Kodėl mes visi turėtume nustoti save cenzūruoti

2023, 31 rugpjūčio, 15:00 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 110 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Savicenzūra

©infa.lt

Paprasčiausias dalykas, kurį galite padaryti dabar, norėdami atskirti faktus nuo prasimanymų šiame pasaulyje, yra kalbėti apie dramblius kambaryje, rašo „World Council for Healt” tinklaraščio „Substack” platformoje autorė, Debra Leigh.

Sveikoje visuomenėje pasakojimas, stebėjimas ir laisvas keitimasis mintimis yra būdas mokyti ir mokytis vieniems iš kitų.

Taip vystomės kaip individai, bendruomenės ir visuomenės, perduodami savo istorijas ir patirtį iš kartos į kartą. Istorijos, kuriomis dalijamės, gali būti faktai arba prasimanymai, o etiškoje visuomenėje, kurioje ginama teisė į žodžio laisvę, žmonės patys gali atskirti faktus nuo prasimanymų.

Kai istorijas deriname su savo pastebėjimais, patirtimi ir mintimis; kai įsitraukiame į pagarbų pokalbį, leidžiantį diskutuoti visais požiūriais, sužinome naujų dalykų, randame tiesą, plėtojame idėjas, sprendžiame problemas, kuriame, išradinėjame – ir galime priimti pagrįstus sprendimus, kad gyventume laimingą, sveiką ir klestintį gyvenimą.

Deja, pastaraisiais metais pagrindinių žiniasklaidos priemonių (mainstream media – MSM) pranešimuose riba tarp faktų ir prasimanymų išsitrynė. Laisvą keitimąsi mintimis ne tik slopina, bet ir cenzūruoja tie patys žmonės ir institucijos, kurie teigia atstovaujantys mums. Tai apima mūsų politinius, medicinos, mokslo, švietimo, teismų ir žiniasklaidos atstovus ir institucijas.

Pastaraisiais mėnesiais daugelyje šalių buvo atskleista neteisėta ir amorali „Big Tech” cenzūra, kurią vykdė vyriausybinės agentūros. Lygiai taip pat žalinga buvo ir plintanti „savicenzūra”, įsiskverbusi į mūsų visuomenę visais lygmenimis. Daugelis etiškų, nepriklausomų žurnalistų dabar renkasi „savicenzūrą”, kad išvengtų atšaukimo (Cancel) ar nušalinimo nuo žiniasklaidos.

Savicenzūra nėra naujiena

Prisiminkime iš kartos į kartą perduodamą pasaką „Nauji imperatoriaus drabužiai”. Karalius apgaulės būdu audėjų įkalbamas apsivilkti „nematomą drabužį”. Jam vaikštant po Karalystę niekas nedrįsta pasakyti, kad jis nedėvi jokių drabužių, nes bijo atrodyti kvailai, mat Karalius visiems pasakė, kad dėvi unikalų, brangų kostiumą, tinkamą tik Karaliui.

Kol vieną dieną nekaltas vaikas, kuris kalba tik tiesą, sušunka: „Karalius yra nuogas”, ir suktybė subliūkšta.

Vienas iš šios istorijos moralų yra tas, kad visada turėtumėte pasitikėti savimi ir kalbėti tiesą. Žmonės bijojo atrodyti kvailai, jei nesutiktų. Tačiau galiausiai jie vis tiek atrodo kvailai, nes neturėjo drąsos pasakyti tiesą. Jie veiksmingai „savicenzūravo” savo pasisakymą klausimu, kuris buvo labai akivaizdus melas.

Galiu prisiminti daugybę akivaizdžių melų, apie kuriuos šiandien pasaulyje žmonės bijo diskutuoti ar juos įvardyti.

Istorija, kad Covid-19 vakcinos sustabdė viruso plitimą, yra stumiama už tiesą – tačiau didžioji dalis duomenų įrodo, kad tai netiesa. Kitas savaime suprantamas melas yra tas, kad yra daugiau nei dvi lytys.

O kaip dėl teiginio, kad dėl padidėjusio anglies dvideginio kiekio kaltas žmogus ir dėl to vyksta katastrofiškas visuotinis atšilimas? Duomenys rodo, kad anglies dioksido kiekis iš tikrųjų dabar yra mažesnis nei per šimtmečius, ir daugelis klimato ekspertų įspėja, kad jei jo kiekis dar labiau sumažės, iš bado išmirs augalai, o su jais ir mes.

Šiuos akivaizdžius skirtumus, apie kuriuos niekas nedrįsta kalbėti, dažnai vadiname „drambliu kambaryje”, kurio niekas „nemato”. Deja, dėl savicenzūros dabar daugumoje kambarių turime dramblių bandą. Ar mes visi elgiamės kvailai?

Be to, kad neatrodytume kaip kvailiai, yra ir kitų įtikinamų priežasčių, kodėl turėtume liautis save cenzūravę.

Matote, visame pasaulyje yra etiškų gydytojų, mokslininkų, teisininkų, žmogaus teisių aktyvistų, socialinių komentatorių ir susirūpinusių piliečių, kurie drąsiai sako tiesą valdžiai, mums visiems svarbiais ir aktualiais klausimais, tokiais kaip mirtingumo perteklius, klimato kaita ir lyčių biologija.

Tuo tarpu vyriausybės, korporacijos ir institucijos naudoja daug svarbių temų, kad sukeltų baimę, kuria remdamosi galėtų vis labiau kontroliuoti pasaulio žmones.

Kol daugiau žmonių neišsitrauks galvos iš smėlio, neatsisakys savicenzūros ir nepradės kvestionuoti MSM, vyriausybių ir korporacijų naratyvų apie šiuos klausimus, tol dramblių banda ir valdžios institucijų kontrolė ir toliau augs.

Turime stebėti, kas vyksta aplink mus, užduoti klausimus ir dalytis savo istorijomis, kad visi galėtume aiškiai atskirti faktus nuo prasimanymų.

Kodėl jums turėtų tai rūpėti

Būkite sąžiningi patys sau, žinote, kad šiandien pasaulyje vyksta daug dalykų, kurie tiesiog neatrodo teisingi. Bet ar žinote, kiek žmonių kasdien dirba, kad viskas pagerėtų, o jiems trukdoma tai daryti?

Pagrindinė priemonė, naudojama jiems nutildyti, yra cenzūra – tiek per didžiąsias technologijas ir vyriausybes, tiek tiesiog savicenzūra.

Etikos ekspertai jau dabar yra pasirengę kūrybiškai spręsti daugelį pasaulinių problemų, tačiau jų idėjos dažniausiai bus slepiamos nuo pasaulio, kol masės nepradės atvirai kalbėti apie problemas, demaskuoti melą ir remti teisę laisvai kalbėti be cenzūros.

Per Covid-19 krizę buvo galima išgelbėti daugybę gyvybių, jei tūkstančiai gydytojų ir mokslininkų nebūtų buvę cenzūruojami. Tačiau jei jie negali būti išgirsti, jie negali padėti pasveikti nukentėjusiems nuo vakcinų, ginti tėvų teisių, pristatyti naujų laisvosios energijos technologijų, kurios buvo nuslopintos, ar dar ko nors.

Kol visi bijos  laisvai dalytis savo istorijomis, mintimis ir idėjomis, kvestionuodami pagrindinius naratyvus, etikos ekspertai negalės laisvai padėti žmonėms ir aplinkai sveikti ir klestėti.

Cenzūros pabaiga prasidės tada, kai kiekvienas iš mūsų nustosime save cenzūruoti ir pradėsime atvirai kalbėti apie tai, kas iš tiesų vyksta mūsų bendruomenėse. Pradėkite šiandien!

Nepalaikykite melo tylėdami, nes jūsų tylėjimas reiškia, kad jam pritariate, o tai dar labiau sustiprina melą.

Nebūkite pašaliniai stebėtojai, tyliai laukiantys, kol kiti paklaus apie dramblius kambaryje.

Nelaukite, kol dėl melu pagrįstos vyriausybės politikos jūsų ar jūsų artimo žmogaus gyvenimas bus negrįžtamai sugadintas ar prarastas. Kiekvienas iš mūsų galime kažką pakeisti, jei tiesiog nustosime save cenzūruoti.

Neleiskite MSM, vyriausybėms, korporacijoms ir institucijoms pasakoti tik tas istorijas, kurios atitinka jų pačių interesus. Paprasčiausias dalykas, kurį galite padaryti dabar, norėdami atskirti faktus nuo prasimanymų, – kalbėti apie dramblius kambaryje, kurių dabar „niekas nemato”.

Nustokite save cenzūruoti!

Istorija apie naujus karaliaus drabužius šiandien tebėra tokia pat aktuali, kaip ir ankstesnėms kartoms. Jei prabilsite ir pasakysite karaliui, kad jis yra nuogas – galite nustebti, kiek daug aplinkinių su tuo visiškai sutinka!

Esate kvailas, jei atmetate savo instinktus ir kartojate akivaizdų melą.

Jei norite susipažinti su kai kuriais faktais ir ekspertų nuomonėmis, kurių paprastai nepateikia didžioji žiniasklaida, jums gali būti naudingas „Pasaulinis tiesos tinklas” („Global Truth Networl”). Jame pateikiama viešai prieinama informacija ir duomenys įvairiais sveikatos, aplinkosaugos ir socialiniais klausimais, kuriuos galite apsvarstyti ir pasimokyti.

Autorė, Debra Leigh, „Global Truth Networl”, WCH koalicijos partnerės, įkūrėja

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top