Krizės mechanika, arba krizės kaltininkai [video rusų k.]

2010, 16 rugpjūčio, 10:03 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (13) | peržiūrų 1 387 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Filmas aiškiai išdėstantis priežastis ir pasekmes, kurias finansų-kredito struktūros
tyčia sukeičia vietomis, kad atrodytu, jog infliacija, tai kažkokia teta su dalgiu
veikianti visiškai nepriklausomai, kai tuo tarpu ta teta yra būtent tų kredito-finansų
struktūrų veiklos rezultatas
.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. zoot says:

  Tiesiog labai aiškiai ir suprantamai.Įdomu ką galėtų pasdakyti visokie Nausėdos Rudskiai,Vainienės,Šimonytės,Šarkinai ir Grybauskaitės? Žinome bet toliau ….

 2. Antanas says:

  Reikia,kad bankai priklausytu valstybei,t.y nacionalizuoti ir problema butu isspresta.Kas valdo pinigus,tas valdo valstybe.Geras filmas,bet neparodo,kaip spresti sia opia problema.Spresti paliekama mums patiems.

 3. artas says:

  Na sakyčiau ačiū ir už tai, kad labai aiškiai įvardijo kas yra kas, o sprendimai.. Man atrodo, sprendimus turi priimti žmonės vietose, atsižvelgdami į sąlygas, juk nėra vieno universalaus sprendimo visiems atvejams. Nors tiesą sakant Leninas kadaise tokį sprendimą parodė – nacionalizuodamas visus bankus Rusijoje :)
  Manau ir Lietuvoje tai puikiai suveiktų, bet pasiūlius tokį sprendimą tuoj būtum apšauktas socialistu, komunistu, rusų agentu ir t.t. :)
  Juk dabar politinių kalinių nėra, teisinė sistema to neleidžia. Visi nusikaltimai laikomi kriminaliniais, net pasisakymai apie buvusios santvarkos pliusus. „Demokratai“ puikiai su tuo susitvarkė:
  jei kalbi tai, kas neatitinka „demokratijos“ deklaruojamų nuostatų, tai esi paprastas nusikaltėlis, o joks ne politinis. Reiškia pradėk kalbėti apie bankų nacionalizaciją – iškart tampi komunizmo šalininku su visomis iš to išplaukiančiomis galimomis pasekmėmis.

 4. LT predictor says:

  Mafija aiski. Ir ka? Iseitis?

  1 iseitis. Iseiti is sios sistemos: siaudinis namas vienkemi su savo el., malkos, darzas, vandens greziniu, vandens prudu. Bt pradziai reikes daug desimciu tukstanciu litu. O ir po to reikes: masinai degalams, auto prieziurai, rubams, vaikai, mokykla, internetui. Naprizonke, bt geriau nei nieko.

  2. Iseitis. Pasaulinis karas.

  3.Iseitis. Valstybiu defoltai, neramumai ir vistiek karas.

  4. Pinigu panaikinimas kaip po tokiu ir gebejimas patiems materializuoti (kaip sai baba) tai ko reikia. Bt iki to dar reiks koki 20metu pasikankinti siame sude.

 5. algimantas says:

  Gerbiamieji , mes atkūrėme politine nepriklausomybę bet visai pamiršome, kad neoliberalusis kapitalizmas už diktatūra yra daug žiauresnis ir ciniškesnis. Pagrindiniai šios ideologijos principai 1. apgauk artimą kitaip artimas apgaus tavę. 2. vienintelė moralės išraiška , klano interesai, tai pinigai viską gali.3. draugų nėra yra tik partneriai ir konkurentai. 2. Konkurentas pagrindinis priešas.4. pelnas ,bet kokiomis priemonėmis. Ir t.t.
  Šios ideologijos šalis stato voratinklius ir gaudo silpnąsias valstybes. Kurių ekonomikas ir rinkas pajungia savo interesams.
  O iki didžiosios katastrofos liko jau ne tiek ilgai ,gal kokie 5-10 metelių.

 6. algimantas says:

  Štai jums pavyzdėlis,…… Pa Kaunėje įsikūręs mėsos cechelis ,. Dar 2007metais per pinigų bumą, jeme dirbo 8 darbuotojai . Per para buvo pagaminama 400kg rūkytų ir kitų kulinarinių gaminių. Tuo metu, atlyginimai į rankas buvo mokami, ..vairuotojui ekspeditoriui1700lt . kitiems darbuotojams nuo 1200 iki 1600lt. Užėjus krizei šis verslininkėlis nusipirko papildomos įrangos, iš bankrutavusių Lenkijos ir kitu firmelių ir pakėlė gamybos prieauglį nuo 400kg iki 2000kg ir daugiau. Dabar dirba apie 20 darbuotojų. Atlyginimus numušė vairuotojui ekspeditoriui iki 1300lt darbuotojams iki 1000lt. Per tris metus tas verslininkė lis pasistatė puikiausia didžiulį namą, su visais įmanomais įrenginiais ir super konfortu. Saulės kolektoriai, geodezinis šildymas. Visos medžiagos namo statybai vokiečių ir kitų šalių firmų gamybos. Prieš du mėn. savininkėlis nusipirko Mersedes Benz džipą GTL patį šikarniausią ir visą šitą turtą įsigijo be paskolų, ne lizingu, o grynaisiais.Šiuo metu keletas darbuotojų paprašė pakelti atlyginimus , tai šitas ciniškas išsigymėlis ,..jo atsakymas . Matot aš tik ant jūsų esamų atlyginimų čiut sukrapštau , galiu tik sumažinti , bet pakelti per krizę nieko met. Visų šitų cehelių produkcija išvežiojamą po visa Lietuvėlę, apie 60-70 procentų parduodama nelegaliai, tai mokesčiai aišku išlieka nesumokėti, tai vidutinis pelnas nuo vieno kg produkcijos svyruoja nuo 6-iki 10lt. Tai parduodama produkcija per dieną apytiksliai 2000kg X 8lt lygu 16000 lt. Pelnas pasakiškas per mėn. dirbama 25-28dienos. 16000X 25d lygu 400000lt šitie pinigai , aišku savininkui ne visi atitenka dalis pinigų skiriama veterinarijos tarnybai, mokesčių inspekcijai politikams ir visokio kitokio plauko eferistams, bet savininkui lieka apie 200000lt. na „menkos“ pajamėlės, darbininkams Špyga taukuota. Tai kaip galima bųtų vadinti tokį ekonomikos ir socialinį modelį, Aš manau kad tokį modelį, galima butų įvardinti kaip FEODAL VERGOVINĖ santvarka. To kaimelio gyventojai, darbininkai dirbantis tame cechelyje, net sukrabždėti bijo, nes momentaliai darbo netektu.
  Kaip jus manot kur tie pinigėliai nuplaukia , kraujų ir pūslėtomis rankomis uždirbti ir susemti, o jie nuplaukia į kitų valstybių ekonomikas, prabangos prekių išlaidoms, Vokietijos, Švedijos , Danijos ir kitų. O mūsų LIetuvėlė lieka apiplėšta, išniekinta ir nuskurdinta . Šiuo metu apie 60proc jaunimo ir suaugusiu svajoje nedelsiant palikti Lietuva. Turiu tūkstančius pavyzdžių ir apklausų iš savo aplinkos . Mano abu vaikai išvyko į Norvegija ir apie grįžimą, net girdėti nenori. Tragiška situacija .Tai tokios tokialės – Mirštanti tauta, visai be ateities per sukčius , vagis ir ( besmegenius )visuose valdžios ir vadybos ešelonuose.

  Mano būtu toks pasiūlymas, įsteigti svetainę ar jūsų svetainėja skyrių kuriame būtu fiksuojami ir aprašomi tokie atvejai ir atvejai kitų įstaigų veterinarijos, mokesčių inspekcijos, ir kitų istaigų , bet nebūtu minimos pavardės sukaupus pakankamai informacijos, būtu sudarytas visuomeninių organizacijų pagrindu kontrolės tarnyba, kuri užsiimtų tų faktų išviešinimų ir netgi konkrečių žurnalistinių tyrimu ar net kažkokiu būdu būtu pritraukti sąžiningi prokuratūros ar STT tarnybų darbuotojai kuriuos remtu tos visuomeninės organizacijos . Tai būtu pirmi konkrečių VO veiklos pavyzdžiai( visuomenė jau pavargusi nuo tuščiažodžiavimo) ,tuo būdu būtu pritraukiamas gyventojų ir visuomenės dėmesys ir sužadintu aktyvumą pilietiškumo ir patriotiškumo jausmus ir veiksmus , ko dabar labai stokojama VO veikloje (praktinės veiklos – rezultatų). Ir man atrodo, kad ilgai laukti nereikėtu tokių verslininkėlių momentiškai mažėtu. Toks viešumas nedelsiant padarytu pažanga socialiniuose pertvarkymuose. Nedelsiant, pradėtu ryškai kilti atlyginimai ir socialinis saugumas. Reikia nepamiršti kad didžiausia žalą ekonomikai daro prekybinės ir distribucinės firmos kurios užsiima užsienio gamintojų produkcijos protegavimu ir vietinių gamintojų naikinimu. Reiktu įsteigti ekonominių santykių tyrimo skyrių kurio pagrindinė veiklos dėmesys, būtu skiriamas, pradžiai tam tikro ar tam tikrų regionų įmonių veiklos audito ir informacijos kaupimo apie ekonomikos subjektų naudingumą ir efektyvumą, kurio pagalba būtu sudaryta vertimo sistema ir būtu sugrupuojamos įmonės, pagal savo veiklos efektyvumą ir naudingumą, Lietuvos valstybės ekonomikos raidai.
  Mokesčių ir kitų priemonių pagalba būtu skatinamos naudingos ekonomikai ,atitinkamos įmonės ir ekonomikos sritys.

 7. nuomonė says:

  Sužavėtas to jauno vyruko žiniomis , protu ir sugebėjimu sklandžiai, vaizdžiai, logiškai reikšti mintis . Neeilinis talentas. Gal kas žinote, kas jis toks? Gal yra kur daugiau jo lekcijų?

 8. RB says:

  Animacinis filmukas mokykloms apie kainų stabilumą.

  Copyright:
  © European Central Bank (ECB)
  © Europos Centrinis Bankas (ECB)

 9. artas says:

  Reklaminė propaganda ir niekas daugiau.
  Mums nuo jų stabilumo nelengviau.
  Bet filmukas gerai pastatytas ir išverstas.

 10. RB says:

  tai cia ir yra pasaka, parodo infliacija kaip koki pabaisa, kuri, vadovaujantis ruso mintimis, patys sukuria.

 11. Titnagas says:

  KAM DAR NEAISKU KAD DOLERIAI EURAI LITAI ir kitos valiutos spausdinamos kaip saldainiu popieriukai ir yra tik SURIKSMINTA MOKOLATURA , sugalvos satanistai nupirkt lietuvele atspausdins kelis vagonus EURU atvarys juos i lietuvele ir pasakys kad lietuvos kaina tiek ir tiek ir ji turi klausyt EVROSOJUZO prezidento ir vykdyt JEWROSOJUZO konstitucija skaitykit ir susimastykit Доктор Джон Колеман КОМИТЕТ 300 ;Дуглас Рид Спор о Сионе; Хеннеке Кардель
  Адольф Гитлер – основатель Израиля,….
  Google rasite viska slepiama TIESA

 12. jonas says:

  O jei Centrinis Bankas ir pinigu emisija priklausys valstybinei saikai, tai jie savo nuoziura nebegales spausdinti kupiuras? Koks skirtumas kam tai priklauso? Reikia stabdyti „popieriniu“ pinigu bet kokia emisija. Bet kokia. Spaustuvine masina isijungia tik pakeisti sudevetus banknotus ir tiktai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top