Lukašenka pasirašė malonės raštą paleisdamas politinius kalinius

2015, 23 rugpjūčio, 20:12 | kategorija Realybė | 8 komentarai | peržiūrų 245 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

politiniai kaliniai Baltarusijos

foto: Reuters

„Autoritarinis Baltarusijos prezidentas“ Aleksandras Lukašenka paleido šešis politinius kalinius iš kalėjimo, tame tarpe ir buvusį kandidatą į prezidento postą Nikolajų Statkevič. Leidinys Voice di America vadina šį žingsnį „bandymu susitaikyti su Vakarais“ iš Lukašenkos pusės.

Nikolajus Statkevič dalyvavo prezidento rinkimuose, kurie vyko respublikoje 2010-aisiais, primena leidinys. Jį nuteisė šešeriems metams kalėjimo kaltindami gatvės protestų organizavimu, kuriuose buvo ginčijami balsavimo rezultatai. Ir Baltarusijos opozicija į, ir vakarų šalys tada pripažino rinkimų rezultatus falsifikuotais. Europos Sąjunga reikalavo paleisti Nikolajų Statkevič.

Savo malonę Lukašenka pavadino humanitariniu gestu. Spalio mėnesį respublikoje įvyks prezidento rinkimai, ir mažai kas abejoja, jog juose nugalės Lukašenka.

Tačiau, turint omenyje tai, jog baltarusių ekonomika yra labai sudėtingoje būklėje, kaip rašo leidinys, o santykiai su Rusija išgyvena atšalimo laikotarpį, panašu, jog Lukašenka bando suartėti su Vakarais.

Kaip patvirtinimą šiam teiginiui Voice of America pateikia tą faktą, jog taikos derybos Ukrainoje įvyko būtent Minske, o Baltarusija dalyvavo ES aukščiausio lygio „Rytų partnerystės“ susitikime, kuris gegužės mėnesį vyko Latvijoje.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. gojus says:

  Nu jo – Batia neblogas išverstaskūris – tas nuvo žinoma. Batiai skubiai reikia spausdintų oirų. Baltarusijoje trūksta pinigų, mokumas labai žemas. Lietuviai dirbantys Baltarusijoje skundžiasi, kad apmokėjimo gaut neįmnoma. Tad Batia ieško kelių kaip čia išsivarčius. Bet kaži jis supras, kad prie vakarų turės priartėti oraliniu vulgariuoju būdu, bet subinę atkišt Rusijai. O Rusija Batios subinės neuostys… Praradus Rusijos rinką Bielarusijai būtų batai, kaip kad Ukrainai. Galėtų vienytis ir eiti atsiimti savo istorinių žemių iš lietuvių …

 2. saul says:

  Pamate Batia savo „geradario“ tikraji veida.Supranta.kad konfrontacijos su Maksva isvengti jau nebepavyks.Tik „supuve“ vakarai gali duoti atkirti Puckinui.O ka cia per nesamones varvaliuoja troliai,tai jau ir suprasti neimanoma ( Praradus Rusijos rinką Bielarusijai būtų batai, kaip kad Ukrainai. Galėtų vienytis ir eiti atsiimti savo istorinių žemių iš lietuvių )

 3. Mindaugas says:

  gojui: Taip, pritariu. Bulbasenkos isverstaskurizmas senai yra zinomas, taciau, taip vadinamos „opozicijos“ nariu, finansuojamu jav ir es, paleidimas, tai Bulbasenkos pradzios pabaiga….viliuosi, kad padeti, kaip nors, sugebes istaisyti V.Putinas.

 4. "paskutinis diktatorius" pats kasa sau duobę says:

  Lukašenkai nuosprendis jau senai parašytas ir jo niekas neatšauks.
  Globalistai tą nuosprendį parašė, bet Lukašenka kaip mažas vaikas tiki „vakariečių morale“ ir jų veidmainingais pažadais. Lukašenkos laukia Kadafio likimas, arba, geriausiu atveju, Janukovičiaus. O Lukašenka desperatiškai bando prisilaižyti prie globalistų. Deja, deja viskas jau nuspręsta tada, kai „tikroji mafija“ jį pavadino „paskutiniu Europos diktatoriumi“. Nepadės nei atgailavimas, nei … .

 5. Ec says:

  Pritariu paskutiniam, Lukašenkos eilė ateis, kai bus aptvarkytos dabar esamos problemos. Vakarams draugų nėra, yra tik naudingi ir nenaudingi. Pvz. kol Kadafis buvo naudingas, niekas jo nejudino, kai pasidarė nenaudingas pavirto priešu, nors nieko nepuolė, diktatorium, nors Libijoje žmonės gyveno labai gerai ir ten buvo demokratija. Vienintelis jo išsigelbėjimas – per rytinę sieną.

 6. Libijos demokratija says:

  Na jo.Pavarei kaip reikia :) :) :) :)

 7. Ec says:

  Aš ten buvau iki tos revoliucijos, o tu, matyt apie Libiją tik iš delfio ir TV nuomonę susidaręs :)

 8. Ec says:

  Beje, manau, kad ir Baltarusijoje daugiau demokratijos nei Lietuvoje. Tereikia palyginti procentą šalies gyventojų reikalingą referendumo (aukščiausios demokratijos formos) inicijavimui

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top