Kinijai priklauso 4 iš 5 stambiausių pasaulio bankų

2015, 21 rugpjūčio, 1:02 | kategorija Ekonomika | 4 komentarai | peržiūrų 471 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

thechinamoneyreport.com

paveikslėlis

Kinija tapo bankų centru. Keturi iš penkių stambiausių pasaulio bankų yra kinietiški, pagal analitinės kompanijos SNL sudarytą bankų reitingą. Tai milžiniškas pasikeitimas per pastaruosius keletą metų, kai tik du Kinijos bankai įėjo į stambiausių pasaulio bankų pirmąjį penketuką.

Pirmą vietą sąraše užima Pramoninis ir komercinis Kinijos bankas su 3,5 trilijono dolerių aktyvais. Tai reiškia, jog šis bankas vertas daugiau, nei visa Britanijos ekonomika. Vienintelis nekinietiškas bankas penketuke yra HSBC, turintis pagrindinę būstinę Londone. Jis nukrito reitinge per keletą pozicijų iki ketvirtosios vietos šiais metais.

Vienas pagrindinių amerikiečių bankų JP Morgan Chase, užimantis reitinge šeštą vietą, turi aktyvų 2,6 trilijono dolerių sumai. SNL pažymi, jog amerikietiški bankai nustato savo aktyvų vertę kitokia, nei priimta tarptautinė, metodika, todėl, greičiausiai, iš tiesų JP Morgan Chase reitingas turėtų būti truputį aukštesnis.

Finansinis Kinijos sektorius išgyvena didžiausią krizę po fondų rinkos griūties. To pagrindu yra Kinijos ekonomikos sulėtėjimas šiais metais.

Bet Kinijos bankams visgi pavyko pasiekti augimo, bent jau lyginant su globaliais konkurentais. Du bankai, kurie šiais metais iškrito iš pirmojo ešelono, prancūzų BNP Paribas ir japonų Mitsubishi UFJ Financial Group. Abu bankai nukentėjo nuo nacionalinių valiutų susilpnėjimo – pereitais metais €uras ir jena žymiai nukrito JAV dolerio atžvilgiu. Tai sumažino jų aktyvų vertę dolerine išraiška.

10 didžiausių bankų SNL Financial duomenimis:

1. Kinijos pramoninis ir komercinis bankas (Kinija)
2. Kinijos statybos bankas (Kinija)
3. Kinijos žemės ūkio Bankas (Kinija)
4. HSBC (Britanija)
5. Kinijos Bankas (Kinija)
6. JPMorgan Chase (JAV)
7. BNP Paribas (Prancūzija)
8. Mitsubishi UFJ Financial Group (Japonija)
9. Amerikos Bankas (JAV)
10. Barclays (Britanija)

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Simas Simaitis says:

  Tegul tai daugeliui atrodys kaip sąmokslo teorija, bet manęs nepalieka nuojauta, kad globalinis prediktorius kelesi iš Šveicarijos į Kiniją. Man gal prieš kokius gerus 20 metų teko skaityti aiškiaregio Milašiaus pasisakimus ir tą jis konkrečiai buvo aprašęs. Aš jau 4 mėnesiai kaip kiurksau su darbais Šveicarijoje. Nebelikę jau joje buvusios nepriklaysomybės, toks pat š.. kaip ir visoje varganoje Europoje, tik piaras į išorę dar likęs. O Kinijoje ir pasaulinė ekonomika jau ten, financinis sektorius jos, aukso birža iš Londono išsikėlė irgi tenais…

 2. ne zombiams says:

  Viskas atrodo taip greitai. Kai kuriems tešlagalviams atrodo tik dar viena sąmokslo teorija – kai jau yra įvykę. O sužinome tik po kelių metų, kai tešlagalviai ir užmiršę yra, „o koks buvo klausimas šitam atsakymui“.

 3. gojus says:

  Kiniečiai niekada nebuvo stiprūs strategijose ir tas jiems kliudo. Jie nestrateguoja, o taikosi prie situacijos. Taigi ir negali perimti lyderystės. Rusai gelėtų lyderiaus, jei kiniečiai prarytų savo pasipūtimą ir pradėtų glaudžiai bendradarbiaut, o kol kas toks įspūdis, kad kiniečiai rusų vengia, nes bijo būt apstatyti, bijo, kad rusai jais pasinaudos ir neš vėliavą. Kiniečiams vėliavą nešt turi tik jie, ale strategijos tam nemoka.

 4. gid says:

  ekonomikos ateitis priklauso kinijai,rusijai,ir indijai.amerika dar kazkiek tai laiko kaisios pagalius i ratus,bet tai ju neisgelbes.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top