Klimkin: Iš Rusijos gali atimti veto teisę „globalizuoto pasaulio“ vardu

2015, 26 rugpjūčio, 18:35 | kategorija Metodologija | 2 komentarai | peržiūrų 436 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

zn.ua

klimkin
foto: Reuters

Kaip pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavel Klimkin, sekančiame JT Generalinės asamblėjos posėdyje, kuris įvyks spalio mėnesį, Rusijai gali būti apribota veto teisė. Kijevas įsitikinęs, kad Maskva negalės nusišalinti nuo atsakomybės ir išvengti tarptautinio tribunolo skirto reiso MH 17 katastrofos aplinkybių tyrimui, praneša „Savaitės veidrodis“.

Tribunolo sudarymas dėl numušto Boeing’o yra vienintelis mechanizmas galintis patraukti atsakomybėn kaltuosius, mano Ukrainos URM vadovas. Taip pat jis įsitikinęs tuo, kad palaipsniui pavyks atimti iš Rusijos veto teisę, ir ji daugiau nebegalės blokuoti neįtinkančių jai tarptautinių iniciatyvų.

Mes labai palaikome veto teisės apribojimo idėją. Egzistuoja iniciatyva, prie kurios jau prisijungė virš 40 šalių. Aš visada buvau aktyvus veto teisės ribojimo šalininkas, kadangi mes negalime visiems laikams pasilikti 1940-uose ar 50-uose metuose. Mes gyvename jau kitame, globalizuotame pasaulyje. Ir kada Saugumo Taryboje vyksta tokie dalykai, kaip liepos pabaigoje, kai Rusija tiesiog užblokavo tribunolo Boeing katastrofos tyrimui sudarymą, – tai vienintelis mechanizmas, kaip galima tirti minimą įvykį, o svarbiausia – patraukti kaltininkus atsakomybėn“, – cituoja „Savaitės veidrodis“ Klimkin pareiškimą.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, apie 40 šalių palaikė Prancūzijos iniciatyvą, savanoriško veto teisės atsisakymo iniciatyvą Jungtinėse Tautose tais atvejais, kai reikalinga priimti skubius sprendimus „masinių karinių nusikaltimų“ užkardymui, primena „Savaitės veidrodis“.

Tačiau Rusija neišvengs tribunolo MH 17 klausimu net tuo atveju, jeigu uždės veto JT Saugumo Taryboje, – teigiama straipsnyje. Kaip rodo tarptautinių teismo procesų istorija, neskaitant „klasikinių tribunolų“ buvusios Jugoslavijos ir Ruandos atvejais, buvo dar ir „hibridiniai tribunolai“ sukurti JT ir konkrečios valstybės susitarimo pagrindu. Panašų pareiškimą padarė ir oficiali Ukrainos URM atstovė Marjana Beca, kuri pabrėžė, jog šalys-tribunolo-iniciatorės Boeing klausimu, turi alternatyvų „planą B“, pažymi „Savaitės veidrodis“.

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. gojus says:

    Juokinga kaip Vašingtonas pigiai nusipirko ukropus karui prieš Rusiją. Nesuprantama kodėl Rusija tik ginasi – juk vistiek suvalgys. Čia kaip futbole – jei atsistosi ir visą laiką tik ginsies vistiek kažkada įspirs… Išlauks kaži Rusija rinkų griūties ar visgi turės įsitraukti į karą – nes manau tik artėjanti griūtis skatina Putiną laukti – „a vos’ pranisiot“.

  2. Na says:

    Tai,kad putinas niekur neveluoja, jankynui popieriai prasti reik skubeti kazka sukti nes zopa reikalai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top