Lietuvos Vyriausybė ir Seimas pensininkams ir toliau įžūliai meluoja

2015, 12 rugpjūčio, 5:54 | kategorija LPT | 4 komentarai | peržiūrų 388 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Seimo narys Audrius Nakas šlykštisi amoraliu valdžios elgesiu su apvogtais pensininkais. Nuotr. E.eu

Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. gegužės 12 d. svarstė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pateiktą Valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų ir valstybinių pensijų, sumažintų dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo, kompensavimo įstatymo projektą.

Kaip pranešė naujienų agentūra BNS bei jos informacija pasinaudoję didžiausieji šalies dienraščiai, prieš šį projektą balsavo tik vienas Seimo narys – Audrius Nakas. Tačiau nė viena žiniasklaidos priemonė nesivargino paklausti paties Seimo nario, kodėl jis balsavo prieš.

Kad mano sprendimas nebūtų interpretuojamas ar panaudotas propagandiniais tikslais, apie tokį savo sprendimą noriu informuoti pats. Taigi SADM projektas, kurį pristatė ministrė Algimanta Pabedinskienė, numato, kad kompensuojamoji suma pensininkams bus išmokama 2016–2019 metais. Privalomos grąžinti sumos bus išmokamos procentais: 2016 m. antrojo ketvirčio paskutinį mėnesį senatvės pensijų gavėjams išmokama 10 procentų kompensuojamosios sumos; 2017, 2018 ir 2019 metais senatvės pensijų gavėjams išmokama po 30 procentų kompensuojamosios sumos lygiomis dalimis atitinkamai 2017, 2018 ir 2019 m. kiekvieno ketvirčio paskutinį mėnesį.

Balsavau prieš tokį projektą, nes tai ne tik atviras pasityčiojimas iš senatvės pensiją užsidirbusių ir vėliau konservatorių apvogtų žmonių, bet ir įžūlus melas valstybės vardu.

Pensininkams visos skolos privalo būti grąžintos nedelsiant, per vieną dieną, o ne per ketverius metus. Ir šioms kompensacijoms nereikia jokių pinigų iš niekur skolintis, kaip kad aiškina konservatorius Jurgis Razma. Valstybė pinigų turi, ir įdomiausia – dar ir su kaupu. Tačiau prioritetai, kaip visada, yra iškreipti, ir pirmenybė teikiama ne valstybės piliečių gerovei.

Dar 2012 metais Konstituciniam Teismui išaiškinus, kad teisės aktai, kuriais pensijos dirbantiems gyventojams buvo sumažintos daugiau nei nedirbantiems, prieštarauja Konstitucijai, privalėjo būti grąžintos visos skolos iki paskutinio cento ir dar sumokėti procentai už neteisėtai nusavintus žmonių pinigus.

Tačiau realus grąžinimas ištęstas net iki 2019 metų. Tai ne tik įstatymo negerbimas bei grubus jo nevykdymas, nors tai Lietuvoje seniai tapo kasdienybe, bet tiesiog amoralus ir niekuo nepateisinamas ciniškas valdžios elgesys, rodantis panieką ir valstybei, ir piliečiams.

Audrius Nakas (seimo narys)

ekspertai.eu

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. FB nerijus sk says:

  nutiko man toks atvejis,stoviu prie darzoviu kiosko,o jauna apie 30metu,blondine,geros isvaizdos(protu nepasizyminti)uzsipuole pensininka,atseit jus pensininkai labai gerai gyvenate,turite daug pinigu.,as jai ir sakau: jei tavo protelis suvokia kad pensininkas gaudamas 220euru pensija ,gerai gyvena,tuomet man taves labai gaila,juk pensininkas neperka ismaniuju telefonu,samsungu 6,chanel kvepalu ir t.t .ESme tame:Musu valdzia tycia supriesino jaunima ir pensininkus,kad kartu nebutu vieningi,ir kaip matome dabar,tyciojasi ir is vienu ir is kitu.Jei nori kad nevyktu mitingai,streikai,pirma reikia supriesinti zmoniu sluoksnius tarpusavyje.

 2. Ec says:

  Pritariu Nerijui, tarkim įves kokį nekilnojamo turto mokestį (nuo kažkurios kainos ribos), tie, kas turės mokėti bus nepatenkinti, o dauguma pensininkų bus už tą mokestį, nors patys iš to mokesčio nieko negaus. Va ir priešprieša turtingesni – biednesni. Įvedus automobilių mokestį įvyks susiskaldymas tarp turinčių automobilius ir neturinčių jų, pastarieji bus už tą mokestį, nors vėl gi iš jo nieko negaus. Galima tęsti ilgai

 3. Mindaugas says:

  Esamoji valstybė, su jos struktūromis ir galios organais, yra ne tautos, ne dirbančiosios Lietuvos žmonių daugumos, bet būtent šių, iliuzijos išlikimu suinteresuotų oligarchų ir nusikaltėlių, rankose. Tokio dalyko, kaip „mūsų valstybė“, gerbiami tautiečiai, tiesiog nėra.

  Esame mes, suskaldyti, apmulkinti ir demoralizuoti, ir jie, su pinigais, kapitalu, galia ir su jų valstybe, kaip prievartos ir viešpatavimo įrankiu. Šiandien, praėjus 25-eriems metams nuo Baltijos kelio dienos, sakau, kad tądien tauta, nesvarbu kuo ji bebūtų tikėjusi, ko ji bebūtų troškusi ar laukusi, buvo, nepaisant daugelio geros valios bei ketinimų, apgauta ir nuvesta nuo vilko ant meškos, nuo buvimo Tarybų Rusijos satelitu, prie buvimo Vakarų sodomijos ir kapitalizmo imperijos kolonija, prie faktinio lietuvių tautos genocido.
  Sakau, kad jau seniai yra metas išsižadėti nereikalingų ir netgi žalingų iliuzijų; iliuzijų, kad Sąjūdis atnešė geresnį gyvenimą, iliuzijų, kad Sąjūdis atnešė laisvę ir nepriklausomybę; iliuzijų, kad šiandien Lietuva „klestinti ir laisva“ ar, kad vadinasis „elitas“ veikė ar netgi dar veikia, vedamas gerų bei kilnių ketinimų. Sakau, kad yra metas šias iliuzijas sudaužyti visos tautos, o taip pat ir didžiųjų landsberginių iliuzionistų akivaizdoje ir pasakyti garsiai, kad mums šis melas ir absrudas atsibodo, kad tautai reikia vėl susitelkti, susitelkti, be abejo – bet tikrai ne taip, kaip Perestroikoje, kai tauta buvo pasinaudota, kai ji buvo apgauta.Ne, tikrai ne. Susitelkti privalome naujam darbui, naujai kovai, su aiškiu tikslu iškovoti geresnį materialinį ir dvasinį gyvenimą, o taip pat ir tikrą mūsų šalies ir tautos suverenitetą, bet to nepadarysime, visų pirmiausia neišsiskyrę su visomis dabartinės sistemos mums primetamomis iliuzijomis.

 4. trūksta žodžių says:

  Kas darosi Lietuvos vaikų namuose?!

  http://www.youtube.com/user/vl555555

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top