarsi nieko nebūtų įvykę.

Tiesą sakant, jie apie tai net nesusimąsto ir nenori suvokti pasekmių. Tai gali dar labiau paaštrinti problemą, tačiau, kita vertus, yra didelis visuomenės spaudimas”, – samprotavo mūsų pašnekovas.

MaineHealth atsisakė komentuoti.

20-metis Koby nusivylė lyties keitimu ir nusprendė „pereiti atgal”. Jis sakė, kad vienu metu dėl hormonų jis prarado ryšį su realybe.

Tik jų atsisakęs jis vėl ėmė aiškiai ir blaiviai viską suvokti. Dabar jis turi problemų su stuburu, kurios, jo paties manymu, yra lytinio brendimo blokatorių pasekmė. Pasak jo, šie vaistai slopino ne tik vystymąsi, bet ir „patį gyvenimą”, „norą ką nors daryti” ir „pačią laimę”.

Žvelgdamas atgal, Kobė medicinines intervencijas vertina kaip savęs žalojimo formą.

„Lyties patvirtinimo” (lyties keitimo, lietuviškai) modelis laikomas medicininės pagalbos pagrindu JAV, nors Europos šalys, tokios kaip Švedija, Jungtinė Karalystė ir Suomija, pamažu atsisako leisti juos vartoti nepilnamečiams.

Tokiu būdu „lyties patvirtinimo” modelis kelia klausimų, ar ūmią psichologinę krizę išgyvenantis pacientas iš esmės gali priimti pagrįstus sprendimus ir kontroliuoti savo sveikatą bei lytį?

„Mintis, kad maži vaikai turi psichologinių sutrikimų dėl to, kad neturi galimybės pakeisti lyties, yra labai apgailėtina ir labai kenkia vadinamajam „lyties patvirtinimo” modeliui”, – sako daktaras Stanley Goldfarbas iš organizacijos „Do No Harm”. – Veikiau jie siekia lyties pakeitimo tikėdamiesi atsikratyti psichologinio streso, su kuriuo, deja, susidūrė.

Tinkamas gydymas šiems vaikams yra psichoterapija, o ne vaistai ar operacija. Lyties keitimo šalininkai labai nuvylė šiuos vaikus, faktiškai neigdami jų psichologines kančias – ir dėl to labai gaila.”

Gynybos ministerijos tyrimas parodė, kad „lytį patvirtinantis” gydymas taikomas net pacientams, vartojantiems stiprius neuroleptikus. Nebuvo pastebėta jokio reikšmingo psichinės sveikatos pagerėjimo nei prieš, nei po „lytį patvirtinančio” gydymo.

Priešingai, jo fone padidėjo psichotropinių vaistų vartojimas, teigiama tyrime.

Tačiau tyrimo kuratorius daktaras Davidas Kleinas vėliau nusprendė nuo jo atsiriboti ir teigė, kad „optimizavus” gydymą, t. y. padidinus hormonų vartojimą ir atlikus operaciją, tokie psichikos sutrikimai kaip šizofrenija gali „išnykti”.

„Manau, kad iš psichikos sutrikimų dažnumo nesunku daryti išvadą, kad tai kažkas būdingo transseksualiems ir skirtingų lyčių žmonėms. Tačiau vargu ar galime tai teigti užtikrintai. Ir manau, kad labiausiai tikėtina, jog optimizavus gydymą šios diagnozės ilgainiui pradės nykti”, – sakė daktaras Kleinas.

Be kritikų minimų abejonių dėl „lyties keitimo” modelio veiksmingumo, net jo šalininkai ne visada gali aiškiai suformuluoti galimą fizinį šalutinį poveikį.

Stulbinantis 2018 m. atliktas tyrimas „Hormonų terapija ir ūmios širdies ir kraujagyslių ligos translyčiams asmenims” parodė, kad po dešimties metų vaistų vartojimo padidėja insulto tikimybė, kurios tendencija eksponentiškai didėja.

Lytinio brendimo blokatorius, kuris skiriamas vos devynerių metų vaikui, taip pat naudojamas vėžiu sergantiems pacientams chemiškai kastruoti.

Tyrimais nustatyta, kad jie susiję su lytinės funkcijos sutrikimais, kurie yra susiję su smegenų pabrinkimu ir kaulų mineralinio tankio problemomis. Ilgalaikis jų vartojimas taip pat susijęs su osteoporoze.

Kitais atvejais gydantys gydytojai, sunerimę dėl lytinį brendimą stabdančių vaistų vartojimo, staiga pakeitė gydymo būdą.

Visų pirma daktarė Marcy Bowers, atlikusi tūkstančius lytinių organų operacijų, anksčiau įspėjo, kad blokatoriai sukelia negrįžtamus lytinės funkcijos sutrikimus.

„Nė vienas iš vaikų ar paauglių, kurie juos vartojo lytinio brendimo pradžioje, niekada nepatyrė orgazmo. Turiu omenyje, kad tai iš tikrųjų yra nulinis skaičius”, – 2021 m. sakė daktarė Bowers.

Tačiau tapusi WPATH, Pasaulinės profesinės transseksualų sveikatos asociacijos, prezidente, M. Bowers dabar pritaria jų vartojimui.

Asociacija nustato pasaulinius nepilnamečių ir suaugusiųjų gydymo standartus, o jos patarimų paiso pirmaujančios sveikatos priežiūros įstaigos, įskaitant Gynybos departamentą ir Bostono vaikų ligoninę.

Šaltinis MaineHealth sakė, kad transseksualai vaikai vis dažniau patenka į skubios pagalbos skyrių.

MaineHealth turi savo lyties kliniką. Paklaustas, ar tarp jos pacientų gali būti ir tokių, šaltinis sakė nežinąs.

šaltinis: infa.lt

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top