Makedonijos policija prieš migrantus panaudojo ašarines dujas

2015, 23 rugpjūčio, 1:12 | kategorija Realybė | 7 komentarai | peržiūrų 294 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Makedonijos policija buvo priversta panaudoti ašarines dujas ir šviesines-garsines granatas, kad išvaikytų tūkstančius nelegalių migrantų, bandančių patekti į šalį iš Graikijos. Anot oficialios ES diplomatijos vadovės atstovės, Catherine Ray, Europos Sąjunga šiuo metu palaiko ryšį su Makedonijos valdžia ir jau teikia valstybei humanitarinę pagalbą. Tačiau, savo interviu RT politologas Chris Bamberi pareiškė, jog Europa pati išprovokavo migracinę krizę, o dabar atsisako prisiimti atsakomybę už pabėgėlius.

„Mes bėgame iš Sirijos, todėl, kad ten griuvėsiai – ten karas, ten bombos. O dabar į mus mėto granatas čia. Kodėl?“ – Užduoda klausimą vienas pabėgėlis.

Susidūrimuose su policija kai kurie migrantai, tame tarpe ir vaikai, buvo traumuoti. Bandydama sustabdyti pabėgėlių srautą Makedonija neseniai įvedė nepaprastąją padėtį. Be to, stiprindama kontrolę pasienyje maža Balkanų valstybė planuoja tam pajungti kariuomenę.

Pagal turimus duomenis, kelių pastarųjų mėnesių eigoje, iki 45 tūkstančių žmonių išnaudojo Makedoniją kaip pereinamąjį punktą į Vakarų Europą. Didžiąją migrantų dalį sudaro Sirijos gyventojai, kurie bėga iš konflikto zonos.

Kad patekti į Makedoniją, daugelis kerta Turkijos teritoriją, o vėliau per Viduržemio jūrą siekia patekti į Graikiją.
Siriją palieka daugybė pabėgėlių. Britanija, Prancūzija ir kitos Vakarų Europos šalys ginklavo ir apmokydavo Sirijos smogikus ir tuo pačiu eskalavo šalyje pilietinį karą, o dabar jos atsisako prisiimti atsakomybę už migrantus.

Be to, NATO narės, tame tarpe Britanija ir Prancūzija, destabilizavo padėtį Libijoje ir vėlgi, nesiima jokių priemonių, kad ištaisyti padėtį. Nepamirškime apie pabėgėlius iš Irako ir Afganistano. Ir kas gi gaunasi?

JAV ir europietiškosios šalys vykdo karines operacijas Artimuosiuose Rytuose, o vėliau atsisako prisidėti, kad atkurti valstybes, kurios buvo sugriautos dėl jų pačių kaltės, ir nesprendžia pabėgėlių problemos, kuri vis gilėja sulig kiekviena diena“ – reziumuoja politologas Chris Bamberi.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. FB nerijus sk says:

  Pranzuzijoje 4km nuo Kales miesto yra imigrantu,palapiniu stovykla su 5000imigrantu,pagrinde visi is siaures afrikos negrai.Jie ten gauna 1 karta per diena valgyti,turi 30vandens ciaupu,40duso kabinu,50 tualetu,kiekviena nakti apie 800vnt ,visi drauge eina prie lamanso tunelio,su tikymybe prasmukti i D,britanija.Vietiniai prancuzai issiparduoda savo nekilnojama turta ir isvaziuoja is tos vietos,kainos NT krenta.O sitie afrikieciai naktimis didelemis grupemis bujoja gatvemis,lenda i vietiniu prancuzu darzus.As suprantu pabegelius is Sirijos,kur vyksta karas,bet prie ko cia likusi Afrika?tegul juos gruda i kitas afrikos salis,pvz PAR,Man toks vaizdas susidaro,kad cia tycia daromas chaosas,tokiais tempais plaukiant imigrantams.po 2 metu Europoje bus puse Afrikos suplauke,kur juos pades?

 2. Panzer says:

  Mes tapome tik stebėtojais, nes kiti sprendžia už mus. Reiktų į gatves išeiti visiems ir pasakyti, kad mes prieš emigracija. Jei viskas tokiais tempais eis, tai Graikijos krizė bus tik ašaros. Susiliesime visą Afrika, o tada galvosim ką daryti. Niekas negina žmonių, visi politikai gina šeimininko interesus, bet ne piliečių ir nesvarbu kur Anglijoje,Prancūzijoje ar Lietuvoje….

 3. saul says:

  O tai….kodel visi verziasi i ta,“supuvusia ir issigimusia“ geiropa.Ir dar ….I ta…,pacia, mano nekenciamiausia, anglosaxu irstva.As…ir kiti mano bendraminciai,atviru laisku,praseme ….,musu Didziojo Tautos Vado Puckino,pasikviesti visus pabegelius pas mus,i Didyji Pyckiu Chanata.Bet neeeeee…,tie istizeliai,sliauzte sliauzia I vakarus.Nesuprantu…,kokio velnio ??? Juk pas mus tai zyyyyymiai geriau.

 4. gojus says:

  saul -> matai ne Rusija griovė ir bombordavo bei žudė Irako, Libijos, Sirijos, Jordanijos, Egipto ir kitas tautas. Natūralu, kad ne Rusija turi atsakyti. Aišku, jei ji būtų grobusi ir plėšusi, bet sugriovusi žmonių gyvenimus, kaip tai padarė Vašingtonas ir Geiropa, tada ji turėtų atsakyti. Deja deja, bet turim atsakyti mes grobikai, plėšikai ir žudikai…

 5. saul says:

  Na,o kas gi ten zude ir plese,bombardavo ir prievartavo ??? Tik nereikia visas bedas suversti JAV .Ir jau visai nesuprantu,kodel tai…MES cia zudikai.Ka ten lietuviai buvo..ar yra ???? O gal islamo valstybe mes sukureme ar kadafiu,arafatu ir kitu rezima,kuris 10000 savo gyventojus zude ir dar tebezudo As,asmeniskai,nesijauciu kaltas.Kas ten kovoja pries IS ? Gal rusai ?Kas palaike ir palaiko Sirijos zmogzudiska rezima,kad palaike Kadafi ? Kas ten siunte ginklus.Kokiais ginklais ginkluotas talibanas ? Kas pries 24metus zude Afganus ir kita ranka ,jiems patiems,pardavinejo ginklus ?Gana jau tu nesamoniu.Kas tik pirstelejo-kalti vakarai.Tas pasakas gali sekti jaunimui.

 6. xxxx says:

  saul, visai nesigaudai kas vyksta. Koks bebuvo blogas Kadafis, Huseinas ar kiti lyderiai, jų valstybės tvarkėsi ir gyveno pagal savus įstatymus ir, palyginus su mumis, neblogai gyveno. Bet atėjo „taikos ir tvarkos nešėjai „, sugriovė jų valstybes, išžudė žmones, pasėjo chaosą. Todėl jie ir bėga ne į Rusiją, o į DB, Prancūziją ar Vokietiją, kad gyvenimo lygis, kol jų diktatorių neišžudė „demokratijos nešėjai“, buvo aukštesnis už Rusijos gyventojų. Gaila, kad amerikonai gali daryti ką nori, nes jie slepiasi už vandenyno. Kaip gerai būtų, kad pabėgėliai plauktų ne į Europą, o į Ameriką.

 7. saul says:

  Tik nereikia sekti tas pasakas,koks ten( Sirijoj,Libijoj ar Irake)buvo lygis ir kokia ten buvo demokratija.Kodel nepapasakoji apie Huseino iszudytus kurdus.Papasakok dar kaip tai…buvo padaryta.Naikino savo gyventojus cheminiu ginklu.Na o apie Kadafi ir jo kalejimus,kankinimo metodus ,isvis,nesneku.Aisku,isskirtiniu genu Didziojo Pycckiu pasaulio atstovu ir ju pakaliku tas….nejaudina.Tik,kazkaiptai,net iskilusis „misteris“ lavrovas sujudo,kai amerikieciai pasake,kad is Afganistano savo kariuomene isves.Sake-Na kaip gi taip,taip negalima.Ka tu galvoji,kad IS I ruSSija neateis ??? Tu galvoji,kad Pucckinas netrina rankomis,kad vakarai kariauna arba padeda kovojantiems su IS.Baikite jau skaite ria.ru nesamones ir skleide kremliaus propaganda.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top