Masinės informacijos priemonės – nestruktūrinis valdymas

2010, 21 rugpjūčio, 21:35 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (39) | peržiūrų 51 783 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

TelevizijaPradžiai noriu pasakyti tiek – dauguma iš to, ką mes nuo mažens žinome apie pasaulį, aplinką, sveikatą, žmogų, istoriją yra melas. Melas, arba tik paprasti faktai nieko nesakantys apie kalbamo dalyko esmę. Kas tai yra – masinės informacijos priemonės (MIP)? Kiek jos teikia tiesos visuomenei?

Masinės informacijos priemonės, tai verslas gaunantis pinigus egzistavimui už (dez)informacijos visuomenei pateikimą, o dabar ir už reklamą. Ar melą galima vadinti informacija? Arba dalinius faktus?

Ką manote apie masinių informacijos priemonių reklamuojamą šampūną? Bet kokį, markė nesvarbu? Informacija nežinantiems – šampūnai turi ingredientą vadinamą SLS (Sodium Lauryl Sulfate – SLS) – natrio laurilsulfatas – pavojingą kancerogeninę medžiagą, kuri ilgai išlieka kepenyse (plaunant galvą ši laki medžiaga gali papulti visur). SLS naudojamas, kaip putos, papildomai tirpdo riebalus. Pramonėje naudojamas, kaip grindų ploviklis. Išvadas palieku pasidaryti jums patiems. Kai kuriais šampūnais plaunant galvą burnoje jaučiasi jo skonis. (aut. Patirtis) Kaip manote, ar šampūno reklama tai informacija? Ar melas? O gal reklamai melas leistinas? Kas yra reklama savo esme, kai parduodamas nuodas? Ir kuo galima pavadinti tą, kuris reklamuoja šį, arba kokį kitą nuodą?

Kaip žiūrite į Č. Darvino evoliucijos teoriją? – Kad žmogus išsivystė iš beždžionės, arba dar iš ko nors? – Ji jau senokai paneigta, bet oficialiai jos vis dar prisilaikoma, vis pateikiami faktai, kad atrasta dar kažkieno kaukolė esanti, kaip tarpinė grandis tarp dabartinio žmogaus ir nežinia ko, nes dar neatrasta galutinė grandis.

Kaip jums patinka Einšteino visuotinė reliatyvumo teorija? Ji nuostabi – bet nors yra tik teorija, daugelis jos išdavas pateikia, kaip argumentuotą faktą, nors nebuvo nei bandymų, nei jokių rezultatų. Tik teorija. Bet ją išdėstė didis autoritetas ir autoriteto nuomonė gali būti priimama, kaip faktas.

Sakoma dabartinis mokslas gali apskaičiuoti viską, bet ne, visi figūrų kontūrų apskaičiavimai vyksta remiantis euklidine geometrija, t.y. figūromis kurių iš esmės gamtoje beveik nėra – trikampiais, stačiakampiais, apskritimais (apskritimai yra), tiesėmis, kreivėmis. Pabandykime matematikos pagalba apskaičiuoti medžio su lapais, arba debesies apimtį ir atkartoti tą figūrą. Manau nukopijuoti gamtos nepavyks. Mes tolstame nuo gamtos bandydami sukurti kažką geresnio – to niekada nebus.. ir kai mums sakoma – mokslo pasiekimai, galime mintyse pridėti – žmonijos praradimai. Kas finansuoja dabartinį mokslą?

Ką žinome apie kasdienį vandenį? Kad turi 88,6% deguonies ir 11,4% vandenilio. Cheminė formulė H2O. Žmoguje yra 65-70% vandens. Visa kita informacija liečia tik vandens poreikius ir chemines reakcijas. Dar žinome, kad negavus vandens mirsime. Tai kas gi yra vanduo, kokią reikšmę turi žemėje ir kokią reikšmę turi žmogui, jo dvasiai, mąstymui – tam kas žmogų daro žmogumi? To oficialiuose šaltiniuose nerasite, juose tik sausi faktai ir jokios informacijos. Kodėl vandens negalima pagaminti, juk tik vandenilis ir deguonis?

Blogiausia tai, kad žmonės atpratinti mąstyti metodiškai, mums pateikiama informacija yra tik faktologinė (vien faktai). Tai naudinga valdantiesiems, nes kitu atveju būtų greitai identifikuoti, kaip didžiausi valstybės-pasaulio kenkėjai. O šiuo atveju valdantieji gali pasakyti – įstojome į ES, gauname struktūrinių fondų paramą (esą dykai), štai kokie mes šaunuoliai – juk tik mūsų pastangų dėka Lietuva įstojo į ES, kuri dykai dalija mums pinigus. Tauta džiaugiasi. Kam dalija? Ir ar tikrai dykai? Ir faktas: 1990 metais Lietuva nebuvo skolinga nė vienai užsienio valstybei. Įstojusi į tarptautinę valstybių organizaciją (ES), kuri dykai dalija pinigus, ji šiai dienai turi 35,89 milijardo litų skolą (http://www.2g.lt/). Kur laimėjimas ir kas laimėjo?

Apie infliaciją – mums sako infliacija, kainos kyla, bankai didina maržą, palūkanas . Melas, infliacija yra bankų veiklos produktas, tik bankai tai parodo sukeisdami vietomis priežastį su pasekme. Jie sako, didiname banko maržą, nes padidėjo infliacija. Iš tikro tai bankai savo veikla sukėlė infliaciją, o po to dar ir padidino maržą. Čia rasite daugiau informacijos apie tai: https://www.sarmatas.lt/08/krizes-mechanika-arba-krizes-kaltininkai-video-rusu-k/

Vėlgi mums sakoma – pakilo naftos, arba daržovių kaina. Nieko panašaus, kainos nekyla pačios, jas kaip taisyklė kelia suinteresuotos verslo-finansų grupuotės, arba mūsų valdantieji (benzino akcizas + PVM; atitinkamai 1,5 LT + 21% PVM už litrą benzino, daugiau, kaip 50% benzino kainos).

Krizė. Mums sako – niekas nekaltas, juk krizė. Taip, krizė, bet ar tikrai niekas nekaltas dėl jos? Ir ar kas atsakė už šią krizę? Juk tai galima prilyginti didžiausiam šimtmečio nusikaltimui. Bet nuteistas, ar patrauktas atsakomybėn nebuvo nė vienas asmuo, ar organizacija. Nors pagal mūsų teisę, teisiama net už netyčinius nusikaltimus. O ši krizė yra ne kas kita, kaip kryptingos, organizuotos nusikalstamos veikos rezultatas. Bet kaltų nėra – bankai remiami mokesčių mokėtojų pinigais, nors būtent jų ir fondų biržų dėka pasaulyje kilo ši krizė. Banko pelnas privatizuojamas, o nuostoliai nacionalizuojami, t.y. juos apmokame mes visi. Teisės aktai leidžia bankams veikti taip, kad jie nebus įvardijami nusikaltėliais net tada, kai daro akivaizdų ir visiems suprantamą nusikaltimą. Tapo įprasta, kad bankai, tai lyg atskira valstybė valstybėje, kuri gali diktuoti vyriausybėms savo valią, antraip grasina pasitraukti iš šalies. Rezultatus matome šiandien – jie akivaizdūs.

Mums sako – demokratiški rinkimai. Panagrinėkime patį žodį demokratija ir suprasime, kad rinkimai tikrai demokratiški ir atitinka tą žodį. Tik mūsų mąstymas nepakilęs iki to, kad suprasti, jog „demokratiškai“ anaiptol nereiškia „teisingai“, todėl ir buvo panaudotas žodis būtent demokratija. Šis žodis kilęs Antikinėje Graikijoje, (gr. δήμος ‘liaudis’ + κρατῶ ‘valdau’). Anksčiau buvo įrašas, kad graikiškai gr. δήμος  – ‘laisvi piliečiai’. Plačiau paėmus, toje Graikijoje ir truputį vėliau Romoje, tik laisvi piliečiai vyrai turėjo teisę balsuoti, ar reikšti savo nuomonę. Vergai ir moterys neturėjo jokio balso. Išvertus į žmonių kalbą – vergvaldžių valdžia. Nors oficialioje literatūroje to niekada nerasite. Net Aristotelis yra pasakęs, kad demokratija palanki demagogams (http://lt.wikipedia.org/wiki/Demokratija – Antikinė (tiesioginė demokratija).

Todėl galime drąsiai teigti, kad rinkimai pas mus tikrai demokratiški – čia jokio melo nėra. Melas tik pačiame žodžio demokratija išaiškinime.

Mums sako – žinios per televiziją. Nieko panašaus, jokių žinių jūs ten negausite – jums eilinį kartą bus praplautos smegenys naujienomis, apie politikų pasivažinėjimą posėdžių metu į Tailandą, kriminalais, kuriuose dalyvauja pasigėrę, valstybės girdomi asmenys (nuo 1994 m. 24 kartus liberalizuotas alkoholio įstatymas) ir panašiais niekais. Bet jums per žinias nepasakys, kad planuojamos naujosios AE elektros kaina bus daug didesnė už dabartinę ir maža to, valstybė bus įsipareigojusi ją pirkti (žinoma mokėsime mes visi), nes kitu atveju joks investuotojas prie AE statybos nagų(pinigų) nekiš, niekas nepasakys, kad planuojamas elektros tinklų pardavimas, bet mielai praneš, esą prezidentė džiaugiasi, kad Lietuvoje atsirado elektros rinka, nes buvusioji senoji IAE anksčiau šiam procesui trukdė. Kas daugiau rūpi žmonėms, ar kažkokia spekuliatyvi rinka, ar žemos elektros energijos kainos, kurios buvo esant Ignalinos AE ?

Dar per televiziją mums parodys serialus įvairioms amžiaus grupėms, kuriuose smegenys plaunamos lyg ir kasdieniu aktorių gyvenimu, kur išdavystės norma, narkotikų ir alkoholio vartojimas šaunus dalykas, o alus ir rūkymas tiesiog kasdienybė. Kur moterims svarbu, kaip gražiau pasipuošti išduodant savo meilę su jo draugu, o vyrams patenkinti savo aistras, sunaikinti konkurentą, ar kompanijoje pagerti alaus. Kur moterys nuostabios, kartais bejėgės ir verkiančios, bet kai keršija, tai jau keršija – tas saldus žodis kerštas! Visa tai jaunimas siurbia, kaip kempinė, pradedant aprangos stiliumi, baigiant alumi ir cigaretėmis, narkotikų taip pat nepamirškime. Nekalbant apie ateities planus, juos dar pamatysime, nors emigracija – viena iš pasekmių.

O jei jums parodys apie klimato atšilimą, tai būtinai sužinosite (jei dar nežinojote), kad dėl šito kaltas CO2. Bet tai irgi yra netiesa, nes CO2 kiekis pakyla esant šiltesniam klimatui, t.y. CO2 – tai pasekmė, o ne priežastis. Daugiau apie tai video medžiagoje: Pasaulinį atšilimą nutraukė „hakeriai“ http://www.atoveiksmis.lt/

Pabaigai: – viskas ką jūs girdite, ar matote, ar skaitote turėtų kelti jums klausimą: kokiu tikslu tai sakoma, rašoma, ar rodoma? Tam, kad mes kažką žinotume? Ne! – Viskas daroma vardan pinigų, arba dėl to, kad norima nuslėpti žymiai svarbesnius dalykus nukreipiant mūsų dėmesį. Dar viena priežastis – ugdyti mus bedvasiais vartotojais, kuriems svarbus tik asmeninis gerbūvis, o žodis garbė, ar sąžinė, kelia pašaipą. Ugdyti mus tuščiagalviais ir karjeristais, kuriems iš televizoriaus skambančios frazės ir rodomi vaizdai – visas gyvenimas, o viršininko pasakyti žodžiai, kaip šventa malda. Kuriems atrodo, kad jie žino viską, kai tuo tarpu žino tik vieną faktą, bet paaiškinti kodėl taip vyksta negali. Televizijos „kerams“ pasiduoda ir „mūsų politikai“ – šokdami ir dainuodami scenose, kaip prastos rūšies aktoriai. Bet televizija juos tam skatina! Ir jie jau klauso!

Ar mums negėda dėl to, kad rinkome šiuos žmones? Pažiūrėkime atidžiai į ką jie pavirto (o gal visada tokiais ir buvo?) ir užduokime sau klausimą: ar dar ilgai leisimės kvailinami masinės informacijos priemonių(MIP), ar vieną kartą pradėsime galvoti sava galva, o ne aklai priimdami tai, kas atnešama ant lėkštutės, ar tiesiog subrukama į galvą, bekramtant čipsus prieš televizorių?

Arvydas Daunys

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 39

 1. zoot says:

  O atsirado mano mėgiama svetainė NeTiesa.lt

 2. Ramunas says:

  Labai geras straipsnis, tiesiog informacijos santrauka pamastymui. Nereikia kabintis prie konkretaus žodžio. Čia kaip „starteris“ mūsų smegenis, suaktyvina mąstymą ir skatina domintis ir kitomis tiesomis, ne tik ta kurią mums nuleidžia iš viršaus.Aš asmeniškai išbandžiau iš čia tris man prieinamus dalykus:1. Atsisakėme skiepų sau ir savo vaikams, nesiskiepijome savo vaikų nuo pat gimimo;2. Pakeitėme mitybos principus, maitinamės kitaip nei mums nuo vaikystės buvo kalama į galvas;3. Išmetėme iš namų televizorių, retkarčiais pasirinktinai tik pažiūrime kokią laidą per internetą ar filmą per kompiuterį;4. Mūsų šalelę Lietuvą pradėjome suvokti kaip švariausią ir saugiausią vietą pasaulyje.
  Rezultatai stulbinantys, vaikai sveiki jokių ligų, net nežinome kas yra slogos, gripai ir t.t.Savijauta puiki, nieko neskauda jokių skrandžių ar virškinimų sutrikimų, nei mums nei vaikams.Ramybė galvoje dėl nieko nesinervuojame, nes nematome jokių kriminalų ar panašiai.Apie emigracija nei negalvojame, nors prasidėjus taip vadinamai „krizei“ pajamų stygių pajutome stipriai. Viską kiek įmanoma pirkti tik Lietuvišką, kad skatintumėme savo šalies ekonomiką. Ignoruojame prekybos centus, užsienio kapitalo degalines, bet jokiais būdais neperkame rusiško ar baltarusiško kontrabandinio kuro ir t.t. Pamatę girtą už vairo būtinai jį priduodame policijai ir padedame jį sulaikyti ir t.t. Užvakar Kaune viena sulaikėme, aišku paaukojome laiko grįžome tik apie 2 val. nakties iš policijos, bet galbūt kažkam išgelbėjome gyvybę.Jei nors 5% šalies gyventojų pradėtų kitaip mastyti ir elgtis, mūsų gyvenimas pardėtų keistis į gerąją pusę labai greitai.

 3. algimantas says:

  Tas stebėtojas kuris stebi tam tikrą sistemą, kurioje vyksta laiko pokytis, sinchronizuoti tarp sistemų laiko tėkme beveik ne įmanoma. Todėl gravitacija iškreipdama laiko ir edvės aplinka nevienodai veikia skirtingus kūnus arba sistemas . kaip mes galime įsitikinti , kad užšaldžius netgi gyvą ląstelę ar net mikro gyvį mes kaip ir gauname laiko sustabdymo sistemą. Po 1000 metų atšildžius, tas gyvis ar ląstelė išlieka nepakite. o stebėtojas liekantis savo erdvės parametrose mato ta reiškinį ir jam kelia nuostaba. kad laikas jo atžvilgių teka . Tai ir yra realetyvumo principas .Štai jums pavyzdis realetyvumo teorijos kuri aškiai nusako pagrindinį principą ,kad gravitacija ar judesys šviesos greičių iškreipia laiko tėkmės sampratą.

 4. Eglė says:

  Arvydui:
  Tas eksperimentas su atominiais laikrodžiais darytas ne vieną kartą. Pirmą kartą tikriausiai buvo 1972 m. Amerikiečiai Kitingas ir Hafelis nustatė, kad laikrodis, kurį skraidino į vakarus skuba 275×10-9, į rytus vėluoja 40×10-9

 5. Kinziulis says:

  Pasidomekite uz kokius nuopelnus Ensteinas gavo Nobilio premija ir is ko pavoge reliatyvumo teorija.

 6. Eglė says:

  Pasidomėkit Lorencu, Galilėjum, Fizo, Maikelsonu ir Morliu, galiausiai Enšteinu ir suprasit, iš kur ta reliatyvumo teorija :D Ypač Lorencu. Ką sužinosit, nustebsit, kad tai visai ne slapta.

 7. Algimantas Skrabulis says:

  malonu, kad parašėte man apie komunizmą ar būtu komunizmas ar vergovinė santvarka, visi reli religijos propaguotojai ir religinių dogmų kūrėjai yra (Dogmatikai).Jeigu per visus viduramžius religija visaip niekino mokslo tiesas tiesas, tai ne religija gi kalta ,o kalti dogmatikai. Ir iš vis jeigu mes teologija laikysime kaip sociologijos mokslo pradą ,o dabar kaip atšaką, tai teosovfija kaip[ filosofijos atšaką. tai tada reikia pripažinti, kad tos mokslo atšakos jau senei numirė. Gaila pripažinti, kad tikroji materialistinė filosofija dar turi šansą civilizaciją iš vesti į ateities kelią . Religija kaip dogmų ir kaip kurių amžinųjų visatos materijos dėsnių egzistencinių tiesų, įvairiais laikotarpiais vystėsi skirtingai ir su labai iškrypusiomis dogmatikų traktuotėmis , darė siauba keliančius savo eksperimentus. ( Inkvizicijų laikotarpis) ,(kryžiaus žygiai ) prieš pagonis , misionieriai prieš indėnus ir daugelis kitų ,kuriuos net sunkų būtu suminėti. Taip ir komunizmas tokių dogmatikų kurie kūrė savo dogmas ir socializmas su jos dogmatikais. Ir neoliberaliosios ideologijos kapitalizmas nešė siaubą nei kiek nemažesnį už visas išvardintas. Na kaip paskaičiau šitų “ ideologų “ kurie propaguoja natūrinį ūkį , jūsų svetainėje tai iš viso plaukai šiaušiasi. Tai jums pavyzdys ( Polpoto rėžimas) ,( Maodzeduno rėžimas) ir t.t.. Pagrindinė civilizacijos problema, tai religinių dogmatikų propagavimas, besaikio gimstamumo ir besaikio vartojimo principus deklaruojanti kapitalistinė ideologija. Dabar, keliatas tieselių- Visuomenės (sociumo) tikslai – kurti ir tobulinti vertybių sistemos skalias ir jų pagrindu kurti ir formuluoti sociologinių (socialinių) mokslų dėsnius ir dėsningumus. Sociumas ,tai labai sudėtingas organizmas ir neesant tikrų ir griežtai kontroliuojamų veiksmų ,jis išsigimsta. Kas dabar ir vyksta mūsų žemelėje. dievas yra ir tai labai aukšta materija ,visa bėda kad jo traktavimo ir tyrinėjimo atsisakė mokslas, paliko teokratams ir teologijai. Bet šiuo metu mokslas nestovi vietoje jau atskleistos milžiniškos materijos paslaptys. jau ne už kalnų, kai mokslas baigs sisteminti naujausius geno mos atradimus ir smegenų kaip aukščiausio mums žinomo materijos organizacinio lygmens tyrimai slenka viešumon. Jeigu civilizacija nespės saves susinaikinti per artimiausius 20-30 metų, tai mokslas dar spės suformuluoti pagrindinius ideologinius principus ir parodys žmonijai tikrąjį kelia. Gyvybės misija- kurti sąmonės formas per kurias materija galėtu atpažinti ir kontroliuoti save ir formų įvairovėje nepaliaujamai didintų materijos tobulėjimo greitį

 8. samone says:

  Patikslinimas del demokratijos. Rusu vikipedijoje rasoma „Демос — в Древней Греции свободные граждане, имеющие рабов, не аристократы“, kas reiskia, kad demos – zmogus turintis vergu t.y. vergvaldys, o demokratija – vergvaldziu valdymas.

 9. arminas says:

  yra tikru nesugadintu zmoniu,kurie vadinasi LIETUVOS patriotai. vat jie tai nusipelno didvyriu vardo ir paminklu miesto centruose.bet ne kazkokie parsidave oziai brazauskai ar panasiai

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top