Kaip spręsti V. Putino problemą

2014, 31 rugpjūčio, 9:56 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 817 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisAmerikiečių portalas The American Thinker publikavo specialaus CŽV direktoriaus padėjėjo ir Nacionalinės tarybos CŽV žvalgybos klausimais pirmininko pavaduotojo prezidento R. Reigano administracijoje, Herbert E. Meyer straipsnį.

Straipsnyje „Kaip spręsti Putino problemą“ (How to Solve the Putin Problem) aukštas pareigas užėmęs CŽV darbuotojas, vaizdingai nupiešęs padėtį, susijusią su V. Putino nusikaltimais Ukrainoje ir sklindančią nuo šio nusikaltėlio grėsmę taikai pasaulyje, rašo:

Putinas jų problema – ne mūsų

„Mes turime aiškiai duoti suprasti rusų verslininkams ir oligarchams, kurie šiandien yra Vakarų sankcijų taikinys, kad Putinas – tai jų problema, o ne mūsų. Tie žmonės gali neturėti politinio genialumo kibirkšties ar tauraus patriotizmo, kurį neabejotinai turėjo mūsų šalies tėvai-įkūrėjai – bet jie nėra kvailiai.

Neilgai teks laukti, kol jų grupė susirinks slaptam pokalbiui. – galbūt kokios nors maskvietiškos kompanijos susirinkimų salėje, nors greičiausiai esančios jūroje prie Žydrojo Kranto jachtos kajutėje – kad išspręsti, hmm.., kas kas galėtų būti geriau Rusijos ateičiai.

Kadangi delikatus požiūris į reikalus pas rusus neveikia, JAV prezidentui ir jo europietiškiems kolegoms turi būti visiškai aišku, kad mes neturime jokio intereso tame, kaip šie žmonės spręs savo problemą įvardintą Putinu.

Jei jie sugebės įkalbėti seną gerą Vladimirą palikti Kremlių su karinės pagarbos iškilmėmis ir saliutu iš 21 -os patrankos – mes neprieštaraujame. Jei Putinas pasirodys per daug užsispyręs, kad suprasti, jog jo karjera baigta, ir vienintelis būdas išvyti jį iš Kremliaus bus išnešant kojomis į priekį su kulkos palikta skyle pakaušyje – mus tai irgi visiškai tenkina.

Mes neprieštarautume taip pat prieš nedidelį poetinį teisingumą… Pavyzdžiui, jei sekantį kartą Putinas skris atgal į Maskvą, po eilinio susitikimo su savo gerais draugais Kuboje ar Venesueloje, ar Irane, ir taip gausis, kad jo lėktuvą susprogdins ore kokia nors neaiški sukarinta grupuotė, kuri taip ar anaip, neaiškiomis aplinkybėmis ir dėl visiškai neaiškių priežasčių įsigijo žemė-oras raketas.

Rusija po Putino gali ir netapti vakarietiška demokratija – bent jau karį laiką – bet Rusija be Putino valdžioje neskleis grėsmės taikai visame pasaulyje. Todėl, kad šiandienė Rusija ne ankstesnioji Tarybų Sąjunga, o greičiau jau 1950-ųjų stiliaus lotynų-amerikos diktatūra.

Senoji Tarybų Sąjunga buvo nuo viršaus iki apačios policine valstybe, kurioje komunistų partija vadovaujama Politinio biuro dominavo kiekviename visuomeninio ir asmeninio gyvenimo aspekte visoje šalies teritorijoje. Ne tiek jau daug pasikeitimų vyko tada, kai vienas generalinis komunistų partijos sekretorius keitė kitą.

Naujoji Rusija yra labiau vieno aktoriaus teatras. Nors Putinas mėgsta galvoti apie save, kaip apie naują Josifą Staliną – jis labiau panašus į Peroną Argentinoje (na tegu į Chuaną Peroną turintį branduolines bombas). Labai mažai tikėtina, kad bet koks naujas Rusijos vadovas pradės ten, kur sustojo Putinas ir toliau puls Ukrainą ar grasins politiniam Europos stabilumui kitais būdais.

Tiesioginis Putino reikalų perėmėjas gali ir nebūti vienu iš besiskleidžiančių ir demokratiškai nusiteikusių Rusijos superžvaigždžių kaip Garis Kasparovas, buvęs pasaulio šachmatų čempionas.

Bet jis greičiausiai susikoncentruos į tai, kaip išsaugoti Rusijos ekonomiką, nei į senosios Romanovų imperijos atkūrimą“

Šaltiniai:
Americanthinker.com
Canada.ru

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Arvydas says:

  Kazi ar kas pasikeistu Rusijoje be Putino. Rusai priprate prie to, kad be grieztos rankos nei is vietos. Toks jau ju mentalitetas.

 2. Kestutis says:

     Cia ne rusu „pripratimas prie grieztos rankos“, greiciau suvokimas, kad geriau vienas ir aiskus lyderis, nei didziule gauja saliai vadovaujanciu, bet neaisku kokiu tikslu siekianciu vaikeju. Nebereikia tiek daug sukti galvos kas kaltas, ar kas atsakingas uz viena ar kita projekta, kas Rusijoje bevyktu del visko galima ramiai kaltinti ar girti viena asmeni, siuo atveju Putina… Kas del tokiu asmenybiu kaip Putinas, Zirinovskis, Kasparovas ar kas ten dar besestu prie sios salies vairo, galima tik tiek pasakyti, kad visi esam zmones su savais privalumais ir minusais, nera tobulu.
    O kas del nuolatinio puolimo Rusijos atzvilgiu, galiu tik priminti pasakyma: „kito akyje krisleli pamate, o savojoj ir rasto nepastebi“ juk rusu istorija taip pat nelepino, iliskit jus nacionalistai nors karta ir i ju kaili, gi juos ir puole visais laikais ir is visu pusiu, o  salis nors ir patirdama vargus, netektis, suirutes, vis tiek stovi… 

 3. Antanas says:

  Visada Rusija kariavo su Vakarais.Vyksta informacinis politinis ekonominis karas.Lietuva jame dalyvauja,kaip marionete,stumdomaES(esama nariai),Nato(esame nariai)Noreciau paklausti:ar musu atsiklausedel stojimo i NATO?Vyriausybe be musu klausimo prieme sprendima.MES ESAME PASTUMDELIAI DIDZIAJAME ES NATO JAV RUSIJA ZAIDIME.

 4. albinas says:

  tik vienas patikslinimas: Taip, Rusija pastoviai kariavo su vakarais, tik esmė tame, kad tie karai visada būdavo gynybiniai. 

 5. Šiaip says:

  jau ir šis portalas virsta anti rusišku (seniau turėjo savo nuomonę) tik nedaugelis supranta kas vyksta ( albinas supranta ) o kitiems neprošaly lėtai pamąstant pasiskaityti harvardo ir hjustono projektus nesu prieš žmones bet kas vyksta tai baisu ……………………………..

 6. Dovydas says:

  …antirusiškas, anti amerikietiškas…. Kam tas – anti….? Kodėl tik dvi nuomonės? Nuomonė turi būti tvirta ir aiški, atspindėti pažiūras, kurios yra tvirtos ir aiškios, o tai reiškia – mano ar tavo vertybės,negožia šalia esančio vertybių, jas gerbia, bent jau, jei nevertina… Įvairovė yra puiku. O šioje Žemėje mes taip ar vienaip esame suvienyti žmogiškumu…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top