Kinų kariai ir kapitalas keičia amerikiečius Džibutyje

2015, 26 rugpjūčio, 1:01 | kategorija Realybė | 3 komentarai | peržiūrų 352 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

alles-schallundrauch.blogspot.de

Džibutis

Džibutis (Djibouti), maža Afrikos valstybė prie Raudonos jūros pakrantės. Vašingtonas išleido įsakymą, palikti karinę bazę Obokoje, kurioje randasi valstybės oro ir jūros uostai, kad šią bazę perimtų 10 000 kinų karių kontingentas. Tokiu būdu JAV turės pašonėje konkurentus, o gal ir visai turės palikti didžiausią karinę bazę Camp Lemonnier Afrikos kontinente, kurioje šiuo metu dislokuota 4 000 karių su laivynu ir dronais- žudikais. Tokiu būdu kinai įgautų didelį strateginį privalumą įsikurdami prie Afrikos Rago iškyšulio ar pilnai jį perimdami, nes jis randasi prieš išėjimą į Indijos vandenyną ir toliau į Sueco kanalą.

Iki šiol, už naudojimąsi baze, JAV į metus mokėdavo 63 milijonus dolerių, bet Kinija padarė žymiai geresnį pasiūlymą, o būtent 3 milijardų dolerių dydžio investicijas naujai geležinkelio linijai iš Etiopijos sostinės Adis Abebos iki Džibučio, plius 400 milijonų dolerių Obokos uosto rekonstrukcijai. Dabar pavojus slypi tame, kad Vašingtonas pasistengs inicijuoti, po demokratizacijos šydu, režimo pakeitimą, kaip jau dažnai tai buvo praktikuojama, pakeičiant jam paklusniomis marionetėmis.

parengė: Remigijus Sinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. FB nerijus sk says:

  Nejuokauk Remygijau,,Afrika jau senai pasidalinta didziuju super valstybiu,ir nebuk naivus manydamas kad iki taves ateina pati tikriausia informacija apie tam tikrus valstybiu susitarimus.,,tavo samprotavimas apie pavoju yra utopija.,pakeisti rezima vasingtonas gali Lietuvai ,dar kokiai dominikai,ten greiciau Kinija savo marionetes sustatys:)

 2. FB nerijus sk says:

  Taip yra todel ,kad USA itaka geopolitikoje mazeja,jegos poliai persiskirsto,nes su tokia Kinija jau reikia skaitytis,RF taip pat turi savo noru,o USA su Kinija geriau bendradarbiaus nei viena kitai pagalius kis i ratus.

 3. Simas Simaitis says:

  Tai  jau jo Nerijau. Nežinau kaip ir ką tu skaitai, bet kam užsipulti žmogų, kuris padarė straipsnio vertimą? Gal vistik kreipkis tiesiogiai, kas parašė straipsnį? 
  O jeigu tamsta toks puikus geopolitikos žinovas, tai apšviesk mums tamsuolius, gal tikrai kažko nežinome? Bet tik toną pakeisk

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top