Jungtinės skolų tautos

2015, 15 rugpjūčio, 1:01 | kategorija Ekonomika | 15 komentarų | peržiūrų 922 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

alles-schallundrauch.blogspot.de

Pateiktas grafikas mums pateikia beveik 60 trilijonų viso pasaulio skolą, paskirstytą atskiroms šalims. Papildomai skolos santykis su BVP yra pateiktas skirtingomis spalvomis. Duomenys pateikti tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir apima tik valstybinio sektoriaus skolą. Jis neapima privačių gyventojų įsiskolinimų, taip pat bendrovių skolų. Neįskaičiuoti ir dar nefinansuoti būsimi įsipareigojimai pensijoms ir kitos socialinės sąnaudos. Visi skaičiai pateikti JAV doleriais.

paveikslėlis

Šaltinis: Visual Capitalist

Mes matome, kad JAV turi 23,3% skolos dalį pasaulio ekonomikoje, tačiau 29,1% visos pasaulinės skolos. Skolos ir BVP santykis 103,4% !

Japonijos padėtis dar blogesnė – pasaulinės ekonomikos dalis 6,18%, bet 19,9% visos pasaulio skolos. Iš viso naujas rekordas ¥ 1,057,224,000,000,000 arba beveik vienas kvadralijonas jenų.

Kinija, antroji pagal dydį ekonomika pasaulyje, skola sudaro 13,9% pasaulinės ekonomikos ir tik 6,25% visos pasaulio skolos. Skolos ir BVP santykis mažas – 39,4%.

7 iš 15 šalių, turinčių turinčių didžiausią skolos dalį yra Europoje. Jas kartu paėmus sudaro 26% pasaulio skolos!

Sudėjus kartu JAV, Japonijos ir Europos skolas, taip vadinamus Vakarus, tai jų skolos dalis sudaro pasakiškus 75% visos pasaulio skolos.

Rusijos skola, palyginus maža, mažesnė nei Šveicarijos! (Štai kur pindosų toks aršus susidomėjimas Rusija, ten dar yra ką išvogti – vert.pastaba)

Ką mums rodo šis grafikas? Vakarų „gerovė“ tapo įmanoma tik gigantiškos skolų ekonomikos dėka, o ne tikru darbu. Vakarai laikosi pakelta nosimi, arogantiškai, o viskas pasiekta tik kreditavimo pagalba!

Visą skolą už infrastruktūrą: tiltus, mokyklas, vaikų darželius, ligonines ir kitus statinius, kuo mes naudojamės dabar, taip pat dar pensijas turės mokėt ateinančios kartos. Kitaip tariant, kiekvienas vaikas šiame pasaulyje, nuo pirmos savo gyvenimo minutės turės padengti daugiatūkstantinę skolą.

Tarp kitko vaikai ir jų ateitis. JAV studijų absolventams jau užkrauta 1,2 trilijono $ skola už studijas, kad tik gauti „College Degree“ laipsnį. Elito universitetuose, pavyzdžiui, Harvardo, Prinstono ar Yale studijų kaina apie 200 000. Šis studentų kreditavimo burbulas greit sprogs, nes su universiteto baigimo diplomu negausi gerai apmokamo darbo, kad kada nors būtų galima išmokėti gautą paskolą. (už tai padėkokime visi mūsų buvusiam švietimo ministrui, kuris Lietuvoje sukūrė tokią puikią studentų kreditavimo sistemą. Mūsų studentų laukia ne ką geresnės perspektyvos – vert.pastaba).

parengė: Remigijus Sinkevičius

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 15

 1. Ec says:

  Uždavus klausimus viešai- kas paskolino jiems visiems?, kas turėjo tiek pinigų, kad tiek paskolinti?, niekas nenori jo atsakyti, ir stengiamasi to klausimo neišgirsti

 2. Simas Simaitis says:

  Jiems „visiems“ sklolino bankai. Bankams skolina CB ar FRS, privačios institucijos, kurioms perleistas pinigų spausdinimo svertas. O skolos burbulą pučia metinės palūkanos, kurios auga geometrine progresija (gamtoje su tokios progresijos kreive vystosi tik mikrobai ir virusai, žudydami savo auką). 
  Musulmonų pasaulyje yra uždrausta imti palūkanas, todėl pas juos visai kita situacija, Libijai,  Sirijai tokie kataklizmai buvo nei motais, tad juos pindosai ir šluoja nuo žemės paviršiaus.
  Frankfurte prie Maino, Europos financinėje metropolijoje galima irgi rasti musulmoninio pasaulio bankų atstovybes, tačiau joms yra kategoriškai uždrausta save reklamuotis, paprastam mirtingąjam ten kelias uždarytas.

 3. Vytas says:

  JAV pasauliniu mastu diegiamoje „demokratijoje“ nėra vietos nesiskolinantiems. Todėl visose šalyse, kurioms „padėjo“ vakarai, pirmiausia sugriaunama ekonomika, o vėliau „padedama“ suteikiant paskolas. Tai vyko Irake, Afganistane, Libijoje, tas pats vyksta Ukrainoje. Ar baigsis kada nors tie procesai? Nemanau, nes per daug dideli pelnai bankams. Todėl kapitalas bendrąja prasme intensyviai investuoja į „demokratijos“ diegimą- karus, revoliucijas, terorizmą…

 4. Mindaugas says:

  Taip, pindosai tokie jau yra. Dievo prakeikta nacija. Susimąsčiau. Paklausiau savęs: kiek laiko jau domiuosi apie musų planetą bei žmonių reikalus joje? Jau turbūt apie 5 metus. Tačiau kuo daugiau domiuosi apie aplink mane vykstančius procesus, tuo labiau suprantu, jog vis mažiau žinau apie juos. Po daugelio metų tekstų skaitymo, informacijos sisteminimo, analizių ir minčių, atėjo laikas sutikti su praplautų smegenų teorijomis, TV avių mintimis.Pagaliau supratau kas mūsų žemėje yra didžiausias blogis. Pagaliau pradedu sutikti su lietuviais, kurie JAV vadina taikos bei laisvės simboliu. Taip, tai yra tiesa. Visi kas manot kitaip, esat valstybės išdavikai, teroristai, vatnikai bei koloradai.Viskas labai paprasta. Juk jeigu ne tie Indonezijos, Ekvadoro, Sirijos, Panamos, Irako, Irano, Afganistano, Libijos, Vietnamo ir kitų valstybių žmonės, kurie savo namus pastatė ant žemės, kurioje apstu aukso, naftos, deimantų, platinos ir kitų brangiu iškasenų, pasaulyje vyrautų taika. Tačiau tos kvailos, akmens amžiaus gentys, aborigenai ir dykumų žmonės nenori taikiai atiduoti planetos turto, tiems kas gali tai pasiimti, tiems, kam Dievas tai ir davė.Tai kurie nori karo? Ar tie ,kurie tiesiog nori pasiimti Dievo paskirtas dovanas, ar tie, kurie ant tų dovanų pastatė savo lūšnas, kaimelius bei miestus?Kas nori karo? Ar JAV, kuri nori iškirsti Amazonės miškus, jog visam pasauliui galėtų parūpintų stogą virš galvos ar tos Amazonės gentys, kurios gyveno tuose miškuose ir nieku gyvu nenori dalintis tuo mišku su likusiu pasauliu. Tai atsimerkit, žmonės. Jeigu tie aborigenai tiesiog leistų iškirsti tuos miškus, niekas nesiųstų ten kareivių bei tankų. Tai reiškia nebūtų ir karo. Jeigu Irako žmonės leistų pumpuoti naftą Amerikai, tai jiems nereiktų ten siųsti savo tankų bei kareivių, nereiktų apmokyti musulmonus, kad šie žudytų savus. Reiškia – nebūtų karo!…Ne JAV kariauja prieš pasaulį, pasaulis kariauja prieš JAV.

 5. Praeivis says:

  Kaip gali kažkas skolinti pinigus, kuriu jie neuždirba, o tiesiog spausdina? O grazinti reikia su palukanom, Tai realiai turi grazinti daugiau, nei yra isspausdinta. Pats pinigas nelabai kokia verte turi, nes tai tik popieriaus skiaute su uzrasyta verte.

 6. Ec says:

  Pasidomėkit kaip pasielgė su bankais JAV prezidentas A.Jacksonas. Jei Lietuvoje būtų ne marionetinė valdžia, būtų galima taip pasielgti ir čia, t.y. įmanoma Lietuvos skolą grąžinti per kelis (ar net vienerius) metus niekam (Lietuvos ūkiui ir piliečiams) nenukenčiant, išskyrus bankus, aišku :). Trumpai kaip tai daroma: lygiagrečiai eurui išleidžiamos valstybės obligacijos pinigų pavidalo, kurios galėtų vadintis, tarkim, Lits ir kuriomis būtų galima atsiskaityti už prekes ir paslaugas (alternatyvios valiutos Europoje nedraudžia niekas). Užėmę dalį rinkos Lits’ai išstums tą dalį €. Tai tą dalį € nieko nedengtos makulatūros ir būtų galima grąžinti. Lits’ai būtų dengti realiu Lietuvos valstybės ir piliečių turtu, skirtingai nuo €, todėl turėtų populiarumą. Bet kol mūsų valdžia yra tik paklusnūs komandų vykdytojai, tai yra nerealu

 7. Simas Simaitis says:

  Yra visos galimybės. Nebūtina to daryti valstybės mąstu, tačiau inciatyva turi kilti iš pačių. Čia jums ir Kiritibos pavyzdys Brazilijoje, kuris  vykdomas miesto lygmenyje jau 25 metai. Nepriklausomą mainų sistemą galima vienos bendruomenės ribose, didžiausia kliūtis žmonių nenorėjimas į tokius dalykus , gilintis, tingėjimas ir baimė. O dar ir nenoras užsiimti savišvieta.

 8. skola says:

  kad atsirastu galimybe atidavineti skola,turi atsirasti pajamos.Kad atsirastu pajamos,turi atsirasti produktas.Kad atsirastu produktas,turi atsirasti gamyba.Kad atsirastu g-ba,turi atsirasti g-bos nebe spekuliacinis finansavimas.Kad atsirastu toks fin-vimas,turesim suvokti,jog pinigu taupymas-pardavimas-investavimas ir yra blogio saknis,kuria reikia israuti.

 9. Ec says:

  Nebūtinai gamyba, gali būti ir paslaugos, pvz. pervežimai, komp. programų kūrimas ar aptarnavimo. Nors ir gamybos Lietuvoje yra nemažai. Mano mintis – skolą atiduoti €makulatūra, kurią gavome o ne šalies ir piliečių turtu

 10. pirmenybe kam? says:

  paslauga reikalinga tam,kuris gali uz ja(paslauga) sumoketi.Kad sumoketi,tam reikalingi pinigai.Kad atsirastu pinigau-reikia pagaminti produkta ir ji parduoti.Kad produkta parduoti-perkantysis turi tureti pinigu.Ekonomikos variklis-gerai apmokamas darbuotojas(ne mano mintis),o ne spekuliacinis(kitokiu gal ir nera)investuotojas.Teks nusiimti kilpa nuo savo paciu kaklo,kuria mums uzdejo bankai,pataikaudami MUSU GODUMUI.

 11. Simas Simaitis says:

  to pirmenybė kam? Tamsta ar galite įsivaizduoti tokią situaciją, kad aš ateičiau pas jus, pvz., į sodą ir nušienaučiau žolę ar apgenėčiau vaismedžius nieko už tai neprašydamas, tiesiog padarydamas paslaugą? Manote, kad tą būtina paversti piniginiu ekvivalentu? Būtent esama bankinė sistema mums įsiėdusi giliai į smegenis. Kad sumokėti už paslaugą pinigai nebūtini, būtinas suvokimas, kad galima už paslaugą atsilyginti kitokiais būdais.

 12. dalgis ir zirkles says:

  2-SS…sienavimui reikalingas dalgis,genejimui-zirkles.Jei irankiu,pagamintu svetur ir LT kaina butu apylyge,kuriuos isigytumet,kad,atejes i svecius,galetumet nudziuginti kaimyna?Kitas reikalas,jei irankius duos kaimynas,bet ir jam ju niekas uz dyka neduos.Pinigai yra sugalvoti zmoniu PATOGUMUI,besikeiciant prekemis,paslaugomis.Siai dienai mes PARDAVINEJAME apsikeitimo priemones(pinigus),todel ir esam ten,kur esam ir palikti be galimybes patiems pasigaminti,tik vartoti ‘issivysciusiuju’ prekes.

 13. Vytautas says:

  Tai, kad kreditoriai dažniausiai yra tos pačių šalių (plius Kinijos) investuotojai. 

  O skola savaime nėra blogai. Jei pinigus investuoji protingai investicija atsiperka, GDP auga ir santykis GDP su skola mažėja. JAV per dabartinę krizę labai daug skolinosi, kad atgaivinti ekonomiką ir paprasti žmonės vėl turėtų darbus (bedarbystė ten dabar nukrito iki apie 5%, tai kas yra normalu, nes ne visi nori dirbti). Tokiais atvejais nesiskolinti kainuoja brangiau, nes žmonės ilgai buvę bedarbiais lengvai į darbo rinką negrįžta. O skolų neturi ne tik Rusija. Jų neturi ir Afrika… Ir ne visai todėl, kad nenorėtų skolintis. Rusams skolina tik labai labai brangiai, nes bijo, kad gali negrąžinti. Tokiu atveju skolintis tikrai neapsimoka.  

  Be to reikia nepamiršti, kad Rusija labai turtinga resursais šalis. Jei Rusijoje resursai (kaip buvo ne kartą politikų žadėta) priklausytų žmonėms, Rusai galėtų gyventi geriau nei daug kas Vakaruose. Gyventų kaip Norvegai,  kurie ne tik gali leisti sau nesiskolinti, bet dar turi ir valstybinį fondą ateities kartoms. O dabar Rusija lenkia Europą milijardierių skaičiumi, bet ne paprastų žmonių gyvenimo lygiu…

 14. investuotojas says:

  2-Vytautas…as dekingas politikams ir visiems kitiems,kurie yra ismokyti melstis investuotojui.Kol jus melsites-as turesiu pelna,Man jus ir jusu geroves augimas neidomus.Kai tik kas nors sumanys didinti dirbanciuju darba uzmokesti,as jums parodysiu vid.pirsta ir dingsiu.As,jusu taupomus pinigus,investuoju ir padidinu prekes kaina-jums patiems.Preke brangsta,atlyginimas stovi vietoje-belieka ciulpti pirsta ir aimanuoti:kokie visi blogi.Verslas gamina,bet negali parduoti,nes prekes kainoje 50%-pinigai investuotojams,kuriems dirbantysis neidomus.Tiesiog nenoriu isivaizduoti,kai prekes kainoje beliks 10% investuotojui o 40% atiteks nebetaupantiems(mano islaidos-kito pajamos)dirbantiesiems.

 15. arthur says:

  Susiraskite YouTube filmą „Pinigų šeimininkai“ rus.“хозяева денег“ trukmė 3,5 valandos.

  https://www.youtube.com/watch?v=bD2h1996Hmw

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top